Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1546126 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

TefiLaci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #5430 Dátum: 2017.03.15 15:28:33 »
Lehet nem segít, de az MMT-nél 20-30e km-enként szokásos "kalibrálást" próbálták az autón?
Ha nem mechanikai hiba ( szenzor, szerkezet, motor), akkor tudtommal mennie kéne. Ha nem tudja újratanítani, akkor hibakódot is ír hozzá, hogy miért...

Borso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #5431 Dátum: 2017.03.16 14:20:15 »
Sziasztok!   :eek:  :nono:

100KW-os 2.2 -es D4-D, Corolla versom van. Sajnos hegerfejes lett. Ki tudna ajánlani egy megbízható precíz szerelőt?
Váratlanul ért a dolog 160e van benne. igaz használtam vettem 100-al. ha lehet hinni az órának. Olyan ajánlatokat kaptam hogy kihullott a hajam. 400 - 600e Ft. Ha van valakinek tapasztalata (saját!) az ossza meg velem.

Köszönöm a segítséget.    :helpsmilie:

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5432 Dátum: 2017.03.16 14:37:57 »
Rettenet. Olyat ismerek, akinek 200 e km van benne és  még az eredeti vízpuma, stb. semmi baja az autónak.
az enyém is d4-d 100 kwos. (és rendben) :hmmmm:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5433 Dátum: 2017.03.16 18:08:43 »
Sziasztok!   :eek:  :nono:

100KW-os 2.2 -es D4-D, Corolla versom van. Sajnos hegerfejes lett. Ki tudna ajánlani egy megbízható precíz szerelőt?
Váratlanul ért a dolog 160e van benne. igaz használtam vettem 100-al. ha lehet hinni az órának. Olyan ajánlatokat kaptam hogy kihullott a hajam. 400 - 600e Ft. Ha van valakinek tapasztalata (saját!) az ossza meg velem.

Köszönöm a segítséget.    :helpsmilie:
Az a baj, hogy normálisan, garanciával, annyi lesz (400e). Az olcsóbb olyan is.
Javaslatom: ToyoTeam Garage

Borso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #5434 Dátum: 2017.03.17 12:46:45 »
Köszönöm az infót!

Megkérdezem Ők mit mondanak.


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5435 Dátum: 2017.03.17 19:45:54 »
Sziasztok!   :eek:  :nono:

100KW-os 2.2 -es D4-D, Corolla versom van. Sajnos hegerfejes lett. Ki tudna ajánlani egy megbízható precíz szerelőt?
Váratlanul ért a dolog 160e van benne. igaz használtam vettem 100-al. ha lehet hinni az órának. Olyan ajánlatokat kaptam hogy kihullott a hajam. 400 - 600e Ft. Ha van valakinek tapasztalata (saját!) az ossza meg velem.

Köszönöm a segítséget.    :helpsmilie:
Ennél a motornál a 400 nem tűnik vészesnek. Nemrég egy 20 éves szögegyszerű szívó dízelmotort, amihez aránylag olcsó minden és gyorsan szerelhető, 230-ért csináltak meg. Ha nem ismerős csinálja, akkor 300 is lett volna.
A te motorod egy aránylag modern motor: drágább alkatrészek, sokkal több munkaóra. Úgyhogy papírozva (értsd: garanciával) ez ennyi.
Ahogy Nagycitrom írta, TTGa legkevésbé fájdalmas út.

Borso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #5436 Dátum: 2017.03.18 08:26:26 »
Köszönöm az infókat.

Azt tudja valaki hogy milyen alkatrész a gyári. Pl a kuplung és kettős tömegű alkatrészekből ?

LUK ; SACHS; AISIN; Valeo 

Melyik az a gyártó amit betennétek az autóba és mi az amit tuti nem?

Köszönöm

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5437 Dátum: 2017.03.18 09:55:01 »
Amit a TTG mond. Amit bele mernek rakni, arra vállalják a garanciát. De a márkák amiket felsoroltál azt már mind raktak be a kocsijukba fórumtagok.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5438 Dátum: 2017.03.18 11:13:42 »
Amúgy az itt is felsorolt 2.2 D4-D-ről van szó? Cikk azt írja, hogy extrém esetben nem is javítható, csak a motorcsere marad.

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #5439 Dátum: 2017.03.30 22:02:38 »
Sziasztok. Triviális problémára keresnék megoldást: a féktárcsák mögötti porvédő lemezek gyakorlatilag maguk is porrá rohadtak mára. (2002-es 1.6 VVT-I Versom van). Az általam ismert és általában közismert autóalkatrész-kereskedők - bár néhány típushoz tartanak amúgy - egyike sem forgalmaz ilyen porvédő tárcsákat Versohoz (gondolom, a sima Corolla porvédői ugyanilyenek volnának, de azok sincsenek... Szerintetek hol lehetne beszerezni őket?

Josh

vakond1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #5440 Dátum: 2017.04.09 10:35:35 »
Sziasztok,

Egy meglehetősen sokat futott (450 ezer km... :D), 2004-es (ZNR10) 1.8-as Corolla Versom van, és valami sajnos rendszertelenül, de zavaróan zörög-nyüszörög az anyósülés előtti-alatti műszerfal környékén. Hang alapján műanyag elem ropogás lehet, kis ventillátor-szellőztetés zajjal. A szellőzés jól működik (eddig egyszer makacsolta meg magát a klíma ventillátor, de elmúlt menet közben a gond), a zene szól.. csak mintha koboldok kelnének életre az autóban. Sajnos nem fögg sem a sebességtől, sem a szellőzés-hifi állapotától a hang, néha teljes a csend, néha meg mintha mindjárt kibújna valami.. vsz nem állat, mert nincs az az állat, ami hetekig lakna az autóban. Remélem :-)

Tapasztalt valaki hasonlót? Mit érdemes megnézni? Az autó amúgy meg hibátlan, jön, megy, kanyarodik :-)
Ha meg kell bontani a műszerfalat, hol érdemes kezdeni? Tudtok ajánlani szerelőt, aki nem hajt el a problémával, és van türelme megtalálni és megszüntetni a hang okát?

Köszönöm,
Dani

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5441 Dátum: 2017.04.09 11:34:39 »
Sziasztok. Triviális problémára keresnék megoldást: a féktárcsák mögötti porvédő lemezek gyakorlatilag maguk is porrá rohadtak mára. (2002-es 1.6 VVT-I Versom van). Az általam ismert és általában közismert autóalkatrész-kereskedők - bár néhány típushoz tartanak amúgy - egyike sem forgalmaz ilyen porvédő tárcsákat Versohoz (gondolom, a sima Corolla porvédői ugyanilyenek volnának, de azok sincsenek... Szerintetek hol lehetne beszerezni őket?

Josh
Először szereznék hozzá cikkszámot toyodiy.com-on vagy márkaszervíztől. Kiderülhet, hogy a márkaszervíz se horror áron adja. Ha van cikkszám, akkor rá lehet keresni ebay-en. Brit, német, balti, lengyel forrásokból rengeteg cucc elérhető aránylag olcsón.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #5442 Dátum: 2017.04.09 18:47:30 »
Sziasztok,

Egy meglehetősen sokat futott (450 ezer km... :D), 2004-es (ZNR10) 1.8-as Corolla Versom van, és valami sajnos rendszertelenül, de zavaróan zörög-nyüszörög az anyósülés előtti-alatti műszerfal környékén. Hang alapján műanyag elem ropogás lehet, kis ventillátor-szellőztetés zajjal. A szellőzés jól működik (eddig egyszer makacsolta meg magát a klíma ventillátor, de elmúlt menet közben a gond), a zene szól.. csak mintha koboldok kelnének életre az autóban. Sajnos nem fögg sem a sebességtől, sem a szellőzés-hifi állapotától a hang, néha teljes a csend, néha meg mintha mindjárt kibújna valami.. vsz nem állat, mert nincs az az állat, ami hetekig lakna az autóban. Remélem :-)

Tapasztalt valaki hasonlót? Mit érdemes megnézni? Az autó amúgy meg hibátlan, jön, megy, kanyarodik :-)
Ha meg kell bontani a műszerfalat, hol érdemes kezdeni? Tudtok ajánlani szerelőt, aki nem hajt el a problémával, és van türelme megtalálni és megszüntetni a hang okát?

Köszönöm,
Dani
Riasztó érzékelő nincs ott valahol? az is szokott nyiszogni.
music     

vakond1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #5443 Dátum: 2017.04.10 16:37:38 »
Megnézem, köszönöm! Van utólagos riasztó és indításgátló beépítve, eddig sajnos inkább csak bosszúságokat okozott. Megnézem még az utastér ventillátor környékét is a kesztyűtartó mögött, mert mintha onnan jönne a hang.. de még nem sikerült bemérnem. Ha megvan a hiba, jelentkezem.
Üdv,
Dani

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #5444 Dátum: 2017.04.12 21:38:42 »
Először szereznék hozzá cikkszámot toyodiy.com-on vagy márkaszervíztől. Kiderülhet, hogy a márkaszervíz se horror áron adja. Ha van cikkszám, akkor rá lehet keresni ebay-en. Brit, német, balti, lengyel forrásokból rengeteg cucc elérhető aránylag olcsón.

Köszönöm, ezen az úton indultam el, az első tárcsákra találtam is kódot a toyodiy.com-on, meg tárcsát is ebayen. A hátsók viszont mintha nem léteznének. Mindegy, majd találok valamit. :)