Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1546234 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5415 Dátum: 2017.03.01 17:34:33 »
Egyébként sincs decire pontos olajszint, csak jelzi a min. közelségét, vagy hogy kb. maxon van, ne önts többet. Különben a talajt se fogod kiszintezni, hogy pont vízszintes-e... A min.-re nagyon érdemes odafigyelni, ha tudod már, hogy eszi az olajat. Amikor meg öntessz belé, tudod mennyit öntöttél és kiadja kb. mennyi kell a max-hoz. Ez csak egy hozzávetőleges játék.
Olajcserénél is pl. meg van adva az 5,9 dl feltöltési mennyiség (természetesen a minden alkalommal végrehajtott szűrőcserével), de úgyis meg kell nézni mennyi is kellett bele. Több lépésben, lassan. Ugyanis túltölteni TILOS! Elsőre a szimmeringeket teheti tönkre. Kell pár perc hogy a teljes mennyiség leérjen. 
::) :?: :hmmmm: 

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5416 Dátum: 2017.03.02 19:49:46 »
Csak az üveg tört el, vagy maga a visszapillantóház is?
Ha csak az üveg, akkor azt vág neked bele egy tisztességes üveges 1-2000 forintért. Egyet ismerek, legalább is pár éve még megvolt: a Király utca elején (Deák térnél) a Madách tér felőli oldalon.
Ők még ott vannak? Legutóbb mikor kerestem őket azt mondták, hogy megszűnt. De amúgy jó hely volt, fűtőszálazást is rendesen megcsinálták.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #5417 Dátum: 2017.03.02 22:56:26 »
Nem tudom, nekem még az Avensisszel volt dolgom náluk, azt meg 2011 októberében adtam el...
music     

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5418 Dátum: 2017.03.08 09:51:55 »
Sziasztok!

Kormoran nyari gumit ajanlotok? :)

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5419 Dátum: 2017.03.08 10:23:43 »
Ne vegyél Kormoran tip. gumit. Nagyon gyenge minőség.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5420 Dátum: 2017.03.08 10:45:32 »
Ne vegyél Kormoran tip. gumit. Nagyon gyenge minőség.

Koszi. Azt hittem mivel michelinhez tartozik ad is valamit

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5421 Dátum: 2017.03.08 11:17:29 »
Koszi. Azt hittem mivel michelinhez tartozik ad is valamit
Ad egy harmadik vonalbeli gumit ócccsóért. Kerülném én is. De évi pár ezer km gurulásra még elfogadható a határok megközelítése nélkül.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5422 Dátum: 2017.03.08 11:18:08 »
Bizonyára majd jó lesz v lehet, nem tudom a gazdasági céljaikat.
Az tuti, hogy a Michlein egy a legjobbak közül és minőségileg a legaljához tartoznak a Kormoranok, tartósság, összetétel, tapadás -de nincsenek csodák az árakból is rögtön látszik a piaci helyzete.
Corolla versora pedig: SOHA!
Mióta M.nem van rajta, még jobban imádom, nem igaz, hogy nem érezni a különbséget, sok szempontból is!

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5423 Dátum: 2017.03.08 11:37:08 »
Bizonyára majd jó lesz v lehet, nem tudom a gazdasági céljaikat.
Az tuti, hogy a Michlein egy a legjobbak közül és minőségileg a legaljához tartoznak a Kormoranok, tartósság, összetétel, tapadás -de nincsenek csodák az árakból is rögtön látszik a piaci helyzete.
Corolla versora pedig: SOHA!
Mióta M.nem van rajta, még jobban imádom, nem igaz, hogy nem érezni a különbséget, sok szempontból is!

Michelin telim van, ezzel vettem tavaly de a nyarat kihuzam vele, 6 vagy 7 evesek, nem rosszak, bar nem vagyok gyorshajto, foleg gyerekekkel, szaraz uton hasznalhato, nyalkanal rossz, hoban szinten rossz. Annyira nem latom kopottnak, egy ev alatt kb 6 ezret megyek a kocsival amugy.

Azt tudom h matadorom mem lesz tobbet mert rettenet volt, de a pirelliben is csalodtam mar.
2 eve a masik autora hasznalt semperitet vettem es ezerszer jobb volt mint a pirelli

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Corolla Verso
« Válasz #5424 Dátum: 2017.03.09 05:50:47 »
Nekem márciusi Continental premium contact volt rajta amikor októberben beadtam a dealernek a COV-ot. Egy nyár alatt is (10e km) ismét, meggyôzött, hogy nagyon jó, stabil vele az autó. Most még a Conti winter contact van a mostanin ami a COVról maradt meg és azzal megyünk haza holnap :)

Laszlo kozak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #5425 Dátum: 2017.03.14 09:13:06 »
Sziasztok!

Előre is elnézést kérek a hosszú hozzászólásért és köszönöm ha tudtok segíteni.

Fél évvel ezelőtt vettünk egy 2005-ös corolla verso 1.8 m-mt-t. nagyon szeretjük a „kis” kocsit tette a dolgát és imádtam vezetni kemény két hónapig, ugyanis egyszer csak megállt és nem ment tovább. Ekkor kezdődött a 4 hónapos szerviz tortúra aminek sajnos még most sincsen vége, a kocsink pedig még mindig működésképtelen. elvontattuk a szervizünkbe ahova az előző autóinkat is vittük már jó 10 éve. a szervizvezető jó barát lévén mondta, hogy ő inkább nem nyúl hozzá mert nem szeretnék tönkrevágni, mivel nem értenek hozzá, de a kocsi vontatásában segítenek, illetve körbekérdez ki az aki tudna a javításban segíteni. Elvittük egy szervizbe ahol ódákat zengtek a paliról és itt kezdődtek a gondok (nem az emberrel igazából, hanem a javítással magával). Először is kiderült hogy a kuplung és a kuplung motor cserére szorul, de a kuplung motort meg lehet javítani. Sajnos kiderült hogy nem lehet de csak azután miután egy másik szerviz mókolt vele vmit és szépen le is égett (persze nem szóltak róla hogy nem tudják ténylegesen megjavítani, hanem csak szétgányolják). Ezután lett egy véve bontottan, illetve egy új kuplung. Ezek be is lettek szerelve, de a kocsi nem indult, pedig semmi más alkatrész csere nem volt szükséges.
Később kiderült hogy a váltó vezérlés elektronika leblokkolt nem tudni miért. Itt kezdődött el a kutatás, millió helyet körbetelefonáltunk de semmi eredmény nem volt egy ember mondott a-t másik b-t és egyik sem tűnt úgy hogy igaz, egészen tegnapig amikor is azt az infót kaptuk két toyota márkaszerviztől, hogy az m-mt versoknál a váltó vezérlő elektronika ha bármilyen a váltóhoz kapcsolódó komponenst cserélnek akkor leblokkol és sehogy sem lehet feloldani ezt a blokkot, a toyota sem tudja (elméletileg más amúgy sem mert a gyári szoftver csak nekik van meg), mert a toyota szervizek csak és kizárólag a módosított komplett váltórendszert rakhatják az autóba ami 600 000 forint. Az az igazság, hogy így hirtelen nincs 600 ezrem és hihetetlennek tartom hogy ez az egyetlen autó a világon aminek az szoftverével nem lehet kezdeni vmit. Erre irányulna a kérdésem, hogy történt-e már valakivel ilyen, és mi volt a megoldás, már ha egyáltalán volt más.
Vagy esetleg tudtok valamilyen más megoldást amire nem megy rá ingem gatyám, egyelőre amúgy is úgy néz kihogy 285 ezret kidobtam eddig az ablakon. Bármi tipp vagy irány amerre elindulhatok jól jönne.
Segítségeteket előre is köszönöm és bocsi a hosszú posztért.

A szervíz topikba is írtam, bocsánat a dupikált posztért, de hátha itt volt már közületek olyan akinek volt hasonló Baja a kicsi kocsijával.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5426 Dátum: 2017.03.14 11:50:11 »
Sziasztok!

Előre is elnézést kérek a hosszú hozzászólásért és köszönöm ha tudtok segíteni.

Fél évvel ezelőtt vettünk egy 2005-ös corolla verso 1.8 m-mt-t. nagyon szeretjük a „kis” kocsit tette a dolgát és imádtam vezetni kemény két hónapig, ugyanis egyszer csak megállt és nem ment tovább. Ekkor kezdődött a 4 hónapos szerviz tortúra aminek sajnos még most sincsen vége, a kocsink pedig még mindig működésképtelen. elvontattuk a szervizünkbe ahova az előző autóinkat is vittük már jó 10 éve. a szervizvezető jó barát lévén mondta, hogy ő inkább nem nyúl hozzá mert nem szeretnék tönkrevágni, mivel nem értenek hozzá, de a kocsi vontatásában segítenek, illetve körbekérdez ki az aki tudna a javításban segíteni. Elvittük egy szervizbe ahol ódákat zengtek a paliról és itt kezdődtek a gondok (nem az emberrel igazából, hanem a javítással magával). Először is kiderült hogy a kuplung és a kuplung motor cserére szorul, de a kuplung motort meg lehet javítani. Sajnos kiderült hogy nem lehet de csak azután miután egy másik szerviz mókolt vele vmit és szépen le is égett (persze nem szóltak róla hogy nem tudják ténylegesen megjavítani, hanem csak szétgányolják). Ezután lett egy véve bontottan, illetve egy új kuplung. Ezek be is lettek szerelve, de a kocsi nem indult, pedig semmi más alkatrész csere nem volt szükséges.
Később kiderült hogy a váltó vezérlés elektronika leblokkolt nem tudni miért. Itt kezdődött el a kutatás, millió helyet körbetelefonáltunk de semmi eredmény nem volt egy ember mondott a-t másik b-t és egyik sem tűnt úgy hogy igaz, egészen tegnapig amikor is azt az infót kaptuk két toyota márkaszerviztől, hogy az m-mt versoknál a váltó vezérlő elektronika ha bármilyen a váltóhoz kapcsolódó komponenst cserélnek akkor leblokkol és sehogy sem lehet feloldani ezt a blokkot, a toyota sem tudja (elméletileg más amúgy sem mert a gyári szoftver csak nekik van meg), mert a toyota szervizek csak és kizárólag a módosított komplett váltórendszert rakhatják az autóba ami 600 000 forint. Az az igazság, hogy így hirtelen nincs 600 ezrem és hihetetlennek tartom hogy ez az egyetlen autó a világon aminek az szoftverével nem lehet kezdeni vmit. Erre irányulna a kérdésem, hogy történt-e már valakivel ilyen, és mi volt a megoldás, már ha egyáltalán volt más.
Vagy esetleg tudtok valamilyen más megoldást amire nem megy rá ingem gatyám, egyelőre amúgy is úgy néz kihogy 285 ezret kidobtam eddig az ablakon. Bármi tipp vagy irány amerre elindulhatok jól jönne.
Segítségeteket előre is köszönöm és bocsi a hosszú posztért.

A szervíz topikba is írtam, bocsánat a dupikált posztért, de hátha itt volt már közületek olyan akinek volt hasonló Baja a kicsi kocsijával.
Jó lett volna, ha nem most írsz, hanem mielőtt megeszed az MMT váltós kocsidat, mert akkor lebeszélünk róla.
Segíteni sajnos nem tudok.

Laszlo kozak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #5427 Dátum: 2017.03.14 12:17:28 »
Jó lett volna, ha nem most írsz, hanem mielőtt megeszed az MMT váltós kocsidat, mert akkor lebeszélünk róla.
Segíteni sajnos nem tudok.

mielőtt vettük sok mindent olvastam meg sok helyen nézelődtem, de nem találtam erre utaló jeleket. persze így utólag már okos vagyok de ez van.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corolla Verso
« Válasz #5428 Dátum: 2017.03.15 13:49:56 »
mielőtt vettük sok mindent olvastam meg sok helyen nézelődtem, de nem találtam erre utaló jeleket. persze így utólag már okos vagyok de ez van.
Ha nincs más opciód, akkor a vadiúj váltó még mindig előnyösebb mint az álló kocsi. Ha magyarországi a vétel, akkor esetleg ülj le az eladóval. A szervízelésre nem tudom hogy adtad le a kocsit, de ha volt számla meg munkalap a végén és rajta van, hogy a váltóprobléma megszüntetését kérted, akkor nem buktad el. Sok a történetben a "ha". Várhatóan se a szervíz, se az eladó nem lesz együttműködő.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #5429 Dátum: 2017.03.15 15:13:07 »
mielőtt vettük sok mindent olvastam meg sok helyen nézelődtem, de nem találtam erre utaló jeleket. persze így utólag már okos vagyok de ez van.

Itt a fórumon mostanság p.l. a Toyoteam garage-t szokták ajánlani, általában megelégedéssel. Van külön topikjuk is.
Hátha értenek ehhez is! :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.