Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1545914 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5370 Dátum: 2017.01.08 17:27:06 »
A klímát volt alkalmam megfigyelni. Amikor beindítottam az autót ez a kép fogadott:

Konkrétan ki van kapcsolva a teljesen a fűtés/hűtés.
Tehát se ventilátor, se fűtés/hűtés. Az AUTO gomb megnyomásával kapcsold be!

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5371 Dátum: 2017.01.08 17:32:18 »
Egy kis fénynek, hogy lássunk valamit a képből  ;)  :flowers:
Sajnos nem tudtam jobb képet csinálni. Itt lesz egy másik, hátha ez többet mutat, mit akarok kérdezni:

http://gallery.site.hu/d/27018399-1/20170108_095924.jpg

borati67

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Corolla Verso
« Válasz #5372 Dátum: 2017.01.09 21:14:22 »
Sziasztok! Olyan kérdésem van ,hogy a COV d4d nehezen indul már egy ideje és nem a tél miatt.Bár a hideg számit, ha a motor hőfokát nézzük.Olyan dadogósan indul már ,hogy rossz hallgatni. Nem pörög fel rendesen indítózás után.Nem olyan henger kimaradás féle hanem nem pörög fel ,csak úgy 5mp múlva.
Mi lehet a baj?
Család:
Toyota Corolla Verso D4D 2.0/ 2005
Toyota Rav4 2,2 DCAT 4x4/ 2007

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #5373 Dátum: 2017.01.09 22:07:03 »
Nemrég került elő a téma, esetleg izzítógyerták?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #5374 Dátum: 2017.01.09 22:16:43 »
Az lesz az, gondolom csak 1-2 henger indul el, aztán szép lassan követi a többi, és kisimul a járása, meg a hangja.  ::)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #5375 Dátum: 2017.01.12 17:22:35 »
Kivettem innen a Toyota Versora vonatkozó régebbi keltezésű hozzászólásokat, és a Corolla fórumon belül létrehoztam nekik egy új topikot. Itt olvasható egy helyen minden, de reagálni kéretik az új, Verso fórumban, a régi topik csak olvasásra marad!
Ebben a topikban pedig, ha jól dolgoztam, már csak a COV-ra vonatkozó hozzászólások maradnak.
music     

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5376 Dátum: 2017.01.20 21:38:13 »
Sziasztok! A Toyota nyíregyházi szervize megoldotta a problémámat. A zsilip mozgató motor mondta be az unalmast. 30 e Ft-ból megúsztam a hibafeltárással, egy bontott alkatésszel és a beépítéssel. Le a kalappal! Nagyon elégedett vagyok. Féltem a hivatalos márkaszerviz áraitól, de ezek alapján csak ajánlani tudom. Nagyon kellemes a tapsztalat. Mindenkinek ajánlom. A rádió problémámat egy Budapesti műszerész oldotta meg. Remélem ezek után boldog tulaja leszek!

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5377 Dátum: 2017.01.29 21:51:43 »
Sziasztok!
A tetőantenna külső, antenna talp alatti tömítése hiányzik. Valószínüleg megette a nap. Volt valakinek hasonló gondja? Nem találok azponos méretű tömítést. A gyári antenna írreálisan drága. Van, aki kevesebbért autót vesz.... Tudtok segíteni, hogy milyennel tudom pótolni?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Corolla Verso
« Válasz #5378 Dátum: 2017.01.30 09:29:29 »
Bomtó!

caledonian

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #5379 Dátum: 2017.01.31 07:40:07 »
Sziasztok! Segitsegre illetve informaciora lenne szuksegem a nem reg vasarolt toyota corolla verso 2.2d,130kw(2007)autohoz. Az osszes szurot filtert, olaj ill szij cserelve az egr szelep kitisztitva protect dpf cleaner hasznalata uta az auto fogyasztasa magas.naponta 160km-t kozlekedem ennek 10% -a varos a tobbi autopalya. A palyan nyugodtan 100-140km/h kozott haladok tempomat nelkul a fogyasztas 9.3-9.6 kozott van.Kerdesem az lenne mi okozhatja ez a fogyasztast ?hiba kod nincs a motor szepen jar.
a valaszokat elore is koszonom.

Cockpuncher

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #5380 Dátum: 2017.02.06 21:04:40 »
Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, M-MT váltós Corolla Verso 2006 gazdája vagyok.  Nagyjából másfél hónapja menet közben egyszercsak kivette magát üresbe, alig tudtam a belső sávból kikecmeregni és megállni az út szélén. Hívtam az Assistance számot, trailer elvitte, szerviz azt mondta, valószínűleg a kopott kuplung miatt történt. Ki is cserélték potom 150 000 Ft-ért. Most viszont egy olyan jelenséget produkált a váltó, amit semmilyen fórumon nem olvastam eddig. Menet közben fokozatban beragadt, se üresbe, se le se fel nem lehetett vele váltani. A kis piros fogaskerék is megjelent a műszerfalon. Mikor megálltam, ötösből egyszercsak üresbe váltott, és a piros fogaskerék is ki aludt. Utána elindulás után random beragadt egy-egy sebességfokozatba, csak úgy vette ki magát üresbe ha megálltam.

Mivel nem voltam messze otthonról, hazadöcögtem, itthonról már tréler viszi tovább a szervizbe. Félek, hogy a szerviz megint csak annyit tesz, hogy kiolvassa a számítógépet és "általános mmt hiba" címén ki akarják majd cserélni a váltó többi részét anélkül, hogy megpróbálnák feltárni a hiba valódi forrását és mondjuk megjavítani. Nem szívesen adnék ki rövid időn belül ismét hatszámjegyű öszeget, ha csak találomra szerelgetnek. Találkozott már valaki ilyen hibával? Lehetséges ilyen váltót javítani a teljes csere helyett? Két és fél éve használom, eddig hibamentesen. A kocsi szerviztörténete is arról tanúskodik h minden karbantartást és kötelező szervizet megkapott az elmúlt 10 évben.

Előre is köszönöm!

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #5381 Dátum: 2017.02.06 21:30:25 »
Miért nem olyan szervízbe viszed/viteted, amelyikben megbízol? Az assistance azt jelenti, hogy otthonról is elviszik az autót, DE csak a márka szervízbe "szabad"? Vontatni nem lehet?

p.s. Most látom, hogy "segítség" gyanánt 3 kérdést tettem fel! :whistling: Bár rávezrtő kérdések lennének....
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.06 21:34:54 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Corolla Verso
« Válasz #5382 Dátum: 2017.02.07 12:30:28 »
Már bocsánat, de melyik szervizben bízzon az ember, és melyikbe nem? Ezt mi alapján döntse el valaki, ha eddig nem volt negatív szerviztapasztalata? Utólag könnyű okosnak lenni.

Az eredeti kérdésre visszatérve: mivel másfél hónapja történt a javítás, azért bőven benne vagy a 6 hónapos kötelező jótállási időbe. Vissza kell vinni, és azt mondani, a javítás nem sikerült, legyenek szívesek addig masszírozni, ameddig jó nem lesz.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5383 Dátum: 2017.02.07 14:57:34 »
Az eredeti kérdésre visszatérve: mivel másfél hónapja történt a javítás, azért bőven benne vagy a 6 hónapos kötelező jótállási időbe. Vissza kell vinni, és azt mondani, a javítás nem sikerült, legyenek szívesek addig masszírozni, ameddig jó nem lesz.
A márkaszervizek ezért szoktak "okosan" elénk tenni egy alkatrészcsere megrendelőlapot. Na, pont az ilyen találgatós javítások miatt szoktam azt visszadni. Én egy hiba behatárolását rendelem meg, nem egy alkatrész cseréjét.
Itt a fórumon is százszámra lehet olvasni a "kicserélték és nem javult meg" típusú hsz.kat. Hát, az legyen a szerviz baja hogy nem ért a szakmájához, ne én fizessem az ötletelésüket.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #5384 Dátum: 2017.02.07 15:26:29 »
Már bocsánat, de melyik szervizben bízzon az ember, és melyikbe nem? Ezt mi alapján döntse el valaki, ha eddig nem volt negatív szerviztapasztalata? Utólag könnyű okosnak lenni.

Az eredeti kérdésre visszatérve: mivel másfél hónapja történt a javítás, azért bőven benne vagy a 6 hónapos kötelező jótállási időbe. Vissza kell vinni, és azt mondani, a javítás nem sikerült, legyenek szívesek addig masszírozni, ameddig jó nem lesz.

Bocs, de nem utólag akartam "okosnak lenni", hanem a jövőre nézve céloztam rá, hogy amennyiben nem volt megelégedve az eddigi szervízzel...tovább lehetne lépni.  :yes: ( Merthogy mintha megint ugyan oda akarna visszamenni :no:)
A jótállás jó ötlet lehet, ha sikerül rájuk verni. Gondolom a kuplung cserére vállalják is, de hát az jó.(lehet, hogy csere előtt is az volt... :whistling:) Nehéz ügy... :hmmmm: Meg hát az a kuplung csere is drága volt... :devil:
Hogy melyik szervízben bízzunk meg....Ezeket is meg lehet beszélni ezen a fórumon. (Én ezért(is) regisztráltam valamikor ide... :yes:)

...
Itt a fórumon is százszámra lehet olvasni a "kicserélték és nem javult meg" típusú hsz.kat. Hát, az legyen a szerviz baja hogy nem ért a szakmájához, ne én fizessem az ötletelésüket.
Amennyiben a jótállást nem lehet náluk érvényesíteni, akkor én biztos máshová mennék! p.l itt a fórumon a Toyoteam garage-t szokták megelégedéssel ajánlani. :otlet:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.