Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1545151 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5355 Dátum: 2017.01.04 22:05:56 »
Azt eddig nem említettem, hogy a klíma sem fűt. Pedig annak kellene szerintem. Nem lehet, hogy van valami érzékelő benne, ami hibás, és azért nem fűt?
Mi az, hogy a "klíma" nem fűt? A klíma kompresszor nem szokott fűteni. Nem igazán értem.

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5356 Dátum: 2017.01.05 08:29:41 »
Mi az, hogy a "klíma" nem fűt? A klíma kompresszor nem szokott fűteni. Nem igazán értem.
A klímával lehet fűteni is (épület klímával biztos, autóban még nem próbáltam, de a működési elve szerintem azonos).

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5357 Dátum: 2017.01.05 09:12:21 »
A klímával lehet fűteni is (épület klímával biztos, autóban még nem próbáltam, de a működési elve szerintem azonos).
Ez érdekes, mesélj! (az autó vonatkozásában)  :whistling:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #5358 Dátum: 2017.01.05 10:38:54 »
A klímával lehet fűteni is (épület klímával biztos, autóban még nem próbáltam, de a működési elve szerintem azonos).
az autót gyanitom,h nem...
épületkimával rendszeresen fütök...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5359 Dátum: 2017.01.05 17:52:34 »
Azok melegszenek. Műszerfal bontás előtt azért a termosztátot kicserélem, már ha küldenek hozzá egy másikat. Bár nem bízok benne, de hátha!

A műszerfalban a kék vízhőfok jel elalszik? Mert csak akkor nyúlj a termosztáthoz, ha az nem alszik el...akkor nincs meg az üzemi vízhőfok...az meg hogy hideget fúj...a beállított hőmérséklet mennyire van állítva? Lehet tényleg csak a belső hőfok mérő a hibás...ezt akkor is látnod kellene, ha mondjuk 25 fokra állítod "AUTO" módban a fűtés/hűtés panelt...ha jó a belső hőfokmérő és a motorban is melegszik a víz (esetleg el is alszik a kék vízhőfok hideg "lámpa"), akkor a ventilátor fordulatát el kell kezdenie emelni automatikusan. Ha ez nem következik, akkor a belső hőfok mérő a hibás....ha emeli a ventilátor fordulatát de hideget fúj, akkor a csappantyú mozgatása lesz a hibás....

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #5360 Dátum: 2017.01.05 18:15:09 »
Erről jut eszembe, - ugyan azt írtad, hogy Sol, de láttunk már karón varjút... - hogy ugye digitklímás, nem pedig tekerős?
music     

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5361 Dátum: 2017.01.05 19:27:52 »
Erről jut eszembe, - ugyan azt írtad, hogy Sol, de láttunk már karón varjút... - hogy ugye digitklímás, nem pedig tekerős?
Jogos a kérdés :clap: :eek:

Sofine

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #5362 Dátum: 2017.01.06 07:03:51 »
Sziasztok! corolla verso 2.2 D-CAT részecskeszűrő problémára keresek megoldást.Valakinek tapasztalat?
Hogy sikerült megoldani? Mosás? Csere, után gyártottra?Gyárira? Kiütés?Mosásról azt mondták ennél a típusnál elég macerás és nem válik be.

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5363 Dátum: 2017.01.06 08:37:02 »
Jogos a kérdés :clap: :eek:

Igen, digitklímás. Minden SOL felszereltséghez tartozó extrát tartalmaz (tempomat, esőérzékelő, könyöklő, alufelni, digitklíma, ködfényszóró, 4 elektromos ablak, bőr kormány).

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5364 Dátum: 2017.01.06 08:46:24 »
A műszerfalban a kék vízhőfok jel elalszik? Mert csak akkor nyúlj a termosztáthoz, ha az nem alszik el...akkor nincs meg az üzemi vízhőfok...az meg hogy hideget fúj...a beállított hőmérséklet mennyire van állítva? Lehet tényleg csak a belső hőfok mérő a hibás...ezt akkor is látnod kellene, ha mondjuk 25 fokra állítod "AUTO" módban a fűtés/hűtés panelt...ha jó a belső hőfokmérő és a motorban is melegszik a víz (esetleg el is alszik a kék vízhőfok hideg "lámpa"), akkor a ventilátor fordulatát el kell kezdenie emelni automatikusan. Ha ez nem következik, akkor a belső hőfok mérő a hibás....ha emeli a ventilátor fordulatát de hideget fúj, akkor a csappantyú mozgatása lesz a hibás....
Hasonlóan látom én is. Köszönöm a hozzászólásodat! A műszerfal kék visszajelző lámpája elalszik, viszont szerintem nagyon hamar. Úgy 2 perc után a -2 °C fokban, hogy kint áll az irodám előtt, már nem világít a lámpa.
A víz meleg, legalábbis azt tapasztaltam, amikor a csövet megfogtam (igaz, ez nem 2 perc járatás után volt).
Azt, hogy "AUTO" módban emeli-e a ventilátor fordulatszámát, abban nem vagyok biztos, de ha az emlékeim nem csalnak, akkor igen. Most nincs velem a kocsi. Ha emeli, akkor a csappantyú a hibás, ha nem emeli, akkor a hőfok érzékelő a hibás, ha jól veszem ki a szavaidból.

Még egy kérdés ezzel kapcsolatosan. Merre találni a kocsiban a csappantyút és a hőfok érzékelőt?
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.06 08:48:48 írta szantozoli »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corolla Verso
« Válasz #5365 Dátum: 2017.01.06 17:01:11 »
A műszerfal kék visszajelző lámpája elalszik, viszont szerintem nagyon hamar. Úgy 2 perc után a -2 °C fokban, hogy kint áll az irodám előtt, már nem világít a lámpa.
Az viszont nagyon hamar van, mondhatni gyanúsan. Ennyi idő alatt nem melegedhet fel a víz üzemi hőre. Akkor ugyanott vagyunk: vagy egy érzékelő rossz, vagy nem megy körbe teljesen a víz.
music     

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5366 Dátum: 2017.01.07 20:02:30 »
Az viszont nagyon hamar van, mondhatni gyanúsan. Ennyi idő alatt nem melegedhet fel a víz üzemi hőre. Akkor ugyanott vagyunk: vagy egy érzékelő rossz, vagy nem megy körbe teljesen a víz.
Mivel mind a bemenő, mind a visszatérő cső meleg, szerintem a víz megfordul benne. Remélem jövő héten sikerül megjavíttatnom! Majd közzé fogom tenni tanulságnak, mi volt a baj. Az érzékelőre gyanakszok, csak nem tudom, hol van. Komplett digitklíma vezérlőt (ami a középkonzolon a rádió alatt van) találtam bontottat. Ha abban van az érzékelő, akkor talán meg is van a megoldás.

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5367 Dátum: 2017.01.08 17:03:35 »
Kivettem ma az autórádiót, holnap küldöm javításra. Ezt a képet a konzol mögötti részről csináltam.

http://gallery.site.hu/d/27017710-1/20170108_102830.jpg

Nem kellene ott lennie még egy "valaminek"?
Amikor a youtube-on néztem, hogy kell szétszedni, ott egy kétoldali klímás autót szedtek szét, de abban tele volt az a sor alkatrésszel. Nem hiányzott semmi a sorból.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5368 Dátum: 2017.01.08 17:14:20 »
Kivettem ma az autórádiót, holnap küldöm javításra. Ezt a képet a konzol mögötti részről csináltam.

http://gallery.site.hu/d/27017710-1/20170108_102830.jpg

Nem kellene ott lennie még egy "valaminek"?
Amikor a youtube-on néztem, hogy kell szétszedni, ott egy kétoldali klímás autót szedtek szét, de abban tele volt az a sor alkatrésszel. Nem hiányzott semmi a sorból.
Egy kis fénynek, hogy lássunk valamit a képből  ;)  :flowers:

szantozoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corolla Verso
« Válasz #5369 Dátum: 2017.01.08 17:20:23 »
A klímát volt alkalmam megfigyelni. Amikor beindítottam az autót ez a kép fogadott:

http://gallery.site.hu/d/27017716-1/20170108_103731.jpg

Máskor a hőmérséklet és a ventilátor ikonok is rajta voltak ez biztos. A vízhőfok kék ikonja 4 perc múlva aludt el. Garácsból indultam, ahol kb. 2 C van, kint meg -9 volt. Auto üzemmódban nem ment a ventilátor, amíg a kék vízhő ikon világított. Utána felemelte a ventilátort majdnem maximumra. Amikor a hőmérséklet szabályzó gombot állítottam, ahogy csökkentettem a kijelzőn az értéket, úgy csökkent a ventilátor ikon, és a valós légáram is. A HI és a LO állásban maximális volt a ventilátor ikon, és fújta a levegőt teljes kapacitással. A Mode gombot nyomkodva ahová mutatta, mindig oda irányította a levegőt, ahol mutatta. Ezek alapján szerintetek (is) jól működik/működne a klíma egysége?

Továbbra is meleg volt mindkét vízcső, ami a fülkébe megy, de nem volt fűtés egy fikarcnyi sem.