Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1547744 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5235 Dátum: 2016.10.30 13:52:38 »
Indulasnal nekem is fura h nagyobb gazt kell adnom nehogy lefulladjon. Eddig csak ketszer fulladt le, neha meg veletlenul jobban nyomom es felbog.

Most a spar parkolojaban nekimentem a falnak orral elore beallasnal..  A lokharito eleg csunya lett :( gondolom nem olcso a fenyezese vagy foliazzak ezt nem tudom.
Egyszer mar megjartam ott mikor beszoritottak, tolatasnal mentem a falnak, de ott volt egy vedocsik igy nem latszik semmi. Annyira szuk a parkolo h alig lehet kiszallni, ilyen szarul megoldani. Pedig ez meg nem is nevezheto nagy autonak, foleg szelessegben.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Corolla Verso
« Válasz #5236 Dátum: 2016.11.06 21:54:53 »
5 éve van nálunk a COV - kis mérleg. Bő 47ezer km-t ment ezalatt, az 52ezres átlagos éves futását ily módon a felére leküzdöttük. A legmagasabb fogyija egy téli városi viszonylag sok rövid úttal megtűzdelt 9,77 volt, a legalacsonyabb idén nyáron Balatonon és környékén megtett 6,56, de a nagy átlag 7,77-en áll - a típusé a spritmonitoron 8,1. Eddig nem hagyott cserben, bár egyszer ki kellett hívni az assistance-ot, mert egy garázsban lemerült az akksija, ez aligha az autó hibája. Ezen kívül más nem volt, 3 izzót kellett cserélni: egy hátsó helyzetjelzőt, egy első helyzetjelzőt és egy első tompítottat. Teszi a dolgát. Az orrát még mindig nem sikerült megkedvelnem, hátulról és profilból rendben van a külseje. A variálhatósága pedig továbbra is nagyon lenyűgöz.
music     

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5237 Dátum: 2016.11.08 23:21:58 »
Sziasztok! Eltelt pár év már a COV-val, lassan esedékes a műszaki..gondoltam tetetek rá vonóhorgot vele együtt. Nekem a BOsal-t ajánlották, de a szerelőm nem tudja ez CAN-BUS-os vagy sem..mert ahhoz ugye kell még illesztő, ha az...tudtok ebben segíteni? Akinél szereltek rá horgot ott kellett Can-bus illesztő? Köszi előre is!

yason

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corolla Verso
« Válasz #5238 Dátum: 2016.11.10 02:21:47 »
Üdv.
 
  Egy 2004-es Yarisom van. A távirányítója meghibásodott(menthetetlen) régebben, így mindíg  kulccsal nyitottam/zártam. Jelenleg külföldön tartózkodom. Pár napja reggel, lementem  a kocsihoz és a riasztórendszer(BERASEC2000) aktiválva volt, riasztott is.
 
A kürtöt abban a pillanatban levettem. Kulccsal már nem lehetett indítani mivel az immobilizer aktív volt.  Ma  néztem egy kapcsolási rajzot a rendszerről. Ahol tudtam lebontottam a műanyagot minél többet lássak. Önindítóról lekötöttem a riasztó 'gyújtás tiltás' kábeleit, visszaállítottam a gyári állapotot.
 
  Ennek köszönhetően az újra beindult az autó, de villogott ugyan úgy tovább, ezért kivettem a riasztóból a biztosítékot.
Ezzel orvosoltam is átmenetileg a zavart.  Egész nap tudtam vele közlekedni, mind addig vissza nem kezdtem pattintani a műanyagokat.  Visszakerült a helyére minden. Elfordítottam a kulcsot és az önindító csak tekerte a motort az már nem indult. Minden működött, rádió, lámpa, visszajelzők, stb..
 
A motort csak hajtja az indító, semmi pöffenés. Lehetséges amikor a műanyagokat tettem vissza megsérült valami kábel?! Nem tartom valószínűnek. Tudom, még sötétben tapogatózom. Nem tudtam ma beleásni magam. Váratlanul ért, rossz helyen. Holnap munka után újra nekifutok a dolognak. Ebben szeretném a segítségeteket kérni! Valaki esetleg járt hasonló cipőben? Bármilyen témába illő információt szívesen várok!
Köszönöm a türelmet!
 
János

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #5239 Dátum: 2016.11.10 07:07:59 »
Most komolyan, az összes topicba beírod???

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Corolla Verso
« Válasz #5240 Dátum: 2016.11.10 10:19:22 »
Sziasztok! Eltelt pár év már a COV-val, lassan esedékes a műszaki..gondoltam tetetek rá vonóhorgot vele együtt. Nekem a BOsal-t ajánlották, de a szerelőm nem tudja ez CAN-BUS-os vagy sem..mert ahhoz ugye kell még illesztő, ha az...tudtok ebben segíteni? Akinél szereltek rá horgot ott kellett Can-bus illesztő? Köszi előre is!
Emlékeim szerint Can-busos,kellett hozzá valami kis mütyür,bár tavaly csináltattam.

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5241 Dátum: 2016.11.10 12:23:07 »
Idézet
Emlékeim szerint Can-busos,kellett hozzá valami kis mütyür,bár tavaly csináltattam.

Neked melyik típus került rá? Nekem azt mondták a csavaros horgos Bosal-nál nem kell kivágni a lököst....mennyibe fájt? (nekem kb 55eFt Bosal+30eFt az illesztő...árat mondtak)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #5242 Dátum: 2016.11.10 12:23:40 »
Most komolyan, az összes topicba beírod???
[emoji106] [emoji106] [emoji106]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

knorbi76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Corolla Verso
« Válasz #5243 Dátum: 2016.11.15 17:03:16 »
Üdv!
Új vagyok az oldalon, van egy 2005-ös D-CAT Versom. 2-3 hete 1-2 alkalommal kb 2 mp-ig fehér füstöt nyomott. Toyota szervizesek szerint ennél a típusnál normális. Meg is nyugodtam, de most kicsit mélyebb lett a hangja (bár eddig benzines kocsim volt, ezért a diesel motor hangja mindig zavart). Találkozott valaki ilyennel, vagy ez is természetes?
Köszönöm

fenegie84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5244 Dátum: 2016.11.15 17:14:09 »
Üdv!
Új vagyok az oldalon, van egy 2005-ös D-CAT Versom. 2-3 hete 1-2 alkalommal kb 2 mp-ig fehér füstöt nyomott. Toyota szervizesek szerint ennél a típusnál normális. Meg is nyugodtam, de most kicsit mélyebb lett a hangja (bár eddig benzines kocsim volt, ezért a diesel motor hangja mindig zavart). Találkozott valaki ilyennel, vagy ez is természetes?
Köszönöm
Szerintem a részecskeszűrőt tisztítja akkor, regenerál...ami meg normális.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo K920 eszközömről


knorbi76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Corolla Verso
« Válasz #5245 Dátum: 2016.11.15 17:44:19 »
Köszi, nekem is ezt mondták, de a hangja elég zavaró.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5246 Dátum: 2016.11.16 20:22:56 »
Nektek a versoban a lámpaállítás tekerője világít? Kéne világítania? Nekem sötét, még a yaris is világított, akkor ennek is kéne nem? Ott a környéken semmi nem világít. Ez így most jutott eszembe, már kérdezni akartam :)

puyolito

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #5247 Dátum: 2016.11.16 20:47:40 »
Sziasztok! Én egy 2.0 d4d Versot vettem ami állítólag 160le,hallottatok  már ilyenről? És ez állítólag gyárilag ilyen, még a szervizben is állították hogy létezik ilyen, de nem tudják megmondani se alváz ,és motor számból sem hogy 160le. Mit tudtok erről? Köszi előre is a segítséget!

fenegie84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5248 Dátum: 2016.11.16 20:54:23 »
Sziasztok! Én egy 2.0 d4d Versot vettem ami állítólag 160le,hallottatok  már ilyenről? És ez állítólag gyárilag ilyen, még a szervizben is állították hogy létezik ilyen, de nem tudják megmondani se alváz ,és motor számból sem hogy 160le. Mit tudtok erről? Köszi előre is a segítséget!
Én nem hallottam még 160 lovasról. A versóban a 2.0 D4-D 116 lovas, tudtommal. A D-CAT meg 177...

Tapatalkkal küldve az én Lenovo K920 eszközömről


puyolito

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #5249 Dátum: 2016.11.16 21:01:16 »
Igen eddig én is igy tudtam, de van egy másik  2.0 D4-D Versom  ami  116 le ,de amit vetem az jóbban megy annál, úgy hogy van benne valami, csak még az porlasztóval küzdök.