Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1547481 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Corolla Verso
« Válasz #5190 Dátum: 2016.08.31 23:36:33 »
Az az igazság, 150 e lm körül elkezdődnek a csereberék.
Én 179ezerrel vettem - épp előtte cseréltek első féktárcsákat benne - és azóta néhány izzón kívül még kopóalkatrészekből is csak a hátsó féktárcsákat kellett cserélni talán 210ezer környékén, most 225ezernél tartok. Igaz, ez benzines...
music     

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5191 Dátum: 2016.09.01 10:31:26 »
Én 179ezerrel vettem - épp előtte cseréltek első féktárcsákat benne - és azóta néhány izzón kívül még kopóalkatrészekből is csak a hátsó féktárcsákat kellett cserélni talán 210ezer környékén, most 225ezernél tartok. Igaz, ez benzines...

ok. Pontosítok: nem csoda ha bizonyos futásteljesítménynél ezt azt cserélni kell.
Írod hogy "igaz ez benzines". Nem kekec..a benzines annyival könnyebb autó, hogy nem kell cserélni? Vagy a dizel eszi  a fékeket?  :eek:
Minden a lábadtól függ és a beépített anyagtól. Meg a szerelőtől/szevíztől, ők is elrendelhetik a cserét, míg mások nem cserélnének még.
Itt a vége, fuss el véle.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5192 Dátum: 2016.09.01 10:42:42 »
Nekem a tetőbox gyakorlatilag kimutathatatlan többletfogyasztást okozott, 2-3 decivel volt több, mint ugyanott box nélkül, s ez bőven a hibahatáron belül van.

Igen, olvasni itt olyanokat, hogy 0,01 pontossággal mérik a fogyasztást és hasonlítják a másikéhoz. De nem tudni hol járt, mennyire nyomja, mikor vált, milyen allapotú az autó és nemkevésbé, hogy amikor tankol, mennyi a tele -neki.
Azonkívül értelmetlen az egész.
Ha van egy erős autóm, mennem kell v akarok menni, nem számít, hogy 90-nél 4,6-ot iszik, és autópályán teli pakolva 8,2-őt. Na és? Nem azért van? Ha pedig nem férek, felteszem a boxot és megemelkedik a fogyasztás 1 literrel, akkor annyi. Eleve nem szoktam 140 felett haladni box-szal, mert így súlyos a tető. Se bringával. Akkor meg decikkel kevesebb... Van ennek a számolgatásnak értelme?
20-30 ezrenkénti számaim vannak és már 100 ezernél az átlagom 6,6 l/100 km. Dizel. Város, pálya, egyéb, sok cucc és box, meg 1 fővel, üresen. Ez jó. Ennyit tud, szerintem tökéletes egy 2,2 -estől, ami 136 LE. Viszont megy nagyon, ha akarom, 6-dikban sem nem torpan, ha hegyet lát. 

fenegie84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5193 Dátum: 2016.09.01 10:58:04 »
Csak, h gyűljön a tapasztalat:

Mi 2013-ban vettük a 1.8 VVTi CoV-ot:
- 2005/12 havi, de 2006/4 hóban lett Karcagon üzembe helyezve,
- 99000 Km-el hoztuk el,
- előző gazda hátsó féket cserélt rajta, tárcsa és fékpofa, fékbetétek, valamint az önindítót felfújtatta, mert valami szétment benne, bal hátsó ajtó fényeztette, mert a spár parkolóban meghúzták,

Amióta nálunk van:
- 124000 km-nél járunk,
- első féktárcsák és betétek cserélve,
- hosszbordás szíj görgővel cserélve,
- első szélvédő repedt volt mikor megvettük, ezt is cseréltettem,
- aksi megadta magát, kapott egy Vartát,
- első teleszkópok cserélve, mert a jobb oldali lement 50%-ra, míg a bal oldali 80%- volt, olaj szivárgás látszott rajta,
- a vezető ülés ülőlapjának ajtó felőli részét szétnyírta a vas tartó szerkezet. A kárpitos mondta, h nem a legjobb tervezés amit valaha látott, mint egy kés úgy vágja a hossz tartó a szivacsot. Ezt is javíttattam.
- a jobb ajtó kárpitja gondolt egyet és teljesen, viszonylag rövid idő alatt teljesen elengedte magát. A többi ajtón jó, még most is. Azt az egyet meg visszaragasztattam.
- Váltóban cseréltünk olajat, mert a szervizkönyvből nem derült ki, hogy 60eKm cserélték e.
- A gyári fejegység végfokos lett, így volt indokom, hogy egy kihangosítós 1 din + beépítőkeretesre cseréljem.
- Téli és nyári gumit kellett már cserélni, mind a kettő két szezonnal ezelőtti.

Kb. ennyi. Összességében nagyon szeretjük, mert három gyerek mellett is elférünk kényelmesen. A három év alatt azért összeszedtünk egy pár kisebb, nagyítóval kereshető szépséghibát, de még mindig azt kell, hogy mondjam, h egy szép darab :)

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5194 Dátum: 2016.09.01 11:42:30 »
Jó hír, hogy ilyen elégedett vagy/lehetsz az autóddal! Mindig vadulok, amikor az "unalmas Toyotáról" cikkeznek a "hozzáértők". Ok. egy versenykocsi, egy kabrió, a full elektromos vagy egy óriás 26 millás terepjáró vszleg nem unalmas... Célközönségnek valóak. De a dolgát teszi a Toyota, erre való! Volt már Nissan, Mazda és tényleg őrületes kiadások nélkül szépen rendben szolgáltak és szolgálnak.

A 2 szezonos gumi kérdéséhez egy szösszenet, azt gondolom a dot egy dolog, azért ha nem megy 50-60-70-80 (?) ezer km-t az ember, vagy nincs valami rendellenes kopás pl. a futómű miatt, szóval:  a két szezon nem sok... Elhiszem változik a gumi az évek alatt, de nem igaz, hogy 2-3 évenként el kell dobni, mert régi. Ha lefutottad ok. az más. Szeretném, ha jól lehetne érteni, amit mondok, nem sóherkedésből mondom, de nem kötelező elhinni a gumis dumát, ha eladni akarnék, lehet mondanám, régi dobd el!

fenegie84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5195 Dátum: 2016.09.01 11:50:32 »
Jó hír, hogy ilyen elégedett vagy/lehetsz az autóddal! Mindig vadulok, amikor az "unalmas Toyotáról" cikkeznek a "hozzáértők". Ok. egy versenykocsi, egy kabrió, a full elektromos vagy egy óriás 26 millás terepjáró vszleg nem unalmas... Célközönségnek valóak. De a dolgát teszi a Toyota, erre való! Volt már Nissan, Mazda és tényleg őrületes kiadások nélkül szépen rendben szolgáltak és szolgálnak.

A 2 szezonos gumi kérdéséhez egy szösszenet, azt gondolom a dot egy dolog, azért ha nem megy 50-60-70-80 (?) ezer km-t az ember, vagy nincs valami rendellenes kopás pl. a futómű miatt, szóval:  a két szezon nem sok... Elhiszem változik a gumi az évek alatt, de nem igaz, hogy 2-3 évenként el kell dobni, mert régi. Ha lefutottad ok. az más. Szeretném, ha jól lehetne érteni, amit mondok, nem sóherkedésből mondom, de nem kötelező elhinni a gumis dumát, ha eladni akarnék, lehet mondanám, régi dobd el!

Lehet félreérthető voltam, de a gumikat két szezonnal cseréltem újra, mind a két garnitúrát. Teljesen igazad van, én is így látom, ezeket sem fogom lecserélni, csak ha már a kor és a kopás indokolttá teszik.

Nekem bejött a márka, nem vagyok idős, biztos, hogy egy fiatalos márka valamelyik típusával le lehetne venni a lábamról, de ebben pont az tetszik, hogy megbízható, teszi a dolgát. Sokan unalmasnak tartják valóban, meg öregurasnak, de engem ez hidegen hagy.  :)

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5196 Dátum: 2016.09.02 09:18:04 »
Ne befolyásoljon a nyafogás, ami neked bejön, azt használd. Amikor nagyon fiatal voltam, akkor is az egyterűek vonzottak és a kombi vagy öt ajtós megoldás. Volt Renault, CItroen stb. és bizony volt sok javítás, mert ezek nem voltak garis autók... Aztán jöttek a gyerekek, azt akartam, mindenki és minden elférjen. Ez fontosabb a mai napig is. Bár már csak egy él velünk.
Azért vagyok nagyon elégedett a Versoval, mert elég tágas és kényelmes, a 136 Le nagyon jól viszi, jól az úton van, kézben tartható és semmi baja. Mellesleg ok a fogyasztás is. Sok jó autóban ültem, vezettem, nem vitás csodák vannak sima széria autóban is. Nekem ez adatott és megfelel, ha majd egyszer eladom a jövendőbeli biztosan jól jár, mert vigyáztam rá minden szempontból és valós az óraállás  :innocent:
::)

balesz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5197 Dátum: 2016.09.05 10:28:24 »
Azt szeretném megkérdezni, hogy egy 2003-mas 1.8 benzines versonál mire kell nagyon figyelni megtekintéskor?

Előre is köszi a válaszokat!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corolla Verso
« Válasz #5198 Dátum: 2016.09.05 11:28:40 »
Azt szeretném megkérdezni, hogy egy 2003-mas 1.8 benzines versonál mire kell nagyon figyelni megtekintéskor?

Előre is köszi a válaszokat!
Olajfogyasztás az egyetlen komolyabb kockázati tényező. Ennek javítási költségét érdemes belealkudni az árba (kb 100e Ft), mert gyakran előfordul az autó származási országától függetlenül.
Egyébként csak a szokásos tétellistát kell alaposan végigellenőrizni. Ha nincs veled szerelő, vagy hozzáértő, mindenképpen ajánlott bevinni az autót egy közeli márkaszervizbe és kérni egy teljes állapotfelmérést.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

balesz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5199 Dátum: 2016.09.05 12:21:13 »
Köszi!

Hol kell csekkolni az esetleges olajszivárgást? Nekem facelift előtti 2004-es 1.4 vvti corolla van, de gyakorlatilag nincs kimutatható olajfogyás 2 szerviz között.
Egyébként nagyon komolyan járjuk a telepeket hárman, egy autómániás őrülttel, aki kb. azt is tudja melyik márka melyik típusánál hogy van a gyári kormánybőrözés, egy haverommal, aki 30 milla alatti kategóriában szinte mindent vezetett már, én pedig a toyotás vagyok a teamből :).

yanav8

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #5200 Dátum: 2016.09.07 15:51:42 »
Itt van kép, a motortérben lévő hosszú dobozkában van.
De mivel egyen van az összes, ez mégiscsak kizárva.
Innentől már nehéz az ügy.
De még valami nem tiszta. Ha csak tisztán jobbra indexelsz, az műxik, és ha vészvillogtatsz, akkor egyik sem ég? Vagy a jobb oldal akkor is?
Szia!Egyik irányba sem működik az index és az elakadás jelző sem.Ilyen hibáról nem találok semmit a gugliban.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Corolla Verso
« Válasz #5201 Dátum: 2016.09.07 18:22:52 »
Tuti, hogy jó a biztosíték?
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #5202 Dátum: 2016.09.07 20:18:14 »
Szia!Egyik irányba sem működik az index és az elakadás jelző sem.Ilyen hibáról nem találok semmit a gugliban.
Ez kissé ollan mint áramszünetkor a lakás összes kapcsolóját kapcsolgatni. Ha nincs delej, akkó nics delej!! v. zárt áramkör!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

yanav8

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #5203 Dátum: 2016.09.07 20:28:35 »
Tuti, hogy jó a biztosíték?
Most nem vagyok az autó közelében,de pár nap és megnézem megint a motortérben a biztosítékokat.Köszi!

yanav8

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #5204 Dátum: 2016.09.07 20:30:11 »
Ez kissé ollan mint áramszünetkor a lakás összes kapcsolóját kapcsolgatni. Ha nincs delej, akkó nics delej!! v. zárt áramkör!!
Mit is szeretnél ezzel mondani?