Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1579261 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re: Corolla Verso
« Válasz #2925 Dátum: 2011.09.30 10:33:37 »
Szia!

Miutan a leragadt gyuruk legyaluljak a hengerfalat, nem csoda, hogy szolidan eszegeti

udv

toroksultan

Olajfogyasztásban a 0,0-1 liter/1000 km-ig bármi előfordulhat.

1l / 1000km az azért durva... ennyit a mostani sem eszik :) pedig már sok van benne :)


Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Corolla Verso
« Válasz #2926 Dátum: 2011.09.30 23:48:01 »
dizelben érdemes gondolkodni? kicsit félek tőle, bár ugye olcsóbb addif amig el nem romilk..

Hali!

Jó verde az első szériás verzó. Szervízkönyveset vegyél igen igen.... és nézz utána az adott szervízben ahová szól a pecsét hogy milyen olajat tettek bele, ha 5w-30 és 5w-40-ek mentek bele 1 vagy másfél évenként és nem volt túlhajtva az olaj 15-16 ezer-nél többet egy ciklusban amit a dátumokból majd láthatsz a könyvbe, akkor az egy elfogadható motor lesz ne félj. Olaj fogyi viszont lesz ha nem módosított blokkos a motor, de nem vészes, kb 1 deci 1500-1700km-en, használattól függően. Módosított blokkot meg kiszúrhatod egyből, hogy az olajnívó pálca sárga fogóján vagy egy pötty aminek ha minden igaz zöld szine van :) Szerintem vegyél egy olyat! Ja és benyásat, 1.8-ba, amúgy 7 alatt hosszútávon 90km/h-al eljársz, pályán már 7.5liter 120-140km/h közt kb. de szerintem dinamikusabb, erősebb lesz jóval mint a mostani verdád. 190-195 a vége kb  óra szerint, gps 184-et mutatott óra szerinti 190nél :) :) Ha van bármi kérésed írj!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


GuMiSZu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Corolla Verso
« Válasz #2927 Dátum: 2011.10.01 08:36:38 »
dizelben érdemes gondolkodni? kicsit félek tőle, bár ugye olcsóbb addif amig el nem romilk..

Hali!

Jó verde az első szériás verzó. Szervízkönyveset vegyél igen igen.... és nézz utána az adott szervízben ahová szól a pecsét hogy milyen olajat tettek bele, ha 5w-30 és 5w-40-ek mentek bele 1 vagy másfél évenként és nem volt túlhajtva az olaj 15-16 ezer-nél többet egy ciklusban amit a dátumokból majd láthatsz a könyvbe, akkor az egy elfogadható motor lesz ne félj. Olaj fogyi viszont lesz ha nem módosított blokkos a motor, de nem vészes, kb 1 deci 1500-1700km-en, használattól függően. Módosított blokkot meg kiszúrhatod egyből, hogy az olajnívó pálca sárga fogóján vagy egy pötty aminek ha minden igaz zöld szine van :) Szerintem vegyél egy olyat! Ja és benyásat, 1.8-ba, amúgy 7 alatt hosszútávon 90km/h-al eljársz, pályán már 7.5liter 120-140km/h közt kb. de szerintem dinamikusabb, erősebb lesz jóval mint a mostani verdád. 190-195 a vége kb  óra szerint, gps 184-et mutatott óra szerinti 190nél :) :) Ha van bármi kérésed írj!


köszönöm :)
akkor még kérdeznék :)
-autopályán mennyire hangos ? olyan 130 környékén?
-a blokkcsere megállapításról írnál picit többet? eddig 2 db láttam, de ott nem volt pötty. zöld biztos nem :(
- szervízkönyvesre szerintem nem lesz esélyem, mert nem sok eladó van 1.8-asból
-az automata jó lehet? olyat láttam ami elég jó volt kívülről, a futóművére kellene költeni de maga a beltér illetve kívülről nem volt leharcolt (km óra az ugye nem sok mindent jelen)
 tehát az automata mennyivel ehet többet, és mennyire jó az automata?
- ha esetleg olajevőst sikerül megvennem értelmes áron, menniybe fájna megoldani az olajevést, mert a katalizátor ne mszereti az égett olajat...

-mit nézzek meg rajta, ami kritikus lehet? csak olyan autót vinnék átnézetni, ami ránézésre jó állapotú

köszi :)

Corolla XLI  '93 1,6 4a-fe "hecsbekk"
Corolla Verso  SOL '03 1,8 1ZZ

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2928 Dátum: 2011.10.01 10:55:22 »
Olajevés hiba megoldása motor állapotától függően 150-300 ezer között áll meg.
Valamikor 2003 szeptemberétől elvileg módosítottak a blokkon és az utána lévő vvt-i-k nem eszik az olajat (legalábbis nem ezért).
         

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Corolla Verso
« Válasz #2929 Dátum: 2011.10.01 12:57:59 »
Automata Nekem azért nem kéne mert megunnám, szerintem élvezetesebb ha te váltasz stb. 5-6 decivel eszik többet ahogy nézem a kezelési könyvben. 10,9-6,7-8,2 ellenben a 10-6,3-7,6 literes fogyasztással (város-hosszútáv-vegyes).

130-nál milyen hangos: hát én ezt úgy  jellemezném hogy jó hangja van annyinál, kívánja még hogy nyomd kb olyan :) nem túl hangos, erőteljes...

Nézd, mindenképp szervízkönyveset vegyél, ha nem akkor necces lesz minden...

Vidd el próbakörre és hallgasd a hangját 2500-3ezer rpm felett hogy nem-e ad daráló horzsoló hangot nagyon, mert akkor a váltóban a csapágyakat cserélni kell, ez egy hiba lehet ennél a tipusnál még. Ja és ha a néztél egy olyat aminek a futóműve rossz volt akkor hiába a belső stb, arra az autóra nem vigyáztak, és tuti a motorja is tré lehet belül...
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.01 13:56:50 írta kleingy »
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Corolla Verso
« Válasz #2930 Dátum: 2011.10.01 14:50:03 »
Dízelt ennyi idősen én semmiképpen nem vennék, nagyon nagy lutri, hogy beleszaladsz-e egy lendkerék-problémába, ami 200e fölötti pénzelvonással jár. Viszont türelemre nagy szükséged lesz, mert elég sokat kell majd keresgélni, mire rátalálsz az igazira. Én az újabbakat (2004-) nézegetem, de nyár közepe óta még nem volt olyan, amit meg mertem volna venni - részben hálistennek, mert az Avensist is el kéne ehhez adni.
music     

GuMiSZu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Corolla Verso
« Válasz #2931 Dátum: 2011.10.01 15:22:39 »
köszi a helpet...

ma láttam egy esetleg használhatót. 2003 évvége

a motorja kicsit erőtlennek tünt, illetve az alapjárata nem volt teljesen tökéletes. stabil volt, de ha megpöccintettem a gázpedált, akkor picit dadogva indult fel.
ha ráléptem rendesen akkor simán vette a fordulatot.
érdekes volt, hogy nem volt túl erőteljes .... a barátom 1.6osa mintha jobban húzna... de csak 2 percet ültem benne parkolóban... de egyébként patent volt....
az erőtlenkedést okozhatja pl gyertya gyújtás is.... ? olaj normálisan volt benne...

egynek jó... lehet, hogy még visszamegyek 1* megnézni.... akkor el is viszem átvizsgáltatni.....

hova érdemes vinni? dél-pest környéke.... és mennyibe fáj egy ilyen? illetve mit vizsgálnak?
-kompresszio
-computer
-futómű (rázópad)

ilyesmi szokott lenni?

köszi
Corolla XLI  '93 1,6 4a-fe "hecsbekk"
Corolla Verso  SOL '03 1,8 1ZZ

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Corolla Verso
« Válasz #2932 Dátum: 2011.10.01 23:34:16 »
(a de jó az új webes felület :D ) Én a helyedbe azt az autót elfelejteném, dadog meg nem úgy megy, bár innen nehéz megítélni... de nem értem hogy parkolóba hogy tudtál vele menni akkor? :)

dízelt semmiképp jaja. Autószerelő ismerősöd nincs vagy valaki akinek volt E12-je? Olyanokkal menj el autót nézni, amúgy is több szem többet lát... ezt az átvizsgálós dolgot meg akkor meg is spórolnád.
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


GuMiSZu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Corolla Verso
« Válasz #2933 Dátum: 2011.10.02 08:44:43 »
(a de jó az új webes felület :D ) Én a helyedbe azt az autót elfelejteném, dadog meg nem úgy megy, bár innen nehéz megítélni... de nem értem hogy parkolóba hogy tudtál vele menni akkor? :)

dízelt semmiképp jaja. Autószerelő ismerősöd nincs vagy valaki akinek volt E12-je? Olyanokkal menj el autót nézni, amúgy is több szem többet lát... ezt az átvizsgálós dolgot meg akkor meg is spórolnád.

köszi

Corolla XLI  '93 1,6 4a-fe "hecsbekk"
Corolla Verso  SOL '03 1,8 1ZZ

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Corolla Verso
« Válasz #2934 Dátum: 2011.10.07 13:22:47 »
... Módosított blokkot meg kiszúrhatod egyből, hogy az olajnívó pálca sárga fogóján vagy egy pötty aminek ha minden igaz zöld szine van :) ...
Meg abból, hogy a motor száma csak 1ZZ.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

apa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corolla Verso
« Válasz #2935 Dátum: 2011.10.18 09:59:25 »
2005-ös Corollla Verso 2.2 D-4D. Motorfékezéskor mély morgó hang hallatszik kb. 1600-2000-es fordulatszámok között. Üresen felpörgetve gázelvétel után nem jelentkezik, csak menet közben.
Gyorsításkor szintén nem.

Nincs valakinek valami ötlete mi okozhatja.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Corolla Verso
« Válasz #2936 Dátum: 2011.10.18 23:20:38 »
Olyanokat kérdezek, akiknek tekerős klíma van az autójában, ami 2004-es évjáratú, vagy fiatalabb: a ventilátor hány fokozatú?
music     

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re:Corolla Verso
« Válasz #2937 Dátum: 2011.10.29 21:49:30 »
Sziasztok!

2007-es versoban az ülésfűtés kapcsolójához gyárilag benne van a vezeték.
Az üléshez is le van kábelezve vagy csak a kapcsolónak?
Esetleg tudja valaki?

GuMiSZu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Corolla Verso
« Válasz #2938 Dátum: 2011.10.31 11:26:49 »
hahó,


találtam egy 2003/6 os verzót ...
SOL , tetőablak, egész jó állapotú, a van 1 horpadás rajta (nem nagy) vezetett szervízkönyves (ellenőriztem) 1,8... 171E km-el....

remélem nem fürdök be vele :)  , de kell rá költeni.... jó karosszériást nem ismertek pesten?

még 1 kérdés:
elvileg van benne navi (ez még valami nagyon butus lehet) ehhez hol tudok CD-t szerezni? (DVD)
illetve kérdés, létezik hozzá olyan átalakító, ami a jelenlegi rádió helyére olyan adapter, amivel be tudnék más dual dines rádiót pakolni?

 :clap:

« Utoljára szerkesztve: 2011.10.31 11:30:43 írta GuMiSZu »
Corolla XLI  '93 1,6 4a-fe "hecsbekk"
Corolla Verso  SOL '03 1,8 1ZZ

gidoati

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Corolla Verso
« Válasz #2939 Dátum: 2011.11.01 08:05:20 »
hahó,


találtam egy 2003/6 os verzót ...
SOL , tetőablak, egész jó állapotú, a van 1 horpadás rajta (nem nagy) vezetett szervízkönyves (ellenőriztem) 1,8... 171E km-el....

remélem nem fürdök be vele :)  , de kell rá költeni.... jó karosszériást nem ismertek pesten?

még 1 kérdés:
elvileg van benne navi (ez még valami nagyon butus lehet) ehhez hol tudok CD-t szerezni? (DVD)
illetve kérdés, létezik hozzá olyan átalakító, ami a jelenlegi rádió helyére olyan adapter, amivel be tudnék más dual dines rádiót pakolni?

 :clap:

Hi

Csak nem az amelyik a Budaörsi úton van :) Azt én is nézegettem, de nem győzött meg, 3 féle gyártású ablak van benne, biztos volt törve. Mondjuk elég jól összerakták.

Na a lényeg, a rádióhoz lehet kapni adaptert, sőt egyéb kiegészítőket a beépítéshez.
pl ebay http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=toyota+radio&_sacat=See-All-Categories,
vagy itt http://www.caraudiodirect.co.uk/install-adaptors-toyota/

A navit sajnos nem ismerem, ki kéne deríteni mivel kompatibilis
Gyárilag úgy működik, hogy pl ide http://www.toyota-mapupdates.eu/ felmész kiválasztod milyen navid van aztán az eredeti DVD kódja alapján lehet gondolom frissíteni, bár ahogy nézegettem kb 150-180 EURO tehát nem olcsó.

Remélem tudtam segíteni

Attila