Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1546004 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2100 Dátum: 2009.07.07 19:29:52 »
A másik kérdésem, hogy MP3 lejátszást hogyan lehetne leghatékonyabban és legjobban megoldani? Fejegység csere, egész audio egység csere, valami AUX vonal keresése, sima FM transzmitter, ilyesmivel valaki foglalkozott már, hogy mik a lehetőségek, árak?

Kedvenc témámnál vagyunk. Először is gratulálok az autóhoz. Használjátok egészséggel. Egyetlen megoldás van: ez. Nekem évek óta tökéletesen működik, több gigás usb kulcsot lehet használni, sőt kártyaolvasóba helyezett memóriakártyával is működik. Az oldal angol nyelvű, de a cég magyar.
Őket javaslom: Dension Audio Systems beszerelő műhely, cím a linkben. Eszedbe ne jusson FM transzmittert venni, mert nagyon pocsék a minősége. Próbáltam. Minden jót.
Köszi. Megnézem ezt a cuccot. FM transzmitter témában hallottam olyanról, ami szépen szól, bár árban már 20e körüli. Elsősorban nem külön eszközöt szeretnék, nem bírom a levehető előlapot és egyéb kiszedhető dolgokat, mert sosem viszem magammal, félek, hogy elhagyom, stb..

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2101 Dátum: 2009.07.15 14:02:32 »
Hat ma láttam élőben a az új versót. Hát nagy csalódás, szerintem óriási bukás lesz....

Ma voltam a Supernél szervizben, közben beleültem és ugyanerre gondoltam én is. Kívülről olyan semmilyen, belülről meg még jobban. Csomagtartóban látszik, hogy nagyobb az előzőnél kicsivel, de amúgy nem látszik nagyobbnak az utastér. A régi nagyságrendekkel kellemesebb benyomás elsőre kívül-belül, pedig hát kívülről az sem egy adrenalinbomba. Nem mondom, biztos jól megy, de inkább egy használt faceliftesre cserélném majd pár év múlva a mostanit.

Megkérdeztem a CD-s fejegység-cserét is (MP3-asra), ha már ott voltam. 500e, mert az egész műszeregységet cserélni kell... Alig bírtam felszedni az állam...
Sportdob 180e... Oldalvédő csík 22e, utángyártott 10e...

Az olajszivárgásomat megtalálták, a tömítőpaszta mentén, majd javítják az MMT-vel együtt 2 hét múlva, 2 napig ott kell hagyni. Minden garis persze.
Ami furcsa, hogy SOL lévén kellene, hogy legyen benne tükörfűtés, amit gyárilag nem szereltek be, utólag kellett volna, de akkor sem csinálták meg. Érdekes. MIndenesetre most szólt a munkafelvevő és megcsinálják azt is.

Ja és kiderült, hogy van bluetooth kihangosító is az autóban, már megérte szervizbe vinni :)

Amúgy 1-200 km után azt kell mondjam, hogy k. kúl ez az autó :) Nagyon élvezem ezt az "apakapitány" feelinget, ami az egész autóban körülvesz, olyan tényleg, mintha 2 méter magasan ülnék és legalább 1 kategóriával nagyobb autóban. Az MMT sem rossz, kicsit tanulni kell és ki lehet ismerni, még 1-2 dolgot kell valahogy megoldani, pl. ha odalépek neki az adaptívsága miatt nem vált fel csak magasabb fordulatszámon, de amikor felvált és utána nem nyomom tovább erősen, akkor nem vált mindig korábban, hanem pörgeti a motort. Illetve ha finoman gyprsítok és 3-be visszavált, majd mégis kéne még erős és erősebben padlózok, akkor nem vált vissza 2-be. Na mindegy, össze kell még szokni, de tetszik az egész.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #2102 Dátum: 2009.07.18 08:14:54 »
A másik kérdésem, hogy MP3 lejátszást hogyan lehetne leghatékonyabban és legjobban megoldani? Fejegység csere, egész audio egység csere, valami AUX vonal keresése, sima FM transzmitter, ilyesmivel valaki foglalkozott már, hogy mik a lehetőségek, árak?

Kedvenc témámnál vagyunk. Először is gratulálok az autóhoz. Használjátok egészséggel. Egyetlen megoldás van: ez. Nekem évek óta tökéletesen működik, több gigás usb kulcsot lehet használni, sőt kártyaolvasóba helyezett memóriakártyával is működik. Az oldal angol nyelvű, de a cég magyar.
Őket javaslom: Dension Audio Systems beszerelő műhely, cím a linkben. Eszedbe ne jusson FM transzmittert venni, mert nagyon pocsék a minősége. Próbáltam. Minden jót.
Köszi. Megnézem ezt a cuccot. FM transzmitter témában hallottam olyanról, ami szépen szól, bár árban már 20e körüli. Elsősorban nem külön eszközöt szeretnék, nem bírom a levehető előlapot és egyéb kiszedhető dolgokat, mert sosem viszem magammal, félek, hogy elhagyom, stb..
nekem 5 ezres van olyan is:( a krómos kazettáim jobban szólnak  :clap:

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #2103 Dátum: 2009.07.21 20:14:14 »
A krómos kazetta szuper, én inkább egy gyenge középhullámú rádióhoz hasonlítanám a minőséget, pedig 10 ezreset próbáltam. Vissza is vittem.

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2104 Dátum: 2009.07.31 14:43:12 »
Tudja valaki, hogy létezik-e olyan funkció a Versoban, hogy x km/h felett automatikusan reteszelje az ajtókat? És ha igen, akkor hogyan lehet aktiválni?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corolla Verso
« Válasz #2105 Dátum: 2009.07.31 15:21:28 »
Magában az autóban nincs, de ha Meta riasztó van benne - általában ezt tesznek bele a kereskedések - akkor ez tudhat ilyen funkciót.
Ha az van benne IDE tudsz fordulni segítségért, illetve itt aktiválni is tudják.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Corolla Verso
« Válasz #2106 Dátum: 2009.08.02 09:12:15 »
Kellemes nyarat mindenkinek,
Tegnap  az M5 oson mentunk Szeged fele delelott es hatarozottan meg voltunk gyozodve, hogy elromlott a manual klima.
Dog meleg volt a kocsiban es mintha meg a ventillator is gyengebben muzsikalt volna. Probalkoztunk csak belso keringetessel is . Meg a klima ki es bekapcsolasaval, de vegul kikapcsoltuk es kinyitottuk az ablak0t, hogy a menetszel hutson.
Este amikor jottunk vissza BP-re akkor a helyzet jobb volt, de nem tokeletes. (a kulso homerseklet 28-30 fok)
Delelott a muszeral tetejen a fekete muanyag elviselhetetlenul forro volt...

Mivel mar 5. eves az auto (68000Km) nem tom, hogy kellene-e frissiteni stb. a klima rendszert. Szeretnem tudni, vogy COV-ban, ilyen kellemes (?) nyari melegben mit lehet jogosan elvarni a klimatol.
Nagyon koszi elore is.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corolla Verso
« Válasz #2107 Dátum: 2009.08.02 09:44:33 »
Pollenszűrő nagyon durván le tudja fogni a szellőztetés hatásfokát, vedd ki, alaposan porszívózd ki, - vagy fújd ki sűrített levegővel-ha van -vagy egyszerűen vedd ki egy teszt idejére, és nézd meg úgy, ha javult, akkor egy újat érdemes venni bele.
Ha nem változik, akkor irány egy klímás, 5 év alatt elszökhet a gáz belőle.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2108 Dátum: 2009.08.02 13:10:19 »
Szeretnem tudni, vogy COV-ban, ilyen kellemes (?) nyari melegben mit lehet jogosan elvarni a klimatol.
Nagyon koszi elore is.
Elvárni azt lehet tőle, ami a dolga :). Én tegnap Pesten voltam, visszafelé belefutottunk néhány torlódásba is, ahol pár száz métert lépésben lehetett megtenni  :nono:, a klíma rendben működött (21 fokra van állítva). Nem tudom, hogy az utastér hátsó részén milyen idő volt, ott egy bicikli tartózkodott és nem panaszkodott, hogy melege van :D
Gondolom, a sötétített ablakok is sokat számítanak.
A pollenszűrő mindenképpen okozhat furcsaságokat, de belső keringetésen ennek ellenére kellene működni a hűtésnek.
... és tegnap töltötte be a COV a 3. évét (56.000 km) :flowers:. Kapott egy tele tank gázolajat.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.02 13:12:49 írta Sanyesz »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2109 Dátum: 2009.08.02 13:27:23 »
Delelott a muszeral tetejen a fekete muanyag elviselhetetlenul forro volt...

Mivel mar 5. eves az auto (68000Km) nem tom, hogy kellene-e frissiteni stb. a klima rendszert. Szeretnem tudni, vogy COV-ban, ilyen kellemes (?) nyari melegben mit lehet jogosan elvarni a klimatol.
Nagyon koszi elore is.
Az ellen nem tud tenni semmit a klíma, hogy felmelegedjenek a napsütötte anyagok. De az utasteret ilyen melegben is le kellene tudnia hűteni kellemes hőmérsékletűre - maximum kicsit lassabban, de mondjuk 10-15 perc után már nem lenne szabad főjetek benne. A lehetséges okokat a többiek már leírták: el lehet koszolódva a pollenszűrő, vagy ami még valószínűbb: gáz-feltöltésre szorul a rendszer. Sürgősen elvinném egy klímás szakműhelybe, mert a kevés gázzal való üzemeltetés ártalmas is neki. Meg persze a ti komfort-érzeteteknek is  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #2110 Dátum: 2009.08.02 16:14:36 »
Úgy vélem, hogy 5 év alatt simán eleresztheti. A miénk is most 5 éves, és ugyanezen gond miatt elvittem klímáshoz. Feltötötte, megfestette, majd 5 nap tökéletes üzemet követően ugyanott voltam, klímatizálás a bokorban. Újabb szerelő, aki megállapíatotta  - a festésnek hála-. hogy a betörltőszelepnél eresztet egy kicsit. szelep megjáratás és egy csepp olaj a gyógyír. Most tesztelem, idáig perfekt!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2111 Dátum: 2009.08.02 16:23:02 »
5 évesen tényleg felléphet ilyen jelenség. Az ex-Carinánk viszont prímán tartja magát: 13 éves létére úgy működik kifogástalanul a klímája, hogy még sosem kellett utántölteni (míg nálunk volt, többször is ellenőriztettük)  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #2112 Dátum: 2009.08.02 16:43:04 »
5 évesen tényleg felléphet ilyen jelenség. Az ex-Carinánk viszont prímán tartja magát: 13 éves létére úgy működik kifogástalanul a klímája, hogy még sosem kellett utántölteni (míg nálunk volt, többször is ellenőriztettük)  :yes:

Az ellenőrzés során jobb helyeken, lefejtik a gázt, olajat, majd megvákumozzák és visszatöltik a gázt, majd az olajat, grammra pontosan.  Így aztán persze, hogy műxik.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Corolla Verso
« Válasz #2113 Dátum: 2009.08.03 19:58:07 »
Nagyon köszi a klimás tanácsokat. Ma is lucskossá áztunk belső keringetés mellett is kora délután a városban (BP)
A fiam szerint amikor mentünk Szeged fele volt egy kis "füst" a középkonzoli szellőzőn. De este, meg lassu fokozaton működik (meg az Antarktiszon).

Most igyekszem kideriteni, hogy ez belefér-e az 5 éves gariba amit Belgiumban adnak, illetve ha ott belefér akkor itt is lehet-e garira javittani?

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Corolla Verso
« Válasz #2114 Dátum: 2009.08.03 20:42:35 »
Kiporszivoztam, lamellanként a szurőt és nélkül is kiprobáltam. érdekes, hogy ha kb 10 ora allasban van a höfokszabalyzó (manual klima) akkor a bal oldali legbeömlőből langyos levegő jön, a jobb kezemnel levőnél hüvös, az utasoldalinal hideg és az utasablakinál hüvös.
Kb ez az arány marad meg ha teljes hutésre állitom, jobb oldalt hideg jon be bal oldalt langyos...
Elszallt az egyik fele a légkondinak?
Mibe fáj egy Toyotás légkondi ellenőrzés/feltöltés?
Köszi.