Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1545486 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Corolla Verso
« Válasz #210 Dátum: 2005.02.04 14:35:07 »
Van-e valakinek tapasztalata a Thule biciklitartóval. Ugyanis a Toyota szalonban a hölgy lebeszélt a tetöbiciklitartóról és a Thulet ajánlotta amit csak rá kell "pattintani" a hátsó ajtora.
http://www.thule.hu/frame.php?page=tart_eredmeny.php&mit=3&foa=TOYOTA&brid=181

havalaca

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Corolla Verso
« Válasz #211 Dátum: 2005.02.09 19:35:25 »
Üdv Mindenkinek !
Egy jó hírt szeretnék a Verso-sokkal megosztani : sikerült lokalizálni , és ezután persze megszüntetni az  utolsó -remélem :!:  :?:  :!:  -zajforrást ,ami  alaphelyzetben a következő volt : hátulról kisebb útegyenetlenségekkor - tehát mindíg :roll:  :wink: hallatszott egy bizonyos recsegő , nyikorgó  :?: -lehet hogy nem jól adom vissza :?: - műanyaghang . Jó pár zajos dolgot már megszüntettem -ez olvasható a régebbiekben- :arrow: ,de az a bizonyos betekerődő , redőnyös csomitartó fedő takarószerkezet kivehető rúdjának , két végének  rugós csatlakozódása az autó oldalában kiképzett fészekhez még nem került sorra , csak most !!. Hú de bonyolult voltam !! :oops:  
Megoldás 1 perc és 100 forint volt : a jól bevált öntapis vékony gumilap -hivatalosan csúszásgátló- segített. :idea:  :D  :D Mind a két "fészekbe"ragasztottam ! Láss csöndet , csönd lett ! Most már nyugodtan hallgathatom a zenét hangosabban is ! :wink:
Egyebként  a kerékpártartó kérdésben én is a hölgy mellett :?:  állok :!:
kerékpáros -saját és barátaim- tapasztalatok alapján ! Jobb hátulról követni az autót mint felülről vele menni:wink:
Szerintem...
Üdv ! havalaca

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Corolla Verso
« Válasz #212 Dátum: 2005.02.21 21:15:34 »
music     

havalaca

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Corolla Verso
« Válasz #213 Dátum: 2005.03.31 20:45:56 »
Üdv Mindenkinek !

Úgy látom "kicsit" leült a Versósok oldala - gondolom nincs gond - !
Ezúton szeretnék egy sebváltózárról , mielőbb véleményt hallani Tőletek :
Construct.?
Egyébként  9800 km-nél járok dec. óta , semmi gond , fogyi nem kevés !?10-11 l télen városban . Hosszú országúti menetben kb. 130-es átl.!-nál 9-10 l.  Egyszer-kétszer megküldtem tartósan 180-fölé is ,nagyon szépen ,csendesen duruzsolt a gépház !Nagyon stabilnak , biztonságosnak éreztem a gépet ennél a sebességnél is !!
Üdv ! havalaca

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Corolla Verso
« Válasz #214 Dátum: 2005.03.31 21:40:09 »
1,8-as?

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Corolla Verso
« Válasz #215 Dátum: 2005.03.31 22:18:28 »
Szerintetek melyik autónak van nagyobb csomagtere a hátsó üléssor lehajtásával a Corolla Verso vagy a Passat kombi?
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Corolla Verso
« Válasz #216 Dátum: 2005.03.31 23:19:20 »
Idézetet írta: "molnarl"
Szerintetek melyik autónak van nagyobb csomagtere a hátsó üléssor lehajtásával a Corolla Verso vagy a Passat kombi?

Az új Passat, vagy a kifutó - és a leghátsó üléssor, vagy mindkét hátsó üléssor ledöntésével?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Corolla Verso
« Válasz #217 Dátum: 2005.03.31 23:23:33 »
Papíron a Versonak 1563 liter a max. befogadó képessége, a régi Passatnak 1600.
music     

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Corolla Verso
« Válasz #218 Dátum: 2005.03.31 23:31:07 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "molnarl"
Szerintetek melyik autónak van nagyobb csomagtere a hátsó üléssor lehajtásával a Corolla Verso vagy a Passat kombi?

Az új Passat, vagy a kifutó - és a leghátsó üléssor, vagy mindkét hátsó üléssor ledöntésével?


Bocs, a régi Passatra gondoltam. Egyik haverom állítja, hogy jóval nagyobb a Passatjának a csomagtartója a hátsó üléssor ledöntésével. Versoban a hátsó két sor ledöntésével. A Versoban kivehető a hátsó két ülés?
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Corolla Verso
« Válasz #219 Dátum: 2005.03.31 23:40:29 »
Idézetet írta: "molnarl"
Bocs, a régi Passatra gondoltam. Egyik haverom állítja, hogy jóval nagyobb a Passatjának a csomagtartója a hátsó üléssor ledöntésével. Versoban a hátsó két sor ledöntésével. A Versoban kivehető a hátsó két ülés?

A számokat írtam az előbb. Nem tudom, hogy kivehető-e, de teljesen összehajtogatható síkban.
music     

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Corolla Verso
« Válasz #220 Dátum: 2005.03.31 23:43:35 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "molnarl"
Bocs, a régi Passatra gondoltam. Egyik haverom állítja, hogy jóval nagyobb a Passatjának a csomagtartója a hátsó üléssor ledöntésével. Versoban a hátsó két sor ledöntésével. A Versoban kivehető a hátsó két ülés?

A számokat írtam az előbb. Nem tudom, hogy kivehető-e, de teljesen összehajtogatható síkban.


Köszi! Most megnéztem a Toyota.hu-n, azt nem találtam, hogy kivehető, de tényleg teljesen összehajtogatható síkban.
A számok alapján akkor a Passat nyert. :cry:  :cry:  :cry:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Corolla Verso
« Válasz #221 Dátum: 2005.03.31 23:57:29 »
Idézetet írta: "molnarl"
Köszi! Most megnéztem a Toyota.hu-n, azt nem találtam, hogy kivehető, de tényleg teljesen összehajtogatható síkban.
A számok alapján akkor a Passat nyert. :cry:  :cry:  :cry:

Nyert. DE azt ne feledd, hogy a különbség bő 2%, gyakorlatilag elhanyagolható, és a Passat 20 centivel hosszabb :idea:
music     

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Corolla Verso
« Válasz #222 Dátum: 2005.04.01 09:05:26 »
havalaca,
Nekem Defend lock van PIN-Lock rendszerű, ami kiugró szerkezetű, nem teljesen kivehető. Mayerék szerelték nagyon esztétikusan. Sok autón láttam Construct-ot is (legalább is ez volt kimatricázva). Superék is ezt szerelik és forgalmazzák, rossz nem lehet...

Csomagtartóhoz szólva, teljes síkban dönthető az üllés. Alapterületben lehet, hogy nagyobb a Passat, DE nem hiszem, hogy a 2 személyes szánkó felállítva elférne a Passátban  :lol:  Karácsonykor látni kellett volna, mennyi cucc volt hátul bepakolva...2 oldalt tetőig(középen autópályán azért kilássak ) :D .
Nálam városi használatban (Bp.) télen 8,5-9l volt a fogyi. Most, hogy jobb az idő 8,5 alatt (jelenleg is 7,9l az átlafogyi a computer szerint, amire a tankolások rendszeresen rácáfolnak. Ált. 3dl-rel kevesebbet számol a comp.)

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Corolla Verso
« Válasz #223 Dátum: 2005.04.01 10:15:35 »
Idézetet írta: "Les0130"

Csomagtartóhoz szólva, teljes síkban dönthető az üllés. Alapterületben lehet, hogy nagyobb a Passat, DE nem hiszem, hogy a 2 személyes szánkó felállítva elférne a Passátban  :lol:  


Akkor a srác dobfelszerelése simán befér a csomagtartóba? Na, akkor már megyek és fogadok vele, hogy nagyobb a csomagtartó.  :lol:  :lol:  :wink:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

havalaca

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Corolla Verso
« Válasz #224 Dátum: 2005.04.04 23:03:00 »
Üdv Mindenkinek !
 
Helló Les !
Holnap reggel szereltetem a Superéknál a sebv.-zárat , annyit már tudok róla ,hogy teljesen beépített , csak kulcs kell hozzá és nem kell kivenni semmi rudat , stb.-t .kb.60.e az ára , rendeltem az alufelnire "kerékőrt" is.
1,8-as a moci.
 A jóidő beálltával az én fogyim is kb.1-1,5 l-rel csökkent .  :P   :P
A compos nekem is kevesebbet ad meg a számoltnál .Na de nem ez a lényeg ... :wink:
A csomagtartó kérdéshez annyit ,hogy a variálhatósága és annak egyszerűsége és gyorsasága az ami  super , és hogy teljesen síkba fekszik a ledöntés után ,  :lol:
Üdv ! havalaca