Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1545882 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2085 Dátum: 2009.07.02 11:03:33 »
Gratula a gyerkochoz.
Sajna a gumi nem egyertelmu, hogy melyik milyennel jon, de nagyon sok uj Verson lattam Dunlop Sport 3000-t. Nezd meg rajta a DOT szamot, abbol sokminden kiderulhet.
Az olajcsepegest is inteztesd el, ha ervenyes a gari. 23e utan azert ez nem szokvanyos.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2086 Dátum: 2009.07.02 21:47:48 »
Köszönöm a gratulációkat és az infókat :)
(...)
Ez az amúgy, szerintem k. jól néz ki :)

Update: MMT visszahívásos kampányban viszont érintett, úgyhogy egy biztos utam az Extracare és az MMT miatt tuti lesz a szervizbe, de sebaj, legalább tudom!
Üdv a Verso-sok táborában. A kép alapján szép a masina. Engem az az olajcsöpögés zavar kicsit. A második Cov-ot koptatom, az első éppen ilyen 1.8 Sol M-MT volt (Igaz hamar rájöttem, hogy ezt nem nekem találták ki. Szóval az M-MT váltót meg kell szokni :hmmmm:). A kettővel eddig összesen kb. 70 ezer km-t mentem, de egyik sem eresztette az olajat. Főleg nem 23 ezer km (:eek:) után. Ezt mindenképpen nézesd meg.
Az árakról csak annyit, hogy puszta kíváncsiságból megkérdeztem a múltkor, az új Verso bemutatóján, hogy mennyiben számítanák be az enyémet, ha esetleg megfordulna a fejemben a csere. Nos a 2006.08. havi 2.2 D-Cat PAP-ra olyan 3-3,5 milliós árat mondtak (karc és újrafényezés mentes, levehető vonóhorog). :wacko: . Miután felocsúdtam kábulatomból, gyorsan kivertem a fejemből a csere gondolatát.
Magyarul a mostani autómból kettőt+kp-t kellene adni, ha egy ugyanilyen modellt vennék :devil: :nono:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #2087 Dátum: 2009.07.02 23:36:46 »
Nos a 2006.08. havi 2.2 D-Cat PAP-ra olyan 3-3,5 milliós árat mondtak (karc és újrafényezés mentes, levehető vonóhorog). :wacko: . Miután felocsúdtam kábulatomból, gyorsan kivertem a fejemből a csere gondolatát.
Magyarul a mostani autómból kettőt+kp-t kellene adni, ha egy ugyanilyen modellt vennék :devil: :nono:
Ezzel ugye gyakorlatilag azt is megsúgtad tartlevnek, hogy a lealkudott 3 és feles ár még bőséggel mehet lefelé...
Gabe 254.

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2088 Dátum: 2009.07.03 00:58:13 »
Nos a 2006.08. havi 2.2 D-Cat PAP-ra olyan 3-3,5 milliós árat mondtak (karc és újrafényezés mentes, levehető vonóhorog). :wacko: . Miután felocsúdtam kábulatomból, gyorsan kivertem a fejemből a csere gondolatát.
Magyarul a mostani autómból kettőt+kp-t kellene adni, ha egy ugyanilyen modellt vennék :devil: :nono:
Ezzel ugye gyakorlatilag azt is megsúgtad tartlevnek, hogy a lealkudott 3 és feles ár még bőséggel mehet lefelé...

Az a probléma, hogy amióta nézem a hirdetéseket (1.5-2 hónapja) nem igazán vannak Versok 100e km alatt ennyi idősen, garanciával, ilyen felszereltséggel (SOL, MMT, parkradar, stb.).
Engem is aggaszt kicsit az olaj, pár éve nem mertem volna megvenni egy ilyet, dehát a garanciában bízom azért, hiszen az éppen ezért van és sajnos aug. végén elveszik a mostani autómat, így nem nagyon tudok sokáig válogatni (vagy ennél többet rászánni és nagyobb halmazból meríteni), félek, hogy még ilyet sem találnék addig. A hirdetések alapján nekem egész jó árnak tűnt pedig ez az összeg, nem olyan '10 évente 1 ilyen best buy van a világon' típusú, de nem is extra drága...
Sajnos nagyon rossz alkupozícióban vagyok, kell az autó és kp-vel venném Weltauto kereskedésből, nem tudok mit ajánlani cserébe, mondtam kisebb árat, azt mondták nem, persze lehettem volna keményebb, de tényleg csak idősebb, többet futott, hasonló árú példányokat láttam a közelmúltban. És még így is a pár napja elmentett 8-10 hirdetésből 3 már nem aktuális... Sanyeszéhez hasonló dízel Versokból 3.5M körül nincs normális paraméterekkel, a bemondott 3M-s ár érte az nagyon durva és irreális szerintem.

Az MMT-től hosszabb távon félek egy kicsit én is, de ha már csak a feleségemnek könnyebb lesz vele közlekednie, már akkor megéri, illetve ha nagyon gáz lesz, akkor majd nyomom kézzel, úgy nem lesz rosszabb, mint egy sima kézi váltós :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.03 01:03:02 írta tartlev »

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2089 Dátum: 2009.07.03 07:56:35 »
Sanyeszéhez hasonló dízel Versokból 3.5M körül nincs normális paraméterekkel, a bemondott 3M-s ár érte az nagyon durva és irreális szerintem.

Az MMT-től hosszabb távon félek egy kicsit én is, de ha már csak a feleségemnek könnyebb lesz vele közlekednie, már akkor megéri, illetve ha nagyon gáz lesz, akkor majd nyomom kézzel, úgy nem lesz rosszabb, mint egy sima kézi váltós :)
Elvileg én is úgy terveztem, hogy az M-MT-s COV-ot majd a nejem is vezeti. Ha jól emlékszem kb. 600m-t ment vele egy félreeső úton. :wacko:
Az árakat felesleges kommentálni: nyilván egy kereskedőnek az az érdeke, hogy minél kevesebbet adjon az általa megvett kocsiért, hogy aztán minél többet kapjon érte. Ezzel nem hiszem, hogy bárkinek újat mondtam. Azt viszont nem értem, hogy miért rossz alkupozíció, ha kp-vel fizetsz és nem tudsz mit cserébe ajánlani. A Weltautónál csak úgy lehet vásárolni, ha egyúttal be is adsz egy kocsit? :eek: A mostani helyzetben örülhetnének, hogy egyáltalán van vevő.

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2090 Dátum: 2009.07.03 08:52:51 »
Azt viszont nem értem, hogy miért rossz alkupozíció, ha kp-vel fizetsz és nem tudsz mit cserébe ajánlani.

Kulcsszó: hiteljutalék.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2091 Dátum: 2009.07.03 09:59:44 »
Azt viszont nem értem, hogy miért rossz alkupozíció, ha kp-vel fizetsz és nem tudsz mit cserébe ajánlani.

Kulcsszó: hiteljutalék.
Rendben, de mit és miért kell adni cserébe??? :hmmmm:

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2092 Dátum: 2009.07.03 11:05:01 »
Azt viszont nem értem, hogy miért rossz alkupozíció, ha kp-vel fizetsz és nem tudsz mit cserébe ajánlani. A Weltautónál csak úgy lehet vásárolni, ha egyúttal be is adsz egy kocsit? :eek: A mostani helyzetben örülhetnének, hogy egyáltalán van vevő.

A kereskedő jutalékot kap a banktól hitelfelvétel esetén, tavalyelőtti autóm eladásokar egy nepper mondta, hogy akár 250e HUF is lehet. Ezért kevésbé jó, ha kp-s vagyok, mert így nem kapnak jutalékot a vételár mellett. Az, hogy nem tudok ajánlani semmit az nem autóra vonatkozott, csak erre, hogy én csak odamegyek és megveszem. Mondtam, hogy kevessebért érdekel csak, azt mondta a csaj, hogy oké, akkor eladja másnak. Nem keménykedtem ezután, sajnos ez nem az a szituáció volt, amikor hónapokig tudok várni egy talán jobb vételre, ebben a helyzetben szerintem kvázioptimális döntést hoztunk és ma reggel leelőlegeztem!
Az elmondottak ellenére is nagyon örülök neki és biztos vagyok benne, hogy gariban orvosolják a szivárgást, javítják az MMT-t, megkötjük az Extracare-t, némi tanakodás után kap pár matricát, esetleg szolíd sportdobot, légterelőt, alu hítőrácsot vagy valami ilyesmiket, hogy a gyerekek erre is mondhassák, hogy versenyautónk van és  2.5 évig gond nélkül autózok vele, amikoris lecserélem egy újabb ugyanilyenre :)

Kösz mindenkinek a segítséget!

És akkor kérdeznék is rögtön kettő rövidet :)

Az MMT váltós visszahívásra azt mondta a Sakura, hogy az nem cserés visszahívás, csak megnézik és nem is biztos, hogy valamit cserélnek. Ezzel most vagy nem akart eltántorítani az MMT-től vagy marhára nem akarnak ezzel foglalkozni és cserélni. Illetve a szivárgás és Extracare miatt is el kell vinnem márkaszervizbe. Viszont így nem biztos, hogy Sakura. Vagy ne aggódjak, ők is korrektek? Vagy melyiket javasoljátok Budapesten? Egy korábbi belső TMH ember mondta, hogy a Mayer-ek jók pl., de lehet, hogy azóta van újabb mondás. Sajnos az M+F messze van, pedig olvastam, hogy ők az egyik legjobb.

A másik kérdésem, hogy MP3 lejátszást hogyan lehetne leghatékonyabban és legjobban megoldani? Fejegység csere, egész audio egység csere, valami AUX vonal keresése, sima FM transzmitter, ilyesmivel valaki foglalkozott már, hogy mik a lehetőségek, árak?
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.03 11:06:41 írta tartlev »

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2093 Dátum: 2009.07.03 11:23:51 »
Rendben, de mit és miért kell adni cserébe??? :hmmmm:

Egy másik, lehetőleg piacképes autót, amin eladáskor szintén lesz hiteljutaléka.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2094 Dátum: 2009.07.03 11:47:20 »
Rendben, de mit és miért kell adni cserébe??? :hmmmm:

Egy másik, lehetőleg piacképes autót, amin eladáskor szintén lesz hiteljutaléka.
Na, eddig én azt hittem, hogy PÉNZT kell adni cserébe, de hogy már az is az alku része, hogy egy másik autót is adjál be... :eek: :censored:
Kimaradtak az életemből a használtautó telepek "fílingjei". :cry:

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2095 Dátum: 2009.07.03 11:52:18 »
Hogy a viharba' ne lenne az alku része... Ha belegondolsz egy másodpercre a kereskedő fejével, ez teljesen logikus és normális, semmi fura nincs benne.

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2096 Dátum: 2009.07.07 09:40:40 »
Sziasztok,

létezik olyan a 2006-os Versoknál, hogy a gyári alufelnihez jár gyári kerékőr vagy valami hasonló? Azt látom, hogy az 5. anya másabb, mint a többi, de nem mondták, hogy külön lenne hozzá, ezért gonoltam, hátha ehhez valami gyári Toyota kerékőr van a szervizban vagy valami?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2097 Dátum: 2009.07.07 09:47:36 »
Alapbol nem jar hozza, kulon kell venni. Ne felejtsd el elkerni a hozzavalo "kulcsot".  :excl:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #2098 Dátum: 2009.07.07 19:11:43 »
A másik kérdésem, hogy MP3 lejátszást hogyan lehetne leghatékonyabban és legjobban megoldani? Fejegység csere, egész audio egység csere, valami AUX vonal keresése, sima FM transzmitter, ilyesmivel valaki foglalkozott már, hogy mik a lehetőségek, árak?

Kedvenc témámnál vagyunk. Először is gratulálok az autóhoz. Használjátok egészséggel. Egyetlen megoldás van: ez. Nekem évek óta tökéletesen működik, több gigás usb kulcsot lehet használni, sőt kártyaolvasóba helyezett memóriakártyával is működik. Az oldal angol nyelvű, de a cég magyar.
Őket javaslom: Dension Audio Systems beszerelő műhely, cím a linkben. Eszedbe ne jusson FM transzmittert venni, mert nagyon pocsék a minősége. Próbáltam. Minden jót.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.07 19:19:33 írta kleingy »

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2099 Dátum: 2009.07.07 19:26:46 »
Alapbol nem jar hozza, kulon kell venni. Ne felejtsd el elkerni a hozzavalo "kulcsot".  :excl:
Ehhez sem járt, így elkértem, köszi az infót.