Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1545954 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Corolla Verso
« Válasz #2055 Dátum: 2009.04.22 11:01:05 »
Nekem pont ez volt az AVE-val. Nem húzott el semerre, csak a kormány állt ferdén. Monorra vittem, beállították, most tuti középen áll. A szerelő szerint pár perces munka volt, nem kell hozzá futóművet állítani. (az hogy valóban mit csináltak és mennyi ideig tartott nem tudom, mert más javítás miatt egész nap ott állt a kocsi) Tőlem egy fillért sem kértek. Egyébként futóművet állíttatni előtte egy futóműves szervízben voltam, ahol látták hogy a kormány nem áll középen, de nem tudtak vele mit kezdeni.
Bár az enyém egy régi sz*r E10, amikor megvettem és vittem futóműállításra, mondta a srác, állítsam be úgy a kormányt, ahogy nekem egyenes, illetve ahogy én annak látom; abban a helyzetben fixálta és úgy kezdte el beállítani. A napokban viszont lecseréltem a kormányt, mivel a régin már elfordult a borítás, és a másikat az istennek sem tudom belőni egyenesbe. Pedig egyszerű dolgom lenne, mivel se légzsák, se semmi, csak lekapom, egy "fogat" fordítok rajta és kész, de mégsem...
Egy "új" autónál biztos van humánusabb mód a kormány levételnél  :whistling: ...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #2056 Dátum: 2009.04.22 16:19:53 »
Bár az enyém egy régi sz*r E10, amikor megvettem és vittem futóműállításra, mondta a srác, állítsam be úgy a kormányt, ahogy nekem egyenes, illetve ahogy én annak látom; abban a helyzetben fixálta és úgy kezdte el beállítani. A napokban viszont lecseréltem a kormányt, mivel a régin már elfordult a borítás, és a másikat az istennek sem tudom belőni egyenesbe. Pedig egyszerű dolgom lenne, mivel se légzsák, se semmi, csak lekapom, egy "fogat" fordítok rajta és kész, de mégsem...
Egy "új" autónál biztos van humánusabb mód a kormány levételnél  :whistling: ...

Korábban írrtam, hogy alul bontják meg a rögzítőanyát a kormányműnél. Ugyanaz, mintha a kormányt levennéd.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2057 Dátum: 2009.04.22 16:29:08 »
Nekem a kormanynal matattak amikor beallitottak. Mar amennyire a "kirakaton" keresztul lattam.

@MFerenc
E10 nem szar. Sot  :wub: meravigliosa


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Corolla Verso
« Válasz #2058 Dátum: 2009.04.23 07:22:48 »
Nekem a kormanynal matattak amikor beallitottak. Mar amennyire a "kirakaton" keresztul lattam.

@MFerenc
E10 nem szar. Sot  :wub: meravigliosa
Nem hát, csak az enyém... :D maga a típus eszméletlenül jó, szerintem...
Korábban írrtam, hogy alul bontják meg a rögzítőanyát a kormányműnél. Ugyanaz, mintha a kormányt levennéd.  :D
:eek: Én éppen az egész műszerfal kiszerelés miatt vettem le a kormányt és a csere miatt,de ilyenre nem is gondoltam; majd megnézem, ma mentem pályán, így már nem is tűnik annyira kajlának...

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #2059 Dátum: 2009.04.23 14:15:45 »
kicserélném a klíma szűrőjét, ehhez csak eredeti Toyota Versos jó vagy mindegyik Corollában ilyen van? csak a márkaszervízben lehet kapni vagy ez szabvány és bárhol be lehet szerezni? egy kis segítséget kérnék...

Peti

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2060 Dátum: 2009.04.23 15:30:35 »
Ha már többször felmerült a kormányközép beállításának mikéntje: a helyes eljárás nem az hogy leszedjük a kormányt és egy foggal arrébb rakjuk, műszerre kell rakni!

Ilyenkor beállítják (simán,bentről,kézzel ;)) a kormányközepet és aztán ahhoz állítanak egy új kerékösszetartást, az a megoldás hogy leszedik a kormányt, egyrészt sokkal körülményesebb, pláne egy mai, légzsákos, rádióvezérlős meg még kitudja milyen kütyüs autónál, mint a futóműnél két anyát kilazítani, másrészt azzal hogy így állítják be a helyes kormányközepet -és teszem azt még az autó se húz félre- az koránt sem jelenti hogy jó lenne a kerékösszetartás :excl:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Corolla Verso
« Válasz #2061 Dátum: 2009.04.23 18:52:49 »
Nekem ez a helyes eljárás  :D , mivel a kerékösszetartás tuti, kerékdőlés stb. szintén; ha légzsákos lenne az autóm, meg egyéb kütyüs, hozzá se nyúlnék, így viszont akármit szétszedek  ::) és még az autó sem húz félre  :whistling:

Peti

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2062 Dátum: 2009.04.23 21:38:59 »
Jó, de nálad kormányváltás volt ;) olyankor persze hogy nem kell újra állítgatni, de egyéb esetben nem a kormányt szedegetjük le, azt rakosgatjuk egy foggal erra-arra...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Corolla Verso
« Válasz #2063 Dátum: 2009.04.24 06:55:29 »
Jó, de nálad kormányváltás volt ;) olyankor persze hogy nem kell újra állítgatni, de egyéb esetben nem a kormányt szedegetjük le, azt rakosgatjuk egy foggal erra-arra...
:flowers: így van, most pedig folyik a kormányalakítás  :D, mert a kürt miatt állítgatnom kellett a hátsó műanyagon...

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2064 Dátum: 2009.05.09 11:32:21 »
Nem tudjátok véletlenül, hogy az ápr 1-es Verso akciók még vajon élnek e a kereskedésekben? Nagyon tetszik az 1.6 fullmoon 5.1M-ért. Habár gondolom ez a 2004 óta gyártott Verso, ami nemsokára kifutott lesz, és nem az új modell...

Én tegnap voltam szervizen a kocsival, még volt ebből a Versobol nekik, még lehetett kapni. Báááár én a helyedben 1.6os motorral előbb kiprobálnám... én személy szerint nem mentem 1.6ossal, de ahogy hallottam gyenge ehhez az autóhoz.

Ui.: jelentem 5 perc alatt egyenesbe rakták a kormány a kocsin, csak annyi kellett hozzá hogy másik ügyfelessel beszéltem...

Ja, és megdöntötem a magam rekordját: 800kmnél tankoltam, ennyit még nem mertem elmenni vele világíto lámpával, de most muszály volt :-D és össz vissz 47litert sikerült belecsöpögtetnem (2.2 D4D 18000km először nyári gumival)

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2065 Dátum: 2009.05.09 11:44:21 »
Ja és hozzá tenném vagy 30kmt biztos mentem ugy, hogy megtehető távként '0'km -t jelzett a computere. Ez az egy bajom a kocsival, de ezt muszály lesz megszokni.

Egyébként izlések és pofonok, tnap is beleültem az uj versoba, de nekem vhogy minden jobban kézre van a "régiben". A könyöktámaszt szidja mjdnem mindenki ebbe, én nemtom de az ujba meg olyan kemény műanyag mint a fene... na meg az a középre helyezett km óra... dehát kinek mi tetszik, talán mire a mostanim kiöregszik ezt az uj tipust leváltják :-D
Még vártam a szervízre beleültem szinte az összes kiállitott kocsiba, de nagyot csalódtam a többi tipusban, hihetetlen gyenge minőségű műanyagokkal vennek teletömve... Avensist meg a jeepeket leszámitva nagyon mást vártam... még ahogy a verso ajtaját is kinyitottam, az ajto első fele le sincs burkolva, tisztán a "vasat" látni, jo oké ilyen a kidolgozás, de azért ennyi pénzért... Na, mindegy ez lehet csak az én véleményem!

BaggeR

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • CV 1.8
Re: Corolla Verso
« Válasz #2066 Dátum: 2009.05.19 18:21:59 »
Igen, jelezd a szerviznek, hogy mivel az MMT váltóval gyakran voltak gondok (típushiba), szeretnéd ha méltányosságból javítanák. Kérd meg őket, hogy adják le az igényt a Toyota Motor Hungary-nek. De ezt nekik is tudni kéne....
Melyik szerviz ez?

Köszönöm a segítséget, gondolom leírom a tapasztalatomat ez ügyben:
Kb. 1 hónapos huza-vona után átvehettem az autót. EZ alatt az idő alatt 3 verzió született a méltányossági garancia ügyében. A TMH háromszor változtatta meg az álláspontját, minden héten új verziót tálaltak. Végül 30% engedményt kaptam az alkatrészek kisker árából és a szervíz adott 30% kedvezményt a munkadíjból.
Sajnálattal tapasztaltam, hogy a TMH ennyire következetlen az ügyfelekkel, úgy látom nem a legtökéletesebb a szervezettség szintje.

Ezt sajnos kénytelen-kelletlen elfogadtam, hiszen Magyarországon vagyunk, tapasztaltam már máshol súlyosabb ügyfélkezelési hiányosságokat is.

Ami mélységesen meglepett: Még téligumi volt az autón, begurulok a gumishoz, felemelik az autót. A bal első kerekemen egyből látszott, hogy valami baja van. A csapágy megadta magát, igen durván mozgott a kerék, mondták a gumisok, hogy szerencse, hogy nem álltam fejre az autóval.
Egy TOYOTA szervíz úgy ad ki egy autót, hogy erre nem figyel, pedig ez egy rendkívül balesetveszélyes meghibásodás, és csak meg kellett volna mozgatni a kereket, mielőtt leengedték az emelőről. Ennek a vizsgálata szerintem alapvető előírás lehet egy szervízben.

Köszi mégegyszer a segítséget, csak okulásként írtam le a történetemet.
BaggeR

Ftc 1899

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Corolla Verso
« Válasz #2067 Dátum: 2009.05.22 07:40:01 »
Sziasztok!
Magyar nyelvű felhasználói kézikönyvet keresek 2007-es versohoz, interneten sajna nem találok.
Köszi

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #2068 Dátum: 2009.06.07 16:40:01 »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corolla Verso
« Válasz #2069 Dátum: 2009.06.12 11:59:42 »
Amúgy valami baja van a jószágnak így háromévesen, vagy sok km röpült bele, hogy mindenképp el akarod adni?