Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1545927 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2025 Dátum: 2009.03.26 16:30:08 »


Ez a "régi", most kifutott típus műszerfala. (totalcar)

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #2026 Dátum: 2009.03.26 17:27:56 »
hát nagyot zuhantak a használt Verso árak 2 hónap alatt. Amikor én vettem 1.990 alatt semmilyen nem volt , most már 200-al olcsóbban is lehet kapni. Fordítva persze jól jártam, mert a Yarisomat februárban még sikerült 920-ért eladni, most már 790-ért is van:) ez nem semmi.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #2027 Dátum: 2009.03.26 17:30:26 »
a francba, buktam 200 rongyot...itt egy bestbuy a Toyota mayernél:
http://www.hasznaltauto.hu/2845756_toyota_corolla_2002

54-et futott. ha van szervízkönyve kénytelen vagyok elhinni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Corolla Verso
« Válasz #2028 Dátum: 2009.03.27 08:50:54 »


Ez a "régi", most kifutott típus műszerfala. (totalcar)
Ez volt az. Nekem határozottan újnak tűnt.  :lol: [rohog] :hug: ;)

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Corolla Verso
« Válasz #2029 Dátum: 2009.03.27 09:31:48 »
Durva az átlag fogyi  :1eye:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2030 Dátum: 2009.03.27 12:12:51 »
Biztos még bejáratós volt, 8-10 ezer km után állítólag valamit csökken az átlag.  :ph34r:

 :sorcerer:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #2031 Dátum: 2009.03.27 21:18:33 »
Mondjuk eggyel arrébb megy a tizedesvessző... :whistling:
Gabe 254.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Corolla Verso
« Válasz #2032 Dátum: 2009.03.30 00:05:08 »
Sziasztok!

Édesapámék keresnek használt, keveset futott, lehetőleg 2006 utáni automata váltós (M/MT) Corolla Versót.
Ha tudtok esetleg ilyen eladó verdát, pü-t küldejetek nekem!

Nézegettem a hasznáátóótót, hááát nem tom:

http://www.hasznaltauto.hu/2840099_toyota_corolla_2006
Gyanús az eleje, mintha törve lett volna, nem szépek az illesztések. De valószínű itthoni, tehát ki tudom deríteni mi lehetett vele. Árban viszont nagyon jó.

http://www.hasznaltauto.hu/2810607_toyota_corolla_2006
Drágább, régebbi, és hol a szép gyári felni??? Rendszám alapján 2007 elején hozhatták be, gondolom törötten...

Ez meg egy "picit" túl van árazva:
http://www.hasznaltauto.hu/2838813_toyota_corolla_2007
2 éves autó, az új áráért [rohog] - azért felhívom őket, hogy ugyan engedjenek már vagy másfélmilliót :excl:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corolla Verso
« Válasz #2033 Dátum: 2009.03.30 10:02:39 »
Mennyivel szebb ez a műszerfal, mint az új. Nem értem a Toyotát, nincs szemük? :eek: De komolyan...

Meg eszük se, miért nem lehet belerakni a Prius hajtásláncát?! Most akarják a Prius árát csökkenteni, hogy versenyképesek legyenek a Hondával, meg egy új, kisebb hibridet kihozni, pedig már évek óta be lehetett volna tenni a COV-ba kis fejlesztési költséggel. Na mind1...

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #2034 Dátum: 2009.04.04 23:02:28 »
Mennyivel szebb ez a műszerfal, mint az új. Nem értem a Toyotát, nincs szemük? :eek: De komolyan...

Meg eszük se, miért nem lehet belerakni a Prius hajtásláncát?! Most akarják a Prius árát csökkenteni, hogy versenyképesek legyenek a Hondával, meg egy új, kisebb hibridet kihozni, pedig már évek óta be lehetett volna tenni a COV-ba kis fejlesztési költséggel. Na mind1...

Kedves sghu77!
A műszerfal középre helyezésének sajnos nagyon komoly genetikai oka van. Mivel a japánok nagyon sok halat esznek, el is élnek 100 évig, meg tovább is, oda vezetett, hogy a szemük, sajna kezdett két oldalra széthúzódni, ezért nem látnak középre előre, így nemhogy a műszereket, de az utat sem látják!!! Az utat úgy tudják csak nézni, ha a fejüket egy kicsit balra fordítják ( nálunk jobbra), hogy legalább az utat tudják figyelni. Ekkor, azonban nem látják a műszereket. Ezért a műszerfalat középre tették, így, ha az egyik oldali szemükkel az utat figyelik, a másik oldali szemükkel látják a műszereket. Kedves cov-os sorstársak, letettük a COV mellett... nem tudom mit, de szeretjük. Ezért nem jajongani kell, hogy milyen idétlen a műszerfal elhelyezése, hanem, ahogy én tettem, bejelentkezni egy plasztikai sebészhez, aki a szemeimet a füleim mellé operálja!!! :banging: Az egész teória jogvédett, csak terjeszteni szabad.

A másik! Ha COV-ba beletették volna a hibrid hajtást, egy Priuszt sem adtak volna el, ez tuti. Sajnos ez diszkrimináció márkán belül.

Mellesleg ma egy 185 cm magas 72 cm széles hűtőszekrényt szállítottam haza az utastérben! Plusz egy fő, plusz a rendelkezésre álló összes szabad hely csomagokkal kitöltve. ( A hűtő nem álló állapotban, roszindulatú antiCOV-osoknak mondom, hanem fektetve volt, amúgy üzemképtelen)
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.04 23:05:18 írta benike6110 »

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2035 Dátum: 2009.04.05 00:03:35 »
:banging: Az egész teória jogvédett, csak terjeszteni szabad.
Mi vaaan??? :eek: Egész hétvégén Windows szervereket telepítettünk, már káprázik a szemem az IP címektől, kicsit leülök a saját gépem elé, hogy kicsit kikapcsolódjak, erre Te meg ilyeneket írsz! :wacko:

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #2036 Dátum: 2009.04.05 07:46:33 »
Mi vaaan??? :eek: Egész hétvégén Windows szervereket telepítettünk, már káprázik a szemem az IP címektől, kicsit leülök a saját gépem elé, hogy kicsit kikapcsolódjak, erre Te meg ilyeneket írsz! :wacko:

Szóval, Te vagy az aki miatt, amikor bemegyek a munkahelyemre, nem megy a szolgáltatott honlap a DMZ-n kívül, meg a szerver, és a veszprémi kollega nem tudja buherálni az oracle-t, mert IP változás volt. Ejnye-ejnye. :no: Amúgy bocsánat, elmerültem a japókban.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.05 07:49:58 írta benike6110 »

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2037 Dátum: 2009.04.11 16:51:58 »
No, ismét egy kis tippet kérnék tőletek...
Anno, decemberben amikor átvettem a versot, már amint kijártam vele a főútra, azonnal észre vettem, hogy az autó ugy megy egyenesen ha a kormányt kicsit elfordítva tartom. Viszont akkor nagyon siettem, ugy voltam vele majd visszahozom máskor. Most, hogy voltam időpontot kérni egy másik Toyota szervízbe 15e km-es szervízre, mondták, futóműbeállítást kell az auton végezniük (hiába mondtam, hogy a kocsi nem húz semerre, simán elmegy egyenesen, csak a kormány áll elfordítva...) ami 1 óra és kb. 20000 ft. No, erre mondtam, ennyiért inkább marad6.
Mit gondoltok ha visszamegyek a szalonba ahol vettem a járgányt, ott képesek ezt garanciába orvosolni?? Akár futómű beállítással akár anélkül??
Sztem elég lenne csak lekapni a kormányt és fordítani rajta, csak azért magam ehhez nem akarok hozzányúlni inkább...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2038 Dátum: 2009.04.11 17:06:22 »
Valóban futóművet kell állítani, nem a kormányt forgatni. Ez nem Lada...
Ha anno jelezted a problémát, akkor van esély, hogy megcsinálják gariban. Ha nem, akkor elég nehéz bebizonyítani, hogy nem útközben kapott egy ütést a futómű.

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2039 Dátum: 2009.04.11 17:20:07 »
Valóban futóművet kell állítani, nem a kormányt forgatni. Ez nem Lada...
Ha anno jelezted a problémát, akkor van esély, hogy megcsinálják gariban. Ha nem, akkor elég nehéz bebizonyítani, hogy nem útközben kapott egy ütést a futómű.


Azért gondoltam maga a "kormány kerék" fordítására, mivel régen volt  Peugeot 206osom amit ugyanezzel a promlémával visszavittem, csak akkor azt 1 hetes korába, és a szemem láttára lekapta a srác  akormányt, alatta volt egy fogazott rész amire a kormány ült rá, egy fognyit fordított, ment vele egy picit, majd ezt megcsinálta még 2x, 3 fognyi fordítás után egyenesbe volt, 5 perc alatt, nem is volt vele többet gond.