Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1546110 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1965 Dátum: 2008.12.27 09:37:38 »
A következő észrevételedet már most borítékolom: csal a sebességémérő  :tt2::hammer: Kb. olyan 6 km/h-t felfelé. Azt mondják az okosok, hogy ez tudatos beállítás. Tapasztalataim szerint nem minden autótípusnál van így. A céges Lagunáink pl. egészen pontos értéket mutatnak. Ellenpélda a szintés céges Octavia, ami viszont 100 km/h feletti tempónál már olyan 20-25 km/h-t csalt :no: .

Alapvetően minden autó sebességmérője fölfelé csal, csak nem egyforma mértében; akad kivétel, de nagyon kevés. És ez valóban direkt van így, nem nehéz rájönni, hogy miért. Pl. ha csak egy mód van rá, el kell kerülni azt, hogy pl. az user feltegyen a kelleténél eggyel nagyobb gumit, és így elkezdjen lefelé csalni a sebességmérője.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1966 Dátum: 2008.12.27 09:44:06 »
Meg kéne kérdezni valami illetékest, hogy az új 2009-es Corollában ki lett-e javítva ez a hiba.

Egyébként jobb lenne ha digitálisan jelezné a műszer a benzinmennyiséget. pl. literre.

Kizártnak tartom, hogy kijavították volna, mert ez nyilvánvalóan tudatosan így van megoldva. Amúgy az új Corolla nem 2009-es, hanem 2007-es modell. Csak az USA-ban hívják 2009-es Corollának az aktuális típust, mert ott csak idén került bemutatásra, és már a 2009-es modellévbe sorolták emiatt.

Digitális kijelzés: annak is csak úgy lenne értelme, ha pontos lenne. Pl. hiába ír ki nekem analóg "fél tank" mutatóállás helyett digitálisan "30 liter"-t, ha közben nem annyi van valójában benne  :whistling: ... Nem a kijelzés módja a gond, hanem az adat pontatlansága.

Egyébként az aktuális Corollában (és Aurisban is) már végképp csak hozzávetőleges az üzemanyagszint kijelzése, lévén egy digitális kijelzőn megjelenő vonalak számából lehet erre következtetni (mint a Yarisokban) - méghozzá csak meglehetősen durva becsléssel, lévén a vonalak száma kicsi. Így aztán marad a Range érték figyelése, ami -mondanom sem kell- szintén pontatlan és hozzávetőleges  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1967 Dátum: 2008.12.27 15:24:53 »
a sebességmérő a Yarisban is csalt:) kb. 4-6km/h-t. a fed.compot meg annyira megszoktam a Yarisban, hogy a fél szemem mindig rajta van, ez egy ilyen hülye betegség:) igyekszem úgy vezetni, hogy ne 10l felett legyen a fogy.mérő, sokat segít abban, hogy mikor mennyire kell nyomkodni a gázpedált. pl. észrevettem, hogy 4-esben 50-70 körül egyenes úton 2l között van a fogyasztás, 5ösbe felkapcsolva lényegesen megnő. viszont azt már a Yarisban sem értettem, hogy alapjáraton miért nem mutat fogyasztást? mert biztos fogyaszt. valami hasonló a helyzet akkoris, ha az autó üresben gurul a lejtőn, akkor mindig kiiírja a 2-4l közötti fogyasztást (ellentétben azzal, ha áll az autó, mert akkor nem mutat semmit), ha meg sebességben van az autó és úgy gurul, akkor 0 a fogyasztás.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #1968 Dátum: 2008.12.27 15:30:22 »
Motorféknél nincs, befecskendezés, nincs fogyasztás, ezért ír nullát. Alapjáraton meg nehéz kalkulálni, hiszen alapvetően liter/km a mértékegység, álló helyzetben viszont nem nagyon gyűlik a km....
Ennek ellenére vannak márkák, ahol álló helyzetben is számol, persze annak pontossága kérdéses.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1969 Dátum: 2008.12.27 16:06:10 »
Motorféknél nincs, befecskendezés, nincs fogyasztás, ezért ír nullát. Alapjáraton meg nehéz kalkulálni, hiszen alapvetően liter/km a mértékegység, álló helyzetben viszont nem nagyon gyűlik a km....
Ennek ellenére vannak márkák, ahol álló helyzetben is számol, persze annak pontossága kérdéses.
aham. értem. valami ilyesmire gondoltam.

megkukáltam a használtautót, némi kárörömmel vettem tudomásul, hogy az összes Versot árulják még, amire azt mondtátok, hogy gázosak  :devil: . Felkerült egy újabb példány is, hajszálpontosan ugyanolyan, mint az enyém, még a +gumigarnitúra is jár hozzá, csak 300eft-tal többet kérnek érte, úgyhogy kifejezetten jó vétel volt az enyém.  :clap:

viszont ezt nem értem, egy Toyotánál garanciális motorcsere? ????????

http://www.hasznaltauto.hu/2612723_toyota_corolla_2002

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #1970 Dátum: 2008.12.27 16:11:59 »
A korai 1.8-asoknál előfordult a magas olajfogyasztás. Konstrukciós hiba miatt, ezeket cserélték.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1971 Dátum: 2008.12.27 16:20:02 »
a sebességmérő a Yarisban is csalt:) kb. 4-6km/h-t. a fed.compot meg annyira megszoktam a Yarisban, hogy a fél szemem mindig rajta van, ez egy ilyen hülye betegség:) igyekszem úgy vezetni, hogy ne 10l felett legyen a fogy.mérő, sokat segít abban, hogy mikor mennyire kell nyomkodni a gázpedált. pl. észrevettem, hogy 4-esben 50-70 körül egyenes úton 2l között van a fogyasztás, 5ösbe felkapcsolva lényegesen megnő. viszont azt már a Yarisban sem értettem, hogy alapjáraton miért nem mutat fogyasztást? mert biztos fogyaszt. valami hasonló a helyzet akkoris, ha az autó üresben gurul a lejtőn, akkor mindig kiiírja a 2-4l közötti fogyasztást (ellentétben azzal, ha áll az autó, mert akkor nem mutat semmit), ha meg sebességben van az autó és úgy gurul, akkor 0 a fogyasztás.

50 az kérdéses, de 70-nél tutira kevesebbet eszik ötösben, mint négyesben. Maximum ez közvetlenül a váltás után nem tűnik fel, mert akkor ugye egy pár mp-ig jobban oda kell lépni neki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1972 Dátum: 2009.01.07 16:42:33 »
Nohát megvan az első teszteredmény a Versoval: nem hiszek a szememnek...az autó 7,2l-t fogyasztott, ami überkirály, ha figyelembe veszem azt, hogy tartósan -5 fok vagy alatta vagyunk, téli gumi van rajta, a tank egyik fele aut.pálya volt, a másik fele pedig olyan utak, ahol még a szegény hőfokmutató sem tudott kilendülni, mert mire megmozdult volna már megérkeztem..., hát ahhoz képest, hogy ilyen időben a Yaris is megzabált 6-6,5 között, ez a 7,2 ez nem semmi.  :clap:
mindig meg kell állapítanom: tudnak ezek az albánok  :hmmmm: ami a legjobban tetszik az az, hogy gyakorlatilag nincs motorhang, msot vagy süket vagyok vagy tényleg nincs...de tényleg nincs. Öcsém átült a Honda Civicjéből és azért meglepődött mennyire csendes a motor.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corolla Verso
« Válasz #1973 Dátum: 2009.01.07 18:37:55 »
Egyébként az aktuális Corollában (és Aurisban is) már végképp csak hozzávetőleges az üzemanyagszint kijelzése, lévén egy digitális kijelzőn megjelenő vonalak számából lehet erre következtetni (mint a Yarisokban) - méghozzá csak meglehetősen durva becsléssel, lévén a vonalak száma kicsi. Így aztán marad a Range érték figyelése, ami -mondanom sem kell- szintén pontatlan és hozzávetőleges  :whistling:

Egészen pontosan 9 részre tagolt a függőleges skála a "full" és az "empty" között - ez szerintem nem kevés. Annyira mindenképp elegendő, hogy néhány hónapos használat után 1-3 liter pontossággal meg tudtam/tudom saccolni, hogy adott üzemanyagszintnél mennyi fog belemenni kattanásig. Nekem ez megfelelő, és már a nagy rátartást is megszoktam az "empty" jelzésnél. (Ezután még általában ~100-120 km-t szoktam autózni)

hazard

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Corolla Verso
« Válasz #1974 Dátum: 2009.01.11 16:09:15 »
Nohát megvan az első teszteredmény a Versoval: nem hiszek a szememnek...az autó 7,2l-t fogyasztott, ami überkirály, ha figyelembe veszem azt, hogy tartósan -5 fok vagy alatta vagyunk, téli gumi van rajta, a tank egyik fele aut.pálya volt, a másik fele pedig olyan utak, ahol még a szegény hőfokmutató sem tudott kilendülni, mert mire megmozdult volna már megérkeztem..., hát ahhoz képest, hogy ilyen időben a Yaris is megzabált 6-6,5 között, ez a 7,2 ez nem semmi.  :clap:
mindig meg kell állapítanom: tudnak ezek az albánok  :hmmmm: ami a legjobban tetszik az az, hogy gyakorlatilag nincs motorhang, msot vagy süket vagyok vagy tényleg nincs...de tényleg nincs. Öcsém átült a Honda Civicjéből és azért meglepődött mennyire csendes a motor.

Csak tájékoztatásul: A fogyasztás 57585 és 61067 oraállás között 305,51 liter / 3482 km (8,77 l/100 km). Ebből kb 3000 km autópálya, egy kis része 140 fölött (Nemetorszagban). Téli gumi, 4 személy teljes terhelés, tetőbox nélkül.
igaz az autopályában van kb 20 km Stau is.... (több mint egy ora alatt)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #1975 Dátum: 2009.01.13 22:08:05 »
Egészen pontosan 9 részre tagolt a függőleges skála a "full" és az "empty" között - ez szerintem nem kevés. Annyira mindenképp elegendő, hogy néhány hónapos használat után 1-3 liter pontossággal meg tudtam/tudom saccolni, hogy adott üzemanyagszintnél mennyi fog belemenni kattanásig. Nekem ez megfelelő, és már a nagy rátartást is megszoktam az "empty" jelzésnél. (Ezután még általában ~100-120 km-t szoktam autózni)

Az auto "kis"konyveben benne van, hogy a Low fuel felgyulladasa utan, meg hozzavetolegesen 8.3 liter uzemanyag van. Nalam ez kb stimmel is, ha felgyullad es rogton tankolok, akkor 47-48 litert szoktam tankolni.
A multkor Miskolrol ugy indultam Nyiregyhazara, hogy Miskolcon inditas utan 10 masodperccel felgyulladt a lampa. Csak Nyiregyen tankoltam.  ::)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #1976 Dátum: 2009.01.13 22:11:06 »
Ennek ellenére vannak márkák, ahol álló helyzetben is számol, persze annak pontossága kérdéses.

Meg vannak olyanok is, amik 20km/h alatt nem mutatnak semmit. Nemcsak pillanatnyit de meg atlagfogyasztast sem. Magyarul csak menetkozben tudod megnezni az atlagfogyasztast.  :wacko: :nonono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #1977 Dátum: 2009.01.15 07:24:03 »
Kedves Dieseles Kollégák!
 
Azért kíváncsi volnék, hogy lehet kedvenc COV-unkat tele tankolni a langyos kőbányai sör habzását meghazudtoló gázolajjal.  :banging: Nekem a tankolás kb fél óra, melynek első negyedében a töltő pisztoly alap állásában, kattanásig tankolok, utána kihúzom a csövet és lassan, hogy ne legyen habja, színültig csurgatom. Ez kb 20 perc, de így 12-15 litert tudok még plusszban beletenni.

Üdv. Mindenkinek.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #1978 Dátum: 2009.01.15 08:30:59 »
Kedves Dieseles Kollégák!
 
Azért kíváncsi volnék, hogy lehet kedvenc COV-unkat tele tankolni a langyos kőbányai sör habzását meghazudtoló gázolajjal.  :banging: Nekem a tankolás kb fél óra, melynek első negyedében a töltő pisztoly alap állásában, kattanásig tankolok, utána kihúzom a csövet és lassan, hogy ne legyen habja, színültig csurgatom. Ez kb 20 perc, de így 12-15 litert tudok még plusszban beletenni.

Üdv. Mindenkinek.
Valóban kissé macerás a teletank, de azért kb. 5 perc alatt meg lehet oldani. Én is hasonló módszerrel tankolok, mint Te. Papírtörlőt teszek a tanknyílás elő (ha esetleg kicsurranna) és így próbálom teletölteni. Általában sikerül. ::) De ekkor már csak max. 2-3 litert lehet belepréselni, az általad írt 12-15 nagyon soknak tűnik.  :whistling:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corolla Verso
« Válasz #1979 Dátum: 2009.01.15 08:52:54 »
Kedves Dieseles Kollégák!
 
Azért kíváncsi volnék, hogy lehet kedvenc COV-unkat tele tankolni a langyos kőbányai sör habzását meghazudtoló gázolajjal.  :banging: Nekem a tankolás kb fél óra, melynek első negyedében a töltő pisztoly alap állásában, kattanásig tankolok, utána kihúzom a csövet és lassan, hogy ne legyen habja, színültig csurgatom. Ez kb 20 perc, de így 12-15 litert tudok még plusszban beletenni.

Üdv. Mindenkinek.
Valóban kissé macerás a teletank, de azért kb. 5 perc alatt meg lehet oldani. Én is hasonló módszerrel tankolok, mint Te. Papírtörlőt teszek a tanknyílás elő (ha esetleg kicsurranna) és így próbálom teletölteni. Általában sikerül. ::) De ekkor már csak max. 2-3 litert lehet belepréselni, az általad írt 12-15 nagyon soknak tűnik.  :whistling:

Miután az üzemanyagtartályban 15-20% levegő van, hogy legyen helye az üzemanyaggőzök tágulásának, bőven összejöhet a dolog, mivel a szellőzőn szépen lecsurog az anyag.

Én altalában a pisztoly kattanása után 1-2 rátöltést csinálok, - ez nálam max 1 l - sokszor amikor rakom vissza a pisztolyt, akkor hallom, hogy bugyorog az anyag, egyszer kipróbéltam, akor ráment mégegy liter, aztán megint bugyorgott. -szóval lehet vele játszani, de szerintem az a +4-5l nem ér meg negyedóra szórakozást.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!