Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1546099 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Corolla Verso
« Válasz #1950 Dátum: 2008.12.23 21:38:07 »
Kellemes ünnepeket:-)
pár száz esős km után ugy érzem ki kellene cserélni az ablaktörlőt, illetve a törlőgumit. Ugy emlékszem, hogy legutóbb az egyik lapáton nem az egész lapát, hanem csak a gumi lett cserélve. (de nem tudom, hogy hol és mikor :-(  )  Be lehet esni ilyen kérdéssel szervizekbe két ünnep között?? vagy ilyenkor Ők sem dolgoznak?

Más, 1148 km en 8,35-ös fogyasztás, ebből,9,66 nekem jött össze, asszony pajtás 7.27-es tankoláskor számitott átlagot hozott össze. Asszem cipőt kell cserélnem.... mert ez égő. Mondjuk ebből az alacsony fogyi az Brusseltol németországig az első 400 illetve  egy 452 km-es osztrák, magyar szakaszon jött össze. A magas fogyasztás Tiszta német szakaszon főleg amikor már nem volt nagyon eső ... Valószinuleg megnőhetett a légellenállás és ezért fogyasztott ilyen sokat...

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1951 Dátum: 2008.12.25 07:38:04 »
Kellemes ünnepeket:-)
pár száz esős km után ugy érzem ki kellene cserélni az ablaktörlőt, illetve a törlőgumit. Ugy emlékszem, hogy legutóbb az egyik lapáton nem az egész lapát, hanem csak a gumi lett cserélve. (de nem tudom, hogy hol és mikor :-(  )  Be lehet esni ilyen kérdéssel szervizekbe két ünnep között?? vagy ilyenkor Ők sem dolgoznak?

Más, 1148 km en 8,35-ös fogyasztás, ebből,9,66 nekem jött össze, asszony pajtás 7.27-es tankoláskor számitott átlagot hozott össze. Asszem cipőt kell cserélnem.... mert ez égő. Mondjuk ebből az alacsony fogyi az Brusseltol németországig az első 400 illetve  egy 452 km-es osztrák, magyar szakaszon jött össze. A magas fogyasztás Tiszta német szakaszon főleg amikor már nem volt nagyon eső ... Valószinuleg megnőhetett a légellenállás és ezért fogyasztott ilyen sokat...
happy xmas:)

bemész egy hipermarketbe és veszel egy pár törlőlapátot potom kétezer ftért. semmivel sem jobbak vagy rosszabbak, mint a gyári.és jóval olcsóbbak. én vettem már eredetit is csak gumit 2500ért (!) de ugyanúgy gallyra ment annyi idő alatt, mint a noname, amihez az egész lapátot megkapod ennyi pénzért.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1952 Dátum: 2008.12.25 07:44:51 »
ma megsétáltatjuk a Versot családostul Szekszárd oda-vissza:) ami furcsa nekem az a surrogó hang, ami a kerekek felől jön, azt mondják az okosok, hogy ez minden nagy autónál így van, az a poén, hogy a gumik hangja erősebb, mint  a motoré:)
Ti szoktatok bele 98ast tankolni? Jobban megy, kevesebbet fogyaszt, van erről valami tapasztalat?
Meg lehet azt saccolni, hogy onnantól, hogy benzinlámpa világít mennyi benzin van még a kocsiban?

Hát a rádiójával meg az van, hogy vagy a hangszórók elhelyezkedése miatt vagy nem tudom:), de ha a basszus 0n van, a treble meg +5ön még akkor is kicsit sok a basszus. több rádión kipróbáltam.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1953 Dátum: 2008.12.25 07:50:35 »
Kellemes ünnepeket:-)
pár száz esős km után ugy érzem ki kellene cserélni az ablaktörlőt, illetve a törlőgumit. Ugy emlékszem, hogy legutóbb az egyik lapáton nem az egész lapát, hanem csak a gumi lett cserélve. (de nem tudom, hogy hol és mikor :-(  )  Be lehet esni ilyen kérdéssel szervizekbe két ünnep között?? vagy ilyenkor Ők sem dolgoznak?

Más, 1148 km en 8,35-ös fogyasztás, ebből,9,66 nekem jött össze, asszony pajtás 7.27-es tankoláskor számitott átlagot hozott össze. Asszem cipőt kell cserélnem.... mert ez égő. Mondjuk ebből az alacsony fogyi az Brusseltol németországig az első 400 illetve  egy 452 km-es osztrák, magyar szakaszon jött össze. A magas fogyasztás Tiszta német szakaszon főleg amikor már nem volt nagyon eső ... Valószinuleg megnőhetett a légellenállás és ezért fogyasztott ilyen sokat...

Megnőtt a légellenállás mi ;) ? Nyilván, mert változott a gázpedál és a padlólemez által bezárt szög  :innocent: ...

Ablaktörlő: mielőtt cseréled, próbáld meg ablaktisztítós ronggyal megpucolni a gumipengét. Sokszor csak annyi baja van, hogy koszos és ezért nem töröl rendesen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1954 Dátum: 2008.12.25 07:55:47 »
ma megsétáltatjuk a Versot családostul Szekszárd oda-vissza:) ami furcsa nekem az a surrogó hang, ami a kerekek felől jön, azt mondják az okosok, hogy ez minden nagy autónál így van, az a poén, hogy a gumik hangja erősebb, mint  a motoré:)
Ti szoktatok bele 98ast tankolni? Jobban megy, kevesebbet fogyaszt, van erről valami tapasztalat?
Meg lehet azt saccolni, hogy onnantól, hogy benzinlámpa világít mennyi benzin van még a kocsiban?

Mid is volt előtte, Yaris, ugye? Ha igen, akkor ahhoz képest természetes, hogy most sokallod kicsit a kerekek gördülési zaját. A nagy kerék SOKKAL hangosabb, az Avensisünkben is a gördülés az első számú zajforrás országúti ill. pláne autópálya tempónál. Persze gumi és gumi között is különbség lehet, egyes gumik hangosabbak, mások kevésbé - de a széles kerekek alapvetően zajosak. Ez normális tehát.

98-ast tenni bele teljesen felesleges. A motor 95-ös benzinre van beállítva, nem fog jobban menni vagy kevesebbet fogyasztani, ha ennél magasabb oktánszámú kerül bele.

Benzinlámpa: gondolom, ebben is marha korán kigyullad, már jóval azelőtt, hogy a mutató elérné a nullát. Erre ne is figyelj, csak a mutatót nézd. Amikor az lemegy nullára, bőven ráér akkor tankolnod - még akkor is lesz jópár liter (nemtom pontosan mennyi, de 5-6 biztosan, sőt valszeg több) a tankban. Egyszer csináld meg azt, hogy figyeled, és mikor leér nullára, utána teleteszed - innentől fogva tudni fogod kb., hogy ilyenkor még mennyi van benne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Corolla Verso
« Válasz #1955 Dátum: 2008.12.25 13:19:24 »
a téliguminak is nagy hangja van.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1956 Dátum: 2008.12.25 13:33:05 »
a téliguminak is nagy hangja van.

Már nem. Újabban a legtöbb téli gumi nem hangosabb, sőt gyakran halkabb, mint egy ugyanolyan méretű nyári.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corolla Verso
« Válasz #1957 Dátum: 2008.12.25 23:09:46 »
A Corollámon a téliek halkabbak voltak, mint a nyári.

A menetzaj, meg 110-150 között egyértelműen gumi, 120-130 fölött némi szélzaj volt, a motorzaj 160-170 körül vette át a vezetést, de ott már  aszélzaj is elég erős volt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1958 Dátum: 2008.12.26 08:03:42 »
hát nagyon kényelmes vezetni ezt az autót, ha tempomat is lenne rajta, akkor le is fekühetnék aludni :clap: ami még furcsa, de jó tapasztalat, hogy a Yarisnál ha az ember fogta akormányt, akkor az valamennyire mindig rázkódott, érezni az útegyenetlenségeket, egyáltalán, ahogy halad az autó, minden rezdülés érezhető a kormányon, itt meg semmi  :yes: , olyan mintha a kormány külön működne az autótól  :whistling: .

tankolás: azt írja a szervízkönyv, hogy 55l a tankja. na ehhez képest 38l ment bele kattanásig, úgy hogy előtte már világító benzinlámpával mentem vagy 50 km-t, úgyhogy ezt most nem értem. azt nem bírom elhinni, hogy még 17l volt benne. az biztos, hogy tele volt a tank tankolás után, mert a tankmutató az 1/1 osztás fölé ért. fejtse meg valaki a titkot....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1959 Dátum: 2008.12.26 08:22:52 »
hát nagyon kényelmes vezetni ezt az autót, ha tempomat is lenne rajta, akkor le is fekühetnék aludni :clap: ami még furcsa, de jó tapasztalat, hogy a Yarisnál ha az ember fogta akormányt, akkor az valamennyire mindig rázkódott, érezni az útegyenetlenségeket, egyáltalán, ahogy halad az autó, minden rezdülés érezhető a kormányon, itt meg semmi  :yes: , olyan mintha a kormány külön működne az autótól  :whistling: .

tankolás: azt írja a szervízkönyv, hogy 55l a tankja. na ehhez képest 38l ment bele kattanásig, úgy hogy előtte már világító benzinlámpával mentem vagy 50 km-t, úgyhogy ezt most nem értem. azt nem bírom elhinni, hogy még 17l volt benne. az biztos, hogy tele volt a tank tankolás után, mert a tankmutató az 1/1 osztás fölé ért. fejtse meg valaki a titkot....

Nincs titok :) ... Ahogy már írtuk: nagyon nagy a "nulla-tartomány", marha korán jelezni kezd a lámpa. Ezért is hívtam föl rá a figyelmedet, hogy bőven elég csak akkor tankolni menni, amikor már a mutató is nullán van, mert még ilyenkor is van benne egy csomó nafta. A lámpát végképp fölösleges figyelni, mert az már képes olyankor riadót fújni, amikor még 200 km-t el lehet menni az autóval - ahogy azt most te is észrevehetted. Ezek ilyenek.

Kormány: a Yarisban, gondolom, nem volt szervó. A szervórásegítéses kormány sokkal kevésbé "adja át" az úthibákat. Ráadásul a Versoé eleve picit kevésbé direktre van hangolva, lévén egy egyterűnél nem kívánatos dolog az "ideges", érzékeny kormány.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1960 Dátum: 2008.12.26 10:01:02 »
háde ennyire? még 17l volt benne, igen az még minimum 200km. ez nem semmi. mondjuk azt is mondják, nem tudom mennyi az igazság benne, hogy nem jó hagyni kiszáradni a tankot, mert amikor már a végét szipkázza a benzinből az olyan "seprős" lehet, és az nem tesz jót a benzinellátó rendszernek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1961 Dátum: 2008.12.26 10:12:43 »
háde ennyire? még 17l volt benne, igen az még minimum 200km. ez nem semmi. mondjuk azt is mondják, nem tudom mennyi az igazság benne, hogy nem jó hagyni kiszáradni a tankot, mert amikor már a végét szipkázza a benzinből az olyan "seprős" lehet, és az nem tesz jót a benzinellátó rendszernek.

Mondom, hogy ne figyeld a lámpát ;) ... Megnézted, hogy milyen mutató-állásnál kezdett kigyulladni a lámpa? Te a Yarisnál megszoktad, hogy csak egy nagyon hozzávetőleges infót kapsz a benzinszintről, és azt is "fényjelek" formájában; most szokj szépen át a (relatíve) pontosabb analóg kijelzésre  :yes:

A tankot tényleg nem jó ötlet üresre járatni, bár azért pár alkalomból nem szokott galiba lenni, meg aztán nem is egyik pillanatról a másikra fogy ki; kanyarokban már ledadog a motor, mikor még van a tankban pár km-re való üzemanyag.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #1962 Dátum: 2008.12.26 10:39:26 »
Nyugi, andzsin! A japók nem akarják, hogy tényleg kiürüjön csutkára a tank és ott maradj a semmi földjén, ezért csinálják (gondolom).
A Corimban egyszer negyed és fél között volt a mutató, amikor kigyulladt a Tankolj! lámpa.  :ph34r: Eddig ez volt a legpesszimistább napja.  :flowers:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1963 Dátum: 2008.12.26 10:53:25 »
Nyugi, andzsin! A japók nem akarják, hogy tényleg kiürüjön csutkára a tank és ott maradj a semmi földjén, ezért csinálják (gondolom).
A Corimban egyszer negyed és fél között volt a mutató, amikor kigyulladt a Tankolj! lámpa.  :ph34r: Eddig ez volt a legpesszimistább napja.  :flowers:

Lerágtuk már sokszor ezt a kérdést, de pl. barátném fenemód rühelli ezt a tulajdonságát a Corijának. Tudván hogy sok van még benne mikor nullát mutat, egyszer nekiállt kísérletezni, és sikeresen le is robbant, kifogyott üzemanyaggal  :ph34r: ... Azóta átesett a ló másik oldalára, pánikszerűen tankol mikor a mutató elkezdi a nullát közelíteni, és közben szidja bőszen a kocsinak ezt a sajátosságát  :2guns:

Egyszer majdnem össze is veszekedtünk emiatt. Jövünk haza BP-ről az M7-esen, az Ikeától még negyedes óraállással indulunk. Ő vezet, én bealszok valahol Fehérvár magasságában. Erre Földvárnál arra ébredek, hogy elhagytuk a pályát és állunk be egy kúthoz, leányzó mérgesen morog magában. Hogyaszondja a mutató hirtelen "leesett" (ez tényleg így van, negyedről nagyon gyorsan lemegy nullára). Elkövettem azt a hibát ekkor (magam is kissé bepipultam attól, hogy ő mi a francnak pipult be), hogy ránéztem a műszerre és látván, hogy még csak most éri el a nullát, közöltem, hogy "ezzel bőven hazaértünk volna még"  ::) ... Na, innentől aztán hallgathattam a fennhangon előadott kijelentéseket a japánok anyjáról, meg hogy ő aztán nem fog még egyszer addig menni amíg az autó megáll nafta nélkül, etcetera etcetera  :single fuck: ... Na, hát elhallgattam és eldöntöttem magamban, hogy a továbbiakban ezt is besorolom a "hülyeség-de-no-comment" kategóriába nála  :whistling: ...

... Viszont ha választanom kell, hát szerintem is jobb megoldás lenne, ha a műszer pontosan jelezne, a lámpa mondjuk kigyulladna mikor még van benne öt liter, a mutató akkor érné el a nullát amikor már csak egy-két liter van benne - és szevasz. Ezt bele lehetne írni a könyvbe, az okosok megértenék; a looserek meg majd tanulnának az első kifogyásból, és viszlát. Ez így lenne korrekt :excl: De ez, hogy aki tartja magát a műszer jelzéséhez, az az autó üzemanyag-készletének, és ezzel a hatótávolságának (!) kb. a 20 %-át (!!!) nem tudja kihasználni, ráadásul a műszer egyébként sem pontos a felsőbb tartományokban sem  :fuk2: ... ezt nem tudom ki találta ki, és nem tudom miért ragaszkodnak hozzá, de hogy nagyon gáz, az egyszer biztos  :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.26 10:59:45 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #1964 Dátum: 2008.12.26 18:28:41 »
Nyugi, andzsin! A japók nem akarják, hogy tényleg kiürüjön csutkára a tank és ott maradj a semmi földjén, ezért csinálják (gondolom).
A Corimban egyszer negyed és fél között volt a mutató, amikor kigyulladt a Tankolj! lámpa.  :ph34r: Eddig ez volt a legpesszimistább napja.  :flowers:
Szia Andzsin! Az üzemanyagszint jelzés éppen olyan lerágott csont, mint a fed.comp fogyasztásmérése: ötletszerű vagy esetleges :clap:
A következő észrevételedet már most borítékolom: csal a sebességémérő  :tt2::hammer: Kb. olyan 6 km/h-t felfelé. Azt mondják az okosok, hogy ez tudatos beállítás. Tapasztalataim szerint nem minden autótípusnál van így. A céges Lagunáink pl. egészen pontos értéket mutatnak. Ellenpélda a szintés céges Octavia, ami viszont 100 km/h feletti tempónál már olyan 20-25 km/h-t csalt :no: .
Ezeket meg kell szokni. Nekem is nehezen sikerült, pedig már a második Verso-t koptatom. ::) Azt szoktam mondani, hogy nem ezekért szeretjük a Verso-t. :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.26 19:24:03 írta Sanyesz »