Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1545873 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #1935 Dátum: 2008.12.19 12:18:22 »
A 60ezres szerviznél nekem is 10W-s olaj ment bele a Versoba. Semmi baja se volt...
Az eredetvizsgát mindig az eladónak kell állnia, ez jogszabályi kötelezettség, szóval ezt nem ajándékba kaptad. Az egy év szavatosság viszont szerintem csak 6 hónap, és tudtommal nem kell róla külön papír.

Évente átlagosan hányszor töltesz ki panaszkönyved, írsz levelet, stb?
Korábban írtad, hogy egyszer majd szeretnél egy Lexust. Nos, ha majd összejön az ára, akkor mindenképp Őket ajánlom: www.lexuspest.hu
Emlékeztetőül, én a Lexus Budánál dolgozom.
 :1eye: :1eye: :1eye:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1936 Dátum: 2008.12.19 13:20:07 »
A 60ezres szerviznél nekem is 10W-s olaj ment bele a Versoba. Semmi baja se volt...
Az eredetvizsgát mindig az eladónak kell állnia, ez jogszabályi kötelezettség, szóval ezt nem ajándékba kaptad. Az egy év szavatosság viszont szerintem csak 6 hónap, és tudtommal nem kell róla külön papír.

Évente átlagosan hányszor töltesz ki panaszkönyved, írsz levelet, stb?
Korábban írtad, hogy egyszer majd szeretnél egy Lexust. Nos, ha majd összejön az ára, akkor mindenképp Őket ajánlom: www.lexuspest.hu
Emlékeztetőül, én a Lexus Budánál dolgozom.
 :1eye: :1eye: :1eye:
ne mond azt, hogy nincs igazam. ha egyszer a szervízkönyvben az van, hogy ez köll bele, akkor az köll bele és punktum. valószínűleg nem véletlenül írja elő azt az olajat a Toyota. Erre nincsen magyarázat. Szerintem egy Toyotás fejlesztőmérnök kb. 3 órás előadást tudna tartani arról, hogy miért az az olaj az előírás , ami. és akkor nem kell magyarázgatni, hogy miért nem az ment az autóba. Ez nem kukacoskodás, hanem előírás. Azokat meg be kell tartani.
Az 1 év az egy év csak úgy egy év, hogy az első fél évben ők bizonyítanak, a második félévben meg én:) Így mondta szó szerint a szervízvezető:)

Lexusom soha nem lesz, úgyhogy megmenekültél  :whistling: , hacsak rám nem szakad az otp bank.

Nem szoktam balhézni, most kezdtem  :censored: Mert elegem lett abból, hogy mindenhol mindenki aki elad úgy gondolja, hogy neki van igaza, a vásárlónak meg kuss. Igenis rá kell szoktatni a kereskedőket arra, hogy úgy adjanak el mindent, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Leírtam már 1000x: nyugaton ezt 1x tudja eljátszani egy kereskedő. Soha többet. Mert ott van kultúrája ennek a dolognak és betartanak minden előírást. Nálunk még egy sima bírósági ítéletet sem lehet behajtani. és mindenki tudja, hogy pereskedni nem fog senki, mert nem éri meg.
 :offtopic: Most elmeséljem, hogy apámék évekkel ezelőtt befizettek egy üdülési jogra egy halom pénzt, leinformálható, működő céghez, kinn is voltak a helyszínen, azóta is várják, hogy mehessenek...csakhát nem épült fel a szálloda. Mindenki mutogat egymásra és mindegyik szemétláda tudja, hogy senki nem fog 5 évig bíróságra járkálni. Ez egy következmények nélküli ország, és így is fog maradni addig, ameddig az emberek nem emelik fel minden esetben a hangjukat, ha őket sérelem érte. Uff!  :innocent:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Corolla Verso
« Válasz #1937 Dátum: 2008.12.19 13:43:06 »
welcome to the jungle :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #1938 Dátum: 2008.12.19 20:19:31 »
A 60ezres szerviznél nekem is 10W-s olaj ment bele a Versoba. Semmi baja se volt...
Az eredetvizsgát mindig az eladónak kell állnia, ez jogszabályi kötelezettség, szóval ezt nem ajándékba kaptad. Az egy év szavatosság viszont szerintem csak 6 hónap, és tudtommal nem kell róla külön papír.

Légyszíves ezt a jogszabályt ad meg nekem is! (száma, kibocsájtó stb.) Köszi!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #1939 Dátum: 2008.12.20 00:25:43 »
Elvileg ez:
35/2000. (XI. 30.) BM rendelet, a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról.

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #1940 Dátum: 2008.12.21 16:47:11 »
Üdv. Mindenkinek!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy mennyibe kerül egy 2007-es COV kulcsa, vagyis indító kütyüje, nagyon elkavartam az egyiket. Köszi.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #1941 Dátum: 2008.12.21 17:01:08 »
Ha megvan a kulcskártyád, akkor úgy 30-40 ezer körül tudsz rendelni hozzá.
Szerintem.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1942 Dátum: 2008.12.21 17:02:05 »
Üdv. Mindenkinek!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy mennyibe kerül egy 2007-es COV kulcsa, vagyis indító kütyüje, nagyon elkavartam az egyiket. Köszi.
írj egy privátot, megcsináljuk neked, no nem ingyen  ::) de nem túl olcsó a transzpondermásolás.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #1943 Dátum: 2008.12.21 19:27:09 »
Elvileg ez:
35/2000. (XI. 30.) BM rendelet, a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról.

Ebben szerintem erről nem esik egy szó sem, márhogy ki fizeti a révészt...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #1944 Dátum: 2008.12.21 19:37:55 »
Nem olvastam, nekem is erre hivatkozva mesélték.
Lehet, hogy más szabályozza, nem tudom. De elvileg logikusnak tűnik, hogy az eladónak kéne bizonyítani az autó eredetét.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1945 Dátum: 2008.12.22 02:39:08 »
Nem olvastam, nekem is erre hivatkozva mesélték.
Lehet, hogy más szabályozza, nem tudom. De elvileg logikusnak tűnik, hogy az eladónak kéne bizonyítani az autó eredetét.

Én úgy tudom, hogy ez minden esetben a felek közötti megállapodás kérdése. Igazából tehát csak alkualap, bár egy ideje egyre többfelől hallani ezt, hogy "az eladó köteles fizetni" ... Hát nemtom, ha logikusan nézzük, mégis hogyan lehetne ezt egyáltalán ellenőrizni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1946 Dátum: 2008.12.22 02:40:10 »
A 60ezres szerviznél nekem is 10W-s olaj ment bele a Versoba. Semmi baja se volt...

Ettől még ez a gyakorlat finoman szólva is nagy felelőtlenség a szervízek részéről  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1947 Dátum: 2008.12.22 10:53:21 »
A 60ezres szerviznél nekem is 10W-s olaj ment bele a Versoba. Semmi baja se volt...

Ettől még ez a gyakorlat finoman szólva is nagy felelőtlenség a szervízek részéről  :no:
na ugye. erről beszélek. most már mindegy. 10.000km után kicseréltetem.

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #1948 Dátum: 2008.12.22 19:49:17 »
Köszönöm, aki elveszett kulcs ügyben írt, Hál' Istennek valaki megtalálta a házban, kiírta a kapura, úgyhogy már a zsebemben is van a kicsike.  :clap:
Tájékoztatásul: a nyers távirányító, kucsszám alapján elkészített kulccsal 24 eFt, kódolás 5e Ft, de elvesztés esetén újra kell kódolni a régi és a új kulcsot is, meg a rendszert (valami ilyesmi) ez  kb 10e Ft. Persze, amig meg nem érkezík az új addig is célszerű letiltani az elvesztett kulcsot. Gondolom ez még min. 5eFt (plusz jatt).
Békés Karácsonyt mindenkinek.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #1949 Dátum: 2008.12.22 20:03:12 »
Nem olvastam, nekem is erre hivatkozva mesélték.
Lehet, hogy más szabályozza, nem tudom. De elvileg logikusnak tűnik, hogy az eladónak kéne bizonyítani az autó eredetét.

Oké, nem véletlenül kérdeztem rá, mert tudtommal nincsen szabályozva, mint Palaczk is írta.
Vagyis megállapodás kérdése. Logika szerint illik az eladónak megcsináltatni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.