Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1546140 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #1920 Dátum: 2008.12.16 21:32:24 »
Viszont a gyári fejegység nem játszik le mp3-at...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Corolla Verso
« Válasz #1921 Dátum: 2008.12.16 21:40:52 »
Látom mások is járnak szervizbe... Most jövök a 60-asról (kb 58-on áll az óra és kicsit több mint egy éve volt az előző).
tájékoztatásul az árak, hogy legyen mihez hasonlitani az otthoniakat:
(ez egy hivatalos Toyota szerviz, mostmár csak szerviz, pár hónapja, hiába válság van... de itt vettem majd 4 éve)

olaj filter  12.00 euro
Helix ultra 5W-40 4 liter 53,76 eur
Spark plug, mármint 4 db Adventi  gyertya 19.52 eur
Element sub-assy (17801-0D011) nem tom mi ez de ez a száma : 24,54 eur
clean air filter 37.24 eur
Huile de freins (fékfolyadék) 14,45 eur
Dose Lave Glace, 4,17 eur, (jégoldó?) (aszonták -25 fokig jó a hutőviz)
ökológiai hozzájárulás (toyotás bélyeg 1,25 eur)
petit furnitures (ezek valami ***ok lehetnek) 8,04 eur

60.000 km-es szerviz dija 90 ,00 eur

akkumulátor teszt (ezt én kértem mert 2 hete egy hétig ment a belső világitás és csontra merült...) 10 eur.

összesen a 21 % ÁFÁ-val együtt ami (57,94) 333,85 eur. ez kb 83-85 ezer HUF

Megjegyzés, kb 10.000 km futás után fékeket kell cserélni (gondolom a betéteket stb)



murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Corolla Verso
« Válasz #1922 Dátum: 2008.12.16 22:49:23 »
"igazából ebben is, mint minden másban a kényelem dominál"

így van. gyülölöm hurcolászni az elolapot.. :sleeping:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1923 Dátum: 2008.12.17 07:56:05 »
"igazából ebben is, mint minden másban a kényelem dominál"

így van. gyülölöm hurcolászni az elolapot.. :sleeping:
ez is igaz... ::)

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1924 Dátum: 2008.12.17 07:57:22 »
Látom mások is járnak szervizbe... Most jövök a 60-asról (kb 58-on áll az óra és kicsit több mint egy éve volt az előző).
tájékoztatásul az árak, hogy legyen mihez hasonlitani az otthoniakat:
(ez egy hivatalos Toyota szerviz, mostmár csak szerviz, pár hónapja, hiába válság van... de itt vettem majd 4 éve)

olaj filter  12.00 euro
Helix ultra 5W-40 4 liter 53,76 eur
Spark plug, mármint 4 db Adventi  gyertya 19.52 eur
Element sub-assy (17801-0D011) nem tom mi ez de ez a száma : 24,54 eur
clean air filter 37.24 eur
Huile de freins (fékfolyadék) 14,45 eur
Dose Lave Glace, 4,17 eur, (jégoldó?) (aszonták -25 fokig jó a hutőviz)
ökológiai hozzájárulás (toyotás bélyeg 1,25 eur)
petit furnitures (ezek valami ***ok lehetnek) 8,04 eur

60.000 km-es szerviz dija 90 ,00 eur

akkumulátor teszt (ezt én kértem mert 2 hete egy hétig ment a belső világitás és csontra merült...) 10 eur.

összesen a 21 % ÁFÁ-val együtt ami (57,94) 333,85 eur. ez kb 83-85 ezer HUF

Megjegyzés, kb 10.000 km futás után fékeket kell cserélni (gondolom a betéteket stb)




nem azé de én úgy tudom, hogy hivatalosan az 5w 30 a preferált olaj....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1925 Dátum: 2008.12.17 13:35:40 »
nem tudom by the way, hogy ki az az őrült, aki kazettát hallgat???

Pl. apám, továbbá jóbarátném apja is. Pedig egyikük sem őrült ;) ... És szerintem a középkorú/idősebb korosztályban még sokan vannak ilyenek. Mi több, néha nekem is nagy nehézséget jelent a netről összevadászni olyan zenéket, amik kazin mind megvoltak. Szal az az optimális megoldás, ha CD-t és kazit is játszik az autó fejegysége (pl. 2004-es Ave). Persze ha választani kéne, én is a CD-t választanám - de ettől még nem őrült, aki továbbra is hallgatni szeretné a régi kazijait  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1926 Dátum: 2008.12.17 13:50:23 »
nem azé de én úgy tudom, hogy hivatalosan az 5w 30 a preferált olaj....

Ez így van. Úgy látszik, nyugatabbra is hajlamosak a márkaszervízek lazán kezelni a gyári ajánlást. De amúgy 5 W 30 helyett 40 használata nem fogja a motort károsítani vagy ilyesmi. Ezzel együtt, a gyári ajánlás betartása nyilván a legbiztosabb megoldás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1927 Dátum: 2008.12.17 16:34:09 »
nem azé de én úgy tudom, hogy hivatalosan az 5w 30 a preferált olaj....

Ez így van. Úgy látszik, nyugatabbra is hajlamosak a márkaszervízek lazán kezelni a gyári ajánlást. De amúgy 5 W 30 helyett 40 használata nem fogja a motort károsítani vagy ilyesmi. Ezzel együtt, a gyári ajánlás betartása nyilván a legbiztosabb megoldás.
persze nem fogja, pláne egy szervízciklus alatt, de annak biztos van valami oka, hogy ezt az olajat írják elő. találtam egy érdekes részt a Toyota környezetvédelmi tanulmányában (72 oldal érdemes átböngészni), ahol erről az olajról is szó van:
"A Toyota értékesítés utáni tevékenységgel foglalkozó divíziója a vegyszerek terén is keresi a környezet-tudatos
változtatások lehetőségeit.
Néhány példa:
• Szuper tartós hűtővíz
o 45 000 km helyett csak minden 150 000 km után szükséges cserélni
• Üzemanyag kiegészítők (forrás: Chevron)
o csökkenteni az emissziót az alábbi mértékben
- 10%-kal kevesebb HC (szénhidrát)
- 23% CO (szén-monoxid)
- 26% NOx (nitrogén oxidok)
o Üzemanyag fogyasztás csökkentése
o Motor élettartamának meghosszabbodása
• Toyota eredeti ’Genuine’ motorolaj
o A Toyota 5W-30 üzemanyag gazdaságos motorolaj használata az ásványi olajokkal szemben a fogyasztást 4%-
kal csökkenti (forrás: ExxonMobil és DAT Németország)
• Szintetikus kézi sebességváltó folyadék (forrás: Chevron)
o Jobb üzemanyag fogyasztás (-0,7%)
o Alacsonyabb CO2 emisszió (-8 g/km)"

itt az anyag: http://www.toyota.hu/Images/European_Envi_Soc_Rep_2005hu_tcm266-506845.pdf

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1928 Dátum: 2008.12.17 16:37:57 »
ráadásul ha az ember még minősgi olajat is vesz, nem biztos, hogy jó a Toyotájának: "A Castrol által kínált 5w30-as viszkozítású Edge olaj nem teljesíti a Toyota gyári előírását, mivel nincs API minösítése."

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1929 Dátum: 2008.12.17 18:16:24 »
nem azé de én úgy tudom, hogy hivatalosan az 5w 30 a preferált olaj....

Ez így van. Úgy látszik, nyugatabbra is hajlamosak a márkaszervízek lazán kezelni a gyári ajánlást. De amúgy 5 W 30 helyett 40 használata nem fogja a motort károsítani vagy ilyesmi. Ezzel együtt, a gyári ajánlás betartása nyilván a legbiztosabb megoldás.
persze nem fogja, pláne egy szervízciklus alatt, de annak biztos van valami oka, hogy ezt az olajat írják elő. találtam egy érdekes részt a Toyota környezetvédelmi tanulmányában (72 oldal érdemes átböngészni), ahol erről az olajról is szó van:
"(...) o A Toyota 5W-30 üzemanyag gazdaságos motorolaj használata az ásványi olajokkal szemben a fogyasztást 4%-
kal csökkenti (forrás: ExxonMobil és DAT Németország)
• Szintetikus kézi sebességváltó folyadék (forrás: Chevron)
o Jobb üzemanyag fogyasztás (-0,7%)
o Alacsonyabb CO2 emisszió (-8 g/km)"

Nade itt nem ásványi olajjal vetjük össze az 5 W 30-at ;) ... 5 W 40-ből is minőségi rész-szint vagy full-szint olajat kell használni, természetesen. Ezzel együtt, ráhibáztál a dologra, mert az üzemanyag-fogyasztás csökkentése az, ami miatt 30-as és nem 40-es olajat ír elő a gyár (a 30-as olaj üzemi hőmérsékleten "folyósabb", könnyebben pumpálható, így a motornak kevesebb "munkája" megy rá az olaj mozgásban tartására, ergo csökken a fogyasztása). Egy olyan körülmény van, amikor előnyben lehet a 40-es olaj a 30-assal szemben: tartósan magas fordulatszám magas hőmérsékleten. Magyarul autópálya ezerrel (5-6000-es fordulaton, tartósan), hőségben. Ha ilyet nem szoktál csinálni, akkor neked is optimális választás a 30-as olaj  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Corolla Verso
« Válasz #1930 Dátum: 2008.12.17 20:30:38 »
nem tudom by the way, hogy ki az az őrült, aki kazettát hallgat???

Pl. apám, továbbá jóbarátném apja is. Pedig egyikük sem őrült ;) ... És szerintem a középkorú/idősebb korosztályban még sokan vannak ilyenek. Mi több, néha nekem is nagy nehézséget jelent a netről összevadászni olyan zenéket, amik kazin mind megvoltak. Szal az az optimális megoldás, ha CD-t és kazit is játszik az autó fejegysége (pl. 2004-es Ave). Persze ha választani kéne, én is a CD-t választanám - de ettől még nem őrült, aki továbbra is hallgatni szeretné a régi kazijait  :yes:

Ej , Palaczk pedig nekem van egy jo kis lagzis mp3 CD-m, a kedvencem a "Van nekem 1 anyosom, hej de gonosz vénasszony"
Öregeknek teccene nálatok!  :clap: :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1931 Dátum: 2008.12.18 07:50:39 »
nem azé de én úgy tudom, hogy hivatalosan az 5w 30 a preferált olaj....

Ez így van. Úgy látszik, nyugatabbra is hajlamosak a márkaszervízek lazán kezelni a gyári ajánlást. De amúgy 5 W 30 helyett 40 használata nem fogja a motort károsítani vagy ilyesmi. Ezzel együtt, a gyári ajánlás betartása nyilván a legbiztosabb megoldás.
persze nem fogja, pláne egy szervízciklus alatt, de annak biztos van valami oka, hogy ezt az olajat írják elő. találtam egy érdekes részt a Toyota környezetvédelmi tanulmányában (72 oldal érdemes átböngészni), ahol erről az olajról is szó van:
"(...) o A Toyota 5W-30 üzemanyag gazdaságos motorolaj használata az ásványi olajokkal szemben a fogyasztást 4%-
kal csökkenti (forrás: ExxonMobil és DAT Németország)
• Szintetikus kézi sebességváltó folyadék (forrás: Chevron)
o Jobb üzemanyag fogyasztás (-0,7%)
o Alacsonyabb CO2 emisszió (-8 g/km)"

Nade itt nem ásványi olajjal vetjük össze az 5 W 30-at ;) ... 5 W 40-ből is minőségi rész-szint vagy full-szint olajat kell használni, természetesen. Ezzel együtt, ráhibáztál a dologra, mert az üzemanyag-fogyasztás csökkentése az, ami miatt 30-as és nem 40-es olajat ír elő a gyár (a 30-as olaj üzemi hőmérsékleten "folyósabb", könnyebben pumpálható, így a motornak kevesebb "munkája" megy rá az olaj mozgásban tartására, ergo csökken a fogyasztása). Egy olyan körülmény van, amikor előnyben lehet a 40-es olaj a 30-assal szemben: tartósan magas fordulatszám magas hőmérsékleten. Magyarul autópálya ezerrel (5-6000-es fordulaton, tartósan), hőségben. Ha ilyet nem szoktál csinálni, akkor neked is optimális választás a 30-as olaj  :yes:

igen ez az olaj téma elég bonyi. illetve az időjárásunk miatt az. mert nálunk ugye -20tól 50 fokig van mindenféle hőmérséklet. erre rátelepszik a vezetési stílus és oda lyukadunk ki, hogy nálunk ha valaki szereti hajtani az autóját, akkora legjobb ha 0ás olajat használ. azzal nem hibázhat , nem?

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Corolla Verso
« Válasz #1932 Dátum: 2008.12.18 08:46:57 »
Koszi, majd utanaerdeklodom, hogy mas szervizekben milyet tesznek bele, illetve a kovetkezo szerviznel kerni fogom a Toyota 5W-30-at...
Mindenesetre most belenyomunk 1300 km autopalyat, hagy porogjon....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #1933 Dátum: 2008.12.18 16:53:52 »
igen ez az olaj téma elég bonyi. illetve az időjárásunk miatt az. mert nálunk ugye -20tól 50 fokig van mindenféle hőmérséklet. erre rátelepszik a vezetési stílus és oda lyukadunk ki, hogy nálunk ha valaki szereti hajtani az autóját, akkora legjobb ha 0ás olajat használ. azzal nem hibázhat , nem?

0 W-40 a legjobb "allrounder" olaj szerintem. Az tényleg véd egy roppant széles tartományban. De amúgy mivel nálunk azért mínusz 20 vagy még hidegebb ritkán van, ezért szvsz mindenkinek, aki nem megy folyton néhány km-es utakat hideg motorral városban, tökéletesen megfelel az 5 W is. Ami pedig a másik oldalt illeti, a legtöbb autógyártó nem véletlenül ír elő 30-as melegoldali viszkozitású olajat a legtöbb új/fiatal típusába. Ez az olaj nálunk is jó, leszámítva az említett extrém esetet (tartós pályázás nagy sebességgel nagy melegben). Szóval 5 W-30 a hétköznapokra kiváló választás a legtöbb modern autóba. Aki szereti a motorját tutira minden esetre bebiztosítani és gyakran vezet pörgetősen, az vegyen 5 W-40-et. Ha mindehhez mindennapi rövidutas városi használat járul, akkor 5 helyett 0 W. Na, ezek a kategóriák nagyjából, szerintem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corolla Verso
« Válasz #1934 Dátum: 2008.12.19 12:06:27 »
Namost ehhez képest 10w 40-et töltöttek az autóba  :censored:. Én nem tudom, de hogy Magyarországon lassan minden márkaszervízzel vitám lesz és levelezgetnem kell a Toyota Magyarországgal, hát ez az...nem folytatom. Mert az van, hogy lapban ezt az olajat töltik a Versoba, akkor kerül bele 5w 30, ha az ügyfél ezt külön kéri. Namost a szervízkönyve az nem is említi a 10w 40es olajat, ha már homár, akkor a 10w 30ast ajánlja. Az volt a baj, hogy nem tudtam ott lenni, mikor a 90ezres szervízt csinálták, azt mondták mindenből olyan kerül bele, amit bele kell rakni, nem akartam akkor kukacoskodni...hát ez lett belőle. Mindenesetre megnyugtattak, hogy a következő szervízperiódusig nem fog károsodni a motor  :devil: Én meg nem akarok balhézni, mert mostanában már elegem volt belőle, hogy csak akkor lehet nálunk mindent elintézni, ha  az ember a "head"-nek ír, ha elkéri a panaszkönyvet, ír a fogy.védelemnek és meglengeti az ügyvédigazolványát.

A szép része meg az, hogy nagyon jó az autó  :clap: , most igazából nem tudom eldönteni, hogy melyik volt nagyobb élmény anno átülni a Matizból a Yarisba vagy most a Yarisból a Versoba. Mindenesetre érződik, hogy egy nagyságrendekkel nagyobb autó van a fenekem alatt, ami furcsa az a váltó, sokkal keményebb, mint a Yarisé, a másik meg az, hogy belül csönd van  :yes:

De amúgy rendesek voltak a Mayernél, kaptam egy új aksit, megcsinálták a vizsgáztatást és még 4 db gyári Toyota dísztárcsa is felkerült az autóra  :clap: , igazából az átírási költségeket kellett kifizetnem (az eredetvizsgálatot a cég állta), meg a szervízdíjat, ami 36 pénzre rúgott (olaj+tömítés+szűrő, pollenszűrő, gyertyák). Aztán még visszatelefonáltam, hogy az Eurocare-ről kérek egy papírt, ha már jár, meg az 1 éves szavatosságról is kellene kapnom valami irományt. Egyszer érném meg ebben a q országban, hogy minden úgy menjen, ahogy a nagy könyvben meg van írva, nagyon boldog lennék.