Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1544503 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Corolla Verso
« Válasz #180 Dátum: 2005.01.13 09:58:59 »
üdv egy remelhetöleg leendö Versostol.
Kérdésem lenne igy hirtelen: tényleg nincs a (Magyarországon forgalomba hozott)  Terrában menetstabilizáló stb, mint ahogy a honlapon van?
Ha csak a Sol ban van, akkor a következö kérdés, hogy hol lehet legolcsóbban venni.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corolla Verso
« Válasz #181 Dátum: 2005.01.13 10:45:24 »
Idézetet írta: "Thomas59"
üdv egy remelhetöleg leendö Versostol.
Kérdésem lenne igy hirtelen: tényleg nincs a (Magyarországon forgalomba hozott)  Terrában menetstabilizáló stb, mint ahogy a honlapon van?
Ha csak a Sol ban van, akkor a következö kérdés, hogy hol lehet legolcsóbban venni.


Üdv. Leendő márkatárs! :)

Hát a honlap nem téved. (Gondolom a Toyota.hu-ra célzol.)
De bizonyos dolgokat lehet plusszban is rendelni a kocsihoz (hogy menetstabilizálót igen, azt nem tudom.).
Azt viszont igen, hogy plusszban rendelve rosszabúl jössz ki, mint ha "csomagban" rendeles (pl.Sol). Már ha több mindent is rakatsz bele.
Én is inkább a Sol csomag mellett döntöttem. Szerintem jobban jár az ember. Végül is ha már kiadsz egy halom pénzt kocsira, akkor az legyen olyan, amilyet szeretnél. Szerintem megéri a magasabb felszereltséget venni, persze tudom ez pénz kérdése. De ha teheted, én a Sol-t javaslom.
Remélem segítettem valamit az ügyben.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Corolla Verso
« Válasz #182 Dátum: 2005.01.13 11:44:43 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Les0130"
Csináltam egy esti leszálló fényes képet!



Szép X-et látok a kép helyett!

Az a szerver valamiért nem kultiválja, ha belinkelik! szerintem próbáld meg máshova feltölteni a képet!

Én meg tudtam nézni a képet, nagyon király, de az utcai sárga fényű lámpa alól odébb kellene állni, úgy még jobb lenne a látvány. 8)
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Corolla Verso
« Válasz #183 Dátum: 2005.01.13 13:23:00 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Thomas59"
üdv egy remelhetöleg leendö Versostol.
Kérdésem lenne igy hirtelen: tényleg nincs a (Magyarországon forgalomba hozott)  Terrában menetstabilizáló stb, mint ahogy a honlapon van?
Ha csak a Sol ban van, akkor a következö kérdés, hogy hol lehet legolcsóbban venni.


Üdv. Leendő márkatárs! :)

Hát a honlap nem téved. (Gondolom a Toyota.hu-ra célzol.)
De bizonyos dolgokat lehet plusszban is rendelni a kocsihoz (hogy menetstabilizálót igen, azt nem tudom.).
Azt viszont igen, hogy plusszban rendelve rosszabúl jössz ki, mint ha "csomagban" rendeles (pl.Sol). Már ha több mindent is rakatsz bele.
Én is inkább a Sol csomag mellett döntöttem. Szerintem jobban jár az ember. Végül is ha már kiadsz egy halom pénzt kocsira, akkor az legyen olyan, amilyet szeretnél. Szerintem megéri a magasabb felszereltséget venni, persze tudom ez pénz kérdése. De ha teheted, én a Sol-t javaslom.
Remélem segítettem valamit az ügyben.


Igen a helyzet az, hogy akkor a Sol lenne a nyerö, de most a Luna (www.toyota.be) látszik jobbnak, hisz abban a bör akármik ugyan nincsenek benne, meg a klima is (szerencsere) manuál, de minden biztonsági es egyéb ugyan az mint a Sol-ban.
Most akcioban a navigacios rendszerrel es tolato rendszerrel egyutt 21000 euro. Nem tom, hogy ennel olcsobban (termeszetesen figyelembe veve a regisztracios adot) lehet-e Mo-n megvenni.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corolla Verso
« Válasz #184 Dátum: 2005.01.13 13:42:47 »
Idézetet írta: "Thomas59"

Igen a helyzet az, hogy akkor a Sol lenne a nyerö, de most a Luna (www.toyota.be) látszik jobbnak, hisz abban a bör akármik ugyan nincsenek benne, meg a klima is (szerencsere) manuál, de minden biztonsági es egyéb ugyan az mint a Sol-ban.
Most akcioban a navigacios rendszerrel es tolato rendszerrel egyutt 21000 euro. Nem tom, hogy ennel olcsobban (termeszetesen figyelembe veve a regisztracios adot) lehet-e Mo-n megvenni.



Hát Magyarországon biztos nem tudod ezt megvenni, mivel itthon csak Terra és Sol felszereltséggel árulják. Sajnos.
Így ha Luna felszereltséget szeretnél, akkor marad az import. :(

omega

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Corolla Verso
« Válasz #185 Dátum: 2005.01.13 21:50:28 »
ÜDV MINDENKINEK.
Gratulálok az új és leend&; versosoknak, jól választottak.
Thomas59 témájához hozzászólva a márkakereskedések bemutató autói
iránt kéne érdekl&7;dni. Ezek általában max. 3 hónaposak ,és 2000-5000 km-t futott autók. Jó esetben 9-10 százalékos kedvezmény is elérhet& az új árhoz képest, persze csak ha részletre veszed  a készpénzes fizetés manapság kisebb kedvezménnyel jár.
Az import autónál a regisztrációs adón kivül ezen adó áfáját is meg kell fizetni 2005 január 1-től .
Üdvözlettel OMEGA

COROLLA VERSO 1.6 terra 2004 06

Magic

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Corolla Verso
« Válasz #186 Dátum: 2005.01.13 22:12:51 »
MISI levelére...
Ez egy érdekes értékesítéspolitikát vagy inkább nem végiggondont termékportfóliót rejt a Toyota Hungary részéről.
 
Nekem a Sakurával történt egyezkedés során egy dolog egyértelműnek tünt:
Ennél az autónál nincsenek gyári opciók. Magyarul, felszereltséget tekintve veszed a Terrát vagy a Sol-t, persze az adott motorválaszték mellett és pont!
Külön nem rendelhetsz semmit, mármint amit a gyárban raknának bele. A kereskedő persze utólag bele tud applikálni vagy mellékelni gyári vagy nemgyári kiegészítőket (Tolatóradar: 85e Ft; Gumi, alufelni stb), de gyári opciós lista nincs.
Ezzel önmagában még nem is lenne baj, mert a Toyota az opciós csomagok kialakításában is költséghatékonyságra törekszik, vagyis nem egyesével rendhetsz hanem csomagban (lesz ez még minden márkánál így), ami persze ár-érték arányt tekintve nagyon is kedvező (egyetértek Misivel a Sol messze megérte a plusz 600 e Ft-ot, már ha van rá pénzed :roll:  )

...de a Toyota is tudja, hogy ilyen termékpolitika mellett viszont ki kell alakítani egy lépcsőzetes felszereltségi szintet illetve kedvező opciós csomag portfóliót. Ez a Versonál is megtörtént: Terra-Luna-Sol plusz a 5/7 üléses verziók szabad választása plusz a Motorválaszték.

Erre mit csinál a Toyota Hungary, a termékpalettát majdhogynem harmadolja (németországi alapmodel-szám:19, Csehek: 9; Magyarországi 7!!!  ).

Nem vonom kétségbe, hogy nem költséghatékony annyi modelt forgalmazni itthon mint Németországban és persze a magyar piacnak is vannak sajátossággai, ami esetleg nem indokolja a teljes termékportfóliót  (lásd Németeknél Sport Edition full extrával), de marketingszakemberként engedtessék meg, hogy azt mondjam, ez gyenge szakmai hozzáértést tükröz!
Gyakorlatilag ez tönkreteszi a gyár eredeti marketing politikáját; azt veszed észre, hogy kis túlzással nincs választék, mivel az 1.6 terra és az 1.8 sol között tátong egy hatalmas lyuk.
Azaz
-Kihagyták a középső felszereltségi szintet (Luna),
- Ha nem az alapmodelt kéred, akkor csak 7 ülésest kapsz. (Ez személy szerint engem bosszantot, mert nekem kvázi nincs szükségem a hátsó üléssorra)

Szóval kicsit T-Model utánérzésem van, amely a Toyota Hungarynek köszönhető....és teljes mértékig megértem Thomas59-et (na mégse teljesen  :wink:  mert az digit légkondi nagyon is jól müxik és hasznos dolog!!), amikor körülnéz az EUban.
Mágha ez most még közel sem olyan egyszerű mint, ahogy ez gondolnánk. (jövőbeni garanciális javítások, autó hazaszállítás, regisztrációs adó kérdések stb)

(Pesze könnyű nekem, én meg tudtam veni a Sol-t, és újra csak határozottan mondom, hogy nagyon megérte)

Elnézést ha hosszú voltam...

Magic
agic

(Corolla Verso 1.8 Sol)

omega

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Corolla Verso
« Válasz #187 Dátum: 2005.01.13 23:41:22 »
Üdv mindenkinek.
Visszatérve még Thomas59 kérdésére a mechanikus klima kezelését én 3 nap alatt sajátítottam el ,annyi a lényege, hogy klimagomb bekapcsolva a ventillátor kapcsoló egyes fokozaton és a hőfokszabályzó forgatőgombjával szabályozható a hómérséklet.
A digit klima valoban kényelmesebb megoldás csak beállítod a hőfokot a többit a klima vezérlőegység elvézi.
A tolatóradart jó dolognak tartom magam is gondolkodom az utólagos beépítésen.
A menetstabilizátor a biztonságos közlekedést segíti elő.
Az abst , a kipörgésgátlót és a menetstabilizátort egy computer vezérli.
A kerekeknél elhelyezett fordulatszámjeladók 35km/h sebességig a kipörgésgátlót vezérlik, ez felett az abs müködik.
Mindkét müködés a kerekek közötti fordulatszámkülonbséget figyeli és ez alapján avatkozik be.A menetstabilizátornál egy oldalgyorsulásérzékelö
van felszereve és ha az érték meghaladja a 2m/s2 értéket beavatkozik az autó irányíthatősága érdekében. Ezek müködéséhez szükség van kormányszöghelyzet jeladóra, a sebességjelre és a kérékfordulatszámjeladók jeleire.
(Ezt a technikát egyébként a Müszaki Egyetem mérnökei nyergesvontatókra is sikeresen átültették)
Amit a saját VERSO-bol hiányolok az a sebességfüggő ajtózárás, de hát csak egy gonbnyomás.
A navigációs rendszer is jó dolog állitólag idén már a magyar cd is megjelenik.
Eggyenlőre ennyi jutott eszembe. Ha megtehetitek olyan autót vegyetek amit nagyon tudtok szeretni.
(Akit szeretünk annak megbocsájtjuk a hibáit is)
ÖDVÖZLETTEL OMEGA

COROLLA VERSO 1,6 TERRA

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corolla Verso
« Válasz #188 Dátum: 2005.01.14 11:21:12 »
Teljesen egyetértek Magic véleményével. Én sem értem miért kell ennyire leszűkíteni a választékot. Nem értem miért nem lehet felvenni a kínálatba többféle felszereltséget vagy motort. Olyan sokba kerül 2 oldallal kibővíteni a katalógust? Szerintem a piacnak kellene eldönteni az igényeket, nem a vezérképviseletnek. Végül is fogyasztói társadalomban élünk, vagy mi.
Egyébként amikor tavaly Ausztriában nyaraltunk, benéztem ottani Toyota kereskedésekbe, egy kicsit érdeklődni. Hát, vannak különbségek. Hoztam katalógust (akkor nálunk még nem volt a ráncfelvarrott Corolláról csak 1 lap.), abban van Luna, mivel ott az is megy. Arról nem is beszélve, hogy ott a Sol csomaghoz is jár a menetstabilizáló, nálunk csak a T-Sport szinthez adják...
Még mindíg nem vagyunk egyformán kezelve...

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Corolla Verso
« Válasz #189 Dátum: 2005.01.14 14:24:01 »
Na átraktam a képet egy másik szerverre...

Csak URL-t szúrok.
http://img.tar.hu/les0130/size2/10486239.jpg?1105709031&4c110465c700814784974211caca6263

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Corolla Verso
« Válasz #190 Dátum: 2005.01.14 14:45:39 »
Idézetet írta: "Les0130"
Na átraktam a képet egy másik szerverre...

Csak URL-t szúrok.
http://img.tar.hu/les0130/size2/10486239.jpg?1105709031&4c110465c700814784974211caca6263

"Kép nem található, vagy nincs hozzá jogod" - ez fogadott  :cry:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Corolla Verso
« Válasz #191 Dátum: 2005.01.14 15:20:25 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Les0130"
Na átraktam a képet egy másik szerverre...

Csak URL-t szúrok.
http://img.tar.hu/les0130/size2/10486239.jpg?1105709031&4c110465c700814784974211caca6263

"Kép nem található, vagy nincs hozzá jogod" - ez fogadott  :cry:

Hasonló elutasítás fogadott. Ez diszkrimináció! :D
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Corolla Verso
« Válasz #192 Dátum: 2005.01.14 15:48:11 »
És én is hátrányos helyzetű vagyok ebben az esetben.... :-(
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

havalaca

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Corolla Verso
« Válasz #193 Dátum: 2005.01.14 19:59:09 »
Üdv Mindenkinek !
Az eddigi "szakmázáshoz" csak annyit , hogy az eddigi gk . vásárlásaim során én is -mint midnyájan- eddíg mindíg találkoztam evvel a "csomag" szűkségválasztékprobémával ! Lát legyen pl. az az eddígi Fordok vétele során tapasztalt háromféle csomag , slussz ! külön ezen kívüli (apróság vagy nagyság egyremegy :!:  ) +redelhetőség alma ! :cry: A csomagoknak van előnye és lám hátránya mint tudjuk ! De ha már megvan az az áhított "darab" legyen az örömteli használattól gazdag ! :wink: Az ember viszont gyarló  :oops: ,és képes a "hibákra" koncentrálni  :!: és sajnos legyen az a legapróbb is, ha az ember állandóan szembesül vele (pl.a hagjával) , akkor képes az örömöt kevésbé átérezni ( a jót könnyű megszokni !) mint a fennálló problémákat ! :!:  :?: konkrétan majd később  :!:
Üdv ! havalaca

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Corolla Verso
« Válasz #194 Dátum: 2005.01.14 23:45:00 »
Idézetet írta: "Les0130"
Na átraktam a képet egy másik szerverre...

Csak URL-t szúrok.
http://img.tar.hu/les0130/size2/10486239.jpg?1105709031&4c110465c700814784974211caca6263


Ez valahogy nem jön össze neked :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!