Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1544437 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

omega

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Corolla Verso
« Válasz #165 Dátum: 2004.12.22 19:09:48 »
Üdv mindenkinek.
Minden kedves fórumozónak Boldog Karácsonyt!
És most vissza a toyotához.Az előző autó szintén corolla volt, olyan mint
MUSIC-é, Három évi használat után nehéz szívvel hagytuk ott annál a toyota kereskedeésnél ahol a versot átvettük. A tipus már az előző variációban is felmerült, azonban akkor még versenyben volt  a focus c-max, és a renault scenic. A toyota azonban modelt váltott, és a megszokott megbizhatóság mellé felsorakozott a biztonság és a szépség,
nameg  az is , hogy a felsőbb kategóriás toyoták ill. lexusoknál bevált újítások bekerültek ebbe az autóba.
Az avensisből érkezett a motor ,váltó,futőmű illetve a kilenc légzsák.
A lexusból olyan újítások kerültek át mint az első oldalablakokra és a szélvédőre felvitt vízlepergető bevonat. A toyota még olyan apróságra is odafigyelt, hogy  olajcserénél elegendő egy kis ablakot leszerelni az alsó
motorvédő lemezről és máris hozzáférhetővé válik az olajleeresztőcsavar
és az olajszürő. Filléres figyelmesség a szervizek felé.
A motor az előző versohoz képest folytószelep vezérlőegységet kapott,
ezáltal megszünt a gázbowden. A jobb környezetvédelem miatt a hideg motor szelepvezérlését úgy tudja változtatni, hogy minél kevesebb károsanyag hagyja el a motort. Tehát nem külső kipufogógázvisszavezetés van mint pl a námet modellekben.
(Ha valamit rosszul tudok, kérlek titeket javítsatok ki.)
Ennit mára, tvábbra is szeressétek a toyotátokat én is ezt teszem.
ÜDV OMEGA

havalaca

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Corolla Verso
« Válasz #166 Dátum: 2005.01.02 14:45:06 »
Üdv Mindenkinek !
oo ú ée ie ooáa !! :partyman:
Kilépve az ünnepek "fogságából" 2005 első versós megszólalásában én is köszöntöm az új VERSO-sokat ! :partyman:  Az autó még "mindíg" JÓ !! :wink:  :!:
Üdv ! havalaca

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Corolla Verso
« Válasz #167 Dátum: 2005.01.04 09:40:20 »
Üdv Mindenkinek!! Na és persze Boldog Új Évet!!! :elephant:
Na ma vagyok először gépközelben. Vasárnap tértünk vissza egy kb. 640km-es Bp.-Nyíregyháza-Bp. kiruccanásról. Fogyasztás 8.1 Ebben pálya 130-140 tempomattal, utána 35-ös úton előzgetések (eléggé nagy volt a forgalom oda és vissza is)(utálom a nagy lassú teherautókat ) :twisted:
és Nyíregyházán rokon látogatások stb.
Van egy jó hírem. Kabát nélkül, így hosszú úton kényelmes a kartámasz!!  :lol:  A fene se gondolta volna, hogy amikor nem kell gépészkedni, akkor lehet találni egy viszonylag kényelmes poziciót is. Másik sztori: majdnem átépítettük Apuék fészerét.  :shock:  Történt ugyanis, hogy feleségem kiállt az udvarra. Az udvaron keresztbe futott egy ipari hosszabbító a karácsonyi nagyfények miatt   :P  és olyan jól sikerült megállni, hogy be tudjak szállni, hogy a kábel pont beleragadt a gumi vájatba.... Anya elindul (még szerencse, hogy csak az udvarról állt ki, így nem ment gyorsan), Apám üvölt álljunk meg, mert visszük a garázst is  :lol: . Na persze kiszállok Fater elsápadva mondja (majdnem szószerint): ***...felcsavarta a kocsi a vezetéket!! ...én ritkán szoktam beszarni, de akkor a határán voltam. Szerencséra amikor alánéztem, láttam, hogy csak átdobta a vezetéket a tengelyen...De azért utána elmentem a slozira  :D

Ja, majd el felejtettem. Gratula minden új topic társnak!
Üdv: Les

omega

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Corolla Verso
« Válasz #168 Dátum: 2005.01.04 21:49:23 »
Boldog Űj Évet Kívánok valamennyi olvasónak.
az ünnepek alatt két pozitív élmény ért.
Az egyik, hogy a miskolctapolcai barlangfürdő fizető parkolójában egyszerre három új verso állt, a mi bodónk egy ezüstszinü, és egy nagyon szép cappuccinó szinü.
A másik pedig az, hogy akárhányszor egy verso mellé érek és átnézek ott megelégedett és büszke arcokat látok, sőt volt már aki rámnézett és  bolintott hüvelykujával az ég felé mutatva.
Szívesen olvasnám a márkatársak tapasztalatait pl. az abs müködééről.
(Nekem fél év alatt csak kétszer kapcsolt be,és akkor sem volt tolakodó.)
ÜDV OMEGA

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Corolla Verso
« Válasz #169 Dátum: 2005.01.04 21:57:20 »
Idézetet írta: "omega"
Boldog Űj Évet Kívánok valamennyi olvasónak.
az ünnepek alatt két pozitív élmény ért.
Az egyik, hogy a miskolctapolcai barlangfürdő fizető parkolójában egyszerre három új verso állt, a mi bodónk egy ezüstszinü, és egy nagyon szép cappuccinó szinü.
A másik pedig az, hogy akárhányszor egy verso mellé érek és átnézek ott megelégedett és büszke arcokat látok, sőt volt már aki rámnézett és  bolintott hüvelykujával az ég felé mutatva.
Szívesen olvasnám a márkatársak tapasztalatait pl. az abs müködééről.
(Nekem fél év alatt csak kétszer kapcsolt be,és akkor sem volt tolakodó.)
ÜDV OMEGA


Gondolom a Corolla kombi ABS-e sem nagyon más, mint a Versoé, meglehetősen kelemes, eléggé a csúszáshatáron kezd el működni, és a fékerőelosztóval együt meglehetősen jól kezeli, ha csak az egyik kerék csúszik meg. - legalábbis sokkal jobban, mint az előző vectrám, vagy ismerős mondeoja.
-Pesten volt alaklmam megtapasztalni :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Magic

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Corolla Verso
« Válasz #170 Dátum: 2005.01.06 15:23:46 »
Sziasztok,

Engedelmetekkel új tagként jelentkezem. Habár nem előfeltétel, de én is boldog tulajdonosa vagyok egy új Corolla Versonak. Végigolvastam a topic eddigi levelezését és nem tagadom kicsit megérintett ez a nagy családi fíling és már választ kaptam néhány kérdésemre.

Jól esett, hogy több hasonlóság van/volt a bentlévő tagok és köztem (talán most nem a meglévő autóra gondolok).
Csak mást ne említsek, én is a megrögzött Ford (2*Focus) táborból ültem át Toyota Versoba. (pedig kategóriájában továbbra is az egyik legjobb autónak tartom a Focust)
 
Első Toyotám, és első egyterüm ez az autó, és sajnos vagy szerencsére ő győzött a C-Max-al szemben. (A Scenic is alternatíva volt, de sajnos valószínüleg előítéletből, a francia autókat meghagynám a kütyük, izék és " a mi csakazért is másképpcsináljuk" dekadencia rajongóknak)

Szóval sziasztok!
Egy 1.8 Solban ülök (az MMT váltótól hosszas vacilálás után én elriadtam), kb 2 hét tulajdonlás után, kb 400 km-rel és egy szép hitellel a hátam mögött és nagyon élvezem.
Még az utolsó rohamban dec 23-án vettem meg/át az autót, a regisztrációs adó őrület miatt. (A Sakura azt mondta, hogy ez az autó-1.8 Sol, 122 ezerrel drágul csak a reg adó és annak áfáztatása miatt 2005-re)

Rögtön lenne egy kérdésem:
- Javasoljátok-e a védőcsíkok felrakását és ezt csak szakszervízben vagy máshol is? És látott már valaki autót ezekkel és tetszett-e neki?

Így elsőre ennyi.
Üdv.
Magic
agic

(Corolla Verso 1.8 Sol)

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Corolla Verso
« Válasz #171 Dátum: 2005.01.06 16:27:59 »
Isten hozott Magic  :lol:
Én is nagyon gondolkodtam oldalcsíkon. Gyári fényezés nélkül 19 ropi. Az nekem drága volt. Nekem a Mayernél, ahol vettem a járgányt a Rider Autó félét ajánlották 10 e. felpróbáltuk (ez előre felé szűkül és csak hozzá próbáltuk). Valahogy nem jött be. Láttam már csíkkal, de ott se fogott meg...nekem már marad így csík nélkül...viszont ezt a 10e--t csak a Mayer forgalmazza, Bufakeszin vannak és nagyon rendes csapat.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Corolla Verso
« Válasz #172 Dátum: 2005.01.06 16:57:18 »
Üdv a Csapatban!

Ez a csík dolog sokaknak nem tetszik, viszont van egy megoldás: a vastag átlátszó fólia amit a motorháztetőre szoktak tenni, meg a mi a kerékívnél van az új autóknál.
Ez mondjuk átlátszó, viszont meglátszik a széle.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Corolla Verso
« Válasz #173 Dátum: 2005.01.06 20:31:02 »
Üdv a Toyotások között.

Nekem ugyan kombi, de van sarokvédő csík, a gyári egész tűrhető, de szerintem olcsóbban megúszható, ha autósboltban veszel szilikongumicsíkot, teljesen átlátszó, kb7-8mm vastag, 2,5-3cm széles, és ügyesen feltéve úgy fog kinézni, mintha az is fényezve lenne, viszont eyg ügyetlenebb parkoláskor, megóv egy lökhárítófényezéstől :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Magic

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Corolla Verso
« Válasz #174 Dátum: 2005.01.07 09:55:39 »
Köszönöm a tanácsokat fiúk!

Visszakérdeznék:

Mickey,
Ezt a fóliát csak szagemberrel ajánlatos felrakatni, illetve mik a várható költségek?

Les,
A gyári illetve a -Mayer által kínált- Rider fényezés nélküli hogy néz ki? Sima fekete, amit felragasztanak?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.

Magic
agic

(Corolla Verso 1.8 Sol)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Corolla Verso
« Válasz #175 Dátum: 2005.01.07 10:09:29 »
Magic, a kluboldalon a képeim között van olyan, amelyiken látszik a felragasztott csík  8)
/sőt, az imént direkt csináltam egyet:/
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Corolla Verso
« Válasz #176 Dátum: 2005.01.07 11:23:56 »
magic
Mindekettő fekete volt. A gyári talán teljes hosszában egyenlő széles. A Rider előre felé keskenyedik és a hátsó ajtón lévőn rá van írva , hogy Corolla Verso. Ha már vennék valószínű azt venném...

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Corolla Verso
« Válasz #177 Dátum: 2005.01.12 14:42:38 »
Csináltam egy esti leszálló fényes képet!


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Corolla Verso
« Válasz #178 Dátum: 2005.01.12 23:16:18 »
Idézetet írta: "Les0130"
Csináltam egy esti leszálló fényes képet!

Nekem nem töltődik le.
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Corolla Verso
« Válasz #179 Dátum: 2005.01.13 08:36:12 »
Idézetet írta: "Les0130"
Csináltam egy esti leszálló fényes képet!



Szép X-et látok a kép helyett!

Az a szerver valamiért nem kultiválja, ha belinkelik! szerintem próbáld meg máshova feltölteni a képet!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!