Szerző Téma: Dr.Gáz rövid története.....  (Megtekintve 12703 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Dr.Gáz

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 386
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
Dr.Gáz rövid története.....
« Dátum: 2009.05.03 15:59:07 »
Egy motoros beszámolója….

Bátorkodtam a fórumra kitenni, hogy igazából mi is történt velem. Zénóka bíztatására készült ez a beszámoló
 
Sokan tudjátok, hogy van Yamaha Aerox robogóm, ami szintén a Toyota F1 design pompájában tündöklik (lött).
2009.04.22-én du.16.30-felé Kerepesen jártam épp a kerepesi kórház előtt. A kocsisor araszolt én pedig mögöttük. Miután a kocsisor meg állt, motorosokhoz híven bal index ki, tükör néz, szemből senki húztam a gázt kb. 30km/h-val haladtam a szembejövő sávban átlépve a szaggatott vonalat. Minden esetben figyelek arra, ha egy autós kienged valakit jobbról akkor megtudjak állni,illetve az autók közti helyeket is figyelem valamelyik nem akar tükörbe nézés nélkül sávot váltani. Szemből még mindig senki viszont a kocsisor elkezdett araszolni. Én pedig vissza álltam 2 kocsi közé. Ezt pontosan így ismétlődött meg még egyszer. Majd a 3. alkalomnál előttem 2 személyautó előtte egy kis teher,de nagyobb mint a Hiace. Kb.1 m-re haladtam a bal sávban. Láttam, hogy a teher autó előtt van némi hely. Egyszer csak megjelent egy fehér autó. Nem ki dugta finoman a kocsi orrát ,hanem jött ki ezerrel. Annyira közel voltam, hogy arra nem volt időm, hogy meghúzzam a fékeket pedig az ujjaim rajta voltak. Jött az ütközés a kocsi elejének mentem neki a rendszámtól kissé jobbra. Jött a felszállás utána meg a talajfogás. Felvettem a guruló pózt és a fenekemen ültem kb. 3 m-re a kocsitól. Megpróbáltam felállni ,de össze csuklottam. A ruhám nem szakadt ki sehol, nem véreztem sehol. A tenyeremen találtam 4 kis pontot az aszfalton lévő kisebb kavicsok nyoma volt. A térd kalács (patella) ketté tört és a felszínen keletkezett egy pár kisebb nagyobb csont leválás. A baleset után jött a mentő, rendőrség. Gyors helyszíni kihallgatás, szonda stb. A  rendőr szerint sorrendben a következők a hibásak. A teherautós utána a nő aki kifordult elém aztán jöttem én. De majd a végleges rendőrségi eljárás után minden kiderül. A mentősök feltettek az ágyra vákumolták a lábam körül. Szirénázva elindultunk az Országos Baleseti sebészetre, ahol aznap este megműtötték a térdemet. Vasárnap  felnyitották a térdemet ismét mert vérömleny keletkezett. Ma már teljesen jól vagyok, holnap azaz Máj.4-én már gyógytorna műveletek jönnek. Elméletileg 11-én mehetek haza. Állítólag 6 hónap beteg állomány, de júniustól már elkezdem valahogy a melót. Hamarosan találkozunk. A nyári talin ott leszek!
Vigyázzatok magatokra !

Üdv mindenkinek Dr.Gáz   

« Utoljára szerkesztve: 2009.05.03 16:01:25 írta Dr.Gáz »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Dr.Gáz rövid története.....
« Válasz #1 Dátum: 2009.05.03 19:37:57 »
Innen is jobbulást kívánok!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Dr.Gáz rövid története.....
« Válasz #2 Dátum: 2009.05.03 20:17:43 »
Jobbulást!
A járkálást ne erőltesd, míg nem fixálódik a térded.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Dr.Gáz rövid története.....
« Válasz #3 Dátum: 2009.05.03 20:57:12 »
Hy.

Basszus!!!!!

Jobbulást. Sajnos ilyen játék a motorozás. :cry:
Nekem egy öreg szaki mondta, mindig úgy közlekedj a motorral mintha láthatatlan lennél. Igyekszem megfogadni a tanácsát.
Mondjuk azért ahogy a történetet olvastam ,kicsit elgondolkodtam......
Ma 236 Km-ert kavartam le a mocival. Ebből kb. 2 Km-ert az álló, vagy lassan haladó kocsisor melett :) Hmmm. Elgondolkodtató.
TUZI

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Dr.Gáz rövid története.....
« Válasz #4 Dátum: 2009.05.03 20:58:29 »
Gyógyulást, és ha valamiben segíthetünk, csak jelezd!
Zsono

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Dr.Gáz rövid története.....
« Válasz #5 Dátum: 2009.05.03 21:30:27 »
Jobbulást Dr. Gáz  :flowers:

Dr.Gáz

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 386
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
Re: Dr.Gáz rövid története.....
« Válasz #6 Dátum: 2009.05.03 21:41:21 »
Jobbulást!
A járkálást ne erőltesd, míg nem fixálódik a térded.
Köszönöm szépen jó kivánságaitokat.Sajnos ez nem Így működik. Hétfőn azaz 4-én leveszik a gipszet felkerül a lábamra valami szerkezet és irány a ........Magyarul gyógytorna következik egész jövö héten. 11-én mankó nélkül saját lábaimon kell haza mennem.(doki mondta)

Dr.Gáz

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 386
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
Re: Dr.Gáz rövid története.....
« Válasz #7 Dátum: 2009.05.03 21:42:47 »
Hy.

Basszus!!!!!

Jobbulást. Sajnos ilyen játék a motorozás. :cry:
Nekem egy öreg szaki mondta, mindig úgy közlekedj a motorral mintha láthatatlan lennél. Igyekszem megfogadni a tanácsát.
Mondjuk azért ahogy a történetet olvastam ,kicsit elgondolkodtam......
Ma 236 Km-ert kavartam le a mocival. Ebből kb. 2 Km-ert az álló, vagy lassan haladó kocsisor melett :) Hmmm. Elgondolkodtató.
Álló kocsisort lassan de haladót soha!!!!!!!!!!!!!!!

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Dr.Gáz rövid története.....
« Válasz #8 Dátum: 2009.05.03 21:51:56 »
Hy.

Basszus!!!!!

Jobbulást. Sajnos ilyen játék a motorozás. :cry:
Nekem egy öreg szaki mondta, mindig úgy közlekedj a motorral mintha láthatatlan lennél. Igyekszem megfogadni a tanácsát.
Mondjuk azért ahogy a történetet olvastam ,kicsit elgondolkodtam......
Ma 236 Km-ert kavartam le a mocival. Ebből kb. 2 Km-ert az álló, vagy lassan haladó kocsisor melett :) Hmmm. Elgondolkodtató.
Álló kocsisort lassan de haladót soha!!!!!!!!!!!!!!!

Pedig az álló veszélyesebb. Volt hogy a delikvens kinyitotta az ajtót , mert ki akart szálni, hogy megnézze mért nem megy a sor.:-))))
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.04 23:13:33 írta music »
TUZI

szkaresz27

  • Vendég
Re: Dr.Gáz rövid története.....
« Válasz #9 Dátum: 2009.05.03 21:56:25 »
Üdv...
Jobbulást kívánok innen a távolból! :D
Egyébként ezért nem engedném a motorral való kerülgetést,szlalomozást stb..mivel az autósok többsége nem figyel az ilyenre....+még van ugye holttér is!!
Ezért szerintem motorral is be kéne tartani azt hogy szépen várjuk ki a sorunkat.....lehet így nyersz pár percet...csak sokan így az életükkel játszanak... Egyik barátom így bénult le..csak ő elesett felállt és a szemből jövő autó ütötte el... :(
Vigyázzunk jobban egymásra!!  :excl:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Dr.Gáz rövid története.....
« Válasz #10 Dátum: 2009.05.03 22:07:31 »
Jobbulást kívánok én is! Egyik ismerőst is így csapták el, azóta azt vallja, hogy babettával is, a sarki boltig is full protektoros ruhába.....

De ezt én is megtanultam, mikor apám motorjával elestem, békésen vettem a kanyart a sávom közepén, és egy autó megjelent a felezőn, full középpen. Ívet váltottam, elestem. Az a  :censored: :censored: :censored: meg sem állt. Természetesen pólóba-melegítőbe-papucsba voltam, összeszedtem a leszakadt lábujjkörmömet, kivettem a kavicsokat a térdemből, és visszamentem apámhoz. Bekötött, és 4-5napig nem szólt hozzám. Jó kis mátrai nyaralás volt.

Amíg lehet, járj mankóval, és ússzál sokat! Eleinte csak vízbe terheld, aztán fokozatosan.... :)
kisa
born to ride

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Dr.Gáz rövid története.....
« Válasz #11 Dátum: 2009.05.03 23:03:59 »
Ha kell van sportkórházban ismerős aki sok haveromnak segített.Teljesen más rehabilitációt javasolt nekem is mint egy sima doki amikor el volt szakadva a térdem.Azóta már egy másik haverom térdét műtötte és előbbre jár azzal a gyógytornával amit Ő javasolt mint akinek korábban volt ugyanaz a baja.Szóval ha kell írj és adok telszámot.Jobbulást addig is!

Dr.Gáz

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 386
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
Re: Dr.Gáz rövid története.....
« Válasz #12 Dátum: 2009.05.04 08:45:41 »
Ha kell van sportkórházban ismerős aki sok haveromnak segített.Teljesen más rehabilitációt javasolt nekem is mint egy sima doki amikor el volt szakadva a térdem.Azóta már egy másik haverom térdét műtötte és előbbre jár azzal a gyógytornával amit Ő javasolt mint akinek korábban volt ugyanaz a baja.Szóval ha kell írj és adok telszámot.Jobbulást addig is!

Köszönöm szépen,azért megvárom mi lesz itt a héten.Addíg itt nem ugrálhatok amíg itt vagyok. Az előző bejegyzésekre mindenkinek igaza van a motoros is várja ki a sorát és itt jön a de....... Egyébként ettől a pillanattól fogva nincs motorozás csak autó és hát a gokart :D De idén szerintem abba se tudok beleülni. :no:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Dr.Gáz rövid története.....
« Válasz #13 Dátum: 2009.05.04 08:55:09 »
Én pont ebből az origóból kifolyólag nem preferálom a motorozást  :innocent: Jobb szeretem, ha van körülöttem egy ketrec... (ami rámgyűrődhet...)  :1eye:

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
Re: Dr.Gáz rövid története.....
« Válasz #14 Dátum: 2009.05.04 18:15:20 »
Én is jobbulást kívánok. Remélem mihamarabb újra látunk.

A motorozással nekem is csak az a gondom, hogy annak az izének pont kettővel kevesebb kereke van mint amit szeretek  ::)
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB