Szerző Téma: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)  (Megtekintve 118893 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

HUN337

  • Vendég
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #15 Dátum: 2009.03.11 03:36:28 »
Subarusokat nem akarjuk meghivni? ha már testvérmárka... ;)

ugy nem lenne annyira nagyon nagy a rendezvény de mégis jobb méretben lenne mint ha egyedül lennénk....

csak ugy ötlet volt....

jo8, Kristóf

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #16 Dátum: 2009.03.11 07:48:05 »
A 2009.07.18 szombatot próbáljuk belőni elsőnek.
Még futunk köröket több helyszinen is, mert az infrastruktúra hiánya elég problémás szokott lenni.
(ha nekünk kell megoldani a Toi-Toi, kaja, kézmosó, áram, stb. dolgokat)

Ennek tükrében a tavalyi Kakucs buli nagyon pozitív volt, ráadásul a szlalom is nagyon bejött mindenkinek. (és messze a legolcsóbb volt összességében)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #17 Dátum: 2009.03.11 09:18:55 »
A 2009.07.18 szombatot próbáljuk belőni elsőnek.
Még futunk köröket több helyszinen is, mert az infrastruktúra hiánya elég problémás szokott lenni.
(ha nekünk kell megoldani a Toi-Toi, kaja, kézmosó, áram, stb. dolgokat)

Ennek tükrében a tavalyi Kakucs buli nagyon pozitív volt, ráadásul a szlalom is nagyon bejött mindenkinek. (és messze a legolcsóbb volt összességében)

Én megszavazom kakucst. Meg szerintem vállalunk részvételt az időmérésbe. Trottyer tatát meg felkérjük, hogy önbíráskodjon a pályán.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #18 Dátum: 2009.03.11 13:51:31 »
Subarusokat nem akarjuk meghivni? ha már testvérmárka... ;)

ugy nem lenne annyira nagyon nagy a rendezvény de mégis jobb méretben lenne mint ha egyedül lennénk....

csak ugy ötlet volt....

jo8, Kristóf


Én már régóta mondogatom néha halkabban néha hangosabban hogy össze kéne fogni a jappppán márkákat és együtt kimenni valami nagyobb helyre pl hungaroring vagy euroring.Azt gondolom a subi,mitsu,honda,nissan,toyota simán össze tudna szedni annyi embert autóval hogy ki lehessen bérelni egy nagyobb ringet és minél több embernek legyen élvezetes a napja,autózása.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #19 Dátum: 2009.03.11 14:18:56 »
Korábban minden évben volt Japfest.
Az ezt a célt szolgálta.
Keresd meg Kicsiboreszt a Mitsuklubban, Ő volt az egyik szervezője.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #20 Dátum: 2009.03.11 14:45:11 »
Korábban minden évben volt Japfest.
Az ezt a célt szolgálta.
Keresd meg Kicsiboreszt a Mitsuklubban, Ő volt az egyik szervezője.

Tudod hogy nem cseszegetésképpen mondtam csak kapcsolódott a témához,mert ezt már megbeszéltük csak olyan jó lenne./Én is szerveztem versenyeket,az sem egyszerű,pedig ott max 40-50 ember van/Meg azt is tudom hogy nagyon nehéz úgy megszervezni főleg ennyi márkánál,hogy minden klappoljon így is sok szerveznivaló lehet egy ilyen talin és itt még  van időjárási tényező is.
Mondjuk az inferno tour pont erről szólt tavaly az euroringen hogy a vw konszernes autók mehettek és még külsősök is kicsit drágábban az euroringen.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #21 Dátum: 2009.03.11 16:23:30 »
Engedjetek meg néhány gondolatot az utóbbi hozzászólások tükrében egy olyan cartársnak, aki idáig az összes nyári talin részt vett és a szervezésben lebonyolításban is részt vett, valamint - többedmagammal - a Japfest találkozón is tevékenykedett.

Hagyományaink szerint a nyári talit idáig Budapest környékén rendeztük meg és egynapos happening volt, előtérben az autós vetélkedők és az autóinkkal kapcsolatos események voltak. A tavaszi és őszi talik kétnaposak általában és kivétel nélkül vidéki rendezvények voltak, értem ez alatt Nyugat, kelet és Dél-magyarországot. Ezek családiasabb légkörben zajlottak, kirándulásokkal, vacsorákkal és beszélgetésekkel zajlottak, valamint némi testgyakorlás is előfordult.

Én így vélem, hogy idén is maradjunk a hagyományainknál.

Felmerült az anyagiakkérdésköre. Azt, hogy mire elég, kb. már a vezetőség tudja, ingyen semi sincsen, és egy ilyen autós összejövetelnek megvannak a kötelező kellékei, amit nem lehet kikerülni. Ilyen pl, a mentő, a Toi-Toi, és még sorolhatnám. Higgyétek el rengeteg szervezéssel jár az ilyen, és sok pénzbe kerül is.

Bevonhatunk más márkaklubokat is, de nem célunk a Japfest minőségű rendezvény megtartása, annál isnkább, mert tudtommal védett az elnevezés. Az ilyen típusú rendezvény lebonyolításához önmagában a Toyotaclub higgyétek el nagyon kevés. Az utolsó Japfest versenyen nagyon sokan dolgoztunk, hogy mindenki jól érezhesse megát, 300+ autó és rengeteg ember volt kint.

A Toyotaclub nyári talijaira a Daihatsu klubot szoktuk meghívni, hiszen ők igazán a testvérmárka, szívesen jönnek és emelik a találkozó fényét. Ez idén is szerintem hasonlóképpen lesz.

Összefoglalva, személy szerint én is a kakucsi ringet favorizálnám, én úgy vélem, hogy Tökölnél jobb és nívósabb rendezvényt tudtunk tavaly szervezni.

Persze ez csak egy vélemény volt a sok közül.

Továbbra is fentartom, hogy a szlalomot szívesen szervezem-bonyolítom a szokott csapattal.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

HUN337

  • Vendég
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #22 Dátum: 2009.03.11 16:47:45 »
ok, ha nem kell nem csinálom, bár szivesen megcsinálnám.

ha idén nem akkor a jövö évi tavaszi talit lehetne hasonlóan, mondjuk akkor még hideg a balcsi stb...

rákérdeztem a subaruklub elnökénél, nyit egy tpopicot s meghalgatja ott mi a vélemény....

üfv, Kristóf

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #23 Dátum: 2009.03.11 16:52:49 »
Mindenképpen kérjél árajánlatot a Balatonhoz is.
A Subaru-t egyelőre pihentessük. Az ilyesmit az elnökség szokta eldönteni, illetve a hivatalos klubtagok.
 ;)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #24 Dátum: 2009.03.11 20:35:24 »
Nemnem szeptemberben már motogp lesz rajta.Nem hiszem hogy mindenféle teszt nélkül ráengedik a népeket.Akit ismerek Ő az egyik autós club elnöke és azt mondta szerinte fog már oda versenyt szervezni nyár közepén...
A mai hírek szerint az idén biztos nem, majd talán jövőre...  :cool2:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #25 Dátum: 2009.03.12 07:56:07 »
Híveim!  :innocent:  :hug:

Talán Trotter kolléga fogalmazta meg a legjobban a nyár talival kapcsolatos dolgokat.

- A hagyományos nyári találkozó, hagyományosan Toyota találkozó. Pont. Természetesen eddig se zártunk ki senkit, bármilyen autóval is jött, idén sem lesz másképp.
- Egyelőre árakat/lehetőségeket begyűjtjük aztán (valamikor április táján) döntünk. Ekkor kezdődik a rendezvény nagyobb mértékű reklámozása is.
- A visszajelzések alapján, a tavalyi Kakucs-ring buli sokaknak tetszett, és ha idevesszük, hogy először voltunk ott, az esetleges idei összejövetel (okulván a problémákból) még jobb lehet.

Ha bármilyen plusz infó van, azt ebben a fórumban megtaláljátok.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #26 Dátum: 2009.03.12 08:38:19 »
Kedves Mickey! Akkor ti (+Misi) is azért kereszteltétek át az autót, hogy beférjetek a Toyota-talira, ugye? :devil:  :flowers:
Egyébként szerintem is Kakucs-ring, egy jobban működő gokartrészleggel és egy újabb szlalommal tökéletes lenne.
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #27 Dátum: 2009.03.12 09:07:58 »
Kellene egy-két kép a balatoni helyszínről, illetve ha lesz más ötlet, ahol még nem voltunk, akkor arról is.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #28 Dátum: 2009.03.12 10:30:31 »
Teljesen jó volt a Kakucsi móka nekem nagyon tetszett a szlalom,de ezt tudjátok.A tököli reptéren viszont sokszor rendeznek nem csak gyorsulásokat hanem driftedzéseket és versenyeket is meg épített szlalompályákon versenyeket is amit ugye nem a gyorsulós szakaszon bonyolítanak.Szóval esetleg ha meg lehetne csinálni azt hogy ha tökölön odaadnák azt a részt amin ezek a rendezvények vannak akkor lehetne gyorsulás is meg szlalom is.Így akkor mindenki igénye ki lenne elégítve.Ha ez nem megoldható akkor lehetne ugyanaz a kakucsi móka mint tavaly csak tényleg kellene hogy legyen akkor legalább gokart.
Amúgy ha jól emlékszem tökölön is 2 hosszú egyenes volt és 2 nagy placc az egyiken ment a szlalom a másikon álltak az autók és volt a kaja meg a dumálgatás.Az hatalmas dolog lenne ha építve lenne oda egy olyan pálya amiben benne lehetne egy olyan gyors egyenes oda,vissza kanyarral a közepén és úgy lenne kitalálva.

Szóval indulhatna onnan a szlalom ahonnan 2éve csak elmennénk jobbra kigyorsítani az egyenesben és a végén balos kanyar aztán vissza is gyors és ott megint egy balos kanyar majd szlalom valamerre és cél,hogy ne a végén legyen túl gyors,mert tavaly pl a kakucson is nyafogtak páran amikor a végét kicsit kihuzattam  még a célegyenesben...

Remélem valamennyire érthető amit írok.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: 2009 Nyári Találkozó
« Válasz #29 Dátum: 2009.03.12 11:23:54 »
A tököli reptér eléggé lehúzos érzetű volt tavaly, ezért is lett Kakucs.
Ha azt mondom, hogy ~4x pénzbe került volna Kakucshoz képest akkor sejtitek.