Szerző Téma: Tisztán Elektromos Yaris Projekt  (Megtekintve 28434 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Tisztán Elektromos Yaris Projekt
« Dátum: 2009.03.06 00:49:30 »
Sziasztok!

Szeretnék ötleteket, segítséget kérni Tőletek.
Azt találtam ki, hogy a Yaris I-ből olyan, tisztán elektromos hajtással működő autót készítsünk, amivel egyszerre legalább 50-80 km megtétele lehetséges és az autó teljes ára ne legyen több 1 millió 1,5 millió forintnál.

Amit célul tűztem ki:
- A jármű konnektorból 1 éjszaka alatt feltölthető legyen.
- Pontosan jelezze a megtehető kilómétereket/áramtartalékot
- Könnyű, sallangmentes kasztni, 600-700 kg menetkészen
- min. 2, de inkább 4 személy elférjen benne
- lehetőleg kényelmes belső tér
- legyen biztonságos
- a csomagtartó maradjon meg

A Yaris I-re azért gondoltam, mert:

- a 3 ajtós, alapverzió könnyű, ha jól tudom 830 kg
- szervókormány nélküli
- kis - alacsony fogyasztású- gumik, kerekek
- olcsó
- megbízható
- sok jó állapotú van belőle
- nem korrodál

Szeretném ha segítenétek:

- autót szerezni (ha valaki tud olcsó, sérülésmentes, műszaki nélküli, esetleg motorhibásat, az jó) ha más nincs ezt megnézném: http://www.hasznaltauto.hu/2592683_toyota_yaris_1999
- szerelők, hozzáértők jelentkezését várom
- bármilyen ötletet akár a fényezést, karosszériamódosítást illetően is várok!
- ha alkatrészeket tudtok adni
- ha van elektromos hajtásban tapasztalatotok, vagy ismertek ilyen illetőt, hozzá kontakt
- márkakereskedők, szervízek támogatását megszerezni
- mindenféle segítség ami szóbajöhet pü-ben küldd el nekem
- kapcsolódó pályázatok megismerése, pályázatok készítése
- médiákban ismertséget szerezni
- forgalomba helyezésben segíteni
- megrendeléseket gyűjteni

Terveim:

- évi 10-50 autó gyártása (oké:módosítása)
- munkahelyek teremtése
- olcsó, környezetbarát autók készítése
- a létrehozni kívánt cég számára profit termelése

Megjegyzem nem vagyok autószerelő, de a villamossághoz valamennyire értek, barkácsolni, ki-feltalálni mindig szerettem. Van autószerelő, fényező, lakatos, fröccsöntő és csodabogár barátom is, akiket szeretnék a projektbe bevonni, plusz egy kis kezdőtőkével is rendelkeznék. Továbbá úgy gondolom, hogy a gazdasági válságot is fejlesztésekkel lehet átvészelni, tehát rajtam ne múljon! ;)

Az ötletet egyébként a múlt havi Autó Magazin adta, ott egy ügyes csapat Trabiból készített "fillérekért" elektromos autót.

Szóval minden segítséget, ötletet szívesen veszek!
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.07 22:57:19 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Tisztán Elektromos Yaris Projekt
« Válasz #1 Dátum: 2009.03.06 00:57:18 »
Hát.
Nagy fa, meg fejsze, stb.
Amúgy ha a belinkelt autóból indulsz ki, akkor kis alku után is 300.000 HUF marad annak elektromos autóvá tételéhez.
Szerintem annyiból nem lehet megcsinálni. Max azzal lehet további tőkét szerezni, ha kiárulod a feles alkatrészeit.
Szóval így elsőre ez az 1 milla kissé kevésnek tűnik.
De nem akarok itt károgni, tévedjek.
Szóval sok sikert! Várom a fejleményeket.


Apró megjegyzés: olyan, hogy médiák nem létezik, a média egy összegfoglaló szó, azaz már többes szám.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Tisztán Elektromos Yaris Projekt
« Válasz #2 Dátum: 2009.03.06 01:05:43 »
Szép elhatározás! Remélem sikerrel jársz!!

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Tisztán Elektromos Yaris Projekt
« Válasz #3 Dátum: 2009.03.06 01:38:42 »
Itt lehetne hasonló gondolkodásúakat találni: IV. Széchenyi Futam® - Alternatív hajtású járművek versenye Áprilisban lesz.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Tisztán Elektromos Yaris Projekt
« Válasz #4 Dátum: 2009.03.06 11:56:39 »
Sok sikert!!!!!!!!!!!!!  :sorcerer:
Toyota Yaris T SPORT
153



leszilaci

  • Vendég

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Tisztán Elektromos Yaris Projekt
« Válasz #6 Dátum: 2009.03.06 21:31:15 »
Köszi az eddigi válaszokat.

Úgy látom Misinek lesz igaza, az 1milliós keret 1 db autó esetén biztosan nem tartható, azonban én nem 1 db autóban gondolkodom.
Vannak kimondottan erre specializálódott cégek, pl: http://www.evpermanent.com/hu/arlista.php  de ahogy látom 1-1 autót csináltak eddig, én azonban a kisebb sorozatra helyezném a hangsúlyt.
Azért tartom fontosnak a sorozatot, mert szinte mindenben az első a legdrágább. Pl. túl vagyok egy építkezésen és már látom, hogy a sok mindent a feléből meg lehetett volna úszni...

Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek hány potenciális jövőbeli vásárlót lehetne gyűjteni (megrendelőket)?

Ha kedvetek lenne a projektben részt venni (akár saját autótok átalakításával), várom jelentkezésetek!
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Tisztán Elektromos Yaris Projekt
« Válasz #7 Dátum: 2009.03.06 23:36:01 »
A költségeknél számolhatsz majd olyanokkal is, mint típusengedély, garancia, stb.
Szerintem komoly marketing nélkül évi 1-2 darabot lehet eladni. A komoly marketinghez meg pénz kell, az meg megint csak kihat az autó árára.
Nehéz ügy ez...

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Tisztán Elektromos Yaris Projekt
« Válasz #8 Dátum: 2009.03.16 22:39:11 »
Szerintem komoly marketing nélkül évi 1-2 darabot lehet eladni. A komoly marketinghez meg pénz kell, az meg megint csak kihat az autó árára.
Nehéz ügy ez...
A marketingen épp dolgozom, szeretnék minél több fórumon, médiában megjelenni, ezeket szépen összehangolni, plusz szponzorokat találni... na ez így jó nehéz.

Más: akku árakat nézegettem ... hűvazze ... az elmúlt évben az ólom ára is szépen felment, meg az ojró is...

A régi, használt akkukat nem lehet felújítani? Mi öregszik el bennük?

Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Tisztán Elektromos Yaris Projekt
« Válasz #9 Dátum: 2009.03.17 20:09:08 »
Bocs a gonosz megjegyzésért,de ha nem tudod hogy mi "öregszik el" egy akkumulátorban,akkor jobb lesz ha csak a marketinggel foglalkozol! :devil:

Azért sok szerencsét !


Felesleges idézet törölve.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.17 20:13:36 írta rezsofriedrich »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Tisztán Elektromos Yaris Projekt
« Válasz #10 Dátum: 2009.04.03 23:13:39 »
Bocs a gonosz megjegyzésért,de ha nem tudod hogy mi "öregszik el" egy akkumulátorban,akkor jobb lesz ha csak a marketinggel foglalkozol! :devil:
Kösz a kritikát, de gondolom ha te tisztában lennél vele, leírtad volna.

Komolyan kérdezem, hogy nem érdemes akksit felújítani??? Annyira ügyesek vagyunk mi magyarok utángyártásban, utántöltésben, újrafutózásban, berhelésben, hackelésben :whistling: hogy igazán kitalálhatnánk az akkuk olcsó felújítását. :helpsmilie:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Tisztán Elektromos Yaris Projekt
« Válasz #11 Dátum: 2009.04.04 22:01:48 »
Komolyan kérdezem, hogy nem érdemes akksit felújítani??? Annyira ügyesek vagyunk mi magyarok utángyártásban, utántöltésben, újrafutózásban, berhelésben, hackelésben :whistling: hogy igazán kitalálhatnánk az akkuk olcsó felújítását. :helpsmilie:
Nem tudom hogy érdemes-e, de Tatabányán foglalkoznak akkumlátor újrahasznosítással - vagy legalább is tervbe volt. Viszont ott is csak az olmot akarták kinyerni belőle.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Tisztán Elektromos Yaris Projekt
« Válasz #12 Dátum: 2009.04.05 15:25:57 »
Bocs a gonosz megjegyzésért,de ha nem tudod hogy mi "öregszik el" egy akkumulátorban,akkor jobb lesz ha csak a marketinggel foglalkozol! :devil:
Kösz a kritikát, de gondolom ha te tisztában lennél vele, leírtad volna.

Komolyan kérdezem, hogy nem érdemes akksit felújítani??? Annyira ügyesek vagyunk mi magyarok utángyártásban, utántöltésben, újrafutózásban, berhelésben, hackelésben :whistling: hogy igazán kitalálhatnánk az akkuk olcsó felújítását. :helpsmilie:

1.Ólomakkumulátorok szóba se jöhetnek a nagyon rossz kapacitás/önsúly(térfogat) arány miatt.
2.A Lítium-ion  technológia jöhet szóba valószínüleg,ami mögött nagyon pontos matematika kell,ahhoz,hogy lehessen egyáltalán tervezni a meglévő Yaris önsúlyához és teljesítményigényéhez.(meg persze az  akkucsoport elhelyezés és önsúly problémához)
3.Nem véletlen,hogy nagyon komoly márkák (Toyota,Ford,Honda stb.) "szenvednek" elektromos autó-projektekkel és még a "tuti" megoldás késik!(Toyota iQ 2010-ben??)
4.Mint villamosmérnök ezért vagyok sajnos szkeptikus.
5.Szerintem minden más csak "garázstuning" színvonal. :no:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tisztán Elektromos Yaris Projekt
« Válasz #13 Dátum: 2009.04.05 16:08:56 »
Az akkumulátort nem lehet felújítani, legalábbis a szó alapértelmében. Ugyanis a kémiai hatás miatt az ólomlemezek az élettartam alatt szépen lassan "elfogynak".
Az "elfogyás" következménye az akkuk alján felhalmozódó ún. ólomiszap, ami nem más, mint a lemezekről levált savas ólompor. Amennyiben ez az iszap eléri a még ép lemezeket, ettől lesz a cellazárlat.

A felújítás során a cellák ólomlemezeit kellene kicserélni. Na ennél olcsóbb, ha újat veszel.
Az újrahasznosítás, az más, itt a savat tisztítják tudtommal és az ólomlemezeket szedik ki más célra, a műanyagházat is újraolvasztják savtalanítást követően.
Én így tudom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Tisztán Elektromos Yaris Projekt
« Válasz #14 Dátum: 2009.04.05 16:38:21 »
@Bicskei

Valami ilyenre gondoltál? Elektro Tipo
Szvsz. ennek semmi értelme.