Szerző Téma: Babázós  (Megtekintve 111666 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Babázós
« Válasz #345 Dátum: 2012.07.23 23:21:51 »
Kérdés: Ti elvittétek volna vasárnap az ügyeletre? vagy kihívtátok volna vasárnap az ügyeletet? (Budai Gyermekkorház)

spec a Budai Gykórház ügyeletén jártam már a gyerekkel nagyon rendesek voltak. és jók az orvosok is
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #346 Dátum: 2012.07.24 07:13:08 »
Csak kíváncsiságból egy kérdés a gyerekesekhez.
Mit tettetek volna a helyünkben?

Vasárnap reggel a gyerek úgy kelt, hogy lázas volt, és nyűgös. Egész nap sokat aludt. Levonással 38,8volt a láza, +hasmenése volt.
Kapott lázcsillapítót, ami levitte a lázat 3-4-5órára.
Este is hasmenés, inni nem nagyon akart, de meg lett szoptatva, kapott tápszert is ami ugye folyadék, és 3db őszibarackot is, pisilt is, nem volt jele a kiszáradásnak, a lázcsillapítás hatott.
Kérdés: Ti elvittétek volna vasárnap az ügyeletre? vagy kihívtátok volna vasárnap az ügyeletet? (Budai Gyermekkorház)
Még nem. Én úgy gondolom, hogy ennyi idő alatt a leírt jelek alapján nagy baj nem igazán valószínűsíthető. Hétfőn már irány a doki, és legalább tudsz már mit mondani a betegség alakulásáról.
Mi nyaralni mentünk most el úgy, hogy az indulás előtt 3 napig 39 feletti láza volt Zsombinak. Germicid kúp, Nurofen Baby és hűtőfürdő váltakozva volt a kezelés, ami 38,5-ig vitte le a lázát, 39-40 kötött ingadozott. Az indulás reggelén is kellett hűtőfürdőzni, de aznap már nem volt baja. Azonban a magas láz miatt, mint utólag kiderült, ún. lázkiütés jött ki az egész testén. Mi is vártunk egy napot, mielőtt nyaralás alatt elvittük a helyi gyerekorvoshoz. A doki mondta, hogy jól is tettük, mert így több a tapasztalat a kiütések megjelenése kapcsán, illetve azóta.
Hacsak nem valami rohama van a gyereknek, nem feltétlenül kell egyből dokihoz rohanni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Babázós
« Válasz #347 Dátum: 2012.07.24 17:35:11 »
12hónapos, 8kg-os kislány.
Nem vittük be az ügyeletre. Ellenben a családban ezt néhányan nem így látják.
Úgy voltam vele, hogy láza lement a csillapító hatása alatt, továbbá a kiszáradás sem volt esélyes, mert este
lefekvés előtt még pisilt.
Az ügyelettel az a baj, hogy a gyereket kocsiba kell rakni, várni kell kitudja mennyit, azt sem tudom milyen ügyeletes orvosba
futunk bele, és maga a vizsgálat együttesen iszonyat megviselte volna a 12hónapos lázas, beteg kicsit.
Másnap lementünk az sztk-ba, kapott szumetrolint, és ennyi,már aznap jobban volt sokkal.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Babázós
« Válasz #348 Dátum: 2012.07.24 18:59:39 »
Nem, nem vittem volna ugyeletre. Eleg tipikus virusfertozes, ami ilyen korban jon megy 2-3 nap alatt. Mi is epp a vegefele jarunk es ez volt mar a 3-ik alkalom.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re:Babázós
« Válasz #349 Dátum: 2012.08.16 23:24:57 »
Csak kíváncsiságból egy kérdés a gyerekesekhez.
Mit tettetek volna a helyünkben?

Vasárnap reggel a gyerek úgy kelt, hogy lázas volt, és nyűgös. Egész nap sokat aludt. Levonással 38,8volt a láza, +hasmenése volt.
Kapott lázcsillapítót, ami levitte a lázat 3-4-5órára.
Este is hasmenés, inni nem nagyon akart, de meg lett szoptatva, kapott tápszert is ami ugye folyadék, és 3db őszibarackot is, pisilt is, nem volt jele a kiszáradásnak, a lázcsillapítás hatott.
Kérdés: Ti elvittétek volna vasárnap az ügyeletre? vagy kihívtátok volna vasárnap az ügyeletet? (Budai Gyermekkorház)
Nem. Oda olyasmivel mennék, ha gyors közbeavatkozást kíván - pl. kruppos roham - vagy gyorsan rosszabbodik az állapota, a láz egyre erősebb, vagy kiszáradás fenyeget: 12 óra alatt semmit nem iszik. de akkor mennék akár éjjel is.
music     

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Babázós
« Válasz #350 Dátum: 2012.08.17 08:05:28 »
12hónapos, 8kg-os kislány.
Nem vittük be az ügyeletre. Ellenben a családban ezt néhányan nem így látják.
Úgy voltam vele, hogy láza lement a csillapító hatása alatt, továbbá a kiszáradás sem volt esélyes, mert este
lefekvés előtt még pisilt.
Az ügyelettel az a baj, hogy a gyereket kocsiba kell rakni, várni kell kitudja mennyit, azt sem tudom milyen ügyeletes orvosba
futunk bele, és maga a vizsgálat együttesen iszonyat megviselte volna a 12hónapos lázas, beteg kicsit.
Másnap lementünk az sztk-ba, kapott szumetrolint, és ennyi,már aznap jobban volt sokkal.

Semmiképp se vittem volna ügyeletre (ilyen esetre meg nem szívesen jönnek ki). Ott is annyit mondtak volna, hogy vírus, lázcsillapítás, folyadékpótlás. Ráadásul ki tudja, hogy a legyengült immunrendszerű kismanó mit szed még össze az ügyeleten. Én a háziorvoshoz se viszem el, ha nem muszáj, inkább kihívom. Ilyen esetben nagyon fontos a folyadék bevitel. Ekkora gyereknél nem kell 12 óra a kiszáradáshoz, elég pár is, ha nincs elég folyadék pótlás.
Egy jó tanács talán, ha hasmenése van a manónak, nem igazán jó a barack, mert az maga is hajt. Inkább almát, banánt, ami fogja a székletet. Sőt nekünk mind a háziorvos, mind a homeos dokinőnk javasolta a 100%-os almalevet.
Szilvi 62

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re:Babázós
« Válasz #351 Dátum: 2012.08.18 00:31:29 »
Azért írtam 12 órát, mert közben volt egy éjszaka is, és az más elbírálás alá esik.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #352 Dátum: 2012.09.03 13:59:48 »
 :)

Vettünk ma délelőtt egy esernyőkocsit Zsombinak.

Jól körbenéztünk előtte neten, legalább 5-6 fajta gyártmányt meglestünk, plusz, Békéscsaba 3 nagyobb bababoltjában fellelhető típusok közül szinte mindet átvizslatva döntöttünk a 4Baby Rio mellett.

Ez az (színben a bal oldali "kevésbé kék"):



A cél az volt, hogy a lehető legkisebbre összecsukható legyen, hogy utazásoknál (nyaralás, Toyota találkozók  :D ) ne kelljen a nagy (ámbár kényelmes) babakocsit cipelni, ami nem mellesleg elfoglalja a csomagtartó 2/3-át.
Vannak lapra csukható kis babakocsik is, de azokkal az a baj, hogy összecsukva akkorák, mint sima babakocsi váza összecsukott állapotában. Tehát a sima babakocsi sportrésze által elfoglalt helyet spórolják meg nekünk, ami kevés.
Nekünk az kellett, hogy a lehető legkisebbre összecsukható legyen, valamint, hogy több lépcsőben állítható legyen a háttámlája. Nos, nézve az igen sokféle kocsit, feltűntek bizonyos különbségek, amiket érdemes mérlegelni:

Ilyen pl. 1. a háttámla állítási módja: Egyes kocsiknál mindössze egy gurtni segítségével (be kell akasztani a megfelelő helyre) állítható, max 3 lépésben. Ez sajnos elég kezdetleges megoldás ahhoz képest, hogy kb 1000Ft-tal drágábban, vagy egyszerűen másik gyártó termékén kétoldali sínes, bekattanós megoldás, ami legalább 2x annyi fixálási pozíciót jelent és minőségibb hatást kelt az emberben.
2. A kerékméret: Aki tolt már babakocsit, az tudja, mennyit jelent a nagy méretű kerék komfort szempontjából. Nos, az esernyőkocsik nem arról híresek, hogy nagy kerekeik vannak, de mindenképpen érdemes a nagyobb kerekűt választani. A mienk (4Baby Rio) elől dupla kerekű, forgó kerék, de fixálható is, hogy ne forduljon.
3. A kerekek minősége szinte mindnél egyforma: habosított műanyag, itt felejtős a csendes és kényelmes gumi kerék.
4. A babakocsi fogójának burkolata: az igényesebb termékek esetén szivacs, az egyszerűbbeknél sima műanyag
5. Lábtartó: Ezeknél nem általános a teljesen kialakított lábtartó, hiszen, az a lapra csukható változatoknál megoldható, mert azok összecsukásnál nem keskenyednek össze, mint az esernyőkocsi, így utóbbiak esetén máshogy oldják meg a lábak megtámasztását. A gyerkőc vádlija alatt egy félkemény (hajlékony) rész van, amire, ha ráteszi a lábát, akkor az idomul a lábak formájához, így egy kvázi lábtartóként működik, de a talpakat konkrétan semmi nem támasztja meg. Ez a lábhoz idomuló rész is változó hosszúságú, esetünkben (4Baby Rio) nem túl hosszú, majd használat közben meglátjuk, milyen lesz. (gyanítom, hogy az esernyőkocsiban nem fog annyit lenni a gyerek, mint a másik kocsiban, hiszen ide csak megpihenni ül majd be, egyébiránt megy világgá... nem tudom, csak gondolom, még nem járunk itt)
6. Amikor tolja az ember a babakocsit, az egyszerűbb kialakítású kocsiknál a rövid és/vagy meredeken álló szárak miatt esetenként belerúghat az ember a babakocsi hátuljába (szó szerint toporogva kell a kocsi mögött menni). Ezt is mindenkinek magának érdemes kipróbálni, mielőtt választ.
7. Karfa kérdése: Kell-e, vagy sem? Nálunk Zsombi feszt rajta lóg a normál babakocsiban ülve, mindig fogja, rágja, imádja. Persze, hogy karfás esernyőkocsit választottunk. Összecsukásnál a karfát kell először kipattintani a helyéről...
8. Összecsukott méret: Nem, nem mindegyik esernyőkocsi azonos méretű összecsukva! Összecsukott méretei a 4Baby Rio-nak (hxszxm): 105x24x28 - Na, EZ a helyes esernyőkocsi méret, EZ az, amit csak behajítok az E11 LB csomagtartójába. A lapra csukható kocsik 70cm hosszúak kb, de 40-50cm szélesek. A gond, pedig itt kezdődik velük. Legalábbis pakolás szempontjából.
9. Hordozhatóság: Láttunk olyat, amin vállpánt is volt (Easy Go Milo - 19-22.000Ft), ez jó megoldás mindenképpen, de általánosnak egy fogantyú nevezhető, elhelyezve a vázra. Nekünk a 4Baby-n nincs egyik sem, viszont könnyedén megfogható a váznál is, nem kényelmetlen. Azért egy fogóval mégis elegánsabb lehetne... annyi baj legyen.  ;)
10. Tömeg: Ezek általában 5-7 kg közöttiek, a mienk 6,5kg. Egy normál babakocsi váza minden nélkül 9-10kg + sport rész, vagy a mózeskosár, hordozó, összesen kb 14kg egy modern, könnyűnek mondható babakocsi. Ezek ennek pont a fele cakkon pakk mindennel.
11. Teherbírás: Az esernyőkocsik jórészt 15kg-ig ajánlottak, elvétve van olyan is, ami 20kg-ig. A 4Baby is 15kg-s.
12. Jól jöhet továbbá a gyorsögzítéssel kiszerelhető kerék (pakoláskor helyet takarít meg) - Ezt is tudja a 4Baby Rio.
12. Árak: 10.000-40.000Ft-ig vannak esernyőkocsik. Mi 16990Ft helyett 12.000-ért kaptuk meg a 4Baby Rio-t. Ennyiért nagyon megért, és azonnal levettük a polcról, nincs szállítási költség, nem kell rá várni. Pont abban a színben, amit szerettünk volna (szerintem még a zöld is jó).
Én már 20-at sem adtam volna ki rá, néztünk 28.000-ért is, de egyszerűen nem tetszettek a megoldásai. Messze nem indokolt ez a széles árkülönbség a babakocsik ezen szegmensében sem, már ha valaki fekete-fehéren a használhatóságot nézi leginkább, ahogy mi is, és nem villantani akar vele...  :)
13. Egy normális méretű kombi autó esetén szinte mindegy, milyet vesz az ember, abba be fog férni akármelyik!  ;)


Tudom, hogy többen vagyunk itt a fórumon kisgyerekesek, ezért is írtam ezt a kis beszámolót, hogy ha nem is ezt a 4Babyt választjátok, mégis, legyen pár szempont, amit érdemes vásárlás előtt átgondolni. Mi ezeket gondolatban és gyakorlatban is végigjártuk, vagyis, nem végig, de legalább 5-6 babakocsit "leteszteltünk".
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.03 14:06:26 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Babázós
« Válasz #353 Dátum: 2012.09.03 14:53:06 »
Mi a kiutazas elott vettunk egyet nagyon gyorsan. A repulo uthoz a suly es meret volt a legfontosabb. Ugy voltam vele, hogy azt az egy utat kell kibirnia. Bementunk a legkozelebbi hasznalt babacucc boltba es 4 ezerert vettunk egy ilyet. Otthon szetszedtem, a vaszont az asszony kimosta en a vazat sikaltam le (waxot nem kapott  :D ) Nem egy nagy was ist das de amit akartunk tudja: iszonyat konnyu es olcso is volt  :yes:
Azota is bennt van a csomagtartoban, ki se vesszuk a kocsibol bar nem gyakran hasznaljuk.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #354 Dátum: 2012.09.10 08:43:29 »
No, szombaton bepakolás utáni kép. Minden elfért a csomagtartóban és az kb 75%-ig volt megtelve. A kalaptartó lazán csukódott, visszafelé még bedobtam a fotóállványomat és dobozait is.
Még hogy az esernyőkocsi nem helytakarékos megoldás!!!  :lol:
Ha a normál kocsit vittük volna, akkor az úgy néz ki, hogy kalaptartó kivesz és plafonig kell pakolni a cuccokat.
Így, meg vicces a dolog, mert még a cirka 30-35 literes mélyládám is bent volt a csomagok mögött...  :D

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #355 Dátum: 2012.09.10 08:48:40 »
Látod, nem is kell Neked sem egyterű, sem kombi, ebbe is be lehet férni  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #356 Dátum: 2012.09.10 09:06:23 »
Most nem is kell, de jelenleg csak 1 gyerek van. Két kicsinél legalább egy alsó közepes kombi kell. Ott van még egy babakocsi, ráadásul, egészen kicsi gyereket esernyőkocsiba bele sem tehetsz, szóval, az Ő helyigénye fix, neki kell a normál babakocsi. Annak, pedig kell a hely.
Aztán, ha már egyik kölöknek sem kell babakocsi, akkor megint felszabadul(hat) egy rakat hely.   :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Babázós
« Válasz #357 Dátum: 2012.09.10 11:03:20 »
Szerintem ebben a E11 Lifbackban jól el lehet férni két gyerekkel is. Nekünk elég volt mindig. (Neked lehet nem maradhatna a mély láda.)
Mondjuk az Avensis-be több fér, de ez mondjuk a nagyobbiknak a biciglijét jelenti.
Amugy ismerős egy gyerekkel is tele pakolta a COV-ot - most elfér benn 2 gyerekkel is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #358 Dátum: 2012.09.10 12:50:30 »
Amugy ismerős egy gyerekkel is tele pakolta a COV-ot - most elfér benn 2 gyerekkel is.
Így van, annyi helyet pakolunk tele, amennyi van  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Babázós
« Válasz #359 Dátum: 2012.09.10 19:59:23 »
Most nem is kell, de jelenleg csak 1 gyerek van. Két kicsinél legalább egy alsó közepes kombi kell. Ott van még egy babakocsi, ráadásul, egészen kicsi gyereket esernyőkocsiba bele sem tehetsz, szóval, az Ő helyigénye fix, neki kell a normál babakocsi. Annak, pedig kell a hely.
Aztán, ha már egyik kölöknek sem kell babakocsi, akkor megint felszabadul(hat) egy rakat hely.   :yes:
Egy Ave LB is bőven elég.  ;)
Amúgy ha Transporterünk lenne, az asszony azt is pont csurig pakolná  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety