Szerző Téma: Kertészkedjünk  (Megtekintve 111867 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #345 Dátum: 2020.08.03 17:21:06 »
Magaságyást csináltatok már házilag?
Elég drágán árulják.
Jövőre szeretnék készíteni, csak nem tudom milyen alapanyagból kellene. Természetesen fa, csak azon belül...
Laco 73 :D

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #346 Dátum: 2020.08.03 22:54:13 »
Magaságyást csináltatok már házilag?
Elég drágán árulják.
Jövőre szeretnék készíteni, csak nem tudom milyen alapanyagból kellene. Természetesen fa, csak azon belül...
Akác.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #347 Dátum: 2020.08.06 20:35:39 »
Apósom jön este hétkor, hogy nem indul a láncfűrésze (Stihl 011, régi, de még lehet vele vágni ezt-azt), nem tudja kivágni a félig kidőlt meggyfáját.
Kérdezem tőle, mikori benzin van benne? Volt benne egy nagyon kevés régi, de töltött rá újat, majdnem tele volt a tank. Ő már fél órája próbálkozik beindítani.
Próbálom, szikra valamekkora van, anyagot kap, de nem is pöffen. Légszűrőt kipucoltam, benzinszűrőt is megnéztem, kapott új gyertyát, semmi. Karburátort alapra tettem, pöffent kettőt. Féktisztítót odafújva addig ment, amíg az elfogyott, hiába állítottam bármit, karburátort vissza is állítottam eredeti állapotba, ám semmi javulás. Gyertyát többször kivettem, megrángattam, hátha sok neki az anyag, ennek mindegy volt. Mondom oké, elég volt, cseréljük ki a benzint akkor is. Bekevertem a 100-as benzint, beletettem, pár indítás és ment, hála Istennek! Nem tudom, hogy mit keverhetett, de csak az a benzin volt a hibás...fáját kivágta, öröm és boldogság  :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #348 Dátum: 2020.08.06 21:09:07 »
Ettől az újfajta 95-östől a fűnyíró nagyon gyatrán megy (4 ütemű). Utánaolvastam, ez már egyértelműen nem jó az ilyen gépeknek. Azt írják hogy valamiféle adalék kell a 95-öshoz hogy jó legyen a kerti gépekbe. Ti mit javasoltok?
- 95+adalék (milyen adalék legyen?)
- 98-as
- 100-as (nem minden kúton lehet kapni).
 :helpsmilie:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #349 Dátum: 2020.08.06 21:55:37 »
Nem tudom, hogy mennyi benzin fogy nálad, de én egyértelműen a 100-ast javaslom (E5).
Ha tavaly tavasszal is E10 volt már (szerintem sanszos), azzal is jól mentek a kétüteműek, amikor friss volt az anyag.
Nekem szerencsém van, az egy kilométerre levő Lukoilnál van prémium 100-as, de ha nem lenne, akkor betennék egy kannát a kocsiba, ha tudom, hogy olyan helyre megyek. Nálam jelenleg 5 liter sokáig elég, pedig a fát is itthon vágom össze, most is azt tettem após gépébe, pár hete áll a kannában.
Adaléknak üzemanyag stabilizátort javaslok mindenképpen, én még ebbe is beleteszem. Legtisztább azonnal beletenni, ahogy hazaér az ember. Most éppen Wynn's van itthon, abból literenként 1ml kell a benzinbe.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #350 Dátum: 2020.08.19 08:41:08 »
Én idén már csak 100as MOL benzint rakok a fűnyíróba. inditáskor mindig.
de hígitom is maradékkal amikor már bemelegedett.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #351 Dátum: 2020.11.26 12:06:59 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #352 Dátum: 2020.11.26 12:57:36 »
A kiskertekből szinte teljesen eltűnhet a dió a dióburok-fúrólégy miatt.
Hát igen, nem egyszerű annyira a dolog.
Ha magas a diófa, akkor nehéz permetezni a tetejét, nekem nagy motorossal is kicsit necces a teteje, ez a mocsok légy meg ott szeret leginkább lenni  :censored: Jobb az alacsony fa erre...
Az alját meg többen átrotálják, gyérítve ezzel a lárvákat.
Nekem meg most nőtt ki a gomba a fa oldalából  :surrender: Hosszútávra már nem tervezhetek vele  :cry:
Szóval itt az lesz még jövőre, hogy rezes lemosó (az most is kellene még egyszer), aztán kéthetente rézzel (bordói lé) esetleg néha Champion (magas a réztartalma), és most már elég hamar bele fogom tenni a rovarölőt is, legkésőbb májustól az is megy majd bele. Ahogy remélem írtam, idén azzal rontottam el a léggyel, hogy néztem a ragacsot, de nem volt benne. Ja, mert a ragacs alul volt, a légy meg magasan... jövőre nem nézek ragacsot, megy a rovarölő  :otlet:
Amúgy nagyon szép diók is lettek hála Istennek, amit nem tett tönkre a légy, tehát a baktérium meg gomba nem bírta a rezet  :D A légy meg nem fogja bírni a rovarölőt

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Kertészkedjünk
« Válasz #353 Dátum: 2020.11.26 13:52:05 »
Dió termés sajnos nálunk sem lett, ahogy a környező házakban, utcákban sem.  :no:
Így nem csoda, hogy a boltban ilyen drága kilója.

Persze diós bejgli lesz azért idén is, de sok családban dejóval keverve.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #354 Dátum: 2020.11.26 14:50:48 »
Mi Tokajról kaptunk rokonoktól másfél éve 1 zsák diót, most hétvégén pucoltuk meg az utolsó adagot belőle. Még mindig tökéletes állapotban volt másfél év után is. Végig kint tartottam egy kampóra akasztva a fészerben, és mindig csak annyit pucoltunk meg belőle amennyi a következő sütéshez kellett.

reggel12

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #355 Dátum: 2021.03.24 18:36:39 »
Sziasztok!  :-)
80-as években a nagymamámnak volt egy nagy cseresznyefája, gyakorlatilag nem permezte semmilyen növényvédő vegyszerrel. 
Olyan problémám van, hogy a szeretnék ültetni cseresznyefát hátul a kertbe, melyik cseresznyefajta legalkalmasabb, ami a betegséggel szemben ellenálló nyövény?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #356 Dátum: 2021.03.24 20:04:05 »
A cseresznyék a betegségekkel viszonylag jól állnak, ott inkább a levéltetvek fordulnak elő, mint kellemetlenség. Az is inkább nekünk, mint a fának. Ha a gyümölcsöt magát nézzük, vagy inkább esszük, akkor én a germersdorfira szavazok.
music     

reggel12

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #357 Dátum: 2021.03.26 20:53:31 »
A cseresznyék a betegségekkel viszonylag jól állnak, ott inkább a levéltetvek fordulnak elő, mint kellemetlenség. Az is inkább nekünk, mint a fának. Ha a gyümölcsöt magát nézzük, vagy inkább esszük, akkor én a germersdorfira szavazok.

Köszönöm szépen az információt! :-)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #358 Dátum: 2021.04.05 14:19:46 »
Persze arra semmilyen garancia nincs, hogy a cseresznyefákat a jövőben nem támadja meg valami "importlény", mint a diókat a dióburokfúrólégy.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Kertészkedjünk
« Válasz #359 Dátum: 2021.04.05 21:19:19 »
Mi pont most tettünk a cseresznyefákra ilyen sárga rovarfogó ragasztólapokat, amikre elvileg majd rárepülnek a rovarok, és így nem a gyümölcsbe fognak petézni.
Meglátjuk mi sül ki belőle, kevesebb lesz-e a kukac bennük.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61