Szerző Téma: Kertészkedjünk  (Megtekintve 114484 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #330 Dátum: 2020.05.31 08:03:04 »
Na, akkor asszonynak elmondhattad, hogy spricceltél egy nagyot!  ::)  :D
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #331 Dátum: 2020.05.31 11:43:04 »
... Most már a dióra leszek kíváncsi, mit mutat, lesz-e mit enni belőle?
Ha nem, akkor sem adom fel, mert egyre jobb kellene legyen, jövőre már esélyesnek tartom, hogy sikerülni fog  :yes:



A munkahelyen a kertészek között van egy aki rendszeresen jár maszekban permetezni. Azt mondta, hogy egy diófaültetvényre 17x kellett kimennie, olyan erőteljes a fertőzöttség az  almamoly és a nyugati dióburok fúró légy okán.  Jó spriccelést.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #332 Dátum: 2020.05.31 15:03:28 »
Na, akkor asszonynak elmondhattad, hogy spricceltél egy nagyot!  ::)  :D

?? Elmondani? Nélküle nincs ilyesmi, láthatod  :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #333 Dátum: 2020.05.31 15:11:25 »
A munkahelyen a kertészek között van egy aki rendszeresen jár maszekban permetezni. Azt mondta, hogy egy diófaültetvényre 17x kellett kimennie, olyan erőteljes a fertőzöttség az  almamoly és a nyugati dióburok fúró légy okán.  Jó spriccelést.
Köszönöm. A légy még elvileg nincs itt, de gondolkoztam rajta, hogy veszek Mospilan-t is emiatt.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #334 Dátum: 2020.06.01 06:34:35 »
Köszönöm. A légy még elvileg nincs itt, de gondolkoztam rajta, hogy veszek Mospilan-t is emiatt.
De itt van sajnos, és elég régóta.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #335 Dátum: 2020.06.01 16:10:24 »
De itt van sajnos, és elég régóta.
Tudom, vegyszert is kinéztem, csak itt nálam a kertben még nincs hála Istennek.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #336 Dátum: 2020.06.20 18:03:23 »
Megvettem a rovarölő vegyszert is a biztonság kedvéért, már csak ragacslapot kell felhajtanom valahonnan.
A permetezőt kell még átnézzem megint, mert legnagyobb gázon sem pörög fel annyira, amennyire szerintem kellene neki.
Lőttem egy képet a diófa állapotáról:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #337 Dátum: 2020.07.12 18:59:58 »
Sziasztok!

Az előző pár napban volt kétszer viharos szél, leszaggatott diókat is. Amit elért a permetszer, azok teljesen egészségesek voltak! A belsejük szép fehér, jóillatú, a dióbél telt, a baktériumnak belül sincs nyoma :) Azt figyeltem meg, hogy amiket nem ért el a tetején rendesen a vegyszer, azok közül sok már eddig is lehullott, enyhén fertőzöttek, általában a külsejük a dióknak szép, nem igazán látszik nagy sötét folt, amik meg lejjebb vannak, azok kicsattanóan szépek  :yes:
Általában bordói porral permeteztem, egyszer kapott Championt. Ennek jóval magasabb a réztartalma, évente négyszer javasolja használni. Azt nem tudom, hogy ezzel elég lenne-e ritkábban, mert amit olvastam, ott azt írták, hogy tíznaponta kell június közepéig. Ez bejött, így most azt gondolom, hogy a tavaszi-őszi lemosás Championnal, közben tíznaponta meg bordói por lesz.

Kiraktam a ragacslapot a dióburok-fúrólégy miatt, ragadt bele mindenféle rovar, de fúrólégy egy sem, ezért a rovarölőt nem használom még.
Ragacslap elég hamar megtelik, már a másodikat raktam ki, tíz darab volt a csomagban, talán kitart a szezonban.

Hála Istennek van remény, hogy előbb-utóbb lesz dió itthon  újra :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2020.07.12 19:02:36 írta vd1234 »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #338 Dátum: 2020.07.22 15:29:24 »
Bár te laknál a szomszédomban, a paraszt férges diója, almája, szilvája hullik át a kertünkbe.. :devil:
permetezőszert  TVbe sem látott
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #339 Dátum: 2020.07.22 20:15:35 »
Bár te laknál a szomszédomban, a paraszt férges diója, almája, szilvája hullik át a kertünkbe.. :devil:
permetezőszert  TVbe sem látott

Ha permetezné, úgy megennéd?  ::)

5let! Alma, szilva,dió pálinka!?
« Utoljára szerkesztve: 2020.07.22 20:17:57 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #340 Dátum: 2020.07.23 09:49:21 »
Ha permetezné, úgy megennéd?  ::)
Hülye lenne, ha nem enné meg, a permet hatása sem tart örökké...
Vagy gondolod, hogy a piacon/boltban vett zöldség-gyümölcs soha vegyszert nem látott?
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #341 Dátum: 2020.07.25 19:05:08 »
Sziasztok!

Nézem már pár napja a diókat, mintha egy-két szemen barna folt lenne. Nézem jobban, van is.
Hiába, nem lett tökéletes a baktérium elleni védekezés, gondoltam. Elég sűrűn nézem a ragacslapot, egy fia dióburok fúrólégy nincs rajta.
Kimegyek ma délután ötkor, nézem a diókat, és az egyikben megtaláltam a lárvát  :censored: :censored: Minek akkor a ragacsos lap???  Itthon van kétféle rovarölő rá hetek óta, hogy majd jól kipermetezem, ha megjelenik az imágó. Megjelent, csak a lapon nincs egy sem  :censored: :censored: :censored:
Nézem a Full-t, azon nem látom, hogy kontakt vagy felszívódó, a Mospilan-ra ráírták, hogy felszívódó, tehát azzal szórtam.
Nem volt mire várni. A városban vasárnap nem lehet ilyen munkát végezni, szombaton is este 7-ig.  A met szerint az egész környéken esik, itt nem esett még, csak kicsit fújt a szél. Fúrólegyet nem érdekli a vasárnap, ha olyanja van, petézik ezerrel.
Gépet megtankoltam, gyorsan bekevertem a szert, és kifújtam. Hála Istennek még nem esett azóta, szóval csak ér valamit.

Nagyon mérges voltam. Eddig szórakozok vele, szépek is a diók, erre egy ilyen hülyeség miatt bukom el.
De már kb. megvan a jövő évi védekezési módszertan. Baktérium és gomba ellen réz (Champion és ha kell, akkor bordói por, mert Champion évente max. 4x mehet, magas a réztartalma, még most is látszik a kék nyoma, pedig volt eső rendesen a napokban) ősszel lemosó, majd tavasszal, aztán június közepéig-végéig. Július közepétől pedig kéthetente rovarölő (Mospilan-t és Full-t is max. 3x lehet egy évben, azt írják), ragacslap felesleges.
Mivel a légy itt van, tutira belemegy a talajba, így jövőre is kell védekezni ellene, de szerintem utána is, mert a környéken van még dió, és nem látom, hogy bárki is permetezné.
Szerk.: most megtaláltam neten, a Full kontakt szer. De szépen hangzik :D
« Utoljára szerkesztve: 2020.07.25 19:10:01 írta vd1234 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #342 Dátum: 2020.08.01 17:15:45 »
Szomszédnak egy magasló diófája van.

Határozottan emlékszem hogy tavaly voltak már ilyenkor rajta levelek. Most meg még mindig úgy néz ki mint télen, nulla levél van rajta. Mi történhetett vele? Az csak nem lehet hogy július végén még mindig egyetlen egy levél se legyen rajta...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #343 Dátum: 2020.08.02 10:56:51 »
Annak már sajnos vége.-(

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #344 Dátum: 2020.08.02 21:38:54 »
Mikor fog rászakadni a kisházra, ami fölé rézsútosan magaslik? Úgy 25cm tözs átmérőjű...