Szerző Téma: Kertészkedjünk  (Megtekintve 111812 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #285 Dátum: 2016.05.25 20:09:19 »
Vigyázzatok, mert bizonyos Önkormányzatok helyi rendeletekben szabályozzák a fák kivágását (magántulajdonú területen is!). Nehogy feljelentés és birság legyen belőle...
Egy 10 méteres fa eltűnése minimum feltűnő, és a hulladék éltüntetése sem piskóta. Pláne ha több ilyen fáról van szó...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #286 Dátum: 2016.05.25 20:31:59 »
Jelenleg 5 fát kell kivágni, ebből kettő úgy saccra 50 cm is van, rátapintottál az elburjánzott a megfelelő meghatározás.
Lehet tényleg kölcsönzőt kellene igénybe vennem.  :whistling:
gyümölcsfák?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #287 Dátum: 2016.05.25 21:34:27 »
Vigyázzatok, mert bizonyos Önkormányzatok helyi rendeletekben szabályozzák a fák kivágását (magántulajdonú területen is!). Nehogy feljelentés és birság legyen belőle...
Egy 10 méteres fa eltűnése minimum feltűnő, és a hulladék éltüntetése sem piskóta. Pláne ha több ilyen fáról van szó...
Sajnos nekem mind kiszáradt, 60 éves fenyőfák, meg is vannak örökítve.
Nincs hulladék tűzelő lett/lesz belőle :szemez:
Sőt a google mapen is látszanak a kiszáradt fák!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #288 Dátum: 2016.05.26 13:51:37 »
Én értem, de ha helyi rendelet nálatok is szabályozza, akkor bármilyen öreg a fa, kell legyen papírod róla, hogy kivághasd. Különben feljelentés és bírság is lehet belőle - most hogy kimondtad, hogy a google maps-on ott a bizonyíték is, hogy valamikor voltak ott fák... Szerintem járj utána, mielőtt nekiesel...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #289 Dátum: 2016.05.26 14:44:20 »
Én értem, de ha helyi rendelet nálatok is szabályozza, akkor bármilyen öreg a fa, kell legyen papírod róla, hogy kivághasd. Különben feljelentés és bírság is lehet belőle - most hogy kimondtad, hogy a google maps-on ott a bizonyíték is, hogy valamikor voltak ott fák... Szerintem járj utána, mielőtt nekiesel...
A fák nem (csak) öregek, hanem kiszáradtak (valami betegséget kaptak, egy szál tű sincs rajta évek óta) már ki is vágtam őket.
A google mapson is látszik, hogy teljesen ki vannak száradva (már 2013-ban)
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.26 14:46:10 írta OldPiet »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #290 Dátum: 2016.05.26 18:15:10 »
A rendelet csak akkor érne valamit, ha be lehetne tartani. Amennyiben nincs fénykép arról, hogy a tulajdonos éppen vágja ki a fát, vagy az önkormányzati ellenőrök nem érik tetten, az önkormányzat tehetetlen, még abban az esetben is, ha egy halom felaprított fa van az udvarban.
Az önkormányzat ugyanis csak azt tudja bizonyítani, hogy nem áll a helyén a fa.
Magánterületre nem mehetnek be, mintát venni a tönkről, a kivágott rönkről, és a házban lévő szerszámokról, amit aztán a szakértő összevethet. Ehhez egyedül a rendőrségnek lenne joga, de az eset nem tartozik a hatáskörükbe.
Mivel az önkormányzat fakivágást szabályozó rendelete nem az objektív felelősségen alapszik ezért az esetek legnagyobb részében nem tudnak büntetni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #291 Dátum: 2016.05.27 09:12:02 »
Én nem vagyok jogász - nem tudom így "összerakni" a kiskapukat - hogy akkor egy szabályt mennyire "érdemes" betartani vagy sem annak tükrében, hogy mennyi "esélye" van a hatóságnak elkapni vagy sem megszegés esetén. Csupán elővigyázatosságból hívtam fel a figyelmet - rosszat akaró szomszéd simán akadhat, aki akár fotóval/videóval ledokumentálta az esetet...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #292 Dátum: 2016.05.27 13:48:12 »
Én nem vagyok jogász - nem tudom így "összerakni" a kiskapukat -
Nem raktam össze. Sajnos láttam, valakinél így (nem)működik.
Érdekes, engem amikor sódert hozattam a saját kapubejáróm elé, akkor rögtön jöttek a közteresek óbégatni. Amikor meg eltakarítottam és kértem, hogy jöjjenek ki, mert nincs min járni (nem volt aszfalt) akkor a fülük botját nem mozdították.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #293 Dátum: 2016.05.27 15:12:23 »
Tanulság számomra fa ügyben:
Nem szabad egy fát se hagyni olyan nagyra, hogy legalább létráról ne lehessen levágni.
Nem szabad ház, kerítés, (vezeték stb) közelében nagyra növő fát ültetni.
A fák sokkal magasabbak,mint amilyennek lentről látszanak :D
A következő az, hogy ha túl nagy és csak úgy nem is lehet kidönteni, arra fogják a tulajt kötelezni, hogy sok pénzért vágatassa ki, 50-100eFt/db- na ezt nem akarom kivárni.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #294 Dátum: 2016.05.27 16:51:04 »
Érdekes, engem amikor sódert hozattam a saját kapubejáróm elé, akkor rögtön jöttek a közteresek óbégatni.

ez durva ,én is mikor hozattam sódert reggel 7kor gyütt a tefu leboritott 3 köbm sódert, azonnal kezdtem is behordani.  aznapi fittness megvót.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #295 Dátum: 2016.05.30 13:45:15 »
50 cm fa átmérő azért igen vastag ám , használtál már láncfűrészt?  nem beszélve  a döntésről, legallyazásról, darabolásról  és a legnagyobb szopó a gyökér kiásása és darabokra vágása mert egyben nem jön ki soha. ásni meg utálok.
nekem elburjánzott kertem volt gyümölcsfákkal, meggy, szilva, bodza, anyáztam is szépen mire kijöttek
Igen én is így gondolom (ahogy összefoglaltad), hogy ezt megszívtam éppen ezért kérdezlek benneteket, hiszen annyi mindenen túl vagytok már és jó néhány mondatból, válaszból sokat tudok meríteni.
A gyökérzet kiásását lehet kihagyom, már nem a régi a derekem!  :wheelchair: ::)
Fery

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #296 Dátum: 2016.05.30 14:10:50 »
nem kell a teljes gyökérzetet kiásni,  a kivágott fatörzset hajtogatod jobbra balra és vágod le a fődbe vezető gyökereket a tövéről. :)
finom meló ám az!  főleg hogy az asszony szakért közben! :censored:   :censored: :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #297 Dátum: 2016.05.30 15:09:44 »
nem kell a teljes gyökérzetet kiásni,  a kivágott fatörzset hajtogatod jobbra balra és vágod le a fődbe vezető gyökereket a tövéről. :)
finom meló ám az!  főleg hogy az asszony szakért közben! :censored:   :censored: :censored:
  :D Szakértőkből minden területen több van mint hozzáértőkből!  :yes:
Oké hajtogatom jobbra, balra és lecsapom a gyökereket. (az élet mi mindent produkál ?!! :)  )
Fery

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #298 Dátum: 2016.05.30 19:57:14 »
Sőt, azt ki is kell égetni, ha nagy.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #299 Dátum: 2016.10.30 09:47:38 »
birsalma v goldenalma van e vkinek a látókörében,ami nem kerül feldolgozásra ezen őszön??!! thanx
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки