Szerző Téma: Kertészkedjünk  (Megtekintve 111841 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #255 Dátum: 2016.03.30 22:05:07 »
Csak érintőlegesen tartozik ide, de jobb híján itt marad. Az autók kertben vannak kikövezett beállókon, két hosszú csík, közte jó fél méteres füves (a gyakorlatban saras) rész. Sajnos a Yarisé nem a legjobb helyen van, és a kerekek közti sáv egyre sarasabb, egyúttal egyre mélyebb. Nagyobb eső után több centis tócsa van ott, és ilyenkor a csomagtartóba ki-, bepakolni nem oly egyszerű. Mi lenne oda jó tartós megoldásnak?
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #256 Dátum: 2016.03.30 22:28:31 »
Csak érintőlegesen tartozik ide, de jobb híján itt marad. Az autók kertben vannak kikövezett beállókon, két hosszú csík, közte jó fél méteres füves (a gyakorlatban saras) rész. Sajnos a Yarisé nem a legjobb helyen van, és a kerekek közti sáv egyre sarasabb, egyúttal egyre mélyebb. Nagyobb eső után több centis tócsa van ott, és ilyenkor a csomagtartóba ki-, bepakolni nem oly egyszerű. Mi lenne oda jó tartós megoldásnak?

Nem mindegy, hogy a két hosszú csík miből van? "klasszikus" viacolorból, vagy betonlapokból, vagy terméskőből stb?
Én azt csinálnám a helyedben, hogy a két csík közti részt visszatölteném földdel, és füvesíteném, és ha tehetem, nem
járkálnék rajta. (Esetleg lehet betenni ilyen gyeprács idomot, ami ad valami tartást, és a fű eltakarja, de nem olcsó, és
ha nincs ágyazat alatta az is besüllyed, vagyis az pénz és macera.)
Azokra a részekre pedig, ahova nagyjából a csomagtartó esik, vagyis ahol állsz pakoláskor, oda pedig a csíkkal azonos anyagból
raknék pótlást, vagyis leburkolnám. Ha betonlapokból vannak a csíkok, akkor raknék oda is néhány betonlapot. Nem is nagyon kell ágyazat
oda talán, mert ha jól be van tömörödve a talaj, elég beásnod 3-4cm-re besüllyesztve.
Persze ha teli vagy pénzzel, akkor reggel felvonuló fütyörésző kőműves csapat, dolomit zúzalék, homok, pár raklap térkő, béka, és telibe az egészet  ... :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #257 Dátum: 2016.03.30 23:03:24 »
Terméskőszerű kőből van kirakva. Az a baj, hogy derékszögű kanyarral kell beállni, így a középső saras részt mindenképpen érinti az egyik kerék, oda értelmetlen növényt telepíteni, úgyse marad meg. Ezért gondoltam gyeprácsra, de azt én egyedül nem tudom letenni, ahhoz tömöríteni kell alatta a talajt, arról nem beszélve, hogy csak pár darab kéne, nem egy raklapnyi.
Majd csinálok fotót.
Meg a társasház kontójára gondolnám megcsináltatni, azaz költséghatékony és -takarékos megoldás kell...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #258 Dátum: 2016.03.31 10:00:58 »
Hát pár darabot azért házilag le lehet tenni. Ha nem is tudod ipari minőségben tömöríteni alatta a talajt, ahogy Ákos is írta, elég ha egy kis lapáttal kikapigrgálod néhány centire alatta a földet, megtaposod amennyire tudod, odateszed a gyeprácsot, azt ráálsz az autóval. Annyi elég lesz hogy többet ne legyen sár.
Ne száraz időben csináld, mert akkor nehezebb a földmunka, ennyi az egész. Jó kis délutáni kikapcsolódás.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #259 Dátum: 2016.03.31 11:47:21 »
Használtam én is ilyen zöld műanyag gyeprácsot, de nem jutottam sokkal előrébb. Előbb-utóbb az őszi esős idők tönkrevágták, a fű kipusztult 80%-ban. Elegem lett a sárból, díszkő lett a teljes részen a két nyomsáv helyett.
Igyekeztem redukálni a követ és minél több helyen meghagyni a füvet, de be kellett látnom, hogy ahol több autó jár naponta ki-be, ott csak a köves burkolat bírja.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #260 Dátum: 2016.03.31 12:30:34 »
Őőőő bocsi nem műanyagra gondoltam hanem:



2-3 darab elvileg elég oda (a leírás szerint).
Ezt tényleg kézzel házilag le lehet tenni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.31 12:35:30 írta robi (Robi) »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #261 Dátum: 2016.03.31 12:43:28 »
Amiben szintén nehezen marad meg a fű, de legalább könnyen bokaficam lehet a vége. Nem lehet egyszintben tartani a töltelék földet a betonnal  :no:
És a feleség - nem edzőcipőben - nagyon fogja értékelni  ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #262 Dátum: 2016.03.31 14:20:36 »
Ha csupán az a cél, hogy ne legyen sár az autó körül, ez tökéletes oda. Nem gondolom amúgy, hogy pohárkával kéne karbantartani a lukakban lévő föld szintjét, haverunknál pont a music által leírt eset van (azaz nem az egész terület van ilyennel lefedve), tökéletes. Rámegy az ember párszor az autóval - tökéletesen beáll a földbe, és a föld is a lukakba, nem lesz szinteltérés. Ha lesz is, az kábé annyi, mint a belvárosi járdán a repedések - szóval simán elfogadható.
És szerintem az, hogy ki tud bujkálni néhány fűszál a közepén - mint ahogyan a fotón is látszik - megtartja a természetes jellegét a területnek.
Nyilván nem magassarkúval kell ezen járni - ez tény.  :lol:
(nejem váltócipőt vesz, magas sarkúba képtelen vezetni - meg is értem)

« Utoljára szerkesztve: 2016.03.31 14:23:22 írta robi (Robi) »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #263 Dátum: 2016.03.31 14:42:02 »
Ha csak párszor hébe-hóba megy kocsi, nincs gond. Napi 3-4 kocsi már kikezdi és mint az általad belinkelt képen látszik, szépen kezd eltűnni a föld a lukakból. Ilyen egy belvárosi járda? Rég jártam eszerint arra.

(váltócipőt meg gondolom a magassarkú miatt tart a kocsiban, amiben érkezik a kocsihoz ezeken a buckákon)

Mindegy is, nem akarlak meggyőzni semmiről, mindenki azt csinál amit akar, én csak a személyes tapasztalatomat írtam le, hátha segít musicnak a döntésben :flowers:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #264 Dátum: 2016.03.31 16:14:12 »
Én is erre a fajta beton gyeprácsra gondoltam. Magassarkú cipő nem gond, ritkán fordul elő, és az autó mellett teli kő van, csak nem elég.  Így nézett ki egy éve, amikor vettük a kocsit:


A sövény miatt csak 90°-os jobbkanyarral lehet beállni, ezért ahogy a képen is látszik, a bal oldali kerekek szépen nyomot hagynak középen. Sőt kitolatásnál tudok a másik irányba kanyarodni, akkor viszont a jobb oldali kerekek a másik irányból puhítják a földet. Mostanra már a két kerék közti rész, derekasan kimélyedt, egy-egy nagyobb eső után szép nagy és mély tócsa van. A másik része pedig, hogy látszik: oldalra is kéne még egy 10 centinyi kő, hogy egyszerre mindkét oldalon kényelmesen ki lehessen szállni.

(UI: Bocs ha túl nagy a kép, nem tudom átméretezni, thx ha valaki megtenné...)
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #265 Dátum: 2016.03.31 16:49:22 »
Hát most hogy ugyanilyen követ találsz-e vagy sem azt nem tudom.
De egyszerű járdalapot is be tudsz tenni oda, nedves időbe kis lapáttal kapard ki neki a helyet és kész. Nem kell döngölni, ezt az egyet simán odateheted. Trükkösen 1cm-el magasabbra hagyhatod mint a többi kő, és akkor van miből süllyedjen, ha gyakran rámész.

Ilyet. Ez 40x40x6cm. Bármelyik tűzépen találsz, párszáz forint:
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.31 16:52:41 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #266 Dátum: 2016.03.31 16:57:13 »
mint az általad belinkelt képen látszik, szépen kezd eltűnni a föld a lukakból.
Nem akarok kötözködni, de a belinkelt képen szerintem ott a föld is, és a fű is a lukakban.
Sőt havernál kertvárosban, ilyen van a ház előtt a járda és az úttest közötti füves részen egy csíknyi, pont azért, hogy oda tudjanak kulturáltan parkolni az autók a ház elé, két kerékkel rámennek. Pont úgy néz ki mint a linkelt fotón, fű meg föld helyén rendben, és autók naponta párszor gázolnak rajta. Igen, itt-ott kopott egyik-másik lukban, dehát ez így van rendjén egy autós helyen...
:flowers:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #267 Dátum: 2016.04.08 08:40:27 »

((eredetileg a Lakás-háztartásba ment, de rémlett hogy van kertészkedős topic is.. :flowers:


Kellene vennem egy új fűnyírót, viszonylag nagyobb, nem sík, bokrokkal fákkal tagolt területhez.
A gép legyen tartós, masszív, fűgyűjtő minél nagyobb annál jobb, önjáró??, jó ár/érték arányú.
Néztem pl a Makita PLM4621N modelljét.
Lenne valakinek javaslata mit érdemes venni (vagy mit nem), esetleg beszerzési forrás ahol jóárasítottan lehetne gépet venni?

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #268 Dátum: 2016.05.24 17:41:25 »
Kérdezek én is.
Nincs ismeretem motoros láncfűrésszel kapcsolatban.
Az egyik "spam" feldobott egy gruppi nevezetű oldalon lévő 15-18 ezer forint körüli összegért.
Amire használva lenne olyan kb évente 2-4 alkalommal kiskertben tönkre ment fák kiszedése, szóval nincs ipari igény.
Szerintetek merjek egy ilyen gépet ebben a kategóriában venni?
Fery

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Kertészkedjünk
« Válasz #269 Dátum: 2016.05.24 17:44:16 »
ne
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки