Szerző Téma: Kertészkedjünk  (Megtekintve 111961 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #15 Dátum: 2009.02.08 19:25:02 »
Ez most Trotter66-é:

Kajszi: ha a képen jól látom, balról a 2. ( jobbról a 3.!  ;) ) ágat ki lehetne dobni tőből. Így lehetne egy szép, 3 ágas tölcsérkoronát csinálni.
           Ezt szereti a kajszi, mert nagyon jó a benapozottsága, sok termőrügy kialkul , sok a termés.
           A visszavágásoknál figyelj rá, hogy az utolsó megmaradó rügy kifelé álljon, ezzel is tudod nyitni a koronát.
 Parmen: nagyon sűrű. Nem kap fényt, ezért nem alakulnak ki júl-aug - ban a termőrügyek.
              Rajzot küldtem a Mail címedre, mert csak úgy tudtam. Egy ágat lerajzoltam, mit kéne vele csinálnod. A pici ( 3-8 cm-es ) ágacskákat ne vágd le, azok a termőrészek.
              Válassz ki az alsó ágemeleten 4, max 5 ágat, szép elrendezésben, és próbáld a rajz szerint metszeni.
              Legyen egy második emelet is, ennek az ágai essenek az alsók közé, véletlen se fedésbe, egymás alá!
              A második emelet ágai felett vágd ki a felfelé menő "tengelyt".
             Figyelem! A metszés hatása mindig a 2. évben jelentkezik, mert ami termést idén szeretnél esetleg, annak a termőrügyei tavaly alakultak (volna) ki.
             
color=green]Savaria[/color] 91

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #16 Dátum: 2009.02.08 19:35:49 »
Ez most Trotter66-é:

Kajszi: ha a képen jól látom, balról a 2. ( jobbról a 3.!  ;) ) ágat ki lehetne dobni tőből. Így lehetne egy szép, 3 ágas tölcsérkoronát csinálni.
           Ezt szereti a kajszi, mert nagyon jó a benapozottsága, sok termőrügy kialkul , sok a termés.
           A visszavágásoknál figyelj rá, hogy az utolsó megmaradó rügy kifelé álljon, ezzel is tudod nyitni a koronát.
 Parmen: nagyon sűrű. Nem kap fényt, ezért nem alakulnak ki júl-aug - ban a termőrügyek.
              Rajzot küldtem a Mail címedre, mert csak úgy tudtam. Egy ágat lerajzoltam, mit kéne vele csinálnod. A pici ( 3-8 cm-es ) ágacskákat ne vágd le, azok a termőrészek.
              Válassz ki az alsó ágemeleten 4, max 5 ágat, szép elrendezésben, és próbáld a rajz szerint metszeni.
              Legyen egy második emelet is, ennek az ágai essenek az alsók közé, véletlen se fedésbe, egymás alá!
              A második emelet ágai felett vágd ki a felfelé menő "tengelyt".
             Figyelem! A metszés hatása mindig a 2. évben jelentkezik, mert ami termést idén szeretnél esetleg, annak a termőrügyei tavaly alakultak (volna) ki.
             

Köszi. A baracknál a megmaradó ágakat menyire vágjan vissza? Vagy maradjon még úgy ahogy van villázva a vége?

Az almafa rajzát megkaptam. Magyarán azt mondod, hogy vágjam vissza rendesen a 2 x 4 ág felett, vagyis két emeltes legyen a fa, a többi mehet a pocsékba.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #17 Dátum: 2009.02.08 19:47:46 »
Idézetet írta: Trotter66


Köszi. A baracknál a megmaradó ágakat menyire vágjan vissza? Vagy maradjon még úgy ahogy van villázva a vége?

Az almafa rajzát megkaptam. Magyarán azt mondod, hogy vágjam vissza rendesen a 2 x 4 ág felett, vagyis két emeltes legyen a fa, a többi mehet a pocsékba.

Igen. Az almafa rajzán ott a kajszi is!
color=green]Savaria[/color] 91

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #18 Dátum: 2009.08.27 18:06:46 »
Sziasztok!

Van itt olyan kertész, aki parkfenntartásra és beültetésre tud nekem árajánlatot adni?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #19 Dátum: 2009.08.28 21:34:12 »
Sziasztok!

Van itt olyan kertész, aki parkfenntartásra és beültetésre tud nekem árajánlatot adni?

Van. Miben tudok segíteni?
color=green]Savaria[/color] 91

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #20 Dátum: 2009.08.30 17:23:13 »
Savaria!
Tudnál nekem egy irányszámot mondani? Termőföldnek mennyibe kerülhet köbmétere? Kb?  2500at mondtak házhozszállítva, de sokallom... Tavaly júliusba ugyanez a kontakt 1600ért hozta. Kellene 130-150 köbm. és nem mindegy... Illetve ha ennyiért vállalom, meg se kapom a munkát. Esetleg nincs véletlen Csongrád megyei kontaktod?
kisa
born to ride

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #21 Dátum: 2009.08.30 18:23:40 »
Savaria!
Tudnál nekem egy irányszámot mondani? Termőföldnek mennyibe kerülhet köbmétere? Kb?  2500at mondtak házhozszállítva, de sokallom... Tavaly júliusba ugyanez a kontakt 1600ért hozta. Kellene 130-150 köbm. és nem mindegy... Illetve ha ennyiért vállalom, meg se kapom a munkát. Esetleg nincs véletlen Csongrád megyei kontaktod?

Ez mindig helyfüggő, hol mik a lehetőségek.
Én nemrég vettem a Zanat közeli elkerülő régészkedéséből igen-igen jó minőségűt, szállítással 1.500-ért.
A helyi telepen bruttó 2.800 a darált , jó föld.
Az ár amit írtál, kicsit sok, de nem kirívóan. A mennyiség miatt próbálj alkudni, de ha engednek az árból, nagyon figyelj a mennyiségre! :nono:
Sajnos nincs csongrádi kapcsolatom.
color=green]Savaria[/color] 91

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #22 Dátum: 2009.08.31 00:57:38 »
Hát én nagyon sokallom ennyiért, és a megrendelőm is... Szóban mondtam már neki, de így lehet, hogy nem is kéri... Lehet leszorítok egy billencs kamiont, úgyis annyi járkál manapság a 47-es építése kapcsán, hátha tud valami alternatívát a sofőr :)
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #23 Dátum: 2009.09.05 20:18:26 »
Na, 1000ért lett föld, fuvart meg én intézem... 266ra jön ki /25m3/km. :)
kisa
born to ride

szkaresz27

  • Vendég
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #24 Dátum: 2010.01.23 18:09:28 »
Kérdésem lenne ...hátha valaki foglalkozott már vele......
gomba spórát honnan lehetne szerezni...és milyen árban.....
laska,sampion,csiperke!!
Filózom rajt hogy ki kéne próbálni termeszteni..... :1eye:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #25 Dátum: 2010.01.23 19:23:18 »
Kérdésem lenne ...hátha valaki foglalkozott már vele......
gomba spórát honnan lehetne szerezni...és milyen árban.....
laska,sampion,csiperke!!
Filózom rajt hogy ki kéne próbálni termeszteni..... :1eye:
Ahoz hűvös, meg setét kell, monnyuk pince. Oltott zsákot meg Budafokon is lehet kapni, a gombás-pincéknél.

Kis alapismeret

Termesztési tudomány

És végül....

Remélem segítettem.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #26 Dátum: 2010.01.23 19:28:42 »
Karesz...enyje... :D
magic mushroom...klikk ::) :naspang:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #27 Dátum: 2010.01.23 19:29:00 »
thai útlevélben én tudok segíteni.. [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #28 Dátum: 2010.01.23 19:41:51 »
Kérdésem lenne ...hátha valaki foglalkozott már vele......
gomba spórát honnan lehetne szerezni...és milyen árban.....
laska,sampion,csiperke!!
Filózom rajt hogy ki kéne próbálni termeszteni..... :1eye:
Ahoz hűvös, meg setét kell, monnyuk pince. Oltott zsákot meg Budafokon is lehet kapni, a gombás-pincéknél.

Kis alapismeret

Termesztési tudomány

És végül....

Remélem segítettem.  :flowers:
Köszi...pont ezeket olvasgattam közben én is...de azt arra jutottam hogy holnap felhívom nagynénémet...ők termesztettek zsákosokat elég sokáig...meg fatönkön is.....pince van, tehát hely van.....vizet remélem nem kötik ki  [rohog]
a Budafoki ötlet az tetszik vizsont,mert elég távol találtam csak a neten!!
Na azt majd meglátjuk mi lesz...még érlelődik a gondolat!! :D
Tulajdonképpen onnan jött hogy imádom a rántott gombát....persze nem lábon stb!!  [rohog]

szkaresz27

  • Vendég
Re: Kertészkedjünk
« Válasz #29 Dátum: 2010.01.23 19:42:32 »
Karesz...enyje... :D
magic mushroom...klikk ::) :naspang:
Köszi Cimbi....ezt kihagyom....tudod miért!! :D szarul nézne ki még +pár év hasonlóért!! :D :surrender: