Mindenféle > OFF-topic

Kertészkedjünk

<< < (73/73)

vd1234:
Sziasztok!

Már olyan 9 vagy lassan 12 hónapja van a kapálógépben a 100-as keverék benzin, ma kicsit felráztam és kipróbáltam, hogy indul-e?
Ez a kb. 60 éves Gutbrod a harmadik rántásra elindult  :eek:
Nem sokáig hagytam, mert a kenőképesség már nem biztos, utánanézek, remélem találok valamit. De az E5 benzin bírta, az biztos!

vd1234:
Tegnap vettem alkilát benzint, egy kanna elvileg egy évre elég lesz nekem.
Ha a fele igaz, nekem megéri, szerintem elég sok füstöt beszív az ember, amíg vágja a fát "hűvös halomba".
Amikor kinyitottam, semmi szokásos benzin szaga nem volt, inkább kissé olyan, mint az állott vízé.
Keverékolajat is vettem (biodegradable), kíváncsi vagyok, mit tapasztalok vele.
Egyelőre nem próbáltam ki, de ha összejön, akkor jövő héten hozzák az első adag fát  :otlet:

murray:
Én semmiféle környezetbarát kemikáliában nem hiszek. Nem működnek. Fűnyíróba a drága 100as extra benzin , festék hígitóba múltkor adtak valami ződ hígitót szépen be is ragadt tőle minden. Vettem jó szúrós szagú lakkbenzin hígitót egyből jó vót minden.

vd1234:
Zárt térben indítottam be a fűkaszát, és megdöbbentő volt, mennyire kevesebb trutymó jött ki a kipufogón, nem fuldoklik az ember tőle. Nyilván nem hegyi levegő, és nem is maradtam ott, nem erről van szó. De ez most tapasztalat, nem hitkérdés.
Keveset vágtam vele, egyáltalán nem gyengébb a fűrész vele. A második szomszéd füvet nyírt, onnan feljött a füst, hogy itt éreztem.

Fery:
Igen, igen, ma már szinte csak benzinnel kertészkedünk.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése