Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 222086 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #750 Dátum: 2011.05.03 11:55:51 »
...Csak olyan helyről rendelj bármit is, ami regisztrált ebay eladó, valamint többtízezer biznisz után van...

Így kiesnek a maszek eladók, azt ugye tudod. Bőven 100 fölötti vásárlásnál tartok, legalább a fele magánszemélytől jött, ha rád hallgatnék, egy csomó jó vételtől kímélném meg magam. ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: e-Bay
« Válasz #751 Dátum: 2011.05.03 12:07:01 »
...Csak olyan helyről rendelj bármit is, ami regisztrált ebay eladó, valamint többtízezer biznisz után van...

Így kiesnek a maszek eladók, azt ugye tudod. Bőven 100 fölötti vásárlásnál tartok, legalább a fele magánszemélytől jött, ha rád hallgatnék, egy csomó jó vételtől kímélném meg magam. ;)
Persze, részben igazad van, de az átverések nagyobb részét magán személyek követik el, nem pedig a regisztrált ebay eladók. Nyilván, a többtízezres számú biznisz nem 1 perc alatt jön össze, így egy kezdő eladó nálam kapásból negatívan diszkriminálva indul, vagyis, nem is vásárolok tőle.
Épp a legutóbbi Chip magazinban van egy cikk egy nem magyar vásárló rendelt majd' 2000 ójróért fényképezőgépet, amit ugyan megkapott, de az előzetes megállapodással ellentétben számla nélkül, ráadásul hibás expó gombbal, de elvileg vadi újonnan. És utána az a hercehurca, amire PayPal-on keresztül visszakapta a pénzét, lezárult mindösszesen 10 hét telt el, közben egyik tehetségtelenebb ügyfelestől vetődött az ügye a másikig eredmény nélkül. Nem tudom, olvastad-e ezt a cikket, nem egy szélsőséget mutattak be benne, hanem egy teljesen hétköznapi esetet. Nagyon nyögvenyelősen működik az ebay "vevővédő" rendszere. Tény, hogy sokkal több sikeres, elégedett biznisz köttetik, mint sikertelen, de, ha éppen az ember szívja meg, ez nem vigasztalja.
Azt sem kétlem, hogy a 100-as nagyságrendű vásárlásoddal tapasztaltabb vagy nálam (2db vásárlás, mind2 sikeres), de az esélye a csalásnak annál kisebb, minél inkább ellenőrizhető az eladó.  :flowers: Erre próbáltam utalni.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: e-Bay
« Válasz #752 Dátum: 2011.05.03 12:21:01 »
Elég régóta vaterázom, sokat vettem magánszemélytől, és én is adtam el, eddig nem volt vele gondom.
Egyébként most első körben üzletektől szeretnék vásolni (pl dealextreme, ami nem is az e-bayen van), de ha jó vétel a magánszemélytől jön, akkor nyilván megfelelő körültekintéssel de tőle is fogok venni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: e-Bay
« Válasz #753 Dátum: 2011.05.03 12:26:36 »
Amióta lehúztak 300 EUR-val (jó, abból az eBay kárpótlásként visszafizetett 150-et), azóta én is óvakodom a magán személyes vásárlástól nagyobb érték esetén. Pedig sok magányszemélyesem volt korábban minden gond nélkül. 100 EUR körül van a lélektani határ, onnantól csak kiemelt céges eladó jöhet szóba.

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #754 Dátum: 2011.05.03 15:11:04 »
Tuti recept nincs. Amikor ismeretlen eladótól veszek, mindenképp megnézem a feedbacket, az azért elég beszédes. Egy erősítőt vettem egy sráctól, akinek 5-6 feedbackből egy negatív volt; elolvastam a negatív bejegyzést, kb. ennyi volt:
"Sérült csomagolás, sérült termék!"
--- "Sajnálom, refundoltam"
Namost ez normál esetben sosem negatív. Ennek megfelelően írtam a tagnak, leveleztem vele kicsit, világos volt, hogy normális, kommunikatív tag, ráadásul paypalt is elfogadta, szóval mertem licitálni a termékére - legfeljebb visszakapom a pénzem, ennél nagyobb baj ne érjen. A viszonylag rossz feedbackje szerencsére sokakat visszatartott a licitálástól, így extra olcsón vettem meg az erősítőt, ami rendben meg is érkezett.

Még 1x, tuti recept nincs. Index ebayes topikjában biztos megvan a sztori arról, amikor egy több száz eladás után 100%-os eladó egyszercsak elkezdte nem szállítani a termékeket, és mire észbe kapott a társaság, lelépett. Volt olyan esetem is, amikor a már megvett, kifizetett telefon akksi eladójáról jött egy mail az ebaytől, hogy a regisztrált bolt csaló, folyik ellene az eljárás, semmiképp ne fizessek neki, mert megvan az esélye, hogy sosem látom a szajrét. Másnap megjött az akksi.

Szóval nincsen tuti recept, de egy idő után ráérez az ember, mit lehet és mit nem érdemes kockáztatni. Kínaitól 2 dollárért wifi kártya? Jöhet. Angol eladótól originálnak mondott Segway, bolti ár harmadáért? Csak személyes átvétellel - ha ettől elzárkózik, tuti kamu. Taiwanról 16 gigás pendrive vagy SD kártya, döbbenetesen olcsón? Soha.

Bepi jól írja, a regisztrált eladók valóban kevésbé kockázatosak, de ez nem azt jelenti, hogy 1. ők kockázatmentesek 2. csak tőlük lehet venni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: e-Bay
« Válasz #755 Dátum: 2011.05.03 15:19:37 »
... amikor egy több száz eladás után 100%-os eladó egyszercsak elkezdte nem szállítani a termékeket, és mire észbe kapott a társaság, lelépett.
Az én esetem pont ilyen volt. Több 100 KV főző eladása után kb. 30-an bennragadtunk az üzletben.

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #756 Dátum: 2011.05.03 15:26:13 »
Nagyon nagy szívás, de sajnos benne van a pakliban.

Azt szabad tudni, miért csak a zsé felét kaptátok vissza?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: e-Bay
« Válasz #757 Dátum: 2011.05.03 18:05:18 »
Nagyon nagy szívás, de sajnos benne van a pakliban.

Azt szabad tudni, miért csak a zsé felét kaptátok vissza?
A hibát ott követtem el, hogy nem Paypal-en keresztül fizettem, hanem utalással. Így örültem, hogy legalább a fele visszajött.

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #758 Dátum: 2011.05.03 21:21:38 »
Uhh, akkor tényleg mázli, hogy egyáltalán egy fillért is visszakaptál. Átutalással csak végső esetben fizetnék, nem fehér holló ritkaságú cuccoknál csakis a paypal játszik.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: e-Bay
« Válasz #759 Dátum: 2011.05.03 22:04:37 »
Március 23-án rendeltem Hong-Kongból egy bluetooth modult a netbookba. 28-án feladták légipostával, tegnap kaptam meg  :eek: . Hát nem tudom, milyen légi jármű hozta? Első körben hőlégballonra gondoltam, de ennyi idő még annak sem kellene. :whistling:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: e-Bay
« Válasz #760 Dátum: 2011.05.03 22:06:34 »
Év eleje óta nagyon gáz a posta (nemtom melyik része). Én március 1-jén rendeltem több cuccot, aminek a nagy része április közepe után jött meg! :wacko:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: e-Bay
« Válasz #761 Dátum: 2011.05.04 13:04:14 »
Nos, valami nem stimmelt valóban, mert az utolsó kínai eredetű e-bay rendelés nekem is csak nagy sokára érkezett meg, éppen akkor, amikor már a kicsi sárga viszautalta a pénzt a reklamáció eredményeképpen. Pontosabban a pénz visszautalását követő napon megjött a csomag is.  :whistling:  És még össze sem tört.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #762 Dátum: 2011.05.04 13:12:27 »
A közelmúltban konkrétan elveszett egy kínai csomagom. Visszakaptam az árát kb. másfél hónapja, de a szajré azóta sem jött meg. Első eltűnt csomag, már érett. :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: e-Bay
« Válasz #763 Dátum: 2011.05.04 13:14:55 »
Mondjuk én nagyon kispályásan űzöm ezt a sportot, párezer forintos tétel maximum, amit innen szerzek be és azt sem rendszeresen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: e-Bay
« Válasz #764 Dátum: 2011.05.04 14:48:31 »
Én már jártam úgy is, hogy jelentettem a kínai eladónak, nem kaptam meg a csomagot. Azonnal vissza utalta PayPal-on a pénzt. Majd pár napra rá, hozta is a postás a cuccot.  :D
Persze ez is kb 1000Ft.-nyi érték volt.