Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 209250 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #225 Dátum: 2009.03.04 22:32:44 »
Mostmár érted?

Igen, köszönöm  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #226 Dátum: 2009.03.04 22:36:39 »
Nos nekem eddig a futárokkal csak rossz tapasztalatom volt. Céges ügyekben elmegy, mert mindig van ott valaki munkaidőben, de otthonra a futár totálgáz, mert gyakorlatilag haptákba kell állni végig, amíg jönnek. Rengeteget kell utánuk telefonálni, egyezkedni, hogy normálisan kézbesítsenek, és ahelyett hogy ők igazodjanak a megrendelőhöz, fordítva van.

Legalább a Postára oda lehet menni. A futár ragaszkodik, hogy csak a következő munkanap, de személyesen kézbesítse.

Én legutóbb nem voltam otthon, mikor a GLS hozta a csomagomat. Ezek után simán meg tudtam beszélni telefonon a futárral, hogy mikor a nap végeztével visszaér a depóba, akkor odamehessek és ott átvehessem a cuccot. Persze ez nyilván csak azokon a településeken működik, ahol az adott futárszolgálatnak van depója.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #227 Dátum: 2009.03.04 22:48:21 »
Leapacsoltam egy korabeli Starlet tesztet is az ebayen. Úgyhogy most várok egy Starlet prosit, egy 5 Camry-prosiból álló kollekciót, és egy '78-as Auto Motor und Sportot (benne a Starlet teszttel). Egy időre jobb lesz abbahagyni, mert ezek együtt csekély 34 euroba fájtak.

Gondolom, az normális, hogy a Starlet prosi, amit péntek késő este "ütöttem le" (és utána nyomban ki is fizettem), még nem jött meg....... ?! Kértem, hogy ajánlva küldje - ennek megfelelő árat fizettem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #228 Dátum: 2009.03.04 22:57:04 »
Honnan jön a Starlet prosi?
Kontinensen belül úgy 4-7 nap, tengerentúlról 6-10 nap alatt szoktam megjönni nekem a sima postai küldemények. Ha pénteken ütötted le, akkor azt hétfőn vagy kedden adták fel. Ha mázlid van, megjön pénteken, ha nincs, akkor jövő hét.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #229 Dátum: 2009.03.04 23:02:03 »
Honnan jön a Starlet prosi?
Kontinensen belül úgy 4-7 nap, tengerentúlról 6-10 nap alatt szoktam megjönni nekem a sima postai küldemények. Ha pénteken ütötted le, akkor azt hétfőn vagy kedden adták fel. Ha mázlid van, megjön pénteken, ha nincs, akkor jövő hét.

Németországból jön. Én úgy okoskodtam, hogy hétfőn feladhatták, így ma már vártam a postát... De hiába. Persze én is tudom, hogy ez túl szép lett volna  :whistling: ... Bár pl. tavaly októberben a Starlet rendszámtáblái, amiket pénteken feladtam, hétfőn megérkeztek az ausztriai címre  :sorcerer: !

A baj az, hogy egyszer pórul jártam már, emiatt kicsit aggódom. Az autotestversand.de küldött nekem két AMS-t (Camry tesztekkel), és nem jöttek meg. Soha. Sima levélként küldték  ::) ... Anno elég csúnya veszekedést folytattam le velük mailben emiatt. Végül elküldték még egyszer ugyanazt, ajánlva, ingyen  :ph34r: ... De eléggé egyértelműen érzékeltették velem: azt hiszik, hogy megkaptam rendben a cuccot, és ki akarom belőlük taposni még egyszer  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #230 Dátum: 2009.03.04 23:07:32 »
HA hétfőn feladták, akkor az leghamarabb holnap, de inkább pénteken fog megjönni.
Aggódni akkor kezdj, ha jövő pénteken se jön meg és az eladó azt mondja, hogy már rég feladta.
Bár nekem jött egyszer egy kitűző, sima levélben 1 hónapig szintén Németországból, mert sikerült a német postán valakinek az Ungarnt Ugandának olvasni és először oda ment.
Kissé viseltes volt a boríték mire megjött, de megjött. Rajta nagy pecsét: Miss sent to Uganda.
Röhögtem rendesen...

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: e-Bay
« Válasz #231 Dátum: 2009.03.05 12:49:07 »
Rajta nagy pecsét: Miss sent to Uganda.
Röhögtem rendesen...
huh az durva :D
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #232 Dátum: 2009.03.05 15:18:00 »
HA hétfőn feladták, akkor az leghamarabb holnap, de inkább pénteken fog megjönni.
Aggódni akkor kezdj, ha jövő pénteken se jön meg és az eladó azt mondja, hogy már rég feladta.
Bár nekem jött egyszer egy kitűző, sima levélben 1 hónapig szintén Németországból, mert sikerült a német postán valakinek az Ungarnt Ugandának olvasni és először oda ment.
Kissé viseltes volt a boríték mire megjött, de megjött. Rajta nagy pecsét: Miss sent to Uganda.
Röhögtem rendesen...

Ma sem jött még meg. Egyelőre nem vagyok ideges  ;) ... Mondjuk, az tényleg figyelemre méltó, hogy mennyire nem reagálnak, mikor megírom nekik, hogy elküldtem a pénzt. Tehát: jön egy mail tőlük, hogy halli-hallo, nyertél, gratula, fizess ennyit és ennyit. Én fizetek, és utána válaszolok, hogy schöne Grüsse, most fizettem. Erre: kuss. Hát ja, letisztult, sallangmentes ügymenet - csak semmi fölösleges másodpercek elbaxása  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #233 Dátum: 2009.03.05 15:25:48 »
Akkor szoktak visszajelezni, amikor postára adták a csomagot.
Átküldik a tracking number-t vagy csak tájékoztatnak h elindult a küldemény.
Szerintem ez teljesen elegendő. Ha fizetek - pláne paypal-lal, akkor természetesnek veszem h oda is ér.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #234 Dátum: 2009.03.05 15:27:07 »
Akkor szoktak visszajelezni, amikor postára adták a csomagot.
Átküldik a tracking number-t vagy csak tájékoztatnak h elindult a küldemény.
Szerintem ez teljesen elegendő. Ha fizetek - pláne paypal-lal, akkor természetesnek veszem h oda is ér.

Akitől múlt hét pénteken vettem a Starlet prosit, az égvilágon semmit nem jelzett vissza, azóta sem  ::) ... Pedig egy közel 1000 db, valami 99.8 %-ban pozitív referenciákkal rendelkező valaki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #235 Dátum: 2009.03.05 15:49:01 »
Nekem sem jelez vissza mindenki, de azért feladják a cuccot.
(Fejegységek kivételével....)
 :szemez:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #236 Dátum: 2009.03.05 15:51:13 »
Az viszont tényleg nem túl korrekt.
Az értesítéssel saját magát is védi, onnantól már a szállítón múlik.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: e-Bay
« Válasz #237 Dátum: 2009.03.05 17:02:59 »
Átküldik a tracking number-t vagy csak tájékoztatnak h elindult a küldemény.
Többször rendeltem HongKong-ból - a tracking number amit adtak semmire nem volt jó. Egyik HongKong-i posta (linket is küldtek), meg a kínai sem ismerte soha a számot. A csomag viszont mindig megérkezett.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #238 Dátum: 2009.03.05 19:26:23 »
Ha arra gondolsz, hogy ez egy fejegység, akkor tévedsz., Ez egy CD, ami felülírja a fejegység tiltó szoftverét, hogy menet közben is menjen a kép, ne csak a hang.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: e-Bay
« Válasz #239 Dátum: 2009.03.05 19:30:52 »
Rajottem kozben  :1eye:  :D Koszi  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX