Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 221779 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: e-Bay
« Válasz #795 Dátum: 2011.08.22 11:19:36 »
Regisztráltam paypalt, és gondoltam kipróbálom, veszek egy digitális keréknyomás mérő cuccot, ami nem olyan drága, ha valamit elszúrok, nem bukok rajta sokat. Végignéztem az e-bay-com, és az e-bay.co.uk oldalakon elég sokat, és mindegyiknél ott van, hogy Magyarországra nem szállít. Ez miért van így?
Mert ezek nem nemzetközi szállítók, hanem csak belföldi. Nézd meg az ebay.hu-t is, ott is be tudod állítani, hogy Németországból, Angliából, Kínából, USA-ból, vagy Japánból akarsz vásárolni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: e-Bay
« Válasz #796 Dátum: 2011.08.22 11:21:49 »
Csomó országba szállítanak, Európába is, de Magyarországra nem.

Köszi robi, rákérdezek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: e-Bay
« Válasz #797 Dátum: 2011.08.22 11:45:00 »
Csomó országba szállítanak, Európába is, de Magyarországra nem.

Köszi robi, rákérdezek.
Köszönd az országunk irányába megnyilvánuló bizalomnak  :whistling:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: e-Bay
« Válasz #798 Dátum: 2011.08.22 12:14:49 »
Csomó országba szállítanak, Európába is, de Magyarországra nem.

Köszi robi, rákérdezek.
Köszönd az országunk irányába megnyilvánuló bizalomnak  :whistling:
De, ha amúgy is paypallal fizetsz előre, akkor mi jelentőssége van annak, hogy szállít-e ide, vagy sem???
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: e-Bay
« Válasz #799 Dátum: 2011.08.22 12:50:47 »
Amikor egyszer rákérdeztem a co.uk-n, hogy Budapestre szállít-e, azt írta vissza, hogy neki túl nagy macera külföldi postát intézni, stb. ezért inkább csak belföldre szállít.
Másik alkalommal más eladó azt írta vissza, hogy szívesen feladja Magyarországra is, de amikor közölte a szállítási díjat,  :eek:
Volt már úgy is, hogy az eladó tévedésből állította be a hirdetésben, hogy Magyarországra nem szállít, ugyanannyi volt a szállítási díj ide is, mint bármelyik másik EU országba.

Nyilván nem sok megrendelés van Magyarországról, így nem figyelnek oda különösen, hogy Magyarország be legyen pipálva, ha nem a full-os nemzetközi opciót jelölik meg a hirdetés feladásakor.
Az tény, hogy vannak országok, ahová nem szívesen szállítanak (pl. Olaszország ilyen) a szigorú vámtörvények miatt, meg a helyi posták iszonyat lassúsága miatt.

Magyarországra jellemzően szállítanak, ritkán találkoztam olyannal, hogy kifejezetten ide NEM szállítanának, máshova meg igen. Az országunk irányába megnyilvánuló bizalom jó, egyébként.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.22 12:55:34 írta robi »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: e-Bay
« Válasz #800 Dátum: 2011.08.22 14:29:59 »
Ebben van valami, amit robi írt.  Amikor HK-ból jöttek a halogén izzóim, akkor is alapból az volt jelezve, hogy HU-ba nem szállít. Némi emailváltást követően jött a cucc, ráadásul ingyen. (nyilván a leakludott kitett árba is simán belefért a postaköltség. Egybként 3 pár klf. H-s izzópárt rendeltem.)  Ha jól emlékezem, ráadásul AU oldalról lett rendelve.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: e-Bay
« Válasz #801 Dátum: 2011.08.22 17:35:39 »
Par embernek segitettem mar itt a forumon angol ebay-rol rendelesben, szallitasi cimnek megadjuk az en cimemet, en pedig vagy feladom postan legkesobb kovetkezo nap, vagy ha nem surgos, akkor hazaviszem magam, vagy odaadom valakinek, aki megy haza.

Ha valakit erint, akkor kerek privatot, es adom a cimemet.

2het mulva megy haza kocsival lakotarsam, 3het mulva repulok, ugyhogy most ingyenes szallitas van aranylag rovid idon belol. :yes:
kisa
born to ride

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: e-Bay
« Válasz #802 Dátum: 2011.08.22 22:53:34 »
Köszi, észben tartom!  ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: e-Bay
« Válasz #803 Dátum: 2011.08.23 13:44:08 »
Amúgy érdemes megnézni a global.ebay.com -ot is, ott jellemzően több külföldre is szállítót találsz - viszont az USA eladók közül meg sok csak belföldre.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

pzs

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #804 Dátum: 2011.08.25 09:54:31 »
Ujabb fejlemeny...

MPL oldalan ez az utso bejegyzes a kuldemenyemre: "2011.08.16 15:19    Budapest 1005    Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance"
USPS (United States Postal Service) oldalan: "Addressee cannot be located - Item being held, addressee being notified, August 24, 2011, 11:21 am, HUNGARY"

Ma reggel felhivtam egy kozponti szamot es megkerdeztem az ugyintezo holgyet, hogy hogyan lehet az, hogy megprobaltak kezbesiteni sikertelenul, de ertesitot nem hagytak arrol, hogy jonnek e legkozelebb vagy hol vehetem fel szemelyesen a csomagot. Valasz: a csomagot hozo postas nem feltetlenul fer hozza a postaladakhoz. Nagyon kedves es segitokesz volt az ugyintezo holgy es kideritette kisero okiratszam alapjan, hogy ma ujra megprobalja kezbesiteni a csomagot hozo postas es ha nem sikerul akkor ertesitot majd hoz valamikor a levelet hozo postas... Vicc az egesz...  [rohog]

Abban maradtunk, hogy amennyiben nem sikerul kezbesiteni delutanig amig parom otthon tartozkodik akkor nem varnek ujabb 1-2 napot az ertesitore hanem szeretnem megtudakolni, hogy melyik postan kerult letetbe. Kaptam a holgytol egy mobilszamot. Azt mondta zaklassan nyugodtan es megprobalja kideriteni.

Termeszetesen a vamhatosagtol semmilyen visszajelzest nem kaptam email-ben, hogy vamolas megtortent es ennyi meg ennyi lesz a postasnak fizetendo osszeg. Gondolom ugy vannak vele, hogy maradjon meglepetes  :censored:.

Az MPL informatikai rendszeret meg inkabb nem velemenyeznem. Kicsit fura, hogy az USPS-sel mar lekomunikalta es az up-to-date a sajatja meg nem szinkronizal az adatbazissal csak par nap utan...  :clap:

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: e-Bay
« Válasz #805 Dátum: 2011.08.25 10:49:20 »
A Posta tényleg vicc  :D

A "csomagot " hozó postás a mi 16 lakásos házunkba még soha sem tudott kézbesíteni semmit  [rohog]
De !! a "levelet" hozó postás még aznap 10-11 óra között bedobja az értesítőt a postaládába.
Igaz neki van saját "postás" kódja a kapuhoz :)
Lehet beszélniük kellene egymással  :clap:
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: e-Bay
« Válasz #806 Dátum: 2011.08.25 12:45:33 »
Kicsit off, anno tv elromlott, garanciális javítás, becsomagol, futár érte jön, levittük a kocsiba (72 cm Panasonic, "hagyományos", tehát 1000 kg); 2 hét múlva jön, felcsenget, mondom, lemegyek, segítek felhozni, mire kinyitottam az ajtót, már fent volt a 8-on... a lifitg van bő 15 lépcsőfok, ott egyedül felcigölte az 50 kg-os futár az 1000 kg-os tv-t, amit ketten alig bírtunk el. Képzelem, hogy csinálta...

Másik futár hozott mesekönyvet a gyereknek, asszonyt hívja, mert nincs otthon senki; mondja neki az asszony, vigye ki a munkahelyére, az ipari parkba, ami amúgy útba esik kifelé a városból, és még régebbi GPS térképeken is rajta van, a barom inkább beadja a ház alatti boltba...

Szóval nemcsak a Posta kézbesítés vicc...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: e-Bay
« Válasz #807 Dátum: 2011.08.25 16:25:37 »
Másik futár hozott mesekönyvet a gyereknek, asszonyt hívja, mert nincs otthon senki; mondja neki az asszony, vigye ki a munkahelyére, az ipari parkba, ami amúgy útba esik kifelé a városból, és még régebbi GPS térképeken is rajta van, a barom inkább beadja a ház alatti boltba...

Szóval nemcsak a Posta kézbesítés vicc...
Pfúj. Pontosan. Mindig a Magyar Postát preferálom a futárok helyett, egyik futárral sem sikerült eddig normálisan megegyezni a kézbesítés időpontjáról. A Posta meg a helyén van, így sokkal rugalmasabban akkor megyek a cuccért amikor ráérek. Futárnak nincs állandó helye. Ragaszkodik a munkaidőben történő kézbesítéshez - ami egy nagy baromság. Címmódosítás meg csak másnap...

pzs

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #808 Dátum: 2011.08.25 17:57:33 »
Roviden: szetb*** az ideg. Agyverzes es ongyilkossag gondolata kerulgetett az elmult par oraban.

Ugye nemreg leirtam, hogy ugyintezo azt mondta, hogy a csomag ki lett adva a postasnak aki a mai nap folyaman kezbesiti. Parom 13:30ig tudott otthon lenni. Postas nem ert oda. Munkahelyen szoltam, h hazaugranek par orara mert fontos csomagot varok. Parommal valtottuk egymast. Otthonrol dolgoztam. 16 ora elott par perccel eszembe jutott, h meg mindig nem jott postas. Megneztem a magyar posta csomagkoveto oldalat. Frissult: "2011.08.25 14:18    Budapest 13 posta    Letétbe helyezve / Deposited". Mondom k***a jo, akkor ezek szerint a postas csak elmeletben probalja meg kezbesiteni a csomagot (igy nem csoda, hogy nem hagy a cimzettnel ertesitot a sikertelen kezbesitesrol)  :helpsmilie:.

Felhivtam a 13as szamu postat, hogy valoban ott van e a csomagom. Ott volt es kozoltek, hogy atvehetem ha gondolom. Mondom ok, 30 percen belul szemelyesen jelentkezem. Egyetlen neni allt elottem a sorban, penzt vett ki. Eltelt 5 perc ugyintezo matatott. Egyszer csak megszolalt, h elmegy penzert. Visszaert 10 perc mulva :(. Sorra kerultem, latom a csomagomat az ugyintezo mogott falhoz tamasztva. Mutattam szemelyit, mondom a csomagert jottem. Neni odamegy megemeli, alja kiszakadva, mindket feltengely vege lifeg kifele es vegighuzza a foldon. Elkezdi a papirost kitolteni. Mondom egy jegyzokonyvet arrol, hogy a csomagot serulten vettem at ugye irunk. Aszondja nem naluk serult. Mondom en elhiszem, de Onok az egyetlen hivatalos szerv akivel szemelyesen kapcsolatba kerultem a csomag atvetelevel kapcsolatban es mivel sem a vamhivatal sem senki nem keszitetett jegyzokonyvet az a minimum, hogy most irunk egyet es lefenykepezem atvetel elott. Kb. ujabb 20 percet tanakodtak, kozben tobbszor elhangzott, hogy hozzajuk mar igy erkezett (mondom akkor hol a jegyzokonyv???). Egy uriember is kijott es azt mondta, h mi a garancia arra, hogy most atveszem, maga az aru nem serult es a kesobbiekben serul nalam. Mondom semmi, de ha most atveszem a hasznalhatatlan arut es semmi irasos nyoma nincs annak, h serulten vettem at akkor hogyan reklamalok barkinek is a kesobbiekben. Kozben lejart a parkolooraba bedobott penznek megfelelo ido. Mondom kimegyek 5 percre addig dontsek el hogyan vehetem at a csomagot. Kimentem, nem volt aprom ezert inditottam egy mobilparkolast. Neztem a leirast az automatan. Utoljara ket eve parkoltam igy. Annyi szerepelt, hogy inditashoz es leallitashoz kuldjem el rendszmot a megfelelo szamra. Regebbrol remlett, hogy mintha leallitasnal a STOP szot is el kellett volna kuldeni, de mivel az oran talalhato aktulis leirasban nem szerepelt ugy voltam vele, hogy valszeg valtozott a rendszer. Szoval elinditottam vissza a postara. Mondtak, h kiadjak, de meg kell gyozodni rola, h nem serult, viszont addig nem nezhetem meg amig at nem veszem DE addig nem vehetem at amig ebben meg nem egyezunk. Mondom en nem vagyok szakember igy jogi nyilatkozatot en sem meg O sem allithat ki arrol hogy serult e az aru vagy sem (viszont arrol igen, hogy a csomagolas serult volt amikor atvettem). Vegul irtak egy jegyzokonyvet es lefenykepeztem meg ott helyben az atvett csomagolas allapotat. Utana alairtam amit kellett, kifizettem a kert osszeget (amit a vamosok megallapitottak + 1200 HUF akarmilyen postai illetek (gondolom a 2x-i sikertelen kezbesites miatt, mar kulonosebben nem erdekelt)). Nem bontottam fel a csomagolast csak kihuztam a veget ami mar akkor is kicsungott amikor a fal mellol vegighuzta a neni a foldon. Monda a masik no, h minek huzom ki. Mondom azokat a lukakat a csomagolas vegen a feltengelyek vege idezte elo es fel oraval azelott vegighuztak a szemem lattara a foldon es Isten tudja meg az ezt megelozo helyeken (szallitas soran, vam hatosagnal mi tortent vele). Par hajszalnyi karcolas volt rajta, de maguk a "fogak" nem serultek. Elkoszontem, elhoztam. Visszaerve ujra elolvastam az instrukciokat a parkolooran es ennek megfeleloen elkuldtem az igenyemet a leallitasra. Jott 1 sms, hogy 16:35-kor leallt es ennyibe kerult. Mondom kiralysag. Nem telt el fel perc jott egy ujabb, hogy 16:35kor elindult ugyanezzel a rendszammal. Mondom f***a. Felhivtam a parkolo oran talalhato ugyfelszolgalatot. 2 perc hallgatozas es robottal valo kommunikacio utan kaptam egy masik telszamot. Felhivom...robot. Ujabb 5 perc utan sikerult egy ugyintezot kapcsoltatni. Felvazoltam a helyzetet. Aszondja, mert STOP szot kotelezo elkuldenni leallitaskor. Ha nem kuldom, akkor elkonyveli az addigikat es ujraindul (ebben erti vki a logikat???). Aszondja, hogy a mobilszolgaltatonak kotelessege tajekoztatot kuldeni a mukodesrol elso alkalommal. Mondom ok, de elso alkalommal kb. 2 evvel ezelott vettem igenybe es ugye nem elvarhato, hogy az allampolgar eszben tartsa. Az viszont igen, hogy amennyiben parkolooran van tajekoztato akkor az naprakesz legyen. Nem, az nem elvarhato jott a valasz. Mondom ok, akkor ne raboljuk egymas idejet, mert amit szerettem volna azt megtudtam es nem sok ertelme van a tovabbiakban vitatkozni. Letettem, elkudtem a "STOP rsz"-t SMS-ben. Jott a valasz, hogy legkozelebb eleg a STOP szot is elkuldeni, de az nem szerepelt benne, hogy ekkor es ekkor leallitottak es ennyibe kerult. Vartam egy percet, nem jott SMS. Elkuldtem csak a STOP szot. Jott SMS, h Onnek nincs folyamatban aktiv parkolasa. Mondom kiraly. Majd jott az SMS amit vartam. Nem nehez kikovetkeztetni, hogy a hianyos tajekoztato nem veletlenul hianyos, mert alkalmankent + 75Ft tarnzakcios dijat szamolnak fel es gondolom az SMS dija is felszamolodik (meg persze ketyeg az ujrainditott ora amig a joember utanajar annak hogyan allithatja le)  [rohog] :censored:.

Tudom, hogy nem erek el vele semmit, de az MPL-nek es vamhivatalnak, parkolo kft-nek irok egy panaszlevelet meg esetleg Ombudsman-nak az uggyel kapcsolatban. Gondolom ugyvedet felesleges felkeresni az ilyen nagy es hivatalos szervekkel szemben...  :ph34r:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: e-Bay
« Válasz #809 Dátum: 2011.08.25 20:08:42 »
Szép történet... Az a baj ezekkel a szervezetekkel, hogy még mindig nem fogják fel, hogy hogy abból élnek, amit te fizetsz, (akár adó, akár a szolgáltatásért) és bármit megtehetnek, mert nem lehet őket kikerülni.
De a panaszleveleket mindenképp írd meg!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...