Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 221780 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: e-Bay
« Válasz #780 Dátum: 2011.06.22 00:04:03 »
Emlitettem valamelyik topicba (azt hiszem Satrianinak), hogy soka utal a paypalom.
Ezt az uzenetet kaptam a paypalra bejelentkezeskor felugro ablakban:

You can send this payment instantly

You are paying by eCheque from Lloyd's TSB (Confirmed) x-3968. Your recipient will receive the money in 5-7 working days (estimated: 28/06/2011-30/06/2011). We advise sellers not to send items until they receive payment.

Ez egyreszt miert van, masreszt mit kepzelnek magukrol, hogy 5-7munkanapot elvesznek az idombol? Lehet tenni ez ellen valamit? Talalkoztatok mar ilyennel?

Mennek haza megint, es fontos lenne vinnem ezt a motyot.
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #781 Dátum: 2011.06.22 00:34:18 »
Ez eCheque, nem normál paypal fizetés.

https://www.paypal-marketing.co.uk/guides/echeques/

Kerülném, ha lehet, és kérnék egy normál paypal címet, ahová küldhetem a lét. Az elvileg azonnali.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: e-Bay
« Válasz #782 Dátum: 2011.06.22 00:49:41 »
Nekem nincs opciom, mindent igy tudok venni. Ezt mondtam neked is a motyodnal, hogy ha en rendelem, nem erne ide.
baccakmeg :helpsmilie:
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #783 Dátum: 2011.06.22 07:42:13 »
Ezt írja:

"eCheques are payments from buyers who have attached their bank details to their PayPal account, but do not have a valid backup funding source such as a credit or debit card. It may also be that their backup card has expired."

Két dolgot tennék: átnézném a bankkártyáim adatait, érvényesek-e, érvényesítettek-e, ill. ha azokkal látszólag minden rendben, akkor megpróbálnék a szokásostól eltérően mégis küldeni lét a paypal egyenlegemre, úgy azonnal onnan vonnák a pénzt, és nem lenne szükség eCheque generálására.

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #784 Dátum: 2011.06.22 11:20:50 »
http://itcafe.hu/hir/paypal_magyarorszag_internetes_vasarlas_felmeres.html

Szeretnék újságíró lenni, kihagyni a cikkből, hogy ezekre a nettó árakra szállítási költséget, vámot és áfát is kell majd fizetni, majd megtartani az állásom.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.22 11:22:57 írta Satriani »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: e-Bay
« Válasz #785 Dátum: 2011.08.08 20:19:01 »
Nem eBayhez, hanem magához a paypal számlához kapcsolóan szeretnék valamit megtudni, lévén kezdő a témában. Kb. két hete küldött valaki pénzt, azt írta ki az értesítő üzenet, hogy aug. 3-ig nem hozzáférhető, addig nyilatkozzak, hogy elfogadom-e, vagy visszaküldöm a pénzt. Nyilatkoztam, hogy elfogadom, és hogy küldje át a személyes adatoknál megadott privát bankszámlára. Ez mennyi idő alatt kellene, hogy megtörténjen? (Eddig lezajlott 3 munkanap.)
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: e-Bay
« Válasz #786 Dátum: 2011.08.09 08:44:37 »
Sikeresen abszorváltunk egy bizniszt az ebay-en keresztül, gondoltam, megosztom Veletek is a tapasztalatomat.

Vásárlás tárgya: komplett Baba bútor (használt, két ajtós szekrény, pelenkázó komód, 140x70-es kiságy, fali polc, külön álló több rekeszes nyitott polcos szekrény(ke))
Forrás hely: Németország (www.ebay.de)
Fizetési mód: személyes átvétel

Egy ismerősünk ajánlotta, hogy minek költsünk gagyibbnál gagyibb (min. 110.000Ft), vagy éppen jó, de qrva drága (>180.000Ft) ÚJ baba bútorra, amikor Németből potom pénzért lehet 1Euro-s licitről induló komplett baba szoba berendezést vásárolni? Megnéztük, és valóban, elég nevetséges összegekért lehet szinte hibátlan bútorokhoz jutni, így le is ültünk és jött a keresgélés időszaka (ebay.de!). Az elsők között, ami két napon belül lejáró aukciók voltak, fel is jegyeztünk párat, amit aztán elküldtünk az ismerősünknek, mert neki fuvarozó cége által több autója is kint dolgozik No-ban, s mondta, hogy segít leszervezni a hazaszállítást. Rábökött 2 aukcióra, amire mi is ráfeküdtünk, figyeltük. Természetesen 200Euro-t már nem akartunk érte adni, így lemaradtunk a vételről. Ezt követte még, vagy 3 ilyen (drága) licit, majd az egyiket sikerült 126 Euro-ért leütnünk, s a miénk lett. Fel is vettem a kapcsolatot az eladóval emailben, illetve jeleztem a barátunknak, hogy van egy szállítmány... Végülis nem sikerült ezt összehozni, mert az eladó is türelmetlen volt, és sajnos nem tudtunk fuvart sem szervezni, így ez a biznisz technikai okok miatt meghiúsult.
Gyorsan nyertünk egy másikat is, 124Euro, gyönyörű, de egyszerű komplett "bútor rendszer", 3 éves, egy gyereket szolgált ki, cseresznyefa színű. Erre két hét alatt skerült fuvart szervezni, szerencsére az eladó csaj nagyon türelmes és korrekt volt, végül megérkezett hozzánk Bcsabára a barátunk telephelyére.

Gyerekek, 34.000Ft-ért vásároltuk a komplett bútort és 20.000Ft-ért hozták haza!!! Ez 54.000Ft összköltség, ami nagyon nem egyenlő az itthon kapható leggagyibb min. 110.000Ft-os bútorokkal!!!

Sima magánemberként is könnyedén lehet fuvart szervezni a www.timocom.hu weboldal segítségével, ahova fel kell tenni egy hirdetésben a szállítandó cuccot, és a fuvarosok hazafuvarként elvállalják a hazaszállítást.

Nagyon fontos, hogy fizetni mindig csak átvételkor kell, a fuvaros is a helyszínen kifizeti az eladónak az összeget, s, nekünk csak az itthoni átvételkor kell fizetni a fuvarosnak. Ha szállítás közben valami kár éri a cuccot, akkor vagy nem fizetsz, vagy kevesebbet fizetsz, ez a bevett szokás, de így, legalább nagy valószínűséggel nem fogják hajigálni a bútorokat és nem fog teljesen használhatatlanná válni, mire hazaér.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #787 Dátum: 2011.08.09 11:50:30 »
Gyerek járt a bútorhoz?  :D
Amúgy grat. nekem eszembe se jutott volna, hogy bababútort nézzek ebayről! Ennyiért meg tényleg ajándék, ha jó állapotú.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: e-Bay
« Válasz #788 Dátum: 2011.08.09 11:56:29 »
Bepi, ez tok jo sztori, ugyesek vagytok, de annal a resznel, hogy a korrekt eladocsaj megerkezett hozzatok, felnevettem  :surrender: :D
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: e-Bay
« Válasz #789 Dátum: 2011.08.09 13:17:16 »
Bepi, ez tok jo sztori, ugyesek vagytok, de annal a resznel, hogy a korrekt eladocsaj megerkezett hozzatok, felnevettem  :surrender: :D
A csajt a barátunk telephelyére szállították, nem hozzánk, azt futóval, meg spaniferekkel futóra rögzítve hoztuk el hozzánk, aztán természetesen áttöröltük a portól, meg a ganétól és beállítottuk a gyerekszobába...de csak bután nézett...  [rohog] [rohog] [rohog]

Jogos, hülyén írtam ezt a részt, nekem fel sem tűnt.  :innocent: ;)

squiddy: Igen, de a gyereket csak október elején küldik a bútor után...  :lol: ;)

Amúgy ezért is írtam le a sztorit, mert igen jelentős pénzt meg lehet ennyi kis leleményességgel spórolni, a fennmaradó összegből meg, inkább a gyereknek veszünk vmi klafa autós ülést. Így tulajdonképpen win-win bizniszt csináltunk.. Gondolj bele, hogy 3-4 év alatt mennyire lehet egy baba bútort lelakni! Megmondom Neked, semennyire! Szinte újszerű, kopást nem is találtunk rajta, csak olyan apró bibik, amik a pakoláskor keletkezhettek rajta, de ezek tényleg jelentéktelenek, ha nem mutatom meg, nem biztos, hogy észreveszi az ember. Majd csinálok képet otthon a bútorról, hogy látatlanban milyeneket lehet venni, nem is kell feltétlenül "kifogni", nem szerencse kérdése, ezek tényleg jó vételek.

Meg, ugye, a hirdetésben is minden apró sérülést leír a német, hiszen neki nem érdeke, hogy átverjen, én vevőként elégedetlen legyek, aztán negatív ratinget írjak rá. 10 vételből 9 szerintem korrekt, valós állapotot ír le, többen még lapra is szerelik szállítás előtt, hogy könnyebb legyen szállítani. A mienk speciel egyben volt, de így sem volt vele gond. Örülünk neki és már tele is van pakolva mindenféle gyerek holmival 0-1 éves koráig!!!  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

pzs

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #790 Dátum: 2011.08.19 08:31:47 »
Friss info (legalabbis szamomra mindenkepp), hogy az Orczy ter 1. szam alatt mar csak Magyar Posta van, a Vam es Penzugyori Hivatal kikoltozott (Liszt)Ferihegyre (Juli 16-an) es szemelyes ugyfelfogadas nincs tobbe. Ez szerepel az epulet bejaratanal kozlemenyben es a portas neni is azt mondta hiaba megyek ki, nem fognak beengedni.
Ma reggel kimentem Orczy terre, (1 honap alatt nem sikerult befrissiteni a cimet es ugyefelfogadasi idot es en innen tajekozodtam), mert kedden Hungaroring nyiltnap es szerettem volna valahogyan atvenni egy hetfon mar az orszagban levo csomagot. Ertesitot termeszetesen meg nem kaptam. Szemelyes ugyfelfogadas hianyaban gondolom majd ertesitoben szereplo cimre kell elkuldeni/faxolni a tranzakciorol szolo bizonylatot es meg + 2-3 nap mig a postas bacsi/neni kihozza a csomagot. A vam osszeget meg gondolom neki kell kifizetni...

Lehet, hogy volt mar rola szo, de mi alapjan szamoljak? Termek vetelara vagy szallitasi dijjal megnovelt osszeg alapjan? Csak mert esetemben kozel 2x annyiba kerult a szallitas mint maga a termek...  :ph34r:.

Kicsit vicces, hogy masik kontinensrol 3-4 nap alatt ideer a megrendelt aru es amennyiben nem csuszik at a vamon hetekbe telik mire valojaban atvehetem... :censored: Nem, hogy pozitiv iranyba menne a valtozas egyre rosszabb. Mashol miert tud minden mukodni, itthon meg semmi. Barmilyen hivatalos ugyhoz ki kell vennie egy szabadnapot a tisztes allapolgarnak (mert az egyebkent max. 30 perces procedura elhuzodik fel napig mert vagy tolongas van vagy foldrajzilag kulonbozo helyen kell egy folyamatot elejetol a vegeig sikeresen abszolvalni termeszetesen veletlenul sem a szomszedban vagy csak siman visszarendelnek par oraval kesobbre mert eppen ebedszunet, megbeszeles vagy joeg sem tudja mi van eppen) vagy postan intezi es az egyebkent 1-2 napos procedura eltart 1-2 hetig mert 5 munkanap alatt nem lehet egy ertesitot kikuldeni Budapesten belul  :wacko:.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: e-Bay
« Válasz #791 Dátum: 2011.08.19 17:28:45 »
Ez gáz. Ha fizetni kell vámot, akkor azt majd postai csekken, vagy átutalással? Eddig személyesen relatív gyorsan lehetett intézni... ez után +napok fognak eltelni...?

Írd meg majd a fejleményeket.

pzs

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #792 Dátum: 2011.08.20 11:27:49 »
Plussz napok??? Plussz hetek...  :surrender:

Tegnap delutan kaptam ertesitot, hogy kuldjem el a tranzakcios (PayPal, atutalas...) bizonylatot amin szerepel a termek ara, szallitasi koltseg stb. valamint nevezzem meg a termeket mert addig nem tudnak mit kezdeni a dologgal  :ph34r:. Szerencsere kaptam email cimet, ugyhogy arra fogom elkuldeni es nem kell meg napokat varni amig az en oldalamrol postan visszamegy.
Majd megirom a mailben, hogy jelezzenek vissza, ha megkaptak es megis elorelathatolag mennyi ido amig vegre kezbe kapom a csomagot.

Remelem nem csekken kell fizetni hanem a postasnak amikor kihozza.

Valamelyest ugy lehetne az egesz eljarast felgyorsitani, hogy amikor azt latjuk a posta vagy szallitmanyozo ceg nyomonkovetojeben, hogy vamolasra var kuldjuk reflexbol a szukseges adatokat emailben es megsporolunk 4-5 munkanapot amig az ertesito megerkezik. Bar valszeg nem 4-5 napba telik a postanak kihozni, inakabb arra tippelek, hogy Ok ulnek rajta 2-3 napot az ertesito kikuldese elott es ertesito hianyaban ignoraljak az elore elkuldott emailt.

Mekkora kiralysag: lassan ott tartunk, hogy vamolas miatt +2-3 het mire az Union kivulrol erkezo csomag megerkezik....  :censored:
Ezutan meg inkabb arra fog mindenki torekedni, hogy ismeroson keresztul/fuvarozoceg vagy barmilyen mas modon erkezzen a megrendelt csomag. Igy jartak... Osztonzes reszukrol megtortent. A vam + afa osszeget ezutan inkabb kifizetem arra, hogy USA-ban talalhato cimre kikuldjek  (raadasul oda altalaban nagyon barati vagy ingyenes a szallitas) es onnan hazahozzak 1-2 het az itteni hatosagokat kikerulve (semmivel sem dragabban mint amit itthon meg plusszban kifizetek) :flowers:.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: e-Bay
« Válasz #793 Dátum: 2011.08.22 11:17:29 »
Regisztráltam paypalt, és gondoltam kipróbálom, veszek egy digitális keréknyomás mérő cuccot, ami nem olyan drága, ha valamit elszúrok, nem bukok rajta sokat. Végignéztem az e-bay-com, és az e-bay.co.uk oldalakon elég sokat, és mindegyiknél ott van, hogy Magyarországra nem szállít. Ez miért van így?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: e-Bay
« Válasz #794 Dátum: 2011.08.22 11:19:09 »
Mert az illető úgy döntött, hogy nem szállít Magyarországra. Rá lehet kérdezni, hogy mégis megtenné-e és mennyiért, szoktak válaszolni.