Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 203499 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: e-Bay
« Válasz #60 Dátum: 2009.01.23 16:46:19 »
Hááát... Ha vki tudja a számukat és veszi a fáradtságot hívja fel őket, vagy ha arra jár ugorjon be érdeklődni. A legcélszerűbb az lenne, ha a jogszabályi hátteret, -hivatkozást megmondanák, mert nekem bűzlik ez a 45 (vagy 41?) EUR-os dolog.
Az is jó/elég lenne, ha vkinek van tőlük határozata, amiben a vámteher kiszabásáról rendelkeznek.
hazard

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: e-Bay
« Válasz #61 Dátum: 2009.01.23 16:50:04 »
Hááát... Ha vki tudja a számukat és veszi a fáradtságot hívja fel őket, vagy ha arra jár ugorjon be érdeklődni. A legcélszerűbb az lenne, ha a jogszabályi hátteret, -hivatkozást megmondanák, mert nekem bűzlik ez a 45 (vagy 41?) EUR-os dolog.
Az is jó/elég lenne, ha vkinek van tőlük határozata, amiben a vámteher kiszabásáról rendelkeznek.
Egy oldallal korábban írtam le, hogy nekem 78 USD értékre vámot (2 x 700 Ft) és áfát (20%) kellett fizetnem, pedig ajándékként érkezett. A 78 USD 55 EUR lehetett, nagyjából.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: e-Bay
« Válasz #62 Dátum: 2009.01.23 17:53:27 »
Egy oldallal korábban írtam le, hogy nekem 78 USD értékre vámot (2 x 700 Ft) és áfát (20%) kellett fizetnem, pedig ajándékként érkezett. A 78 USD 55 EUR lehetett, nagyjából.
a vám a leütéstől kb mennyi idő alatt értesített hogy fizetned kell? (meg honnan rendeltél? )
van egy cuccom amit dec 12-én adtak fel hongkongban, és nemtudom hogy a postán veszett el vagy a vám ül rajta.. értesítés nem jött tőlük.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #63 Dátum: 2009.01.23 18:05:50 »
Ha olyan küldemény érkezik, ami vámáru, akkor arról kapsz egy elsőbbségi ajánlott levelet. Azzal kell menni a benne megadott címre.

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: e-Bay
« Válasz #64 Dátum: 2009.01.23 18:23:30 »
Ha olyan küldemény érkezik, ami vámáru, akkor arról kapsz egy elsőbbségi ajánlott levelet. Azzal kell menni a benne megadott címre.
aham, na olyan még nem jött :) mindenesetre az eladó korrekt, nyitottam egy dispute-ot paypalon, leírtam a problémám, azt válaszolta,
hogy ha febr-ig nem jön meg, akkor küld másikat. remélem, így is lesz. :)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: e-Bay
« Válasz #65 Dátum: 2009.01.23 23:41:06 »
Egy oldallal korábban írtam le, hogy nekem 78 USD értékre vámot (2 x 700 Ft) és áfát (20%) kellett fizetnem, pedig ajándékként érkezett. A 78 USD 55 EUR lehetett, nagyjából.
a vám a leütéstől kb mennyi idő alatt értesített hogy fizetned kell? (meg honnan rendeltél? )
van egy cuccom amit dec 12-én adtak fel hongkongban, és nemtudom hogy a postán veszett el vagy a vám ül rajta.. értesítés nem jött tőlük.
Nekem az USA-ból jött, a leütéstől számított nagyon sokára, ez eladó miatt. De amikor odakint feladta, onnantól a track no. révén követtem, hogy hol tart. Az USA-t gyakorlatilag 1 nap alatt elhagyta, aztán láttam, hogy beért a magyar vámhoz. Ott dekkolt pár napot, majd kaptam egy értesítő levelet, hogy biza fizetni kéne.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: e-Bay
« Válasz #66 Dátum: 2009.01.23 23:53:32 »
NA asszem egy picit tudok segíteni, mint gyakorlott (több, mint 40x-es) vásárló az e-Bay-en.

1. VÁM: Amikor egyszer egy laptop dokkolót rendeltem USA-ból megvámolták, mivel 200USD volt az ára, és számla is volt a csomagoláson. Akkor a Posta Orczy-téri vámraktárában azt mondták, hogy 50$ fölött vámot kell fizetnem. (Áfát nem.) Ha ajándék lett volna, akkor is kellett volna fizetnem, azt mondták. Szoktak mennyiséget is megvámolni, asszem 1 azonos termékből 10 db fölött már vámolhatnak.(Ebben nem vagyok biztos). Azóta rutinból mindig kérem az eladókat, hogy a csomagoláson max 50$ értéket tüntessenek fel, aki ezt nem tudja teljesíteni, azzal nem foglalkozom.  Érdemes a vásárlás előtt erről az eladót megkérdezni. VÁM EU-n belül NINCS.
2. Fizetés: Jellemzően PayPal-lal fizetsz. Dombornyomott bankkártyát tudsz regisztrálni, a fizetéskor azonnal levonják az összeget a számládról. A PayPal biztosítja a vevőt, problémás esetekben utána tudnak járni, mi történt. Az e-Bay is biztosítékot jelent a vevő számára, kérésre felülvizsgálhatják az eladót, ha jelented (pl. ha nem kapod meg az árut.)
3. Szállítás: Eu-n belül max. 1 hét szokott lenni, USA jellemzően 2 hét, Hong-Kong (én innen vásárolok a legtöbbet) 7-8 naptól 2 hónapig... Vigyázat, jellemzően a Magyar Posta Logisztika hozza ki a cuccokat, és általában semmit(!) nem kérnek, hogy azonosítsd magad. Le is csesztem a múltkor őket, mert egy laptopot rendeltem Angliából (kb 120e Ft értékben), átvételkor nem kért semmit, még aláírást sem! Mondom neki, hogy legalább a személyim kérje el hogy én vagyokaz, azt mondta, hogy nekik nem kell...
4. Ha valamire licitáltál, és te nyered, köteles vagy megvenni, de azért vissza lehet lépni, csak meg kell indokolni. (Ilyenem még nem volt). Olyan már volt, hogy ki is fizettem az árut és mégsem tudták küldeni, visszautalták a pénzt. Visszautaláskor az árfolyamon bukhatsz (ha erősebb a forint, mint amikor fizettél) de NEM nyerhetsz (ilyenkor forintra pontosan csak annyit adnak vissza amennyit fizettél :( ) Ezen a Paypal keres, hogy rohadjon meg.
5. Érdemes Toyota alkatrészeket Angliában nézegetni ( ebay.co.uk ), sokkal olcsóbbak, mint pl. Németországban.
6. A global.ebay.com -ot én nem használom, mert csak olyan találatokat hoz fel, amin az eladó beállította, hogy szállít mondjuk Magyarországra, ha azt adtad meg. Soxor nem adják meg hogy szállítanak, de kérdésre simán megmondják, hogy igen-nem, és mennyiért.

Végezetül ezt NEM ajánlom: http://cgi.ebay.com/Gear-Knob-Black-Leather-fits-Honda-Toyota-Nissan-Suzuki_W0QQitemZ180311664196QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item180311664196
Egy kalap sz@r, bár tök sokan dícsérik, azért vannak negatív feed-back-ek, én csak semlegest adtam, de azis büntetésnek számít.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.23 23:58:05 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: e-Bay
« Válasz #67 Dátum: 2009.01.24 17:49:54 »
6. A global.ebay.com -ot én nem használom, mert csak olyan találatokat hoz fel, amin az eladó beállította, hogy szállít mondjuk Magyarországra, ha azt adtad meg. Soxor nem adják meg hogy szállítanak, de kérdésre simán megmondják, hogy igen-nem, és mennyiért.
Pontosítanék: azokat a találatokat hozza fel, melyeknél az van beállíva, hogy bárhova szállít (Ships to: Worldwide). Tehát nem az, hogy Magyarországra, hanem egész világba.
Ez azért elég, mert ha valaki eladó, és eBay-es soktízezer terméket árult már, de annyi fogalma nincs, hogy hogy kell beállítani azt, hogy az egész világba hírdesse, akkor az megérdemli. Mindenesetre ez is egy garancia fajta, hogy az illető erre is figyelt.
Mindez azért előny, mert pl én nem beszélek németül, sem olaszul, sem spanyolul, de a globál-on azért láthatom hogy ott mit árulnak, akár magyar felületű eBay-en. Sajnos pl. az http://www.ebay.de/ -t nem lehet angolul vagy más nyelven nézni (nem a termékleírásra gondolok, természetesen, hanem az ebay.de rendszerüzeneteire, amit nem értek). Így más módom nincs, hogy a német eBay-en hírdetett cuccokra licitáljak - hisz nem tudom németül kezelni az oldalt.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #68 Dátum: 2009.01.24 22:09:16 »
Én nem ragaszkodom sok 10ezres forgalomhoz, elegendő ha megfelelőek a feedback-ek.
Ha ritka dolgot keresel nem túl szerencsés eleve kizárni egy csomó eladót aki nem állít be Magyarországot is magába foglaló szállítási területet. Én a cikkeknek legalább a felét olyantól vettem aki eredetileg csak Németországba (ebay.de) vagy csak az usa-ba (ebay.com) szállított volna. És az esetek 90%-ban simán elküldik ide is. Egy kérdést meg megér, ha pont arra van szükséged amit árul. Ráadásul nagyon gyakran egyébként is meg kell kérdezned a mo.-i szállítás árát, hiába adja meg a worldwide v. europe szállítást mert a fuvarköltséget általában csak a saját országukra szokták megadni.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #69 Dátum: 2009.01.24 22:13:20 »
Én épp most levelezek egy angol fickóval egy fejegység ügyében. Elvileg csak UK-n belül fuvarozik, sőt, az első levelében is ezt írta, amit megköszöntem és mondtam neki, hogy ha meggondolja magát, akkor szóljon. 3 óra múlva írt, hogy utánajár a postaköltségnek.
Most erre várok.
Ezért én is az árut nézem először, nem azt, hogy hova fuvaroz. Ha látok valami ígéreteset, akkor írok neki. Az esetek 80%-ában eddig pozitív választ kaptam.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: e-Bay
« Válasz #70 Dátum: 2009.01.25 12:13:45 »
Én épp most levelezek egy angol fickóval egy fejegység ügyében. Elvileg csak UK-n belül fuvarozik, sőt, az első levelében is ezt írta, amit megköszöntem és mondtam neki, hogy ha meggondolja magát, akkor szóljon. 3 óra múlva írt, hogy utánajár a postaköltségnek.
Most erre várok.
Ezért én is az árut nézem először, nem azt, hogy hova fuvaroz. Ha látok valami ígéreteset, akkor írok neki. Az esetek 80%-ában eddig pozitív választ kaptam.
Ilyenkor érdemes előszedni a kinnt élő barátokat/rokonokat/ismerősöket/klub tagokat :)
Én is volt, hogy USA-ban az unokatesómhoz rendeltem cucco(ka)t ők meg hazaküldték nekem. Ráadásul olcsóbb is vlt, mert azért az eBay-esek rendesen megszámítják a csomagolás. szállítás árát.
Amit fő genyóságnak tartok a hong-kongiaknál, hogy ha mondjuk több dolgot rendelsz egyszerre, kb.10% engednek a szállítási díjból tételenként. Szóval belekalkulalják a szállítási díj hasznát is...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: e-Bay
« Válasz #71 Dátum: 2009.01.25 16:35:33 »
Mindezzel az a baj, hogy az ismeretlen nyelvű portálokon nem tudsz keresni Globál nélkül. Márpedig ott is lehetnek jó árban érdekes cuccok...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #72 Dátum: 2009.01.25 19:25:59 »
Én eddig megoldottam globál nélkül is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #73 Dátum: 2009.01.25 19:38:50 »
Szóval nem kereskedelmi forgalomban, azon belül is a postai úton un. 3. országból (nem az EU-ból) érkező áruk vámmentesek, amennyiben "jelentéktelen értéket" képviselnek. Ez az érték a hatályos jogszabály szerint 150 EUR, de ez csak vámmentesség, ami nem egyenlő az adómentességgel. Konkrétan az a helyzet, hogy a csomag 0->22 EUR értékig vám- és áfa-mentes (fizetendő összeg: 0 HUF), 22,01->150 EUR értékig vámmentes, de áfa-köteles (fizetendő összeg: az összérték (vételár + a szállítási költség) 20%-a). 150 EUR feletti értékű áru esetén vámot és áfa-t is fizetni kell. Ez van gyerekek. :yes:

Mondanám újfent, hogy novemberben a 400 AUD értékű, Ausztráliából kapott csomagom után nem kellett fizetnem semmit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: e-Bay
« Válasz #74 Dátum: 2009.01.25 20:12:35 »
Szóval nem kereskedelmi forgalomban, azon belül is a postai úton un. 3. országból (nem az EU-ból) érkező áruk vámmentesek, amennyiben "jelentéktelen értéket" képviselnek. Ez az érték a hatályos jogszabály szerint 150 EUR, de ez csak vámmentesség, ami nem egyenlő az adómentességgel. Konkrétan az a helyzet, hogy a csomag 0->22 EUR értékig vám- és áfa-mentes (fizetendő összeg: 0 HUF), 22,01->150 EUR értékig vámmentes, de áfa-köteles (fizetendő összeg: az összérték (vételár + a szállítási költség) 20%-a). 150 EUR feletti értékű áru esetén vámot és áfa-t is fizetni kell. Ez van gyerekek. :yes:

Mondanám újfent, hogy novemberben a 400 AUD értékű, Ausztráliából kapott csomagom után nem kellett fizetnem semmit.

Mondanám újfent, hogy "Hiába, az eljárási gyakorlat soha sem volt egységes a vámhatóságnál.  :cry:"
hazard