Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 204269 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: e-Bay
« Válasz #45 Dátum: 2009.01.22 20:15:44 »
SZerintem az, hogy a vámhatóság épp mit enged be vám és áfa nélkül, az teljesen kiszámíhatatlan. Elvileg mindenre kéne fizetni, ami 45 euro fölött van.
Nemrég jártam a vámhivatalban, onnan az "élmény". Ott ki volt függesztve egy táblázat, de már nem emlékszem a pontos határértékekre.
Fényképezőt vettem, amire sikerült egy 78 USD-s számlát szerezni, az után fizettem vámot és áfát.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: e-Bay
« Válasz #46 Dátum: 2009.01.22 22:13:15 »
SZerintem az, hogy a vámhatóság épp mit enged be vám és áfa nélkül, az teljesen kiszámíhatatlan. Elvileg mindenre kéne fizetni, ami 45 euro fölött van.
Nemrég jártam a vámhivatalban, onnan az "élmény". Ott ki volt függesztve egy táblázat, de már nem emlékszem a pontos határértékekre.
Fényképezőt vettem, amire sikerült egy 78 USD-s számlát szerezni, az után fizettem vámot és áfát.

Megint ez a negyvenöt euró... Most már tényleg utánaérdeklődöm! :wacko:
hazard

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #47 Dátum: 2009.01.22 22:47:10 »
Csak, hogy visszaterelődjünk az e-Bay felé.
Ha valaki esetleg japánból rendelne valamit, akár úgy is, hogy nem ez a fickó hirdeti, akkor is keressétek bátran. Rendes, segítőkész, kissé szűkszavú angoltudással, de normális árakon dolgozik és megbízható. Már több dolgot vettem tőle, minden stimmelt és baromi gyorsan ideér minden (általában 5 munkanap), mert EMS gyorspostával küldi, tracking numberrel.
Mi már ki is hagyjuk az e-Bay, levélben lerendezünk mindent és PayPalon fizetek neki.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: e-Bay
« Válasz #48 Dátum: 2009.01.23 07:10:03 »
SZerintem az, hogy a vámhatóság épp mit enged be vám és áfa nélkül, az teljesen kiszámíhatatlan. Elvileg mindenre kéne fizetni, ami 45 euro fölött van.
Nemrég jártam a vámhivatalban, onnan az "élmény". Ott ki volt függesztve egy táblázat, de már nem emlékszem a pontos határértékekre.
Fényképezőt vettem, amire sikerült egy 78 USD-s számlát szerezni, az után fizettem vámot és áfát.

Megint ez a negyvenöt euró... Most már tényleg utánaérdeklődöm! :wacko:
Más az érték, ha vásárolt dologról van szó és más, ha ajándék. Ebből a különbség.  :yes:
EU-n belül egyszerűbb, mert azt a vámhatóság nem is látja, ha futárral jön. Kivéve, ha kereskedelmi mennyiség  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: e-Bay
« Válasz #49 Dátum: 2009.01.23 11:55:01 »
Megint ez a negyvenöt euró... Most már tényleg utánaérdeklődöm! :wacko:
Más az érték, ha vásárolt dologról van szó és más, ha ajándék. Ebből a különbség.  :yes:
EU-n belül egyszerűbb, mert azt a vámhatóság nem is látja, ha futárral jön. Kivéve, ha kereskedelmi mennyiség  ;)
Na, akkor mondom a tutit! Az ajándék (ahogy az a belinkelt tájékoztatóban is volt) bizonyos feltételek együttes teljesülése esetén vám- és áfa-mentes, a 45 EUR sehol sem szereplő összeg. Az EU pedig - többek között - vámunió is, így ez esetben fel sem merül a vámfizetés. De ezt csak whis felvetésére szúrtam be, az e-bay-es vásárlás ugye nem ajándékozás. :winkiss:
Szóval nem kereskedelmi forgalomban, azon belül is a postai úton un. 3. országból (nem az EU-ból) érkező áruk vámmentesek, amennyiben "jelentéktelen értéket" képviselnek. Ez az érték a hatályos jogszabály szerint 150 EUR, de ez csak vámmentesség, ami nem egyenlő az adómentességgel. Konkrétan az a helyzet, hogy a csomag 0->22 EUR értékig vám- és áfa-mentes (fizetendő összeg: 0 HUF), 22,01->150 EUR értékig vámmentes, de áfa-köteles (fizetendő összeg: az összérték (vételár + a szállítási költség) 20%-a). 150 EUR feletti értékű áru esetén vámot és áfa-t is fizetni kell. Ez van gyerekek. :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.23 14:25:33 írta hazard »
hazard

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #50 Dátum: 2009.01.23 12:00:32 »
A Posta VÁM részlegén (Orczy Tér), tök más van kiírva és máshogy is számolnak.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: e-Bay
« Válasz #51 Dátum: 2009.01.23 12:05:07 »
A Posta VÁM részlegén (Orczy Tér), tök más van kiírva és máshogy is számolnak.
Pedig az EU Vámkódexében ez van, és felénk (Nógrád megye) ezt is alkalmazzák. Hiába, az eljárási gyakorlat soha sem volt egységes a vámhatóságnál. :cry:
hazard

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #52 Dátum: 2009.01.23 12:07:03 »
A két nappal ezelőtti emilemre viszont nem válaszoltak... Nincs idejük, biztos sok a csomag  :devil:

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: e-Bay
« Válasz #53 Dátum: 2009.01.23 12:09:00 »
A két nappal ezelőtti emilemre viszont nem válaszoltak... Nincs idejük, biztos sok a csomag  :devil:
Biztos spam-nek nézték és ment a kukába! :tt2:
Felesleges lett volna különben a zöldszámot is hívni, úgy sem olyan veszi fel, aki ért mindenhez...
hazard

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #54 Dátum: 2009.01.23 12:32:26 »
Honnan rendelted és mit?
Normál postával a tengerentúlról 1,5-2 hét amíg ideér egy csomag. Normál postához nincs tracking number, de rá lehet kérdezni az eladónál. Ha van, akkor azt is megmondja, hogy melyik posta honlapján lehet követni. Pl. USPS, EMS, stb.
Ezeket egyébként érdemes előre tisztázni...

Ha meg nem kapnád meg a csomagot 4 hét múlva sem, és az eladóval sem sikerül tisztázni a dolgot, akkor ott a PayPal Buyer protection. Olvasd el (többször!), abban le van írva, hogy mit kell tenni.

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: e-Bay
« Válasz #55 Dátum: 2009.01.23 12:36:15 »
Amit hétfőn megrendeltem nem ért még iide. Ezt a tracking numbert hol látom, hol tudom követni, hogy hol tart a cucc. ???

Írtam az eladónak is de semmi válasz, ha meg el sem küldi a pénzt meg már levette akkor mit lehet tenni ?

Ha jól értettem USA-ból rendeltél. Onnan általában 2 hét, hogy megérkezik. Csalóka egyébként, mert sok árú esetében amerikai az eladó de az áru kinában van. De két hét alatt nekem eddig onnan is minden megérkezett. Arra, hogy küldi az árút arra a "garancia"  a feedbackek. Én eddig csak olyantól vettem bármit is aki régen csinálja már (gyakorlatiéag ebből él)és rengeteg visszajelzése van. Természetesen pozitív.
RAV4 HYBRID 2020

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: e-Bay
« Válasz #56 Dátum: 2009.01.23 16:33:27 »
A Posta VÁM részlegén (Orczy Tér), tök más van kiírva és máshogy is számolnak.
Így van! De fel lehet hívni őket és megmondják, hogy ők mivel számolnak.  :excl:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: e-Bay
« Válasz #57 Dátum: 2009.01.23 16:37:00 »
Azért nem árt vigyázni és odafigyelni!
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: e-Bay
« Válasz #58 Dátum: 2009.01.23 16:40:51 »
A Posta VÁM részlegén (Orczy Tér), tök más van kiírva és máshogy is számolnak.
Így van! De fel lehet hívni őket és megmondják, hogy ők mivel számolnak.  :excl:
Hááát... Ha vki tudja a számukat és veszi a fáradtságot hívja fel őket, vagy ha arra jár ugorjon be érdeklődni. A legcélszerűbb az lenne, ha a jogszabályi hátteret, -hivatkozást megmondanák, mert nekem bűzlik ez a 45 (vagy 41?) EUR-os dolog.
hazard

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: e-Bay
« Válasz #59 Dátum: 2009.01.23 16:45:49 »
A Posta VÁM részlegén (Orczy Tér), tök más van kiírva és máshogy is számolnak.
Így van! De fel lehet hívni őket és megmondják, hogy ők mivel számolnak.  :excl:
Hááát... Ha vki tudja a számukat és veszi a fáradtságot hívja fel őket, vagy ha arra jár ugorjon be érdeklődni. A legcélszerűbb az lenne, ha a jogszabályi hátteret, -hivatkozást megmondanák, mert nekem bűzlik ez a 45 (vagy 41?) EUR-os dolog.
ű
Ha valaki arra jár beugorhatna és lefotózhatná az előtérben kifüggesztett nagy táblázatot.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety