Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 204324 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #30 Dátum: 2009.01.22 10:56:33 »
Fontos, hogy a természetes személyek részére csomagban érkező küldeményekre az utasforgalmi szabályok vonatkoznak.
És ez hol van leírva?
Csak ennyit találtam: "a manapság igen elterjedt interneten keresztül történő árumegrendelés esetében, a vámot az általános szabályok szerint meg kell fizetni" ez az ajándék küldemények alatt van feltüntetve. Arra vonatkozóan nem találtam utalást, hogy az "általános szabályok" hol vannak és a csomagos küldemények utasforgalmi cikknek minősülnek.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: e-Bay
« Válasz #31 Dátum: 2009.01.22 10:57:18 »
Decemberben jött egy csomagom Japánból, amire vámot kellett fizetnem. Ott volt kifüggesztve ez a szabályozás, rajta az értékhatárok.
Nem jegyeztem fel a hivatkozás számát...
okés, utána nézek.
Más:
Misi,
Az Adok-Veszek-ben Ludi feltett pár cuccot, amik közül a felni érdekelne. Küldött is róla képet, de csak egyet, amin  felni van, kiállítva, szemből. Esetleg nem tudnál küldeni, vagy linkelni képet a PZ474E8670ZJ cikkszámú 16" 5X114,3 alufelniről, hogy megnézhessem autón hogy mutat????
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: e-Bay
« Válasz #32 Dátum: 2009.01.22 11:37:45 »
Fontos, hogy a természetes személyek részére csomagban érkező küldeményekre az utasforgalmi szabályok vonatkoznak.
És ez hol van leírva?
Csak ennyit találtam: "a manapság igen elterjedt interneten keresztül történő árumegrendelés esetében, a vámot az általános szabályok szerint meg kell fizetni" ez az ajándék küldemények alatt van feltüntetve. Arra vonatkozóan nem találtam utalást, hogy az "általános szabályok" hol vannak és a csomagos küldemények utasforgalmi cikknek minősülnek.
Mást pedig nem fogsz találni. A "nem kereskedelmi forgalom" alatt csak ez van. A vámmentességeket a 918/83/EGK szabályozza, ebben azonban nincs az e-bay-es vásárlás kapcsán alkalmazható rendelkezés.
hazard

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #33 Dátum: 2009.01.22 11:41:13 »
Most már kíváncsi vagyok :) Írtam emailt a Vám- és Pénzügyőrségnek, remélem jön válasz is.  :whistling:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #34 Dátum: 2009.01.22 11:42:40 »
okés, utána nézek.
Más:
Misi,
Az Adok-Veszek-ben Ludi feltett pár cuccot, amik közül a felni érdekelne. Küldött is róla képet, de csak egyet, amin  felni van, kiállítva, szemből. Esetleg nem tudnál küldeni, vagy linkelni képet a PZ474E8670ZJ cikkszámú 16" 5X114,3 alufelniről, hogy megnézhessem autón hogy mutat????

Klikk

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #35 Dátum: 2009.01.22 11:48:14 »
Így van 41 euro ! a határ.
Erre hivatkozás?

Decemberben jött egy csomagom Japánból, amire vámot kellett fizetnem. Ott volt kifüggesztve ez a szabályozás, rajta az értékhatárok.
Nem jegyeztem fel a hivatkozás számát...

Novemberben kaptam csomagot Ausztráliából a Corona-alkatrészekkel. Fel van tüntetve rajta, hogy 400 AUD a küldemény értéke. Rajta van a vámhatóság pecsétje (asszem, mert eléggé el van kenődve), de nem kellett fizetnem semmit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: e-Bay
« Válasz #36 Dátum: 2009.01.22 11:49:30 »
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: e-Bay
« Válasz #37 Dátum: 2009.01.22 11:53:01 »
Most már kíváncsi vagyok :) Írtam emailt a Vám- és Pénzügyőrségnek, remélem jön válasz is.  :whistling:
Most már én is! ::)
hazard

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: e-Bay
« Válasz #38 Dátum: 2009.01.22 12:26:22 »
Nézd meg akár több országban is. Pl Corollához egy csomó mindent találsz Németországból vagy Ausztriából is, így a szállítás sokkal olcsóbb lehet. Sajnos én "kénytelen" vagyok a com-on keresgélni..
Be lehet állítani, hogy az eBay Global Buying ("eBay Globális Vásárlási Központ") legyen a default keresőlap, így vásárlás előtt az összes országos eBay-en hírdetett termékek között lehet keresni. Mindegyik találat a saját pénznemében jelenik meg. Be tudod állítani, hogy te mindent rögtön Forintra átkonvertálva láss, és azt is, hogy az egész magyarul jelenjen meg. Persze ettől még az egyén termékleírása olyan nyelvű lesz, amilyenre az eladó írta. És igaz, nem minden oldal van még magyarítva, a magyar nyelv mint választási lehetőség mostanában jelent meg. Lehet, hogy lesz magyar eBay-ünk?
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.22 12:32:00 írta robi »

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #39 Dátum: 2009.01.22 12:52:46 »
Be lehet állítani, hogy az eBay Global Buying ("eBay Globális Vásárlási Központ") legyen a default keresőlap, így vásárlás előtt az összes országos eBay-en hírdetett termékek között lehet keresni. Mindegyik találat a saját pénznemében jelenik meg.
Ezt hol tudod beállítani? Eddig nem találkoztam vele.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: e-Bay
« Válasz #40 Dátum: 2009.01.22 13:15:26 »
Be lehet állítani, hogy az eBay Global Buying ("eBay Globális Vásárlási Központ") legyen a default keresőlap, így vásárlás előtt az összes országos eBay-en hírdetett termékek között lehet keresni. Mindegyik találat a saját pénznemében jelenik meg.
Ezt hol tudod beállítani? Eddig nem találkoztam vele.
Egyszer beírtam hogy http://www.ebay.com, vagy http://www.ebay.co.uk. Feldobott egy ablakot, benne választhattam, hogy mit mutasson: a lokális oldalt, vagy a globálisat.
Közvetlenben a http://global.ebay.com a címe.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #41 Dátum: 2009.01.22 14:57:30 »
Ha a global-on nézed és beállítod Mo-t akkor mindent átvált forintba, ahogy Robi írta. (de ekkor mintha megszűrné a találatokat és csak azokat adná fel akik a termékleírás alapján is szállítanak Mo.-ra)

Nem értem miért probléma ha egy kicsit gondolkodni is kell!? Gondolom ha bemész egy üzletbe akkor is átgondolod mit veszel és mennyiért.  :hmmmm:

Fogsz egy számológépet és kiszámolod mennyi lesz a végösszeg. Esetleg ha nagyobb összegről van szó és több a lehetőség beírod egy excelbe. Két számot kell összeadni és megszorozni egy harmadikkal, szerintem nem túl nehéz feladat...  :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #42 Dátum: 2009.01.22 15:17:38 »

Nem értem miért probléma ha egy kicsit gondolkodni is kell!? Gondolom ha bemész egy üzletbe akkor is átgondolod mit veszel és mennyiért.  :hmmmm:


Nem nehéz persze, csak mondom a kül. pénznemek zavartak meg. Mivel pár napja vagyok ebayes még szokni kell ezt. Te már rutinos vagy itt .

Na ja, ezért (is) jó, ha az ember viszonylag gyakran megy külföldre  :yes: ... Én pl. a gyakori erdélyi útjaim miatt rég megszoktam, hogy kapásból tudjam, a lejben kiírt ár kb. mit jelent euroban ill. forintban, és mivel az euro előtt inkább dollárban számoltak (illetve időnként most is abban számolnak, pl. a mobil-tarifákat előszeretettel adják meg dollárcentben), ezért az is képben van. Na persze most az árfolyamok úgy libikókáznak, hogy nem árt naponta ráklikkelni az mnb.hu-ra  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: e-Bay
« Válasz #43 Dátum: 2009.01.22 16:13:24 »
Az árfolyamokhoz a Google is jó. Pl beírod a Google ba: "2.89 USD to HUF"
Megkapod eredményül, hogy "2.89 U.S. dollars = 629.081411 Hungarian forints"
Na persze, ez nem a PayPal árfolyamán került átszámításra, de kábé ott van. Elég nyítva tartani egy Gugli oldalt amibe csak javítgatjuk a számokat.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: e-Bay
« Válasz #44 Dátum: 2009.01.22 19:25:35 »
Én ezt használom váltásügyileg.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.