Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 222091 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: e-Bay
« Válasz #195 Dátum: 2009.02.26 11:58:21 »
Bár a bankkártyád az úajt mindíg hamarabb megkapod mint hogy lejár. :D
Kivéve az OTP-nél. Egy büdös szót nem szóltak, hogy lejárt a kártyám - ritkán használtam éppen azt. Amikor bementem érte a fiókba, még nekik állt feljebb, hogy nem jöttem időben, és tárolási díjat is fizettettek velem. Se egy levél, se egy telefon - és ott volt a kínos helyzet, hogy megvan a pénz, csak a kártya bibis.
Na ott is hagytam őket azonnal. Amikor ez a sztori eszembe jut, 1000-re megy a vérnyomásom...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: e-Bay
« Válasz #196 Dátum: 2009.02.26 12:12:54 »
Bár a bankkártyád az úajt mindíg hamarabb megkapod mint hogy lejár. :D
Kivéve az OTP-nél. Egy büdös szót nem szóltak, hogy lejárt a kártyám - ritkán használtam éppen azt. Amikor bementem érte a fiókba, még nekik állt feljebb, hogy nem jöttem időben, és tárolási díjat is fizettettek velem. Se egy levél, se egy telefon - és ott volt a kínos helyzet, hogy megvan a pénz, csak a kártya bibis.
Na ott is hagytam őket azonnal. Amikor ez a sztori eszembe jut, 1000-re megy a vérnyomásom...

Az OTP-t kb. 10 éve otthagytam hasonló okokból!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: e-Bay
« Válasz #197 Dátum: 2009.02.26 14:43:46 »
Én 12 évig voltam OTP-s, mindig, minden kártyámat időben kiküldték... Azóta lemondtam róluk, annyira azért nem sajnálom.  :szemez:
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #198 Dátum: 2009.02.26 14:51:22 »
Nekem is időben szólnak, immár 15. éve.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: e-Bay
« Válasz #199 Dátum: 2009.02.26 19:36:44 »
Kártyacserénél új érvényesítés kell a PayPalon, mert megváltozik a kártya száma...
 ;)
Olyan, mintha akkor regisztrálnád az első kártyát.

Szeritnem nem.

Ha megvan az első aktíválási kód akkor simán ujra lehet újítani fizetés nélkül hiszen csak a 3 jegyü bizt kódod változik. :)
Nekem már 2 kártyám is lejárt utána rendes angol szöveg elolvasás megértés utánszépen átnyálaztam a bankos cuccomat és a számlértesítőn megkerestem a kódot(elektronikus számlások előnyben. :) ), kód megkeresése után szépen elfogadta az új kártyát.
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.26 19:39:54 írta Profy »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: e-Bay
« Válasz #200 Dátum: 2009.02.27 08:52:49 »
Kártyacserénél új érvényesítés kell a PayPalon, mert megváltozik a kártya száma...
 ;)
Olyan, mintha akkor regisztrálnád az első kártyát.

Szeritnem nem.

Ha megvan az első aktíválási kód akkor simán ujra lehet újítani fizetés nélkül hiszen csak a 3 jegyü bizt kódod változik. :)
Nekem már 2 kártyám is lejárt utána rendes angol szöveg elolvasás megértés utánszépen átnyálaztam a bankos cuccomat és a számlértesítőn megkerestem a kódot(elektronikus számlások előnyben. :) ), kód megkeresése után szépen elfogadta az új kártyát.
Nálam is így volt!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #201 Dátum: 2009.02.27 10:56:55 »
Nekem eddig egy ilyen kártyacserés újraaktiválásom volt, de akkor a kártya száma is megváltozott, nem csak a 3 jegyű érvényesítőkód.
Nekem újra kellett csinálnom az egész érvényesítő procedúrát.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #202 Dátum: 2009.02.27 23:07:10 »
Megnyertem a Starlet prosi licitjét, 1 eurós áron  :clap: ! És valóban, utána bolondbiztosan végigvezetett a rendszer a fizetés lépésein is, úgyhogy már ez is el van intézve  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: e-Bay
« Válasz #203 Dátum: 2009.02.28 13:10:20 »
Megnyertem a Starlet prosi licitjét, 1 eurós áron  :clap: ! És valóban, utána bolondbiztosan végigvezetett a rendszer a fizetés lépésein is, úgyhogy már ez is el van intézve  :yes:
Helyes gyakorolj, csak!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #204 Dátum: 2009.02.28 13:18:18 »
Helyes gyakorolj, csak!

Csak aztán nehogy nagyon belejöjjek  ::) ... Most is épp az ebayt böngészem  :whistling: ... Sőt már ki is néztem valamit, ezúttal Camrys cucc  :hmmmm:

Mert hát ugye, olyan könnyű ez - csak bereggelsz, kinézed a holmit, klikkelsz, megnyered, aztán megint klikkelsz és már ki is van fizetve, egyszerű mint egy pofon, gyors, olajozott, gördülékeny ... módja a pénztől való megszabadulásnak :devil:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #205 Dátum: 2009.02.28 13:33:15 »
Nekem mondod?
 [rohog] [rohog] [rohog]
Korábban egy lap volt fixen megnyitva a böngészőmben, ez.
Most már kettő. És melyik a másik?
 :lol: :lol: :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #206 Dátum: 2009.02.28 13:42:38 »
Nekem az ultimatív vágyálmom egy Nardi fakormány, a Camrybe. Csak ezek sajna nincsenek alacsony áron még az ebayen sem - nomeg ugye még az agyat is meg kéne hozzájuk venni, az sem két euro  ::) ...

Mondjuk, egy gyári eredeti sportkormányt (korabelit, tehát valahonnan a 70-es évek végéről/80-as évek első feléből valót) is bevállalnék  :yes: ... de az meg egyáltalán nincs is. Egyik barátoméknak volt anno vagy 15 éve egy '80-as Celicájuk, abban láttam ilyet. Gyári sportkormány, az a klasszikus design, három egyszerű, matt feketére lakkozott fém küllő; maga a kerék fekete bőr; középen pedig, a kürtgombon a régi Toyota embléma! Na, ha egy ilyet sikerülne találni  :hmmmm: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #207 Dátum: 2009.02.28 17:38:35 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #208 Dátum: 2009.03.02 13:25:19 »
Ha fizetek a Paypallal, akkor ez a tranzakció mennyi idő múlva kellene megjelenjen a netes számlakivonatomon? Péntek éjjel fizettem ki elvileg a Starlet prosit, úgy tűnt hogy minden rendben van, a státuszom a Paypalon "Verified", ki is írta a Paypal hogy a levonás megtörtént, megjött róla a bizonylat is az emailcímemre. Ehhez képest a neten, a számlatörténetemben még mindig nem látom a tranzakciót. A prosi eladója egyébként az égvilágon semmit nem jelzett vissza, hogy megkapta-e a pénzt, elküldte-e a cuccot stb  :wacko: ... Ez normális, hogy ha minden rendben van, nem szólnak semmit? Kiabálna, ha gond lenne? És normális ez, hogy még mindig nem írja ki a számlatörténet a levonást?

Némi kavar van itt sajnos, mert először a hitelkártyámat adtam meg a Paypalon, de közben meggondoltam magam, megadtam a bankkártyámat is, és már ezt erősíttettem meg. Tehát a Paypal erre terhelte rá a 400 forintos ellenőrző tételt. Ezek után be is írtam a négyjegyű ellenőrző kódot a Paypalon, azóta elvileg a státuszom "Verified". Idáig rendben lenne, csakhogy! A 400 forint levonás NEM utalódott vissza a Paypalos számlámra, holott ennek elvileg meg kellett volna történnie. Ez az egyik. A másik, hogy annak ellenére, hogy végül is a bankkártyámról vonták le a pénzt, az ebayes fizetéskor mégis a hitelkártyámat írta ki, hogy arra terhelték az összeget! Nade az a kártya viszont nincs megerősítve  :helpsmilie: ! Miért nem arról a kártyáról vontak, amelyik meg van erősítve? Mi a fene van itt :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #209 Dátum: 2009.03.02 13:52:08 »
Ha több kártyád van, akkor fizetéskor ki kell választanod, hogy melyikkel akarsz fizetni. Nézd meg a beállításaidnál, hogy melyik van elsődlegesnek beállítva.
Szerintem az, amelyiket először regisztráltad.
A visszautaláshoz kell némi idő, nem 1-2 nap. Fizetéskor nekem a terhelés azonnal jelentkezik, maga a könyvelése szokott néha akár 1 hétig is húzódni, gondolom elég lassan jön meg a bankomhoz a terhelés oka.
Sok eladó van, aki nem küldözget külön leveleket arról, hogy nála van a pénz, stb. Például 1,5 hete vettem MrIP-nek egy kis műanyag akármit, kifizettem, majd pár nap múlva csengetett a postás. A feedbacket is általában az után hagyják az eladók, hogy a vevő is megtette.