Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 222078 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #180 Dátum: 2009.02.24 21:34:44 »
Tutira nem kell pénz a PayPal számlára. A sajátodon legyen, az a lényeg.
 ;)

OK, és köszi a hosszas agyalást, csak biztos akartam lenni a dologban  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #181 Dátum: 2009.02.24 21:36:22 »
Még valami: mikor "illik" fizetni? Gondolom, előre  ::) ... tehát miután megnyertem a licitet, és tisztáztam az eladóval a küldés módját/költségét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #182 Dátum: 2009.02.24 21:42:14 »
Menet:
Árut kiválaszt, ha nincs leírva a postaköltség, akkor tisztázod, utána licit vagy buy it now. Amint tiéd a cucc, fel is ajánlja, hogy fizess most. Ha a postaköltség nem volt előre beállítva az eladó által, akkor azt neked kell beírnod. Elég egyszerű a fizetés menete, adja magát a dolog.
Általában a hirdetésben le van írva, hogy az eladó azonnali fizetést kér, vagy X napon belülit. Én mindig azonnal fizetek. Annál hamarabb küldik a cuccot.
Sok értelme amúgy szerintem nincs is napokig várni a fizetéssel. Csak magával tol ki az ember, később kapja meg a cuccot, esetleg még a feedback is neutral vagy negatív lesz.
Szóval szerintem akkor vásároljon az ember, amikor pénze is van rá, és ha már így van, fizessen is azonnal.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #183 Dátum: 2009.02.24 22:04:17 »
Menet:
Árut kiválaszt, ha nincs leírva a postaköltség, akkor tisztázod, utána licit vagy buy it now. Amint tiéd a cucc, fel is ajánlja, hogy fizess most. Ha a postaköltség nem volt előre beállítva az eladó által, akkor azt neked kell beírnod. Elég egyszerű a fizetés menete, adja magát a dolog.
Általában a hirdetésben le van írva, hogy az eladó azonnali fizetést kér, vagy X napon belülit. Én mindig azonnal fizetek. Annál hamarabb küldik a cuccot.
Sok értelme amúgy szerintem nincs is napokig várni a fizetéssel. Csak magával tol ki az ember, később kapja meg a cuccot, esetleg még a feedback is neutral vagy negatív lesz.
Szóval szerintem akkor vásároljon az ember, amikor pénze is van rá, és ha már így van, fizessen is azonnal.

Jogos, persze, én is így gondolom. Csak nem voltam benne járatos, lévén eddig összvissz egyszer vásároltam, évekkel ezelőtt. De akkor ezek szerint eléggé adja is majd magát a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #184 Dátum: 2009.02.24 22:08:37 »
Bolondbiztos a rendszer.
 :D

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: e-Bay
« Válasz #185 Dátum: 2009.02.25 01:30:13 »
Paypal-os fizetésnél a másik félnek is kell, hogy legyen Paypal számlája, és csak az E-mail címét kéri a paypal, ha utalni akarsz neki :excl:
De az eBay-es vásárlásnál általában az eladó küld egy linket a fizetéshez, csak rákattintasz, belépsz a Paypal-ba, és már előtted is a kitöltött utalásos form. Katt a fizetésre és kész. Ja és biztonságos.

Egyébként pici add-on: Mostanában Németországból vásárolgattam, sajna nem volt az eladóknak Paypal-juk. Bankból kellett utalni, BB Intenetbankon, hááát amikor meghallottam, hogy tranzakciónként 0,3%, de minimum 8Euro a díj, akkor a Palaczk-féle ikonok jutottak az eszembe  :censored:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #186 Dátum: 2009.02.25 03:30:11 »
Paypal-os fizetésnél a másik félnek is kell, hogy legyen Paypal számlája, és csak az E-mail címét kéri a paypal, ha utalni akarsz neki :excl:
De az eBay-es vásárlásnál általában az eladó küld egy linket a fizetéshez, csak rákattintasz, belépsz a Paypal-ba, és már előtted is a kitöltött utalásos form. Katt a fizetésre és kész. Ja és biztonságos.

Egyébként pici add-on: Mostanában Németországból vásárolgattam, sajna nem volt az eladóknak Paypal-juk. Bankból kellett utalni, BB Intenetbankon, hááát amikor meghallottam, hogy tranzakciónként 0,3%, de minimum 8Euro a díj, akkor a Palaczk-féle ikonok jutottak az eszembe  :censored:

Az szerepel a cucc oldalán, hogy Paypalos fizetést elfogad. Akkor nyilván van neki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: e-Bay
« Válasz #187 Dátum: 2009.02.25 14:07:43 »
A paypal-ra lehet utalni, azaz belerakni pénzt. Olyan, mint a mobilos töltőkártya. Magyar bankszámla számra kell utalni, adott közlemény alapján azonosítják be hogy tiéd a pénz, amikor beérkezik.

Ez akkor jó (én már jártam így), amikor lejárt a kártyád, és még nem áll rendelkezésedre az új, hogy regisztráld a rendszerbe. Előre utalással feltöltöd a PayPal-t, és onnan fizetsz. Egy hátránya van: lassú. Nem azonnal jelenik meg - nyilván az utalás, és az adatfeldolgozás miatt.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: e-Bay
« Válasz #188 Dátum: 2009.02.25 14:34:12 »
Mennyivel egyszerűbb volt a cserekereskedelem! Hét csirkéért kapsz egy disznót, oszt csókolom!
Gabe 254.

leszilaci

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #189 Dátum: 2009.02.25 14:51:35 »
Mennyivel egyszerűbb volt a cserekereskedelem! Hét csirkéért kapsz egy disznót, oszt csókolom!
különbözetet pedig paypalon utalták?  :D

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: e-Bay
« Válasz #190 Dátum: 2009.02.26 08:31:29 »
A paypal-ra lehet utalni, azaz belerakni pénzt. Olyan, mint a mobilos töltőkártya. Magyar bankszámla számra kell utalni, adott közlemény alapján azonosítják be hogy tiéd a pénz, amikor beérkezik.

Ez akkor jó (én már jártam így), amikor lejárt a kártyád, és még nem áll rendelkezésedre az új, hogy regisztráld a rendszerbe. Előre utalással feltöltöd a PayPal-t, és onnan fizetsz. Egy hátránya van: lassú. Nem azonnal jelenik meg - nyilván az utalás, és az adatfeldolgozás miatt.

Ebben igazad van.Bár a bankkártyád az úajt mindíg hamarabb megkapod mint hogy lejár. :D
Kátyacserével az a gond hogy mikor 1,2 dollárt leszurkolod a kódért azt elektronikus szálára küldik.És hát kinek van meg a 4 ével ezelőtti üzenet?
A feltöltött paypal nekem hagyományos bankos utalásként ment el míg a kártyás azonnali levonással mintha fizettem volna vele.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #191 Dátum: 2009.02.26 09:20:51 »
Kártyacserénél új érvényesítés kell a PayPalon, mert megváltozik a kártya száma...
 ;)
Olyan, mintha akkor regisztrálnád az első kártyát.

akosk

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: e-Bay
« Válasz #192 Dátum: 2009.02.26 09:47:56 »
Kártyacserénél új érvényesítés kell a PayPalon, mert megváltozik a kártya száma...
 ;)
Olyan, mintha akkor regisztrálnád az első kártyát.

Ez biztos?  :?: Mivel most februárban jár(t) le a régi s az újnak is ugyanaz a kártyaszáma, kivéve azt a háromjegyű biztonsági(?) kódot a hátoldalon. Ilyen esetben is újra kell regisztrálni? Mert ez most volt egy hete s még nem próbáltam az újjal Paypal-on fizetni.
Ákos (E11 Corolla HB 1.6 Linea Terra) 295.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #193 Dátum: 2009.02.26 09:50:06 »
Szerintem egyébként is szól a rendszer a lejárat miatt. Nekem is volt ilyen, de már több mint egyéve és nem emlékszem pontosan a történtekre. Csak annyira hogy nem volt semmi különösebben bonyolult eljárás.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #194 Dátum: 2009.02.26 10:02:10 »
Kártyacserénél új érvényesítés kell a PayPalon, mert megváltozik a kártya száma...
 ;)
Olyan, mintha akkor regisztrálnád az első kártyát.

Ez biztos?  :?: Mivel most februárban jár(t) le a régi s az újnak is ugyanaz a kártyaszáma, kivéve azt a háromjegyű biztonsági(?) kódot a hátoldalon. Ilyen esetben is újra kell regisztrálni? Mert ez most volt egy hete s még nem próbáltam az újjal Paypal-on fizetni.

Biztos, mert pont az a 3 szám érvényesti a vásárlásnál a használat jogosságát.
Nekem pár hónapja kellett végigcsinálnom. Akkor regisztráltam be még 1 kártyát, hogy ne legyen gondom ezzel később.