Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 200731 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: e-Bay
« Válasz #15 Dátum: 2009.01.21 23:57:26 »
Ha szerencséd van akkor még licitál valaki...
És mennyit adtál meg maximum összegnek? Mert szállítással most 8000Ft körül áll meg...  :wacko:

Nem állítottam be max licitet.
Megvettem mástól ott nem kellett licitálni, igaz egy 9000 körül volt szállítással.
Érdekes ez az egész. Ugyanarra a cuccra egyik helyen 5-en licitálnak máshol meg csak egyedül én. Ez a vevők feedbackjétől függ meg az ártól ?

Grat én Misinek asszem talán 2500yen -15% ami 5000ft plusz valami párszáz ft szálítási ktg-ért hozattam jappppánból.Így most Neked lesz  2 olyan 18ezerért vagy beperelnek:-)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #16 Dátum: 2009.01.22 00:00:49 »
Az, hogy egy cuccra menyien licitálnak, az attól függ, hogy maga a termék mennyire keresett, milyen az induló ár, és némi szerencsén is.
Én is licitáltam már egyedüliként olyan cuccra, amit a kikiáltási ár 4x-eséért szokta eladni, de pont akkor nem futott bele senki. Így spóroltam egy csomót.
Sokszor az eladón is múlik a dolog, nevezetesen, hogy mennyire ad jó elnevezést a cuccnak, azaz keresés útján mennyire megtalálható. Pl. ha csak azt írja be, hogy IS300 lámpa, akkor aki IS lámpa keresőszót ír be , az nem fog belefutni, mert a kereső csak olyan IS szavakat vesz ki, amik önmagukban állnak. Ezért van az, hogy a rutinos hirdetők ezt pl. így teszik fel:
 IS IS300 IS200 Altezza lámpa

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #17 Dátum: 2009.01.22 00:06:14 »
Ha szerencséd van akkor még licitál valaki...
És mennyit adtál meg maximum összegnek? Mert szállítással most 8000Ft körül áll meg...  :wacko:

Nem állítottam be max licitet.
Megvettem mástól ott nem kellett licitálni, igaz egy 9000 körül volt szállítással.
Érdekes ez az egész. Ugyanarra a cuccra egyik helyen 5-en licitálnak máshol meg csak egyedül én. Ez a vevők feedbackjétől függ meg az ártól ?
A folyamatban lévő licitről van szó. Ott megadtál egy összeget. Az a licited. Ez lehetett 19.89GBP is de akár 100 is.

Ez a licit 19.89GBP-ről indult, gondolom ezért nem sokat repülnek rá, hiszen ennyit minimum ki kell fizetni. A több valószínűleg sokkal alacsonyabbról, így ott lehettek alacsonyabb ajánlatok.
Ha a Histroy-nál rákattintasz a "n" bid linkre, meg tudod nézni a korábbi liciteket.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: e-Bay
« Válasz #18 Dátum: 2009.01.22 00:22:54 »
Ha szerencséd van akkor még licitál valaki...
És mennyit adtál meg maximum összegnek? Mert szállítással most 8000Ft körül áll meg...  :wacko:

Nem állítottam be max licitet.
Megvettem mástól ott nem kellett licitálni, igaz egy 9000 körül volt szállítással.
Érdekes ez az egész. Ugyanarra a cuccra egyik helyen 5-en licitálnak máshol meg csak egyedül én. Ez a vevők feedbackjétől függ meg az ártól ?

Max felteszed az ebay-re :cool2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #19 Dátum: 2009.01.22 00:38:15 »
És ha mondjuk licitálok de más már nem licitál akkor azt is kötelező megvenni ? Csináltam egy ilyet is, de 30 perccel később rátaláltam ugyanarra a cuccra és ott meg nem kellett licitálni azt leütöttem megvettem. Remélem az előző licitált dolgot nem kell megvennem.

Elég meglepő, hogy anélkül vágsz bele, hogy az alapvető működéssel, szabályokkal tisztában lennél  ::) ... A licit érvényes vételi ajánlat. Ha tiéd az utolsó licit, ha lejáratig más már nem licitál rá ("senki többet, harmadszor"), akkor tiéd a cucc! Annyiért, amennyiért utoljára rá licitáltál. És nincs "mégse" gomb  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
e-Bay
« Válasz #20 Dátum: 2009.01.22 08:00:56 »
Én kis naivként kérdezem, hogy ha pl rendelek valamit Amerikából, akkor arra ugye kell(ene) vámot meg áfát is fizetni?  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: e-Bay
« Válasz #21 Dátum: 2009.01.22 08:29:26 »
Én kis naivként kérdezem, hogy ha pl rendelek valamit Amerikából, akkor arra ugye kell(ene) vámot meg áfát is fizetni?  :whistling:
Elméletileg igen, bár én eddig még nem fizettem semmire, pedig vettem pár dolgot, (főleg Hong Kong-ból), igaz nem voltak túl drága (pár ezer Ft) cuccok. Volt olyan csomagom amin rajta volt a magyar vámhatóság pecsétje, de a többségen nem. Szóval nem tudom pontosan mi alapján megy ez.
RAV4 HYBRID 2020

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: e-Bay
« Válasz #22 Dátum: 2009.01.22 08:29:53 »
Én kis naivként kérdezem, hogy ha pl rendelek valamit Amerikából, akkor arra ugye kell(ene) vámot meg áfát is fizetni?  :whistling:

Én nem fizettem.Bár a posta költség nem olcsó. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: e-Bay
« Válasz #23 Dátum: 2009.01.22 10:21:54 »
Én kis naivként kérdezem, hogy ha pl rendelek valamit Amerikából, akkor arra ugye kell(ene) vámot meg áfát is fizetni?  :whistling:

Az áru értéke a meghatározó szempont. Jelenleg 300 EUR érték alatt nem kell sem vámot, sem adót fizetni a csomagban érkező termék után. Persze vannak további feltételek is, de az e-bay-es vásárlások esetében ez tekinthető relevánsnak. Ezért van az, hogy adott esetben bár a vámhatóság bélyegző-lenyomata szerepel a csomagon, mégsem kell fizetni vámot, áfát, egyebet.
hazard

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #24 Dátum: 2009.01.22 10:26:16 »
Erre a 300 eurós értékhatárra tudsz valami hivatkozást adni?
Misi nézte a múltkor és ennél lényegesen alacsonyabb összeget talált.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #25 Dátum: 2009.01.22 10:32:26 »
Így van 41 euro ! a határ.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: e-Bay
« Válasz #26 Dátum: 2009.01.22 10:34:04 »
Erre a 300 eurós értékhatárra tudsz valami hivatkozást adni?
Misi nézte a múltkor és ennél lényegesen alacsonyabb összeget talált.

175 EUR volt korábban, de december 1. nappal módosult a vonatkozó jogszabály.
Íme: http://vam.gov.hu/viewBase.do?elementId=9256
Fontos, hogy a természetes személyek részére csomagban érkező küldeményekre az utasforgalmi szabályok vonatkoznak.
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: e-Bay
« Válasz #27 Dátum: 2009.01.22 10:36:24 »
Így van 41 euro ! a határ.
Erre hivatkozás?
hazard

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: e-Bay
« Válasz #28 Dátum: 2009.01.22 10:43:33 »
Ha szerencséd van akkor még licitál valaki...
És mennyit adtál meg maximum összegnek? Mert szállítással most 8000Ft körül áll meg...  :wacko:
Az nem kicsik schock??? :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #29 Dátum: 2009.01.22 10:45:02 »
Így van 41 euro ! a határ.
Erre hivatkozás?

Decemberben jött egy csomagom Japánból, amire vámot kellett fizetnem. Ott volt kifüggesztve ez a szabályozás, rajta az értékhatárok.
Nem jegyeztem fel a hivatkozás számát...