Szerző Téma: Anno...  (Megtekintve 53806 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Anno...
« Válasz #30 Dátum: 2009.01.22 23:21:21 »
Én anno suli után 12,50-ért vettem egy hot-dogot, meg 2 deci kólát, ugyanez hamburgerrel 14 forint volt.
És 50 forint volt a PIF újság.


murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re: Anno...
« Válasz #31 Dátum: 2009.01.23 08:10:38 »
Pif ujsag nagy királyság volt mindig volt benne vmi játék vagy mi a zacskoban.
haverom anyjának volt "francia kapcsolata" és gyakran kapott
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Anno...
« Válasz #32 Dátum: 2009.01.23 08:53:10 »
Sanyarú gyerekkor :tt2: :D
Az én imádott nagymamám sokszor el is vitt Békéscsabára, és soroltam vígan az összes megállóhelyét a vonatnak....
Most meg már 70felett járnak a nagyszüleim, és tavaly végigsírták a Hévízig tartó utat, hogy elszaladt az idő, és most már én viszem őket....
Hát ja, ahol nincs se troli, se vili, ott muszáj messzebbre menni a vonattal :tt2: Meg tőleletek közelebb is van Bcsaba.
Én is visszasírom, főleg, hogy egyik nagyszülőm se él már... :no:
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Anno...
« Válasz #33 Dátum: 2009.01.23 09:08:20 »
emlékszem a fonyodligeti nyaralásokra. anyám leküldott a gyerektáborba és két hét mulva ok is lejottek a családosba én meg fogtam a cuccom és átmentem a szot udulo egyik részérol a másikra. egy hónapot lenn voltam a balcsin nonstop. ma meg 100e/5nap... :nono:
bejártam fonyodot ,mindig mentem a helyi németektol kulfoldi sorosdobozt meg cigisdobozt  gyujteni, mert gyujtottem
nézegettem a nagy német motorokba 200, 220ig volt skálázva az óra.. :wub: hú nagydolog volt
volt vmi mazda rx7 vagy nemttomi az a legenda az egyik németnek..csak bámultam a bukolámpáját...
sima hamburger 18ft extra 20ft ez 85ben volt


Na ja, a jó kis táborok. Szülők lepasszoltak 2-3 hétre, és tiszta Hawaii volt. Én spec Szigligeten voltam így többször.

Viszont családostól (nagyszülők) inkább a Tisza mellé az Ányási nagykanyarba jártunk. Ide letelepedtünk június elején, majd augusztus 20 környékén vissza a városba. Távol mindentől, egész nap csak fürödni, fát gyűjteni, úszni, napozni, hejj de jó volt! Volt két sátrunk, egyik volt a konyhasátor, a másik a hálósátor, közte kb 3 méteres hely, afölött fólia kifeszítve, az oldala szúnyogháló, ez volt a nappali. Volt gázról működő hűtőnk, két ebédlőasztal, a konyhasátor bepolcozva. A táborhelytől kb 5 méterre csináltunk egy kinti konyhát, amit 4 fa vett körbe, szinte pont egy négyzet 4 sarkát alkotva. Afölé egy nagy nejlon, és agyagból készítettünk egy kinti "tűzhelyet" Itt készültek a napi kaják. Volt pottyantós budi, meg minden ami kell. Nomád körülmények között, de mégis civilizáltan.
Istenem, két teljes hónap béke és nyugalom! Délben meghallgattunk a déli krónikát, meg a "Ki nyer ma? Játék és muzsika 10 percben" műsorát, ennyi volt amit hajlandóak voltunk befogadni a külvilágból. Emlékeszem, annyira elszoktam a civilizációtól, hogy egyszer, mikor édesanyámék lejöttek kocsival, és bementünk Mindszentre, a kocsiba való beszállás előtt levettem a cipőmet. Ugyanis elfelejtettem, hogy ott nem szokás...(merthogy a hajóban viszont illik levenni!)
Azt hiszem sajna' ez a fajta nyugalom már nem adatik meg majd az én gyerekeimnek... :no:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: Anno...
« Válasz #34 Dátum: 2009.01.23 10:33:41 »
És a Ziu5, ami nekem a kedvencem volt.

Nekem szigorúan ez volt a kedvenc, még a "csillag"-felnis, redőnyajtós :clap:



De volt sima-rövid verzió is, az tök ritka volt, tán 2x ha ültem rajta :wub:



És egyszer jött egy ilyen is, emlékszem hogy nézett mindenki hogy kék a troli :clap: de jó volt :wub: Akkor még nem volt rajta matrica, meg nem volt xarrá rohadva :no:



Peti

  • Vendég
Re: Anno...
« Válasz #35 Dátum: 2009.01.23 10:36:36 »
Pif ujsag nagy királyság volt...

De még mennyire!

Nekem van egy csomó Kockás valahol a garázsba, a mai napig lehet röhögni rajta. :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Anno...
« Válasz #36 Dátum: 2009.01.23 10:36:57 »
A 42-es villamos, ami a Kálvin tér és a Pestszentlőrinci Szarvascsárda tér között járt annó.
Én már sajnos eredeti viszonylaton ezzel nem utaztam, de ezen, vagy hasonlón igen, az 51-es viszonylaton.
A képen már restaurált állapotában, mint nosztalgia villamos látható. Örvendetes, hogy megmenekült az enyészettől.


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Anno...
« Válasz #37 Dátum: 2009.01.23 10:59:51 »
Szóló troliból 1 darab készült. (A kék is ugyanaz volt, átfestve...)
Ikarus 260T, 1975 februárjától szállított utasokat. Jelenleg a BKV szentendrei múzeumában van kiállítva.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.23 11:01:38 írta Misi »

Peti

  • Vendég
Re: Anno...
« Válasz #38 Dátum: 2009.01.23 11:23:13 »
Szóló troliból 1 darab készült. (A kék is ugyanaz volt, átfestve...)

Akkor azért jött az olyan ritkán ::) biztos hogy azt festették át?

Nekem úgy rémlik láttam a troli remízbe állni a kéket (mert pont be lehetett látni a 37-es villamosról, mikor ment fel a töltésre :clap:) amikor is a kis piros még vígan ment :flowers:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Anno...
« Válasz #39 Dátum: 2009.01.23 11:43:34 »
Nem magamtól vagyok okos.
 :D :D :D

[a csatolmányt egy admin törölte]

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Anno...
« Válasz #40 Dátum: 2009.01.23 12:10:59 »
Hátha valakit érdekel, bár az első kettő konkrétan még forgalomban lévő, de nagypapa korú jármű, a második kettőt kötelezően választható opcióként újították fel plusz műszakban pár éve.
Mindegyiket telefonnal fotózta apu (2 megapixel és VGA felbontás  :oops: ).


         

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Anno...
« Válasz #41 Dátum: 2009.01.23 15:27:52 »
Hátha valakit érdekel, bár az első kettő konkrétan még forgalomban lévő, de nagypapa korú jármű, a második kettőt kötelezően választható opcióként újították fel plusz műszakban pár éve.
Mindegyiket telefonnal fotózta apu (2 megapixel és VGA felbontás  :oops: ).


Csak én nem látom a képet? Pedig érdekelne... :eek:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Anno...
« Válasz #42 Dátum: 2009.01.23 16:01:25 »
Csak én nem látom a képet? Pedig érdekelne... :eek:
Most mar en se  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
         

Peti

  • Vendég
Re: Anno...
« Válasz #44 Dátum: 2009.01.23 19:48:23 »
Nem magamtól vagyok okos.
 :D :D :D

Wháow :cool2:

Ez a békávés albumból van??? Tavaly kari előtt megakartam venni: elfogyott, két ünnep között meg: már csak 1van belőle de azt reggel óta nem találják :wacko: na megvan a holnapi de-i program, irány a könyvesbolt! :yes: