Szerző Téma: Anno...  (Megtekintve 50732 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Anno...
« Válasz #150 Dátum: 2012.02.19 14:28:22 »
Kedves Mester, ezt biza rosszul tudod:
Első francia bekezdés utolsó bekezdésénél a lényeg.

Magyarországra egyébként az első időszakban valóban Zsiguli jelzéssel jöttemk a kocsik, de hamarosan megkaptuk mi is a Lada exportnevet.
Mester, szerinted én nem tudom, hogy tényszerűen így van, ahogy te írod :) ? De NEKEM a kereklámpás = Zsiguli, a kockalámpás (és dupla kereklámpás) = Lada. Ezért tettem mögéje a " ;) " szmájlit, hogy jelezzem, hogy ez csak az én személyes terminológiám  :) ... Bár igen sok más embernél is megfigyeltem (főleg az én korosztályomnál, meg a nálam idősebbeknél, tehát akik még a keleti kocsik között nőttek fel), hogy ők is ugyanígy mondják. Van a Zsiguli, meg van a (kocka)Lada.

Ettől még persze tudom, hogy mit hogyan, mikor és miért hívtak úgy, ahogy  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Anno...
« Válasz #151 Dátum: 2012.02.19 14:32:00 »
Ez a "Zsiguli" név csak Magyarországon volt használatban?
Nem. Alapvetően otthon, a SZU-ban hívták így őket. Exportra mentek Lada néven. Hogy hol mikor volt a váltás, az országonként eltérő. A részletes infókat a többiek már kb. leírták  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Anno...
« Válasz #152 Dátum: 2012.02.19 14:35:02 »
nem semmi kép.  Balaton anno
mi az jobboldai kocsi ami kikanyarodik?
Egy Opel Rekord, "A" generáció.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Anno...
« Válasz #153 Dátum: 2012.02.19 15:07:39 »
Mester, szerinted én nem tudom, hogy tényszerűen így van, ahogy te írod :) ? De NEKEM a kereklámpás = Zsiguli, a kockalámpás (és dupla kereklámpás) = Lada. Ezért tettem mögéje a " ;) " szmájlit, hogy jelezzem, hogy ez csak az én személyes terminológiám  :) ... Bár igen sok más embernél is megfigyeltem (főleg az én korosztályomnál, meg a nálam idősebbeknél, tehát akik még a keleti kocsik között nőttek fel), hogy ők is ugyanígy mondják. Van a Zsiguli, meg van a (kocka)Lada.

Ettől még persze tudom, hogy mit hogyan, mikor és miért hívtak úgy, ahogy  :yes:
Oké, ezt  megbeszéltük.
Viszont simán kiakadok a dupla kereklámpa  kifejezésen, nem pontos. Mert minden autón dupla lámpa van, vagyis kettő.
Amiről azonban beszélni akarnak, az helyesen ikerlámpa, és így ikerlámpás  ezerötösről beszélünk.   :D

Elkezdte valamikor egy sufnibuherátor terjeszteni az igét és ez lett belőle. :yes:

Pedig a hetvenes években mindenki ikerlámpás Zsigulinak hívta.... :surrender: ;)



Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Anno...
« Válasz #154 Dátum: 2012.02.19 15:35:33 »
Oké, ezt  megbeszéltük.
Viszont simán kiakadok a dupla kereklámpa  kifejezésen, nem pontos. Mert minden autón dupla lámpa van, vagyis kettő.
Amiről azonban beszélni akarnak, az helyesen ikerlámpa, és így ikerlámpás  ezerötösről beszélünk.   :D

Elkezdte valamikor egy sufnibuherátor terjeszteni az igét és ez lett belőle. :yes:

Pedig a hetvenes években mindenki ikerlámpás Zsigulinak hívta.... :surrender: ;)
Én a "dupla kereklámpás" kifejezést magamtól találtam ki, valamikor kölyök koromban :D ... És ragaszkodom hozzá  :tt2: ... Azt, hogy "ikerfényszóró", valamikor '90 magasságában olvastam először, a Christine-ben  :) ... Amúgy pont ugyanezzel a logikával meg lehetne támadni ezt is: ikerfényszóró van minden autón, hisz van két egyforma fényszórója  ;) :szemez: ... Nemde? Szóval szvsz érti mindenki a "dupla kereklámpás"-t is meg az "ikerfényszórós"-t is, én pedig utóbbit csak a dupla SZÖGLETES fényszórós kocsikra szoktam alkalmazni.

Egyik sem pontos, de mindegyik teljesen érthető  :flowers: ... Asszem, egyedül a "négy fényszórós" vagy "négylámpás" lenne teljesen precíz és egyértelmű  ;) :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Anno...
« Válasz #155 Dátum: 2012.02.19 15:39:02 »
Én a "dupla kereklámpás" kifejezést magamtól találtam ki, valamikor kölyök koromban :D ... És ragaszkodom hozzá  :tt2: ... Azt, hogy "ikerfényszóró", valamikor '90 magasságában olvastam először, a Christine-ben  :) ... Amúgy pont ugyanezzel a logikával meg lehetne támadni ezt is: ikerfényszóró van minden autón, hisz van két egyforma fényszórója  ;) :szemez: ... Nemde? Szóval szvsz érti mindenki a "dupla kereklámpás"-t is meg az "ikerfényszórós"-t is, én pedig utóbbit csak a dupla SZÖGLETES fényszórós kocsikra szoktam alkalmazni.

Egyik sem pontos, de mindegyik teljesen érthető  :flowers: ... Asszem, egyedül a "négy fényszórós" vagy "négylámpás" lenne teljesen precíz és egyértelmű  ;) :lol:
Abszolút igazad van, tökéletesen egyetértek.
 De az idősebb jogán maradnék annál, amit megszoktam, Te is tégy így.  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Anno...
« Válasz #156 Dátum: 2012.02.19 16:04:40 »
Abszolút igazad van, tökéletesen egyetértek.
 De az idősebb jogán maradnék annál, amit megszoktam, Te is tégy így.  ;)
OK  :yes: :D :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Anno...
« Válasz #157 Dátum: 2012.02.19 17:33:26 »
Én a "dupla kereklámpás" kifejezést magamtól találtam ki, valamikor kölyök koromban :D ... És ragaszkodom hozzá  :tt2: ... Azt, hogy "ikerfényszóró", valamikor '90 magasságában olvastam először, a Christine-ben  :) ... Amúgy pont ugyanezzel a logikával meg lehetne támadni ezt is: ikerfényszóró van minden autón, hisz van két egyforma fényszórója  ;) :szemez: ... Nemde? Szóval szvsz érti mindenki a "dupla kereklámpás"-t is meg az "ikerfényszórós"-t is, én pedig utóbbit csak a dupla SZÖGLETES fényszórós kocsikra szoktam alkalmazni.

Egyik sem pontos, de mindegyik teljesen érthető  :flowers: ... Asszem, egyedül a "négy fényszórós" vagy "négylámpás" lenne teljesen precíz és egyértelmű  ;) :lol:
Mester, ha azt hallod hogy "kereklámpás Zsiguli" akkor milyet képzelsz magad elé? Amin 1 fényszóró van középen?  [rohog]
Ugye nem? Innentől aztán a "dupla kereklámpás" is egyértelművé válik ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Anno...
« Válasz #158 Dátum: 2016.02.02 22:14:21 »
music