Szerző Téma: Anno...  (Megtekintve 53824 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Anno...
« Válasz #15 Dátum: 2009.01.22 15:44:58 »
Ez pedig az Örs Vezér Tere, 1984-ben:

Mennyit jártunk arra nagyapámmal akkoriban  :clap: ... Én imádtam a metrót, nyaranta mindig töltöttünk kb. két hetet BP-en, és olyankor az első nap az volt az egyik fix program, hogy az összes metróval elmentünk végállomástól végállomásig, és vissza  :yes: - ez volt a "metrókázás" című programpont  :) ! De az Örs azért is volt gyakori célpont, mert elég gyakran indultunk onnan a HÉV-vel Gödöllőre, rokonokhoz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Anno...
« Válasz #16 Dátum: 2009.01.22 15:55:40 »
Én imádtam a metrót, nyaranta mindig töltöttünk kb. két hetet BP-en, és olyankor az első nap az volt az egyik fix program, hogy az összes metróval elmentünk végállomástól végállomásig, és vissza  :yes: - ez volt a "metrókázás" című programpont  :) ! De az Örs azért is volt gyakori célpont, mert elég gyakran indultunk onnan a HÉV-vel Gödöllőre, rokonokhoz.

Én féltem a metrón ::) ameddig ment az alagútba: ment a para, a trolikat viszont imádtam :yes:

Emlékszem vasárnaponként húztam Anyám haját hogy menjünk trolizni, olyankor 75-ös trolival a Népligettől le a Dózsa György útig, a Volga szállónál mikor fordult vissza troli, mindig szólt a sofőr (mert persze nekem rögtön a j/1-en kellett ülnöm :clap:) hogy végállomás, aztán Anyám mondta hogy mi megyünk még1 kört :clap: :clap: :wub:

És akkor még a békávé sofőrök is mosolygósak voltak :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Anno...
« Válasz #17 Dátum: 2009.01.22 15:55:53 »
Így nézett ki a városom 1919-ben  :wub: ...

De ezt a montázst is érdemes megnézni - a kivitelezése jobban nem is passzolhatna a topik témájához  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Anno...
« Válasz #18 Dátum: 2009.01.22 16:03:52 »
Én féltem a metrón ::) ameddig ment az alagútba: ment a para, a trolikat viszont imádtam :yes:

Rajongtam a metróért, az egész procedúráért, hogy most ilyen fantasztikus mozgó lépcsőkön (életemben nem láttam előtte mozgólépcsőt!) át lemegyünk a föld alá, persze előtte keresztülmegyünk azokon a fura automatákon, amelyeken ugye zöld vagy piros fény világított, és (asszem) 2 Ft-ost kellett beledobni, hogy beengedjen - az egész totális űrtechnika volt számomra  :clap: ... És aztán az a földalatti vonat, ami feeling szerint 2000-el repeszt az alagútban, meg a hangosbemondó, meg az automata ajtók, meg a hang, meg az egész  :wub:

Csak a 2-esen a Duna alatti szakasztól paráztam kicsit, hogy beomlik az alagút és elönt mindent a víz  :helpsmilie: ... Az volt a szokásom, hogy amikor a Kossuth téren záródtak az ajtók, akkor vettem egy bazinagy levegőt, és megpróbáltam benn tartani egészen addig, míg a Batthyány téren újra ki nem nyíltak  :lol: ...

A troli, az viszont eléggé kimaradt nekem. Talán ha életemben négy-öt alkalommal ültem rajta összesen. Valahogy azokban az irányokban, amelyekben jellemzően mozogtunk, nem kellett/lehetett trolival közlekedni. Nem is emlékszem, hogy azokra anno milyen jegy kellett... Mármint úgy értem, abban a korszakban, amikor még a metró pénzdobálós volt, a villamosra sárga, a buszra meg kék színű jegy dukált. Nemtom, milyen kellett a trolira.

Pedig gyűjtöttem ám a jegyeket  :yes: ... Irtózatos mennyiségű villamos- és buszjegyet halmoztam fel az évek során, a családtagoknak sosem volt szabad eldobni őket, oda kellett adniuk nekem  :D ... Én meg akkurátusan dobozoltam és elpakoltam őket. Még valahol talán meg is van, bár az utóbbi húsz évben nem találkoztam velük  ::) ... Franc tudja, lehet, hogy anyámék kidobták, mikor átköltöztünk Váradról Pécsre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Anno...
« Válasz #19 Dátum: 2009.01.22 16:15:18 »
Anyum metróvezető volt régen. Nagyon kislány koromban teljesen elképedtem és halálfélelmem volt akkor, amikor beültettek előre (!!!) a vezetőhöz és megláttam, hogy nincs kormány!  :D
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Anno...
« Válasz #20 Dátum: 2009.01.22 17:18:08 »
A metro 1 forintossal ment (mármint a kapu). A trolira emlékeim szerint villamosjegy kellet.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Anno...
« Válasz #21 Dátum: 2009.01.22 19:12:10 »
Én imádtam a metrót, nyaranta mindig töltöttünk kb. két hetet BP-en, és olyankor az első nap az volt az egyik fix program, hogy az összes metróval elmentünk végállomástól végállomásig, és vissza  :yes: - ez volt a "metrókázás" című programpont  :) ! De az Örs azért is volt gyakori célpont, mert elég gyakran indultunk onnan a HÉV-vel Gödöllőre, rokonokhoz.

Én féltem a metrón ::) ameddig ment az alagútba: ment a para, a trolikat viszont imádtam :yes:

Emlékszem vasárnaponként húztam Anyám haját hogy menjünk trolizni, olyankor 75-ös trolival a Népligettől le a Dózsa György útig, a Volga szállónál mikor fordult vissza troli, mindig szólt a sofőr (mert persze nekem rögtön a j/1-en kellett ülnöm :clap:) hogy végállomás, aztán Anyám mondta hogy mi megyünk még1 kört :clap: :clap: :wub:

És akkor még a békávé sofőrök is mosolygósak voltak :hmmmm:
Na igen, a régi jó kis Ziu trolikon a J/1 volt a legjobb hely. Micsoda kilátás, micsoda rugózás!  :yes: Én anno nagymamámat kergettem őrületbe azzal, hogy vonatozhatnékom volt. Kivillamosoztunk a Nagyállomásra, majd felszálltunk a Békéscsaba felé menő vonatra, amiről le lehetett szálni Szeged-Rókus állomáson, ahonnan visszavillamosoztunk az 1es vilivel a Nagyállomásra, ahol felszálltunk a Békéscsaba felé közlekedő vonatra... :rockon:
Gabe 254.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Anno...
« Válasz #22 Dátum: 2009.01.22 19:22:02 »
Trolit én is szerettem  :) , nem is tudom mikor ültam rajta utoljára.
Régen iskolába miden nap trolival mentem, igaz csak 1 megállóra volt.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Anno...
« Válasz #23 Dátum: 2009.01.22 19:47:06 »
Akkor itt a szegedi ZIU9



És a Ziu5, ami nekem a kedvencem volt.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Anno...
« Válasz #24 Dátum: 2009.01.22 19:52:19 »
A metro 1 forintossal ment (mármint a kapu). A trolira emlékeim szerint villamosjegy kellet.

Igen villamosjegy!

Ilyen ni!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Anno...
« Válasz #25 Dátum: 2009.01.22 20:11:33 »
A metro 1 forintossal ment (mármint a kapu). A trolira emlékeim szerint villamosjegy kellet.

Igazad van, tényleg egyforintos kellett a metróba  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Anno...
« Válasz #26 Dátum: 2009.01.22 20:15:21 »
Én anno nagymamámat kergettem őrületbe azzal, hogy vonatozhatnékom volt. Kivillamosoztunk a Nagyállomásra, majd felszálltunk a Békéscsaba felé menő vonatra, amiről le lehetett szálni Szeged-Rókus állomáson, ahonnan visszavillamosoztunk az 1es vilivel a Nagyállomásra, ahol felszálltunk a Békéscsaba felé közlekedő vonatra... :rockon:

Sanyarú gyerekkor :tt2: :D
Az én imádott nagymamám sokszor el is vitt Békéscsabára, és soroltam vígan az összes megállóhelyét a vonatnak.... Régi szép idők, de jó is volt gyereknek lenni, néha visszasírom, néha visszaváltozok :D
Most meg már 70felett járnak a nagyszüleim, és tavaly végigsírták a Hévízig tartó utat, hogy elszaladt az idő, és most már én viszem őket....
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Anno...
« Válasz #27 Dátum: 2009.01.22 20:50:40 »
...tavaly végigsírták a Hévízig tartó utat, hogy elszaladt az idő, és most már én viszem őket....
Nagyon imádnivalóak lehetnek!  :yes:  :D Ezt nekik:  :hug:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Anno...
« Válasz #28 Dátum: 2009.01.22 20:54:54 »
néha visszaváltozok :D

Erről van szó, az a jó, ha erre mindig képes marad az ember  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Re: Anno...
« Válasz #29 Dátum: 2009.01.22 23:12:01 »
emlékszem a fonyodligeti nyaralásokra. anyám leküldott a gyerektáborba és két hét mulva ok is lejottek a családosba én meg fogtam a cuccom és átmentem a szot udulo egyik részérol a másikra. egy hónapot lenn voltam a balcsin nonstop. ma meg 100e/5nap... :nono:
bejártam fonyodot ,mindig mentem a helyi németektol kulfoldi sorosdobozt meg cigisdobozt  gyujteni, mert gyujtottem
nézegettem a nagy német motorokba 200, 220ig volt skálázva az óra.. :wub: hú nagydolog volt
volt vmi mazda rx7 vagy nemttomi az a legenda az egyik németnek..csak bámultam a bukolámpáját...
sima hamburger 18ft extra 20ft ez 85ben volt

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002