Szerző Téma: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!  (Megtekintve 81758 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #90 Dátum: 2009.01.24 16:31:06 »
Visszatérve a kiinduló témához.... :tt2:

Tutinet, hogy állsz az elhatározással??  :devil:
www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #91 Dátum: 2009.01.24 16:32:57 »
Figyu van egy srác akinek tte-s kopmija van Ő magyar.semmi ilyen open,meg closed loop baja nincsen.Akinek greddy cucca van Ő görög,neki sincs semmi baja a kopmival... mindketten minimum 2 ée használják problémamentesen.

Hat nem tudom, mivel te magad mondtad, hogy egyikuknek sincs semmilyen muszere, EGT, nyomas, wideband, stb. elegge szerencsesek akkor, ha nincs gondjuk. Egyaltalan hogy lett betuningolva az Emanage? A closed loop meg nem valogat. Closed loopban soha semmilyen piggy back computer (pl Emanage) nem kepes beleszolni a befecskendezett uzemanyag mennyisegebe. Ezen soha senki nem tud valtoztatni mert a Toyota ECU ilyen (Celica, Corolla 2001+). Mondjuk ha nincs muszered vagy laptopod akkor persze ast sem tudod hogy mikor van closed loopban....

Egy mazlijuk lehet, hogy amig a gyari komputer closed loopban van (0-4000RPM altalaban) addig nem igazan tolt a kompresszor es nem megy fel az EGT. Turbonal maskeppen lenne. Vagypedig kikotottek az elso oxigen szenzort es ettol sohasincs closed loopban az ECU.


A magyar srácnak tte-s toyota ecuja van a görögnek meg e-manage.Nem írtak semmilyen gondról ami a kompi miatt lehetne.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #92 Dátum: 2009.01.24 16:33:45 »
valahogy csak sikerült el :censored:-nom az előző hozzászólást....  :clap:

Megigazítottam.
 ;)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #93 Dátum: 2009.01.24 16:41:36 »
Visszatérve a kiinduló témához.... :tt2:

Tutinet, hogy állsz az elhatározással??  :devil:


Én benevezném valahova egy tesztvezetésre:-)

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #94 Dátum: 2009.01.24 17:05:04 »
valahogy csak sikerült el :censored:-nom az előző hozzászólást....  :clap:

Megigazítottam.
 ;)


Király vagy! Köszi!   :clap:
www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community

TSityu

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #95 Dátum: 2009.01.25 09:53:34 »
Szia  Szuti,

Tegnap sikerült elhozni a kocsit, nem volt több bonyodalom. Egy kis olajat rá kellet önteni, de majd meglátjuk. A próbaút alatt minden ok. a váltó kicsit szokatlan, de majd belejövök.
A Cartásnak pedig annyit, hogy: hagyja a tuningolást másra, vegyen egy TS-t a garázsba!
Az, hogy a legújabb diesel mondeót 160-nal végigtolod az Érdi emelkedőn, majd mikor kiáll előled elhúzol mellette ( látni kellet volna a két öltönyös fickó tátott száját ) többet ér bármilyen hátsó spoliernél.

Hálás köszönet mindenért.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #96 Dátum: 2009.01.25 10:12:38 »
Szia  Szuti,

Tegnap sikerült elhozni a kocsit, nem volt több bonyodalom. Egy kis olajat rá kellet önteni, de majd meglátjuk. A próbaút alatt minden ok. a váltó kicsit szokatlan, de majd belejövök.
A Cartásnak pedig annyit, hogy: hagyja a tuningolást másra, vegyen egy TS-t a garázsba!
Az, hogy a legújabb diesel mondeót 160-nal végigtolod az Érdi emelkedőn, majd mikor kiáll előled elhúzol mellette ( látni kellet volna a két öltönyös fickó tátott száját ) többet ér bármilyen hátsó spoliernél.

Hálás köszönet mindenért.

Szeva Sityu,üdv a clubban:-))

Hát igen egy ts az ts marad.Örülök hogy elégedett vagy.Privátban elküldöm Ricsi számát mondtam neki hogy keresni fogod hétfőn hogy átnézze a gépet.Őt ha havod és nem veszi fel vagy kinyom akkor semmi gond épp nagyon dolgozik,de később próbáld meg újra:-)Arra vigyázz csak hogy a hátsó futómű nem olyan jó mint a hondáé,mert ez merev felfüggesztésű csak hogy nehogy beess egy kanyarba túl gyorsan.Mondjuk a vsc segít sokmindenen,de azért szokd meg előbb azt a 100pacitöbbletet:-)Ha tapasztalatokat írsz akkor itt is van Ts topic és ott már szinte mindent tudunk:-)))

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #97 Dátum: 2009.01.25 10:15:55 »
Tutinet, hogy állsz az elhatározással??  :devil:

Hi!

Sehol, nincs rá pénz. Sajnos egy TS ára 2 db. olyan 1.4-es  ára, mint  ami nekem is van.

Mivel faceliftest vennék mert az tetszik , ,ill. 5 ajtósat mert ha a család meglátja a 3 ajtósat ..na azt nem részletezném........ :no:

De figyeljük a hirdetéseket és veszek kaparós sorsjegyet is hátha nyerek, komoly. Haver 5 millát nyert csak úgy..... :D :D

Egyébként max. elégedett vagyok a jelenlegi járgányommal, csak egy kis plusz optikai tuningot  szeretnék rá , ennyi. :cool2:


Mint látod egy TS ára nem annyi mint 2 1.4-esé csak azzal kell megalkudnod hogy idősebb autót vezegtetsz,de megbízhatót és szupergyorsat az eddigihez képest.Sityu is egy 90lovasból ült át és gondolom most másképpen érzi magát,persze más ember nem lesz tőle az ember,de szabadabban érzi magát az biztos:-)

TSityu

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #98 Dátum: 2009.01.25 10:31:44 »
Szia Szuti,

Egyenlőre csak az egyeneseket próbálgatom, sem az idő, sem a gumi nem alkalmas még a kanyarvadászatra, a futómű nekem megfelel.
A tegnapi próbaúton (szűk 300km) a haverom úgy kapaszkodott, hogy a körme nyoma bennmaradt az ajtókárpitba, azem többször is említette, hogy Ő szívesen kiszállna ha lassítanék, vagy valami ilyesmi, de nemigazán figyeltem rá.

Várom a számot, köszi.   

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #99 Dátum: 2009.01.25 15:45:13 »
Ricsit most nem fogod tudni elérni egy darabig, mert nem dolgozik, és külföldön lesz.

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #100 Dátum: 2009.01.25 17:19:58 »
gratulálok én is a géphez.
Tutinet, én tavaly nyáron vettem, 2002-es, 5 ajtós, ha gondolod, mehetünk egy "tesztvezetésre" :D
TS forever:)

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #101 Dátum: 2009.01.25 21:33:31 »
Kéne a facelift előtti TS-ről a gyári leírás, mik vannak benne alapszériában.

Van egy egész jó állapotú 60.000 km-el, és 5 ajtós. Meg tudnék vele barátkozni a képek alapján.  :yes:

Holnap rácsörgök a boltra , ki kéne nyomozni a tulajt........ Esteleg ha próbaút ,... de ne igyunk előre a medve bőrére......
1-2 ember jöhetne aki szakértőbb nálam TS ügyben , Szuti és mégvalaki.

http://www.hasznaltauto.hu/2331299_toyota_corolla_2002


Ugyanilyen van nekem is:D szívesen segítek, ha kéred:) Ami nincs a ráncfelvarrothoz képest: esőérzékelős ablaktörlő, fényre sötétedő belső visszapillantó tükör, fehér (égkék?) műszerfal világítás-ebben még piros.
TS forever:)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #102 Dátum: 2009.01.25 21:45:22 »
Elszomorítalak,ez törött volt.Onnan tudom csak én is hogy múltkor megtalált a wiwen egy vadidegen srác/ne kérdezzétek hogyan fogalmam sincs/,de megnézte a kocsit és már messziről látszott neki is hogy ez törött volt.Még egy van ami szintén régóta van fent a használtautón,azt én nem láttam még,de talán Peti mondta hogy az is törött lehetett.Ez az:

http://www.hasznaltauto.hu/2155114_toyota_corolla_2002

Itt van még 1.Ebben kb annyi km van mint amit most Sityu cimbim vett és én ennyiért meg is próbálnám megvenni amennyiért mondjuk Ő vette.Olyan 2.3-2.4 körül.Ez az:

http://www.hasznaltauto.hu/2656188_toyota_corolla_2002

Mondjuk ehhez van téli,nyárigumiszett is....
Nem akarom szétoffolni a topicot,de arra gondoltam ha jó lenne nem csak 5 ajtós autó akkor akár régebbi celicát is vehetnél akár csak olyat ami 140pacis azzal is lehet pályázni és jó futóműve is van.Nova az indexról ilyennel ment a ringen.Itt a vidi róla:Jó kör.



Szóval ha nem akarsz mindenképpen ts-t venni,de sportosabbra vágysz akkor lehetne lehetőség váltani sportosra/abban mondjuk sokat szállítani nem tudnál,de más lenne az egész feeling/.Ha mégis erősebbet akarsz és itt jön az off és nincs olyan a kínálatban ami illene az anyagi lehetőségekhez és gyors is meg erős és kényelmes is lenne.Megbízhatóságot azért nem írok,mert most nem toyotákat fogok írni.Szóval akkor Clio rs,206RC mind2 nagyon durván jó a pályán és utcára is alkalmas és olcsó is ahogy néztem vagy még focus st a régebbi 170 paci körüli és 2002-2003-asok.

Persze én egyértelműen a toyotára szavazok bármelyik modellben..

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #103 Dátum: 2009.01.25 21:58:59 »
Elszomorítalak,ez törött volt.Onnan tudom csak én is hogy múltkor megtalált a wiwen egy vadidegen srác/ne kérdezzétek hogyan fogalmam sincs/,de megnézte a kocsit és már messziről látszott neki is hogy ez törött volt.Még egy van ami szintén régóta van fent a használtautón,azt én nem láttam még,de talán Peti mondta hogy az is törött lehetett.Ez az:

Kérdés milye volt törve. Mert ha max egy spoiler vagy egy sárvédő az nem izgatna. Meg tudod kérdezni milye volt törve ?
Esetleg az a srác akivel értekeztél előkerülhetne...


Peti itt bandázik a fórumon a srácnak meg írok a wiwen...

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #104 Dátum: 2009.01.25 22:06:34 »
Sityu ezt most írta egy cimbim.Jól mondtam a vásárlásnál amikor néztük az autódat:

!!!! "....kereskedéből vásárolt használt vagy új autóért az autókereskedés 6 hónap szavatoságot kell vállalnia...." ezt tudtátok??? ez törvény!!
ha kell belinkelem
A kedvesemék használt autóra árulnak garanciát, kereskedéseken keresztül. Innen az infó. Ugye ezt nem sok mindenki tudta eddig?