Szerző Téma: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!  (Megtekintve 79337 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #75 Dátum: 2009.01.23 14:39:09 »
Igen, ki kell cserélni a motortér fedőt olyanra, amire az van írva, hogy VVTL-I.
 [rohog] [rohog] [rohog]

Miért Misi az is tuning nem?:-))

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #76 Dátum: 2009.01.23 14:40:14 »
Ja, optikai.
 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #77 Dátum: 2009.01.23 14:43:27 »
De akkor már ilyen is kell rá!!  [rohog]

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #78 Dátum: 2009.01.23 17:36:37 »
...hát meg kell találni az ideális arányt az biztos.Ha Talán annyit megér hogy most még nem mész csak mondjuk itthon nyaralni hogy beletedd magad egy Ts-be.Nekem megérte.Nyár mindig van a fiatalság viszont szalad:-)

Hát ez az, annyira én sem vagyok már fiatal sajna.......
20-as éveimben meg esélyem se volt autóra.


Akkor végképp nincs más választásod csak egy TS.... És mikor ha nem most???    :devil:

Jobb lenne ezzel belföldön cirkulálni, mint az 1,4-essel külföldön, nem??  :whistling:

www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #79 Dátum: 2009.01.23 23:48:36 »
Akkor végképp nincs más választásod csak egy TS.... És mikor ha nem most???    :devil:

Jobb lenne ezzel belföldön cirkulálni, mint az 1,4-essel külföldön, nem??  :whistling:
Így van itt a válság, most kell autót venni, cserélni.  :yes:
OFF
És akinek 2 GT4-ese is van  :whistling:
Megnéztem a pirosat amikor Ricsinél voltam.. Lesz vele dolog. Most nem kifejezetten szalon-állapot :D
Mi a terv vele?
ON


Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #80 Dátum: 2009.01.24 00:03:44 »
Szóval erről beszéltem skypeon :D :devil:


kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #81 Dátum: 2009.01.24 00:07:40 »
Szóval erről beszéltem skypeon :D :devil:


Azért ez kicsit sokáig tartana...  :whistling: ;)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #82 Dátum: 2009.01.24 14:53:48 »
Szóval erről beszéltem skypeon :D :devil:



Most miről beszéltél pontosan ? Megnéztem a videót és egy spoilerezett fehér Corollát láttam, aminek fülsértő hangja lett a hátsó dobtól. Viszont Pl. Ricsi tudná milyen dobot tegyen rá, hiogy normális hangja legyen akár egy 1.4-esnek is. A múltkor egy Peugeut 208-asra tett hátsó dobot és jó mély hangja lett.

De nem értem hogy jön ez a video az én esetemhez.......

Rossz topicba linkeltem be csak a matricát mondtam hogy jól néz ki ha meg van csinálva...

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #83 Dátum: 2009.01.24 15:46:11 »
Na mit találtam Neked!:)

http://global.ebay.com/Blitz_Supercharger_Kit_-_Toyota_1ZZ-FE_/200299475020/item

Hat ez azert nem ilyen egyszeru Szuti. A Blitz es Greddy (Magnuson MP62) kompresszor kitek egyaltalan nem mennek a ZZ-FE motorokkal, ezeket a 2ZZ-GE-hez fejlesztettek ki (Celica GTS) es minden mas kocsihoz atalakitasok szuksegesek. Hol tobb, hol kevesebb. Pl. bizonyos Celica-nal (2004-2005) ki kell szerelni a levego befecskendezo rendszert, mig korabbi kocsiknal nem. Sot bizonyos variaciokban a digitalis gazpedalt bowdenesre kell alakitani ennek minden nehezsegevel egyutt.

Szerintem a hirdetes el van irva, vagy mar egy erosen atalakitott verzio. De nem lepodnek meg, ha fizikailag fel sem menne a motorra...
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #84 Dátum: 2009.01.24 16:01:17 »
Na mit találtam Neked!:)

http://global.ebay.com/Blitz_Supercharger_Kit_-_Toyota_1ZZ-FE_/200299475020/item

Hat ez azert nem ilyen egyszeru Szuti. A Blitz es Greddy (Magnuson MP62) kompresszor kitek egyaltalan nem mennek a ZZ-FE motorokkal, ezeket a 2ZZ-GE-hez fejlesztettek ki (Celica GTS) es minden mas kocsihoz atalakitasok szuksegesek. Hol tobb, hol kevesebb. Pl. bizonyos Celica-nal (2004-2005) ki kell szerelni a levego befecskendezo rendszert, mig korabbi kocsiknal nem. Sot bizonyos variaciokban a digitalis gazpedalt bowdenesre kell alakitani ennek minden nehezsegevel egyutt.

Szerintem a hirdetes el van irva, vagy mar egy erosen atalakitott verzio. De nem lepodnek meg, ha fizikailag fel sem menne a motorra...

Én csak azt linkeltem be amit találtam.Amúgy a srác akinek a greddy szett van csak azt mondta hogy a yaris vízpumpáját kellett áttenni a coriba és kész.Amúgy neki 2éve megy rendesen a dolog és semmi baja.Azt gondolom ha a gyári tte kompresszorosnak sincs baja akkor a greddynek sem kellene.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #85 Dátum: 2009.01.24 16:10:29 »
Én csak azt linkeltem be amit találtam.Amúgy a srác akinek a greddy szett van csak azt mondta hogy a yaris vízpumpáját kellett áttenni a coriba és kész.Amúgy neki 2éve megy rendesen a dolog és semmi baja.Azt gondolom ha a gyári tte kompresszorosnak sincs baja akkor a greddynek sem kellene.

De a sracnak nem TTE-s cucca van? Vagy Greddy?
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #86 Dátum: 2009.01.24 16:19:00 »
Így van itt a válság, most kell autót venni, cserélni.  :yes:
OFF
És akinek 2 GT4-ese is van  :whistling:
Megnéztem a pirosat amikor Ricsinél voltam.. Lesz vele dolog. Most nem kifejezetten szalon-állapot :D
Mi a terv vele?
ON


A belseje annyira nem zavar...  kell egy kis nemes penész...  :lol:


A motorra mond egy kb összeget a Ricsi (csapágyas+füstöl) aztán számolgatok egyet...  :whistling:

Ha sokba kerülne, akkor alkatrészenként eladom+megtartom ami nekem kellhet az ezüsthöz...


Ha nem vészes, akkor mindent kszedek belőle, csak az ülés marad + kap egy kis törődést economy módban aztán marad pályázni, hogy ne a másikat kelljen nyúzni...  :devil:


Helyretettem az idézetet.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.24 16:33:25 írta Misi »
www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #87 Dátum: 2009.01.24 16:20:56 »
Én csak azt linkeltem be amit találtam.Amúgy a srác akinek a greddy szett van csak azt mondta hogy a yaris vízpumpáját kellett áttenni a coriba és kész.Amúgy neki 2éve megy rendesen a dolog és semmi baja.Azt gondolom ha a gyári tte kompresszorosnak sincs baja akkor a greddynek sem kellene.

De a sracnak nem TTE-s cucca van? Vagy Greddy?
Figyu van egy srác akinek tte-s kopmija van Ő magyar.semmi ilyen open,meg closed loop baja nincsen.Akinek greddy cucca van Ő görög,neki sincs semmi baja a kopmival... mindketten minimum 2 ée használják problémamentesen.

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #88 Dátum: 2009.01.24 16:24:06 »
valahogy csak sikerült el :censored:-nom az előző hozzászólást....  :clap:
www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #89 Dátum: 2009.01.24 16:29:37 »
Figyu van egy srác akinek tte-s kopmija van Ő magyar.semmi ilyen open,meg closed loop baja nincsen.Akinek greddy cucca van Ő görög,neki sincs semmi baja a kopmival... mindketten minimum 2 ée használják problémamentesen.

Hat nem tudom, mivel te magad mondtad, hogy egyikuknek sincs semmilyen muszere, EGT, nyomas, wideband, stb. elegge szerencsesek akkor, ha nincs gondjuk. Egyaltalan hogy lett betuningolva az Emanage? A closed loop meg nem valogat. Closed loopban soha semmilyen piggy back computer (pl Emanage) nem kepes beleszolni a befecskendezett uzemanyag mennyisegebe. Ezen soha senki nem tud valtoztatni mert a Toyota ECU ilyen (Celica, Corolla 2001+). Mondjuk ha nincs muszered vagy laptopod akkor persze ast sem tudod hogy mikor van closed loopban....

Egy mazlijuk lehet, hogy amig a gyari komputer closed loopban van (0-4000RPM altalaban) addig nem igazan tolt a kompresszor es nem megy fel az EGT. Turbonal maskeppen lenne. Vagypedig kikotottek az elso oxigen szenzort es ettol sohasincs closed loopban az ECU.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb