Szerző Téma: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!  (Megtekintve 81752 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #45 Dátum: 2009.01.21 21:53:25 »
Most beszéltem egy barátommal, aki a XIII. ker-ben a Lehel-Hungária saroktól nem meszze lakik a Centrál parkban. Ott van egy TS-es srác (fekete színű TS)a mélygarázsban szokott parkolni de panaszkodott a barátomnak, hogy 13-14 litert is megeszik a TS-e. Tényleg ilyen vészes a fogyija ?
Ennyit 3 literes autók esznek , nem ?

Figyu.ha pályán vagyok akkor nekem olyan 16-20liter a fogyi amikor most voltam olaszban akkor olyn 140-es átlaggal 9.1 volt és ha városban vagyok,de alig melegszik fel a moci akkor most éppen 10.5 a fogyi és azért néha elengedem amikor nem csúszik,de most csak óvatosan úgy hogy az enyém ugye húzva van.Szóval sztem olyan 9.5-el el lehet járni ha normálisan mész.Ha meg nem akkor annak vállald a felelősségét a kútnál.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #46 Dátum: 2009.01.21 23:30:56 »
Az 1.6-os szerintem sem alternatíva. Annyit nem ér meg az egész eladás-vétel-átírás hajcihő... TS vagy SEMMI!!!  :tt2:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #47 Dátum: 2009.01.21 23:33:18 »
Még mielőtt nagyon belemelegednénk a TS vásárlásba:
Akárcsak az e-Byen, itt is ki kell fizetni az autót, ha aláírod az adásvételit.
 [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #48 Dátum: 2009.01.21 23:37:58 »
 [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #49 Dátum: 2009.01.21 23:41:49 »

Persze, ez a sportos dolog mindig relatív. Viszont simán lehet, hogy az 1,4-el elégedetlenkedő Tutinetet simán kielégíteni a nyomatékosabb, dinamikusabban pörgő 1,6-os motor, aminél így alapban nem lehet sokkal virgoncabb a TS Yaris sem, nameg egy chip-el már 125/130lovasként kimondottan pimasz dolgokat is lehet művelni vele. Tényleg a malacpersely szólt belőlem, végül is jóval olcsóbb a TS-nél, egyszerűbb belőle megkímélt példányt találni, nameg a spoilerszett rajta van ezeken is.
Fejből nem tudom az 1.6 paramétereit (utánakeresni meg lusta vagyok :) ) de a yaris TS 109LE, 140Nm, és 950kg, ehhez még hozzájön az 1.6-os corolláénál rövidebb áttételezés. Szerintem a corollánál jóval dinamikusabb. És innen a corolla TS még egy nagy ugrás.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #50 Dátum: 2009.01.22 08:04:01 »
Nem 105Le a TS Yaris? No de lényegtelen, valóban dinamikusabb tud lenni a Yaris, viszont napi használatba ez nem jön ki nagyon, nem hátbaverő a különbség érzésem szerint. Maradjunk abban, hogy az 1,6 azért dinamikusabb az 1,4-nél, és készségesebben pörög, ahogy emlékszem.
Félreértések elkerülése végett én is azt mondom, hogy vegyen TS-t, viszont olcsóbb B megoldásként egy 1,6 Sport felszereltség sem lehet nagyon nagyon rossz döntés, mivel a motor alapból erősebb (ezzel megspórolható a motortuining, meg sportlégszűrő meg mittudomén hogy akarta az 1,4-et tuningolni Tutinet), nameg alapból körbe van spoilerezve a kocsi, ami szintén megspórolható. Ez csak egy kis kitérő, inkább koncentráljunk a TS-re :winkiss:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #51 Dátum: 2009.01.22 09:18:13 »
A 109LE-t TMH-s pdf-ből néztem, de én is láttam már 105-t és 106-t is. A facelift során is volt változás. A forgalmiban nem emlékszem már hány kW volt.
A többi részben egyetértünk :)

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #52 Dátum: 2009.01.22 09:52:10 »
Nem 105Le a TS Yaris? No de lényegtelen, valóban dinamikusabb tud lenni a Yaris, viszont napi használatba ez nem jön ki nagyon, nem hátbaverő a különbség érzésem szerint. Maradjunk abban, hogy az 1,6 azért dinamikusabb az 1,4-nél, és készségesebben pörög, ahogy emlékszem.
Félreértések elkerülése végett én is azt mondom, hogy vegyen TS-t, viszont olcsóbb B megoldásként egy 1,6 Sport felszereltség sem lehet nagyon nagyon rossz döntés, mivel a motor alapból erősebb (ezzel megspórolható a motortuining, meg sportlégszűrő meg mittudomén hogy akarta az 1,4-et tuningolni Tutinet), nameg alapból körbe van spoilerezve a kocsi, ami szintén megspórolható. Ez csak egy kis kitérő, inkább koncentráljunk a TS-re :winkiss:
Tutinet helyzetében - na nem nagyon, de mégis - rossz döntés lenne az 1.4-1.6 csere. Nem tudom hogyan pörög most az E12 piaca, de nem mehet vmi fényesen, kérdéses, hogy milyen kondíciókkal tudná eladni az autóját. (Mondjuk ez TS vásárlásnál is fennáll.) Emellett most vette nemrég az 1.4-et, az autó még - ha jól tudom - nincs kifizetve, így előtörlesztési díj + áthitelezni az "új" autóra a tartozást + átíratás + egy alap szervizelés, ect-ect... Rádob egy valag pénzt, és akkor még nem garantált a "kielégülés"! :tt2: Félreértés ne essék: A TS-nél ugyanez a helyzet, viszont egy jóval értékesebb és  élvezhetőbb autót kap cserébe.
Csatlakozom kmr-hez és idézem a klasszikust: "Az 1.6-os szerintem sem alternatíva. Annyit nem ér meg az egész eladás-vétel-átírás hajcihő... TS vagy SEMMI!!!"
hazard

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #53 Dátum: 2009.01.22 11:07:20 »
Tutinet autóján nincs hitel.
         

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #54 Dátum: 2009.01.22 11:20:50 »
Ezt én is így tudtam mert valahol szerintem hivatkozott erre.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #55 Dátum: 2009.01.22 11:44:45 »
Tutinet autóján nincs hitel.
Pedig nekem így rémlett. Akkor "spórolhat" 50-100e-t az autócsere során!  :D
hazard

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #56 Dátum: 2009.01.22 11:59:49 »
Ismétlem, tutinet kp-re vette a kocsiját.  :flowers:
Hallod, tutinet, egy csomó lóvét spórolhatsz így.  :D
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #57 Dátum: 2009.01.22 12:12:42 »
De látom a TS téma már júliusban is napirenden volt :D

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #58 Dátum: 2009.01.22 12:14:22 »
Ismétlem, tutinet kp-re vette a kocsiját.  :flowers:
Hallod, tutinet, egy csomó lóvét spórolhatsz így.  :D
Hát ha még havi törlesztőt sem fizet, akkor tuti tele lehet zsetonnal! :tt2: Nem kérdés a csere :excl: :punk:
hazard

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #59 Dátum: 2009.01.22 14:02:35 »
A 109LE-t TMH-s pdf-ből néztem, de én is láttam már 105-t és 106-t is. A facelift során is volt változás. A forgalmiban nem emlékszem már hány kW volt.
A többi részben egyetértünk :)

Én elvittem az autót gyári állapotban egy teljesítménymérésre, 105.6 bhp volt a végeredmény, kétszer is meghúztuk, az elsőnél 105.4 a másodiknál pedig két tizeddel több. A fejlesztések után pedig 123.8 bhp az eredmény, jelenlegi állapotában. Lényegtelen mi van feltüntetve a forgalmiban, az autók a gyárból teljesen más paraméterekkel gurulnak le a szalagról. A TMH pedig szerintem csak felkerekített azt a számot 109-re...

Toyota Yaris T SPORT
153