Szerző Téma: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!  (Megtekintve 81891 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #165 Dátum: 2009.01.30 14:25:43 »
Akkor ki jon ma este? Esetleg en is beugranek a klubkartyamert...

Én megyek.

én is megpróbálok odaérni
TS forever:)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #166 Dátum: 2009.01.30 18:36:58 »
Most nem értem, tutinet az elején nagyon odavolt a ts-ért és most meg úgy veszem ki a szavaiból, hogy inkább már nem kell neki... Nem hiszem, hogy az emberek itt rászeretnék őt beszélni bármire is, csak segíteni abban, hogy inkább egy erősebb autót vegyen mint az 1.4-est tuningolja. Szuti nagyon jól leírta a lényeget, ha pályázni és erősebb autóra vágyik valaki, akkor az inkább hoz egy kis áldozatot, eladja a makulátlan verdáját és befektet egy sokkal erősebb autóba ami teljesen megfelel igényeinek és vágyainak! Na persze, ez jár némi veszteséggel is, lesz egy pár évvel idősebb autója, lesz benne kicsivel több km, de össze sem lehet hasonlítani a kettőt! Ahogy az új ts tulaj is leírta, összehasonlíthatatlan a kettő, tutinet menj el pénteken a talira és vezess vagy ülj be egy ts-be. Tudom, a nyári talin ültél Szuti mellett, gondolom az is keltette fel az érdeklődésedet, én is ültem mellette, nagyon bitang a gépe, én is keresnék magamnak ha lenne rá keret, de sajnos nincs... Szerintem egy próbát megér az újabb tesztvezetés élménye, hiszen egyből rá fogsz jönni, hogy neked ts kell! Itt van Szuti és a többi ts szakértő akik szerintem teljes mértékben önzetlenül fognak neked segíteni és tanácsot adni, még el is menne Szuti veled a kiszemelt autót megnézni, ne hogy zsákbamacskát vegyél. Ott van még Ricsi is aki szintén egy biztos forrás, szerintem kapj az alkalmon, fel a fejjel és hajrá!!!  :sorcerer: Én a helyedben tuti bíznék bennük és elmennék a pénteki talira, beszélgess velük, érdeklődj, szerveződj, tanulj!  :flowers:
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #167 Dátum: 2009.01.30 19:24:42 »
10/10  :yes:
Ennél többet nem is szabad egy e12-re pakolni.

Yes Sir !

Ezért inkább csinosítom amim van , aztán jónapot vegye le a kalapot......

Egy dolgot tisztázni kell mielőtt bárki bármibe ringatná magát.

A Corolla egy alsó középkategóriás autó ami akár családi akár szabadidőautóként akár munkába járni is használhatunk.  A karosszéria egy jól eltalált formára vázra épül. És váz egy és ugyanaz az E12-nél még a facelift előttinél is.
A TS egy jóval erősebb motorral rendelkezik de a futóműve közel ugyanaz - ha nem teljesen az -  karosszériája ugyanaz, mint a nem TS-é. A fékjei picit nagyobbak de alapvetően szinte azok is szériafékek.
Elég megnézni egy  TS és egy sima E12 forgalmiját: közel ugyanaz a tömeg kb150 kg-ak nehezebb a TS, tehát ennyi anyagmennyiséggel kell az megerősített alkatrészeket és a nagyobb motort számolni.

Futóművet , féket stb. lehet erősíteni cserélni de attól még a váz, ami tartja az egészet az ugyanaz. És ezt kell figyelembe venni.

Lehet turbósítani de ez olyan, mintha valaki elkezdi a testépítést és kizárólag a felsőtestét edzi a lábait nem, vagyis nagy mellizmai , széles háta meg nagy bicepsze stb lesz , de vékony lábakon jár, ami egy strandon inkább ciki , nem beszélve arról hogy esetleges testépítő versenyen nem lehet ne ilyen amorf alakkal elindulni.

A compresszor ad még +20-30 LE-t ami még pont elég, de ez azzal jár, hogy a kocsi alját a motor alatt több helyen valamint a hátső lökös alatt  keresztmerevítőkkel kell megerősíteni. Ez nem véletlen és az mutatja, hogy ez a vége ennek a kocsinak jobban ne erőltessük. Vagy lehet , de akkor gyors elhasználódás lesz a vége.

Fentebb belinkelt videók ne bátorítsanak senki hasonlóra, sőt inkább lebeszélő jellege lenne. Ez nem versenyautó, ez utcai autó ami erősebb az átlagnál de semmi több.

Ennek tudatában nekem nem ér meg +2 milliót előteremteni - nincs is honnan, max, kaparósjegy vagy lottó - arra, hogy "közel" ugyanolyan kocsit vegyek, mint ami most is van, igaz lealázhatnék pár németet de ez a pénzkiadás sok lenne. Meghát nem 4-500 ezret keresek nettóba havonta sajna.
Igazából nincs sok kedvem 2 évvel idősebb és kb 40-50 ezer km-el többet futott autót venni ,mert -ha nem a motorerőt nézzük - ez visszalépés lenne. Attól még érdekelnek a TS-ek meg szívesen beülnék már vezetni egyet .




Akkor nem nagyon értem, hogy miért akartál egy csomó mindent venni az 1,4-re....  :wacko:
www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #168 Dátum: 2009.01.30 19:30:23 »
Tutinet Barátom...azért ez gizdaság hogy saját topikod van!! :D Ugye aki megteheti.. :D Gyanús vagy Te nekem....hol vagy Te ennyire csókos??!!  [rohog] [rohog]

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #169 Dátum: 2009.01.30 19:36:38 »
Akkor ki jon ma este? Esetleg en is beugranek a klubkartyamert...

Én is benézek... :D
www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #170 Dátum: 2009.01.30 22:37:03 »
Bocsi, hogy ido elott el kellett jonnom, de tegnap hajnalban ertem vissza kis hazankba es 1 hete hianyoltak mar otthon... nem baj, a klubkartya urugyen mar biztos, hogy legkozelebb is mennem kell.  :D
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #171 Dátum: 2009.01.31 00:02:32 »
Bocsi, hogy ido elott el kellett jonnom, de tegnap hajnalban ertem vissza kis hazankba es 1 hete hianyoltak mar otthon... nem baj, a klubkartya urugyen mar biztos, hogy legkozelebb is mennem kell.  :D

de jól megy az 1.6 is :D
TS forever:)

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #172 Dátum: 2009.01.31 00:11:52 »
Tutinet,
lesz TS vagy még mindig szeretnél többszázezret költeni a sajátodra?
TS forever:)

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #173 Dátum: 2009.01.31 00:27:52 »

Voltál tutinet a talin? Vélemények és beszámolók az esti taliról, élményvezetés, stb.? Közelebb kerültél az esetleges döntéshez?
Toyota Yaris T SPORT
153



kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #174 Dátum: 2009.01.31 00:52:39 »

Voltál tutinet a talin? Vélemények és beszámolók az esti taliról, élményvezetés, stb.? Közelebb kerültél az esetleges döntéshez?

Nem mer "nyilatkozni"  [rohog]
TS forever:)

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #175 Dátum: 2009.01.31 01:11:25 »

Voltál tutinet a talin? Vélemények és beszámolók az esti taliról, élményvezetés, stb.? Közelebb kerültél az esetleges döntéshez?

Igen ott voltam. Ültem is és vezettem is Kiscoro TS-ét. Egyszerre gyorsultunk Mozso 1.6-osával , igaz Mozsoék picit hamarabb kezdtek gázt adni de tartottuk őket végig. Mindkét autóban 3-an ültünk. Aztán vezettem a TS-t, igaz elég keveset. Jól pörög az tény és 6000 felett nem leszabályoz, mint az enyém, hanem elkezd gyorsítani.  :clap:

Jó érzés az tuti, kérdés megéri ez az érzés a váltást. Ha esetleg rendőrrel vagy kamerával találkozik az ember abból sok kellemetlensége származhat így településen belül nem igazán lehet kihasználni max. csak pár önjelölt leonos sztrítfájtert lehet vele ottthagyni :)

Tehát 6000 felett igazán csak autópályán vagy valamelyik ringen lehet vele menni. Kormányozhatóság, iránythatóság ugyanaz mint az enyémnél a kocsitest is ugyanúgy viselkedik és reagál a dolgokra ebben nem éreztem különbséget. A motorerő az, ami teljesen más. Igaz ha a sebességtúllépést nézzzük azt a sajátommal is lazán túlléphetem bármikor.

Egy gyári TS-re sem árt (sőőőt kötelező érzésem szerint) egy ültetés, ugyanúgy fóliázás, hátsó szárny , 16-os alufelnik, semislickek, toronymerevítés és esetleg új sportosabb gátlók amit a pesti utak miatt úgyis cserél az ember előbb-utóbb és akkor már nem a drága gyárit hanem Konit rakat bele.

Nagyjából ennyi, de fogok még TS-t vezetni a ringen (remélem a Szutiét :)) )is ott inkább kijön a tudása.


Aki mer, az nyer :D 1.4-essel is bele lehet futni trafiba (50es táblánál 80-90-el), most ne a kifogásokat keresd. Szerintem nem bánnád meg, ha váltanál. Veszíteni valód nem lenne.
TS forever:)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #176 Dátum: 2009.01.31 02:46:46 »
Kifogások kifogások..

Pár dologgal megint nem vagy tisztában.A leonosok ha nem rajtolsz nagyon jól akkor elvernek ahogy kell mivel 2500-től már mennek mint a a rakéta.Hogy gondolod hogy autópályán tudod csak használni a kocsit 6000 felett?Az azt jelentené hogy ha 3-asban mennél 8250.-es fordulaton akkor mennél 140-nel és azért is büntetnek már ráadásul a rendőr megölne hogy miért nem váltasz már legalább egy 4-est.gy ha ezt alapul vesszük akkor tök jó,mert bizonyos helyeken 70-es táblánál tudnál 1-esben menni padlón pl a váci úton hogy örülj hogy kipörgetted tiltásig a kocsit.Csak fel ne válts,mert akkor nem lesz 6000felett a fordulat és elvész az élmény... :tt2:

Fehér ts itthon nincs.Talán még a környező országokban sincsen szerintem..
Amiket leírtál azoknak egy része benne van egy ts-ben.Ha cserélsz gátlókat keménynek fogod tartani nagyon a rugókat még meg megértem,de gátlót minek ha csak évi 2-szer akarsz pályázni?Neked nem fog jól esni a macskakő.../ültem egy subaruban múlt héten és olyat még nem éreztem a macskakövön mint ott/.Szóval toronymerevítő szárny,sötétítés,talán még nagyobb felni is van a ts-ekhez ha kifogod.Mondjuk nem tudom minek akarsz 17-eset,de Kiscoro pl pont el akarja adni:-))Szóval ezt is leboltolhatnátok.Semislicket minek ember???Itt mindenki akinek van egy kis esze a legrosszabb gumijait használja azon az évi 2-3 alkalommal amikor pályára megyünk épp egy talin ami remélhetőlegÜdv Misiéknek:-)))talán majd egyszer egy nagyobb ringen akár egy balatonringen is lesz.persze vannak a teljesen hülyék is mint mi páran akik vállaljuk hogy pár másodperc érdekében veszünk sokpénzérttapadós,de gyorsan kopó gumikat arra hogy annyival is job időt menjünk,de ugye Te mint hangoztattad nem akarsz ilyen lenni csak néha kimenni.Ehhez pedig nem kell jó gumi.Az autó és pár kopott nyírható gumi is megteszi.Amúgy ha pályára akarsz jönni az 1-4-el sztem ne költs arra a pár alkalomra 150eft körüli összeget semi slickekre hanem vegyél kopott gumikat.Ha új utcait veszel annak akkorát fog ártani a pályázás hogy lehet félrehúz majd a géped....Ez csak jótanács.

Az hogy Te vezetheted az enyémet azzal picit várjunk még.Ma láttam egy nagy helyre történő 2-ből betolatást :devil:

Eddig 2 olyan ember ment vele akinek odaadtam pályán akik közül az egyik egy versenyzőiskola trénere és autósújságíró volt akik az euroringen tesztelnek és egy hasonló karakterisztikájú autót vezet a másik meg egy szintén ugyanilyen autót vezetgető emberke volt jópár év pályázással a hátuk mögött.

Szóval a lényeg az hogy nem akarod Te ezt eléggé,azért is magyarázod meg magadnak ezeket a dolgokat,csak az a baj hogy nincs igazad.Mi csak rádöbbenteni akarunk hogy mi lehet reálisan jó üzlet és mi nem.Nézd Mozsót.Egyben van amit csinált rendesen:-)),de még fék nincs rajta,futómű sincsen.Nem is kell feltétlenül ha megmarad erre a célra  akocsi mint most,de Ő is költött eleget és mégsincs vége.Nézd Kiscorot.Tsityut.Zorit,Sckart,Ts888-at akik jelen állapotában tisztelik az autójukat és ha kell odalépnek neki de nagyon durván.Ha nem akkor meg elgurulgatnak kényelmesen közben a csajokat sasolva:-) Pont amiatt amit írsz hogy nincs keret nagyon réncfelvarrottra kellene megalkudnod magaddal hogy akkor nem lesz semi slick meg ültetés meg mittoménmi,de lesz egy igényes és jól használható erős autód amivel meg tudsz lepni másokat is és saját magadat is.Most már tudod milyen vezetni,bár sztem nem tudod még,de sejtésed van szóval ha ezek után is azt szajkózod hogy koni meg rugó meg szűrő meg semi slick meg merevítő az 1.4-re akkor én kérlek meg hogy vedd meg őket,mert itt már csak valami magasabb rendű varázsló vagy sámán tehet valamit az érdekedben:-)

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #177 Dátum: 2009.01.31 18:13:59 »
Hol írtam , hogy 17-es felniket meg gumikat  hogy akarok venni ?
A semisclick utcára lenne , pályázásra átszereltethetek kopott gumikat. A Koni gátlókról meg azt mondtam a talin, hogy akkor érdemes feltenni, ha a gyáriaknak annyi és cserélni kell addig nem.
Egyelőre csak ki kell várni egy megfelelő hirdetést, ajánlatot. Ha lesz lesz, ha nem nem. Azt gondolod, hogy nekem könnyű lesz eladni az enyémet ???

Utcára slickek??? mit mondasz majd a rendőrnek igazoltatásnál?
TS forever:)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #178 Dátum: 2009.01.31 18:17:24 »
Hol írtam , hogy 17-es felniket meg gumikat  hogy akarok venni ?
A semisclick utcára lenne , pályázásra átszereltethetek kopott gumikat. A Koni gátlókról meg azt mondtam a talin, hogy akkor érdemes feltenni, ha a gyáriaknak annyi és cserélni kell addig nem.
Egyelőre csak ki kell várni egy megfelelő hirdetést, ajánlatot. Ha lesz lesz, ha nem nem. Azt gondolod, hogy nekem könnyű lesz eladni az enyémet ???

Utcára slickek??? mit mondasz majd a rendőrnek igazoltatásnál?

"Reggel még jó volt, ez túl gyorsan kopik"  :lol:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #179 Dátum: 2009.01.31 18:23:46 »
Látom a Mozsóét de amennyit ő ráköltött a gépére abból tényleg vehetett volna egy TS-.t. Szóltál neki miellőtt elkezdte a turbósítást ????? :)

En nem akartam TS-t. A kocsi vasarlasakor nem volt eleg keret ra, roviddel utana meg megszunt az ertekesitese mivel csak EURO3-as. Hasznalt meg szoba sem johetett, nem volt idom honapokat keresgelni egy tenyleg serulesmentes darabot, mivel amugy is komoly gond volt, hogy a balesetem utan honapokig nem volt kocsim amig a biztositoval es a vetkes fellel kuzdottem. Amikor realis lett volna a valtas TS-re addigra mar tul sokat koltottem erre-arra, hogy csak siman eladjam a sajatomat (olyanoknak akik felet sem fizetik meg a beleolt penznek) igy maradt a picit egyedi megoldasom, de nem bantam meg. A fogyasztas karpotol, igaz Szuti?  :D

ui: injektort es a fekeket ne felejtsd, kulonben orok harag  :tt2:
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb