Szerző Téma: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!  (Megtekintve 81835 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #150 Dátum: 2009.01.29 10:06:52 »
Na ne már!  Most akarod bezárni, mikor rátaláltam?  :D

Én szívem szerint nem zárnám be max csak ha esetleg Tutinet benevezne akkor megkérném hogy írjuk át a topicot Tutinet és a TS címre:-)Ha nem lesz meg akkor lehetne az a topic neve hogy Tutinet és a csoda1.4 ha ezt akarja fejlesztgetni.Meg lehetne tudni mégis mit fog tudni kihozni az 1.4-esből.Szóval alternatívák vannak:-)

csak azért akarja lebeszélni saját magát, mert még mindig nem jött el tesztvezetésre. Kíváncsi lennék, mit mondana azután?

Csak megijedt, mert mi komolyabban gondoljuk, mint ő maga :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #151 Dátum: 2009.01.29 10:18:37 »
Na ne már!  Most akarod bezárni, mikor rátaláltam?  :D

Én szívem szerint nem zárnám be max csak ha esetleg Tutinet benevezne akkor megkérném hogy írjuk át a topicot Tutinet és a TS címre:-)Ha nem lesz meg akkor lehetne az a topic neve hogy Tutinet és a csoda1.4 ha ezt akarja fejlesztgetni.Meg lehetne tudni mégis mit fog tudni kihozni az 1.4-esből.Szóval alternatívák vannak:-)

csak azért akarja lebeszélni saját magát, mert még mindig nem jött el tesztvezetésre. Kíváncsi lennék, mit mondana azután?

Most pénteken esetleg sort is lehetne keríteni a dologra.Szólok TSityunak is hogy ugorjon be.Én is odaérnék fél 9 körül szerintem..

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #152 Dátum: 2009.01.29 10:37:14 »
Na ne már!  Most akarod bezárni, mikor rátaláltam?  :D

Én szívem szerint nem zárnám be max csak ha esetleg Tutinet benevezne akkor megkérném hogy írjuk át a topicot Tutinet és a TS címre:-)Ha nem lesz meg akkor lehetne az a topic neve hogy Tutinet és a csoda1.4 ha ezt akarja fejlesztgetni.Meg lehetne tudni mégis mit fog tudni kihozni az 1.4-esből.Szóval alternatívák vannak:-)

csak azért akarja lebeszélni saját magát, mert még mindig nem jött el tesztvezetésre. Kíváncsi lennék, mit mondana azután?

Most pénteken esetleg sort is lehetne keríteni a dologra.Szólok TSityunak is hogy ugorjon be.Én is odaérnék fél 9 körül szerintem..

ha gondoljátok, én is oda tudok gurulni ;) elvileg még dolgozok, de lehet munkaidőben is :D
TS forever:)

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #153 Dátum: 2009.01.29 11:14:57 »
Most nem értem, tutinet az elején nagyon odavolt a ts-ért és most meg úgy veszem ki a szavaiból, hogy inkább már nem kell neki... Nem hiszem, hogy az emberek itt rászeretnék őt beszélni bármire is, csak segíteni abban, hogy inkább egy erősebb autót vegyen mint az 1.4-est tuningolja. Szuti nagyon jól leírta a lényeget, ha pályázni és erősebb autóra vágyik valaki, akkor az inkább hoz egy kis áldozatot, eladja a makulátlan verdáját és befektet egy sokkal erősebb autóba ami teljesen megfelel igényeinek és vágyainak! Na persze, ez jár némi veszteséggel is, lesz egy pár évvel idősebb autója, lesz benne kicsivel több km, de össze sem lehet hasonlítani a kettőt! Ahogy az új ts tulaj is leírta, összehasonlíthatatlan a kettő, tutinet menj el pénteken a talira és vezess vagy ülj be egy ts-be. Tudom, a nyári talin ültél Szuti mellett, gondolom az is keltette fel az érdeklődésedet, én is ültem mellette, nagyon bitang a gépe, én is keresnék magamnak ha lenne rá keret, de sajnos nincs... Szerintem egy próbát megér az újabb tesztvezetés élménye, hiszen egyből rá fogsz jönni, hogy neked ts kell! Itt van Szuti és a többi ts szakértő akik szerintem teljes mértékben önzetlenül fognak neked segíteni és tanácsot adni, még el is menne Szuti veled a kiszemelt autót megnézni, ne hogy zsákbamacskát vegyél. Ott van még Ricsi is aki szintén egy biztos forrás, szerintem kapj az alkalmon, fel a fejjel és hajrá!!!  :sorcerer: Én a helyedben tuti bíznék bennük és elmennék a pénteki talira, beszélgess velük, érdeklődj, szerveződj, tanulj!  :flowers:
Toyota Yaris T SPORT
153



Peti

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #154 Dátum: 2009.01.29 22:48:45 »
Én megértem tutinetet.

Anno én is befürödtem egy ex-autómmal, ha picit is meginog az ember, nem szabad belevágni és józan paraszti ésszel tényleg nincs értelme egy idősebb autóba átülni, persze van mikor az érzelmek viszik az embert, abból meg vagy nagyon jól vagy csúnyán lebőgve jössz ki, Szutinak egyértelműen bevált a csere, sokat használja a kocsit oda ahová való, tutinet meg nem akar pályázni, áldozatot pedig nem akar vagy nem tud, (ez végül is a végeredmény szempontjából lényegtelen) hozni.

Arról nem is beszélve, hogy találni egy normál TS-t se pofonegyszerű, (erős autók könnyen törnek :innocent:) én pl. tuti nem vennék törötett, sok km-est, de eleve fenntartásaim vannak a használt bika-autókkal (hogy használta az előző tulaj stbstb :wacko:) RC-t se néztem volna ha nem ismerőstől veszem, simán nem mertem volna beleugrani egy ilyen projektbe :ph34r:

Peti

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #155 Dátum: 2009.01.29 22:54:19 »
...de megnézve a hazai használtcikk TS piacot nem túl kecsegtető a látvány, pár éves valaha összetört, így-úgy rendbetett autókat árulnak, valószínűleg sok érdekes értéket mutatna egy rétegvatagságmérő, Hónapok óta kint vannak ezek az eladásra szánt TS-ek. Sőt amire mondtam, hogy egész jó lenne már Szuti jelezte, hogy tört volt. Ez elég lehangoló.

Ez nem csak a Corolla TS-eknél van így, a legtöbb ilyen izomverzió szanaszét volt törve, nem akarok hazudni, mert nem emléxem hány TS-t néztem meg anno, (azokról nem is beszélve amiket Szuti hívogatott ;)) de mind törött volt, 1-1ig :no: ami s.mentes és tényleg szép azon meg nagyon komoly felár volt, végül is figyelembe véve a piacot: jogosan.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #156 Dátum: 2009.01.29 22:55:21 »
Az anyagi része érthető ok ezzel nincs is baj,csak eleinte azt mondtad hogy egy régebbivel is megelégednél nem kellene faceliftes.Arra igazán nem kellene költeni.Tsityunak is majd féket és majdmajd kuplungot kell cserélnie.Sztem jól járt a géppel,bár még szokja a dolgot...Igen a pályázás sem olcsó,de mondjuk 17liternél nekem sem fogyasztott többet szóval azt a 30-at felejtsük is:-)...és az az élmény amikor 180körül kezdesz el fékezni a élegyenes előtt nekem azt semmi semilyen gokart nem adja vissza és ha belegondolok hogy 12ezerért megyek 3-szor 20 percet a hungaroringen és 9ezerért 2-szer 30-at az euroringen akkor arányaiban hasonlóan jövök ki mint egy gokartnál.Persze a fék kopik a gumi is,de nem hasonlítható össze mással.Kiváncsi leszek mikor teszel bele a tiédbe koni gátlókat és veszel rájuk semi slick gumikat...Az a baj hogy az euroringre is kevés a 100paci mondjuk 140pacival jó futóművel,fékekkel,gumikkal már nagyot lehet alakítani,de az ha most kiszámolom megint akkor az simán 4 kiló szóval akkor megint ott tartunk hogy ha a mostanidra megveszed a konikat az olyan 1 kiló a gumik olyan 140 a rugók sztem 50-70 közepes betétek 30eft összesen és nem a ds2000 vagy 3000 csak jobb mint egy normál akkor még az autód mindig nem megy,de már mondjuk tapad és megáll csak nincs ami vigye.Ha egy 2002-es ts-t nézünk akkor ott van erő,futómű is jobb és megy is a kocsi,a fékek is nagyobbak.Egyedül azzal kellene megbarátkoznod hogy egy idősebb autóval mész.Megtehetjük azt hogy ha beindul a pályaszezon és megveszed ezeket a cuccokat és be is lesznek szerelve és odaadod a kocsit mondjuk  körre akkor viszlek az euroringen a sajátoddal és kérünk valakitől szintén egy ts-t Ráadásul alap ts-t amin semmi tuning nincsen,mondjuk Tsityut ráveszem hogy adja oda úgysem fogom kinyírni a kocsiját és megnézzük melyikkel milyen időt megyek úgy hogy bent ülsz mellettem.Összehasonlítva azzal hogy ha Te ráköltöd azt amit ide leírtál a kocsidra és akkor 2 db 2.400eft-s autó fog menni az euroringen és megnézzük melyikből milyen arccal szállsz ki és mit mutat a stopper.Persze mehetnénk az enyémmel is,de akkor az nem lenne reális összehasonlítás.Mit szól a nagyközönség?
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.29 23:04:11 írta Szuti »

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #157 Dátum: 2009.01.29 22:57:50 »
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁcsiiiiiiiiiiiiii Tutinet Pályázni akar!!!!!Ezt mondja mindenkinek meg engem is kér hogy segítsek neki megmutatni merre kell menni és hogyan meg féktáv meg mittomén.Nem mondom hogy annyit mint én,de akar az biztos!
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.29 23:03:06 írta Szuti »

Peti

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #158 Dátum: 2009.01.29 22:58:17 »
...és akkor 2 db 2.400eft-s autó fog menni az euroringen és megnézzük melyikből milyen arccal szállsz ki és mit mutat a stopper.Persze mehetnénk az enyémmel is,de akkor az nem lenne reális összehasonlítás.Mit szól a nagyközönség?

Na de Szuti!
Az előbb írta le hogy nem akar a pályázni, legalábbis nem annyit mint Ti. :D

Peti

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #159 Dátum: 2009.01.29 22:59:08 »
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁcsiiiiiiiiiiiiii Tutinet Pályázni akar!!!!!Ezt mondja mindenkinek meg engem is kér hogy segítsek neki megmutatni merre kell menni és hogyan meg féktáv meg mittomén.Nem mondom hogy annyit mint én,de akar az biztos!

Akkor én értettem félre, vagy csak simán fáradt vagyok :yawn: sorry

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #160 Dátum: 2009.01.29 23:00:46 »
Peti ha bemásolnám az összes beszélgetésünket Tutinettel skypeon és ezt megtenné Misi,Kmr,Bartrender,Ricsi akivel dumálgatni szokott/bocs ha bárkit is kihagytam/ akkor érdekes dolgkra derülne fény hogy mit is szeretne...Tehát menni azt szeretne.Nem annyit,de menne!

Ezért célszerű egy olcsóbbat venni ami nem törött.Kis türelemmel biztosan lesz olyan...
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.29 23:02:40 írta Szuti »

Peti

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #161 Dátum: 2009.01.29 23:06:42 »
Peti ha bemásolnám az összes beszélgetésünket Tutinettel skypeon és ezt megtenné Misi,Kmr,Bartrender,Ricsi akivel dumálgatni szokott/bocs ha bárkit is kihagytam/ akkor érdekes dolgkra derülne fény hogy mit is szeretne...Tehát menni azt szeretne.Nem annyit,de menne!

Hát ako' meg kell venni :cowboy: azt had szóljon! :yes:

Egy biztos, ha egyszer elkap a gépszíj, onnan nehéz kiszállni, én jódarabig nem ülök vissza (azt nem mondom hogy soha, mert sose mondjuk hogy soha :innocent:) gyengébb -tudású- autóba, pedig én aztán nem vagyok pályás, és száguldozni se szoktam :donatello:

Peti

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #162 Dátum: 2009.01.29 23:15:28 »
Ezért célszerű egy olcsóbbat venni ami nem törött.Kis türelemmel biztosan lesz olyan...

Én egyet mertem volna bevállalni, ex-csajom bnőjének az ex-fickójának :D volt egy fészlift előtti echte gyári TS-e, nem volt benne 40ezer km mikor felmerült hogy eladja :wub: 2003as autó volt, tehát annyi idős volt mint az enyém, a srác tényleg nagyon vigyázott az autóra, mikor kipróbáltam mondta hogy nyomjam neki bátran, aztán elpörgettem 6000ig és mondta hogy na azé ennyire ne! :clap:

Ha az árba megtudtunk volna egyezni, akkor most TS-el járok :winkiss: de drágán akarta a bulit, aztán inkább el se adta, aszem a mai napig megvan neki :hmmmm: majd utánanézek kíváncsiságból...

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #163 Dátum: 2009.01.30 09:32:52 »
Akkor ki jon ma este? Esetleg en is beugranek a klubkartyamert...
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #164 Dátum: 2009.01.30 11:52:27 »
Akkor ki jon ma este? Esetleg en is beugranek a klubkartyamert...

Én megyek.