Szerző Téma: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!  (Megtekintve 81810 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #135 Dátum: 2009.01.28 15:58:40 »
az is250 olyan, mintha focimeccsen pisztáciát ennél szotyi helyett...finom, sőt nagyon finom, de nem az igazi.

Ez találó hasonlat, tényleg kissé steril a kocsi. De szebb és csendesebb, mint az IS200, ráadásul a 2,5-es motor nem fogyaszt többet, mint a kétliteres, miközben erősebb.

Az új IS-nek a külseje és a kifinomultsága, a réginek a lelke tetszik jobban. Nőből azonnal az utóbbit választanám, autónál nehezebb.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #136 Dátum: 2009.01.28 19:00:26 »
Szuti! Ki az a Ricsi?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #137 Dátum: 2009.01.28 19:03:49 »
Egy szerelő.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #138 Dátum: 2009.01.28 19:19:18 »
Szuti! Ki az a Ricsi?


Igen főleg toyotákkal foglalkozik nagyon sokat tud róluk és merem ajánlani mindenkinek.Jól dolgozik és nem milliókért csak el van havazva.Erre kell számítani...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #139 Dátum: 2009.01.28 19:37:49 »
Szuti! Ki az a Ricsi?


Igen főleg toyotákkal foglalkozik nagyon sokat tud róluk és merem ajánlani mindenkinek.Jól dolgozik és nem milliókért csak el van havazva.Erre kell számítani...
Köszi az infót, még csak annyit, hogy helyileg kb hol? Bp melyik részén, vagy vidék?

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #140 Dátum: 2009.01.28 19:49:50 »
Szuti! Ki az a Ricsi?


Igen főleg toyotákkal foglalkozik nagyon sokat tud róluk és merem ajánlani mindenkinek.Jól dolgozik és nem milliókért csak el van havazva.Erre kell számítani...
Köszi az infót, még csak annyit, hogy helyileg kb hol? Bp melyik részén, vagy vidék?

13.ker tatai út.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #141 Dátum: 2009.01.28 20:15:11 »
13.ker tatai út.
Érdekes, itt a fórumon hirdető  Mobil-auto meg a XIV-kerben van szintén Tatai úton  :)
Egyébként köszi.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #142 Dátum: 2009.01.28 20:36:40 »
Most vettem észre ezt a személyre szabott topicot! Óriási!!!! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Állat!  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Szuti! GRATULA! [rohog]

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #143 Dátum: 2009.01.28 22:48:53 »
10/10  :yes:
Ennél többet nem is szabad egy e12-re pakolni.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #144 Dátum: 2009.01.28 23:07:59 »
Most vettem észre ezt a személyre szabott topicot! Óriási!!!! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Állat!  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Szuti! GRATULA! [rohog]



Köszi,ötletekben jó vagyok:-))

Ákos Ő a tatai út 13.ban van.

Tutinet a haverommal pont most voltunk Ricsinél és minden stimmel a ts-ével.Majd idővel fék és kuplung lesz cserés,de már 105ezernél jár az autó:-)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #145 Dátum: 2009.01.29 00:00:22 »
Esküdj meg hogy ezek a saját gondolataid:-))


Egy része sztem igaz.Nem vagyok biztos abban hogy 3milliót kellene költened egy ts-re ha eladod a tiédet.Mondjuk olyan 1.3-at és akkor 2005-ös járgányod lenne ami hasonló km-vel lenne mint a mostani.A futóműve nem ugyanaz ebben egészen biztos is vagyok már csak a rugók miatt is és mint ahogy a compresszoros ts-é is más mint a simáé.A stabilizátorokat akkor érdemes megvenned ha pályára akarsz menni.Sima autózásra teljesen felesleges.Utcán nem lehet kiautózni a kanyarokban az autó erejében levő összhangot úgysem.A fékek utcai sport betétekkel tökéletesen használhatóak arra amire valók.Lehetne erősebb kicsit,de jó betét jó fékhatás.A kasztni ilyen ezt el kell fogadni.Dől,nagy,magas.Lehet kapni celicát is ami laposabb...

Szerintem a dolog lebeszélő jellegéről ne beszéljen le az aki egy egész fórumot tart rettegésben azzal hogy hogy lehet egy 1.4-ből kihozni egy olyan autót ami 160lovas és pályázni is lehet vele:-)))

Ezt a testépítés dolgot én inkább valamilyen észjátékkal vetném össze,mivel nem egy m3-asról beszélünk tehát a ts csak akkor gyors amikor azt Te akarod szóval én inkább az autó eszének hívnám a motorját amire csak akkor van szükséged amikor azt akarod és nem pedig folyton.

Ott abban a semmi többen kis sértést érzek meg értetlenséget mivel Te is ilyet szeretnél szóval ez most egy olyan hozzászólás hogy inkább lebeszéled magad.Az új topic neve lehetne az hogy hogyan beszéljem le magam egy ts-ről:-)

Mi lesz most ezzel a topiccal???

Ja az meg hogy valaki turbót meg kompresszort rakat a kocsijára az legyen a saját dolga hogy megéli e az álmait annak ellenére hogy sok szívás lehet a vége....


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #146 Dátum: 2009.01.29 09:05:29 »
Na ne már!  Most akarod bezárni, mikor rátaláltam?  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #147 Dátum: 2009.01.29 09:07:51 »
10/10  :yes:
Ennél többet nem is szabad egy e12-re pakolni.

Yes Sir !

Ezért inkább csinosítom amim van , aztán jónapot vegye le a kalapot......

Egy dolgot tisztázni kell mielőtt bárki bármibe ringatná magát.

A Corolla egy alsó középkategóriás autó ami akár családi akár szabadidőautóként akár munkába járni is használhatunk.  A karosszéria egy jól eltalált formára vázra épül. És váz egy és ugyanaz az E12-nél még a facelift előttinél is.
A TS egy jóval erősebb motorral rendelkezik de a futóműve közel ugyanaz - ha nem teljesen az -  karosszériája ugyanaz, mint a nem TS-é. A fékjei picit nagyobbak de alapvetően szinte azok is szériafékek.
Elég megnézni egy  TS és egy sima E12 forgalmiját: közel ugyanaz a tömeg kb150 kg-ak nehezebb a TS, tehát ennyi anyagmennyiséggel kell az megerősített alkatrészeket és a nagyobb motort számolni.

Futóművet , féket stb. lehet erősíteni cserélni de attól még a váz, ami tartja az egészet az ugyanaz. És ezt kell figyelembe venni.

Lehet turbósítani de ez olyan, mintha valaki elkezdi a testépítést és kizárólag a felsőtestét edzi a lábait nem, vagyis nagy mellizmai , széles háta meg nagy bicepsze stb lesz , de vékony lábakon jár, ami egy strandon inkább ciki , nem beszélve arról hogy esetleges testépítő versenyen nem lehet ne ilyen amorf alakkal elindulni.

A compresszor ad még +20-30 LE-t ami még pont elég, de ez azzal jár, hogy a kocsi alját a motor alatt több helyen valamint a hátső lökös alatt  keresztmerevítőkkel kell megerősíteni. Ez nem véletlen és az mutatja, hogy ez a vége ennek a kocsinak jobban ne erőltessük. Vagy lehet , de akkor gyors elhasználódás lesz a vége.

Fentebb belinkelt videók ne bátorítsanak senki hasonlóra, sőt inkább lebeszélő jellege lenne. Ez nem versenyautó, ez utcai autó ami erősebb az átlagnál de semmi több.

Ennek tudatában nekem nem ér meg +2 milliót előteremteni - nincs is honnan, max, kaparósjegy vagy lottó - arra, hogy "közel" ugyanolyan kocsit vegyek, mint ami most is van, igaz lealázhatnék pár németet de ez a pénzkiadás sok lenne. Meghát nem 4-500 ezret keresek nettóba havonta sajna.
Igazából nincs sok kedvem 2 évvel idősebb és kb 40-50 ezer km-el többet futott autót venni ,mert -ha nem a motorerőt nézzük - ez visszalépés lenne. Attól még érdekelnek a TS-ek meg szívesen beülnék már vezetni egyet .



Örülök, hogy magadévá tetted azokat a gondolatokat, melyeket a fórum olvasása közben olvastál. Ez azt jelenti, hogy észérvekkel azért csak-csak meg lehet győzni, mégha sok időt is vesz igénybe.

Hajrá, tutinet!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #148 Dátum: 2009.01.29 09:45:05 »
Na ne már!  Most akarod bezárni, mikor rátaláltam?  :D

Én szívem szerint nem zárnám be max csak ha esetleg Tutinet benevezne akkor megkérném hogy írjuk át a topicot Tutinet és a TS címre:-)Ha nem lesz meg akkor lehetne az a topic neve hogy Tutinet és a csoda1.4 ha ezt akarja fejlesztgetni.Meg lehetne tudni mégis mit fog tudni kihozni az 1.4-esből.Szóval alternatívák vannak:-)

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #149 Dátum: 2009.01.29 09:55:34 »
Na ne már!  Most akarod bezárni, mikor rátaláltam?  :D

Én szívem szerint nem zárnám be max csak ha esetleg Tutinet benevezne akkor megkérném hogy írjuk át a topicot Tutinet és a TS címre:-)Ha nem lesz meg akkor lehetne az a topic neve hogy Tutinet és a csoda1.4 ha ezt akarja fejlesztgetni.Meg lehetne tudni mégis mit fog tudni kihozni az 1.4-esből.Szóval alternatívák vannak:-)

csak azért akarja lebeszélni saját magát, mert még mindig nem jött el tesztvezetésre. Kíváncsi lennék, mit mondana azután?
TS forever:)