Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1751750 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #30 Dátum: 2004.05.12 13:40:53 »
HA AUTOMAICE NEM NYÍLIK AKKOR A   www.video.racing.hu  OLDALON A 45. OLDALT KELL MEGKERESNI, ÉS OTT A 3. VIDEÓ AZ AMIT LÁTNI KELL!

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #31 Dátum: 2004.05.12 17:20:13 »
Hú basszus nem gyenge :!:  :!:
arcipán

03' YARIS SOL  50

manuska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Probléma a Yarisommal
« Válasz #32 Dátum: 2004.05.15 22:04:42 »
A küszöb alsó élénél, a ponthegesztéseknél 3 helyen átégett a lemez. Biztos valamit nem jól állítottak be a gépen(áram, idő, szorítás stb.).
Pedig akkor ez több autónál is előfordulhatott és a MEO nem szúrta ki.
A zavaró csak az, hogy a fröccsenő anyag sorját képzett és emiatt ott nehéz mosni. Szétszedi a szivacsot. Az ötlet, hogy csiszoljam le és fessem le és kész. Elég durva. Ez nem Zsiguli.
   Még valami. A kezelési utasításba fényezik, hogy milyen megbízható
a TOYOTA aksi, hol ott nem is az van benne.      
Attól hogy elégedett vagyok vele, a hibákról még lehet(kell) beszélni.
Hátha eljut az illetékesekhez és akkor segítettünk.
   Továbbá az olajat 12000km-nél cserélték és a motor nagyon lereagálta.
Feltűnően jobb lett! Úgy hogy nem hiszem, hogy meg érdemes várni a 15ezret az első olajcserével.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Probléma a Yarisommal
« Válasz #33 Dátum: 2004.05.15 22:08:01 »
Idézetet írta: "manuska"
A küszöb alsó élénél, a ponthegesztéseknél 3 helyen átégett a lemez. Biztos valamit nem jól állítottak be a gépen(áram, idő, szorítás stb.).
Pedig akkor ez több autónál is előfordulhatott és a MEO nem szúrta ki.
A zavaró csak az, hogy a fröccsenő anyag sorját képzett és emiatt ott nehéz mosni. Szétszedi a szivacsot. Az ötlet, hogy csiszoljam le és fessem le és kész. Elég durva. Ez nem Zsiguli.
   Még valami. A kezelési utasításba fényezik, hogy milyen megbízható
a TOYOTA aksi, hol ott nem is az van benne.      
Attól hogy elégedett vagyok vele, a hibákról még lehet(kell) beszélni.
Hátha eljut az illetékesekhez és akkor segítettünk.
   Továbbá az olajat 12000km-nél cserélték és a motor nagyon lereagálta.
Feltűnően jobb lett! Úgy hogy nem hiszem, hogy meg érdemes várni a 15ezret az első olajcserével.

Gondolom megnézetted már kereskedővel. Garanciában miért nem cserélik ki a hibás elemet?
Toyota akksikhoz annyit, hogy 4-5 év után kell a gyárit cserélni. Ez nem elég jó?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

nobody

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Hidegindítás
« Válasz #34 Dátum: 2004.05.24 10:24:13 »
Üdvözlök minden Toyotást!

Szeretném a segítségeteket  kérni. Van egy súlyos problémám. Egy hónapja használok egy 2002-es Toyota Yaris 1,3 VVti-t 35 000 km-rel.
A probléma csak hidegindításkor jelentkezik. Míg el nem tűnik a kék hőmérő kijelző, probléma elindulni vele. Hiába nyomom a gázt nem pörög fel a motor csak kb. 1500-as fordulaton pörög és nem reagál a gáz pumpálgatására. Majd nagy nehezen kb. 15-25 mp után kap észbe a motor. Hidegen két-három indulásnál csinálja ezt (város-kereszteződések). Elég ciki mikor dudálnak az emberek a zöldnél, hogy nem indulok.
Még mielőtt a szakszervizt tanácsoljátok, ez a kocsi törötten volt behozva és nem hiszem, hogy vonatkozik rá a garancia. Különben is Pozsonyban a Toyota szervíznek nagyon rossz híre van.

Én a szivató vagy az alapjárati elektronikára gyanakszom.
Ha esetleg volt már valakinek ilyen problémája segítsen.
Előre is köszönöm a segítséget.

Nobody.

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #35 Dátum: 2004.05.24 14:53:43 »
Ez nem olyan nagy baj.
Az én tudomásom szerint úgy van megcsinálva,hogy amikor még nem üzemmeleg a motor nem engedi pördetni,bár a te esetedben elég negy mértékü a lefojtás.Az enyém se megy rendesen mikor még nem üzemmeleg.

Én igy tudom,valaki javítson ki ha tévedek :idea:
arcipán

03' YARIS SOL  50

atiseje

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Probléma a Yarisommal
« Válasz #36 Dátum: 2004.05.24 15:44:27 »
Szia nobody!

Annyira nem ismerem a mai Toyoták vezérlését. De talán érdemes lenne elvinned egy motordiagnosztikára. Ott hamar kiderül mi a gond a vassal.
Lehet hogy az alapjárati motor defektes. Vagy a keverék képzéssel van gond. Fogyasztása milyen az autónak? Nem nött meg túlzottan?

Házilag nem javaslom a bütykölését.  Ez nem olyan mint egy régi karbis autó. Egy kalapáccsal, csavarhúzóval és egy 10-es kulccsal meg tudtat javítani. :)

Remélem tudtam segíteni!
dv.: atiseje

nobody

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Probléma a Yarisommal
« Válasz #37 Dátum: 2004.05.25 09:01:03 »
Sziasztok,

köszönöm a hozzászólásokat.  Ma reggel például nem csinálta, de azt hiszem elviszem diagnosztikára. Tegnap felhívtam egy Toyota szerviszt, ott azt mondták nem biztos hogy kimutatja a gép. Melegen nagyon jól működik.
Atiseje igazad van, míg világít a kék hőfokjelző, a motort az elektronika nem engedi kipörgetni, de nekem ez tényleg súlyosabb probléma.
Még várok vele egy hetet és ha gyakran fogja csinálni, elviszem diagnosztikára.
Köszönöm a segítséget. Majd megírom az eredményt.
Üdv
nobody

kapesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Probléma a Yarisommal
« Válasz #38 Dátum: 2004.06.02 09:25:24 »
Sziasztok!

Nektek nem zörög az első ablak, ha le van húzva egy kicsit? Kicsit rosszabb uton állandóan zenél  :evil:
Kapesz

fulel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Probléma a Yarisommal
« Válasz #39 Dátum: 2004.06.03 13:35:12 »
Idézetet írta: "kapesz"
Sziasztok!

Nektek nem zörög az első ablak, ha le van húzva egy kicsit? Kicsit rosszabb uton állandóan zenél  :evil:
Kapesz


Szia!

Ezt én is észrevettem már, de valóban csak rázósabb utakon lehet hallani, egyébként nem zavaró.

Üdv.
Laci
aris 1.3 SOL

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Probléma a Yarisommal
« Válasz #40 Dátum: 2004.06.03 16:29:02 »
Idézetet írta: "kapesz"
Nektek nem zörög az első ablak, ha le van húzva egy kicsit? Kicsit rosszabb uton állandóan zenél  :evil:
Kapesz

Nincs esetleg légterelő felrakva rá? Nekem volt rajta anno és annak a rögzítőpántja zörgött, ha az üveg hozzáért. Ha kicsit jobban lehúztam, akkor elhallgatott.
Esetleg még az lehet a probléma, hogy az üvegvezető sín nincs elég szűkre állítva  :roll:
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #41 Dátum: 2004.06.03 19:29:22 »
Nekem is zörög egy picit,de én rájöttem miért.

Úgy ahogy whis kollega mondja.A légterelő miatt.
arcipán

03' YARIS SOL  50

kapesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Probléma a Yarisommal
« Válasz #42 Dátum: 2004.06.04 13:36:22 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "kapesz"
Nektek nem zörög az első ablak, ha le van húzva egy kicsit? Kicsit rosszabb uton állandóan zenél  :evil:
Kapesz

Nincs esetleg légterelő felrakva rá? Nekem volt rajta anno és annak a rögzítőpántja zörgött, ha az üveg hozzáért. Ha kicsit jobban lehúztam, akkor elhallgatott.
Esetleg még az lehet a probléma, hogy az üvegvezető sín nincs elég szűkre állítva  :roll:
 8)


Nincs rajta légterelő... A sínt hogy tudom szükebbre venni? Bontsam le a kárpitot? .... Valamit kell vele csinálnom, mert az agyamra megy...

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #43 Dátum: 2004.06.05 12:00:12 »
Idézetet írta: "kapesz"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "kapesz"
Nektek nem zörög az első ablak, ha le van húzva egy kicsit? Kicsit rosszabb uton állandóan zenél  :evil:
Kapesz

Nincs esetleg légterelő felrakva rá? Nekem volt rajta anno és annak a rögzítőpántja zörgött, ha az üveg hozzáért. Ha kicsit jobban lehúztam, akkor elhallgatott.
Esetleg még az lehet a probléma, hogy az üvegvezető sín nincs elég szűkre állítva  :roll:
 8)


Nincs rajta légterelő... A sínt hogy tudom szükebbre venni? Bontsam le a kárpitot? .... Valamit kell vele csinálnom, mert az agyamra megy...


Nekem is zörög, és szélterelő nélkül is. Szerintem az a baj hogy a páralehúzó meg a külső vízlehúzó gumi nem ér az üveghez, de szerintem ez szériában ilyen, nem tudom lehet-e rajta állítani. (kétlem)
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

kapesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Probléma a Yarisommal
« Válasz #44 Dátum: 2004.06.18 10:24:57 »
Tegnap voltam a Supernél.
Állítottak az ablakon mert az a kemény ablakkeret műanyaghoz ért, és a gumi nem csillapitotta a rezgéseket. (Ejnye bejnye Pierre, rosszul szereltek)
Azóta sokkal jobb... :D Végre egy szerviz, ahol van külön kárpítos emeber... Gratula.