Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736559 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7365 Dátum: 2023.01.27 04:37:14 »
Urak! Szívargyújtónak van világítása?-ill.a csomagtérben van valami világítás vagy opciós volt és az enyémben nincs?
Yaris II D-4D 2008

Az enyém 1-es. Abban nincsenek ilyenek. Mivel a tiéd fiatalabb így elképzelhető.

elam

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7366 Dátum: 2023.01.27 19:33:01 »
Nagyon vaksi voltam-csomagtérben van világítás-csak éppen nem ég az ízzó-betéve egy másikat az sem-szóval máshol a gond-nem találok kapcsolót a csomiajtón így gondolom a a többi ajtóról van vezérelve a fény.Szerintem nincs világítás a szívargyújtón-ill.gyanús hogy az elektromos visszapillantó állítón se-

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7367 Dátum: 2023.01.27 20:36:09 »
Nagyon vaksi voltam-csomagtérben van világítás-csak éppen nem ég az ízzó-betéve egy másikat az sem-szóval máshol a gond-nem találok kapcsolót a csomiajtón így gondolom a a többi ajtóról van vezérelve a fény.Szerintem nincs világítás a szívargyújtón-ill.gyanús hogy az elektromos visszapillantó állítón se-

Az egyik kollégának is 2-es Yarisa van. Ha gondolod megkérdezem tőle ha találkozok vele.

elam

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7368 Dátum: 2023.01.27 20:41:44 »
Uhhh nagyon köszönöm!
 Elektromos tükörállító,cigaretta gyújtó aminek nálam nincs világítása.

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7369 Dátum: 2023.01.31 18:47:57 »
Uhhh nagyon köszönöm!
 Elektromos tükörállító,cigaretta gyújtó aminek nálam nincs világítása.

Megkérdeztem, neki se világítanak.

elam

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7370 Dátum: 2023.02.01 10:23:13 »
Nagyon köszönöm!!!!!

Jancsibácsi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7371 Dátum: 2023.02.04 17:18:38 »
Üdv Mindenkinek!
Van már valakinek tapasztalata LED fényszóró izzóra váltásról?

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7372 Dátum: 2023.02.05 21:17:18 »
P0045     Turbó- szuperfeltöltő töltőnyomás szabályzó mágnesszelep áramkör/szakadás

P0089     Tüzelőanyag-nyomás szabályzó 1 teljesítmény

P0252     Befecskendező-szivattyú tüzelőanyag mennyiség szabályzás 'A' tartomány/teljesítmény (Bütyök/rotor/porlasztó)

P0340     Vezérműtengely helyzet érzékelő 'A' áramkör (1.hengersor vagy egyedülálló szenzor)

P0380     Izzítógyertya/fűtés áramkör 'A'

P0403     Kipufogógáz visszavezetés vezérlő áramkör

Elég összetett.

Helló!
A 0380 izzótógyertya hibát, vagy hibákat jelezhet. 1 hibás gyertyával még egy jó állapotú motor könnyen elindul 0 fok körül, de lehet neked több is rossz! Szerintem a hibák közül ezt a legykönnyebb ellenőrizni.
1-es Yarisban már cseréltem mind a 4-et.
üdv.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Matska

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Akadozo valto
« Válasz #7373 Dátum: 2023.02.09 10:50:46 »
Kedves Tagok!
Tavalyi év folyamán vettem egy 2006-os,1.3-asmanualis 5-os fokozatú váltós ,második generációs kis Yarist.
Az általanos szerviz után,és már a tesztvezetés alatt is megállapítottuk,hogy a kuplung cserés lesz.
A hátramenetbe kapcsolás már nehézkes volt,a kuplung kemény,a teljes szett ki lett cserélve.
A váltó azonban továbbra is produkál néha érdekes dolgokat,a kettes és a hármas fokozatot kicsit olyan akadozva és nehezebben,(mintha a váltás utjanaak felénél megakadna) hangosabban veszi be,(nem recseg,csak hangosabb)mint a többi fokozatot,a kuplungcsere óta a hatramenettel nincs probléma
A fokozatokat nem dobja ki,csak ez a probléma,hogy "akadozik",nehezebben megy be a sebességben. Azt hittem a kuplungcsere ezt is megoldja de a helyzet változatlan.
Találkozott már esetleg valaki hasonló problémával,tudjátok a megoldást esetleg?
Köszönöm,legyen szép napotok! :)
« Utoljára szerkesztve: 2023.02.09 10:53:34 írta Matska »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7374 Dátum: 2023.02.09 13:18:28 »
Üdv!
Nagy valószínűséggel szinkrongyűrű kopás okozza a gondot. Ha hosszabb távra tervezel, akkor vagy megjavíttatod, vagy kipróbálsz egy adalékot e célra.
Választék van: gugli: "váltó akad adalék"  :) Ezekből én egyet próbáltam - hasonló helyzetben voltam, és bevált.

Matska

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7375 Dátum: 2023.02.09 14:29:18 »
Kedves Kalapos!

Köszönóm a válaszodat. Van esetleg tudomásod róla,hogy nagyságrendileg körülbelül mennyibe kerülhet a szinkrongyűrű cseréje?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7376 Dátum: 2023.02.09 19:24:52 »
Nem tudom, anno ez lett volna az A terv, de a "mostmár úgyis mindegy" alapon próba bejött. A sikeres ideiglenes megoldások meg a véglegesek.  :) Több mint 12 év és százezer km óta is...
A felújítás egy bontottnál +beszerelésénél biztosan drágább: az ugye lutri, ezt meg kevesen csinálják, de van néhány műhely erre szakosodva, egy telefont megér.

Asztalos23

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7377 Dátum: 2023.02.10 18:47:49 »
Sziasztok!

Három éve nálam lévő kis 1.3.as. II. gen-es, 2007-es yarisom az utóbbi időben érdekes hangokat produkál.
Kanyarodás közben kicsit jobban eltekert kormánynál súrlódó hangot ad ki, amelyet az autó mozgása közben lehet hallani a kanyarban. Szinte koppra, vagy koppra kitekert kormánynál a súrlódó hang erőteljesebb. (Figyelmetleneknek inkább lehúzott ablaknál lehet hallani, de aki már tudja, hogy mit kell hallgatni, felhúzott ablaknál is hallja.)
Ezt az utóbbi egy hónapban produkálja. Először csak jobbra kitekert kormánynál, majd most már balra kitekert kormánynál is lehet hallani. A gumiabroncsnok gyári méretűek, így nem lehet, hogy beleér a sárvédőívbe.
Elvittem a szerelőmhöz, ahol természetesen nem csinálta ezt a hangot kanyarodásnál (nyilván pont akkor nem, de amúgy állandóan csinálja :D)
Így nem tudta megmondani, hogy mi lehet ez a hang, viszont átnézettem vele az egész autót, és a toronycsapágyakra azt mondta cserések lesznek, illetve hogy folyik a hűtőm is (nem a tartály (mert az alkatrészre azt mondta, hogy 52.000 Forint) hanem valami más, bocsi, de ennyire nem értek hozzá).
Mivel csak két és fél hónap múlvára kaptam időpontot a toronycsapágy és a hűtő cseréjére, az volna a kérdésem, hogy közlekedhetek addig az autóval? Meg kellene tennem néhány hosszabb távot is vele ez idő alatt. A szerelő azt mondta menjek nyugodtan, nem lesz baj addig, de nem igazán nyugtatott meg, engem kiráz a hideg attól, hogy ilyen hangokat ad ki magából.

Köszönöm a válaszaitokat, jó autózást mindenkinek! :)

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Akadozo valto
« Válasz #7378 Dátum: 2023.02.10 19:14:25 »
Kedves Tagok!
Tavalyi év folyamán vettem egy 2006-os,1.3-asmanualis 5-os fokozatú váltós ,második generációs kis Yarist.
Az általanos szerviz után,és már a tesztvezetés alatt is megállapítottuk,hogy a kuplung cserés lesz.
A hátramenetbe kapcsolás már nehézkes volt,a kuplung kemény,a teljes szett ki lett cserélve.
A váltó azonban továbbra is produkál néha érdekes dolgokat,a kettes és a hármas fokozatot kicsit olyan akadozva és nehezebben,(mintha a váltás utjanaak felénél megakadna) hangosabban veszi be,(nem recseg,csak hangosabb)mint a többi fokozatot,a kuplungcsere óta a hatramenettel nincs probléma
A fokozatokat nem dobja ki,csak ez a probléma,hogy "akadozik",nehezebben megy be a sebességben. Azt hittem a kuplungcsere ezt is megoldja de a helyzet változatlan.
Találkozott már esetleg valaki hasonló problémával,tudjátok a megoldást esetleg?
Köszönöm,legyen szép napotok! :)

Én is ezzel a problémával küszködök. 3.-ra lett váltóolaj cserélve+kulissza, Toyotától rendeltem. A váltót szétszedettem szakszervízzel. Azt, mondták, hiába 23 éves a kincsem, még nem láttak ennyire jó állapotban lévő váltót. Összerakták, azóta is ugyanolyan... Annyit mondtak, annó Japánban valaki nagyon összerakta. Megjegyzem:kuplung gyári, azzal is minden oké. Dot 3 évente cserélve.

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7379 Dátum: 2023.02.10 19:40:54 »
Sziasztok!

Három éve nálam lévő kis 1.3.as. II. gen-es, 2007-es yarisom az utóbbi időben érdekes hangokat produkál.
Kanyarodás közben kicsit jobban eltekert kormánynál súrlódó hangot ad ki, amelyet az autó mozgása közben lehet hallani a kanyarban. Szinte koppra, vagy koppra kitekert kormánynál a súrlódó hang erőteljesebb. (Figyelmetleneknek inkább lehúzott ablaknál lehet hallani, de aki már tudja, hogy mit kell hallgatni, felhúzott ablaknál is hallja.)
Ezt az utóbbi egy hónapban produkálja. Először csak jobbra kitekert kormánynál, majd most már balra kitekert kormánynál is lehet hallani. A gumiabroncsnok gyári méretűek, így nem lehet, hogy beleér a sárvédőívbe.
Elvittem a szerelőmhöz, ahol természetesen nem csinálta ezt a hangot kanyarodásnál (nyilván pont akkor nem, de amúgy állandóan csinálja :D)
Így nem tudta megmondani, hogy mi lehet ez a hang, viszont átnézettem vele az egész autót, és a toronycsapágyakra azt mondta cserések lesznek, illetve hogy folyik a hűtőm is (nem a tartály (mert az alkatrészre azt mondta, hogy 52.000 Forint) hanem valami más, bocsi, de ennyire nem értek hozzá).
Mivel csak két és fél hónap múlvára kaptam időpontot a toronycsapágy és a hűtő cseréjére, az volna a kérdésem, hogy közlekedhetek addig az autóval? Meg kellene tennem néhány hosszabb távot is vele ez idő alatt. A szerelő azt mondta menjek nyugodtan, nem lesz baj addig, de nem igazán nyugtatott meg, engem kiráz a hideg attól, hogy ilyen hangokat ad ki magából.

Köszönöm a válaszaitokat, jó autózást mindenkinek! :)

Lehet féktisztítás kell neki. Nekem is csinálta, én kerékcspágyra gondoltam egyből. De nem. Kitakatították, azóta semmi baja!