Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1736649 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

GhostyJerry

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7275 Dátum: 2021.01.18 12:18:32 »
Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy 2007-es Yaris II-t 1.0.
Az egyetlen hiba amit észrevettem, hogy ebben a 3d-s zöld kijelzőben, az a részleg ami az időt és a kinti hőmérsékletet stb. mutatja, nem működik, teljesen sötét. Valakinek volt-e már hasonló problémája, mi lehet a megoldás.

Alább próbálok egy képet linkelni.


Qqtyn

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7276 Dátum: 2021.01.28 16:32:38 »
Sziasztok ! Nekem a gyári navival van problémám. Lejárt a 3 éves térképfrissités és azóta nem mutatja a forgalmi helyzetet. Nem igazán értem, ha ne akarok térképfrissitést akkor mért nem kapok információt a torlodásokról, mért kell ehez térképet frissitenem?
ha tud valaki megoldst v választ előre is köszönöm.
Üdv Péter

Gabo13

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7277 Dátum: 2021.01.28 19:22:33 »
Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Yaris II kulcs nélküli indításúhoz valaki már tudott vásárolni nem gyári távirányítós kulcsot?

köszi

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7278 Dátum: 2021.02.03 01:00:39 »
Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy 2007-es Yaris II-t 1.0.
Az egyetlen hiba amit észrevettem, hogy ebben a 3d-s zöld kijelzőben, az a részleg ami az időt és a kinti hőmérsékletet stb. mutatja, nem működik, teljesen sötét. Valakinek volt-e már hasonló problémája, mi lehet a megoldás.

Alább próbálok egy képet linkelni.



Nekem volt. Szétszedtem az egészet és újraforrasztottam a tranzisztorokat/ellenállásokat amik a tápot adják neki. Nem egyszerű (és állítólag nem is tartós - igaz nekem már fél éve jó így).
https://www.yarisworld.com/forums/showthread.php?t=44172&page=5

GhostyJerry

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7279 Dátum: 2021.02.18 12:21:11 »
Köszi a segítséget!

Predo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7280 Dátum: 2021.03.04 16:31:06 »
Sziasztok!

A következő problémába futottam bele a 2001-es Yarisunkkal kapcsolatban, 1.3as Linea Sol.

A motor menetközben leállt, gyújtást levettem és utána elindult. Ezt 2x csinálta kb 1-1,5 hónapja, ugyanazon a napon.  :eek:
(Nem tudom releváns infó-e, de talán mindkét esetben akkor történt, amikor a bajuszkapcsolóval indexelni akartam.)
Ezután mentünk már vele 1000-2000 km között, nem jelentkezett a probléma.
A hétvégén ismét előjött, most amint irányjeleztem, abban a pillanatban leállt a motor, de most se gyújtás nem volt, minden ami elektromos, az nem működött. Elakadásjelzőt sem lehetett bekapcsolni, s újraindítani sem tudtam. Mintha le lett volna húzva az akksisaru. Aztán kb 1-2 perc után meg sikerült a gyújtást ráadni és elindítani.
Akksi új benne, szeptemberben vettem bele újat.
Gyújtáskapcsolóra gyanakszom, esetleg valaki tapasztalt hasonlót?
Bp-en érdemes Toyota szervízbe vinni, vagy inkább magánt keressek?

Köszi,
András

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7281 Dátum: 2021.03.05 09:00:16 »
Mielőtt szervizbe vinnéd, nézd meg az akkusaruk és az akkuról induló testkábelek érintkezését, főként a motorblokkon és a kasztnin. Nekem is volt ilyen hiba a Carinámon, a testkábel volt ludas, a blokk felőli végén időnként nem érintkezett, megtisztítva többé nem jött elő a hiba.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Catchke9

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7282 Dátum: 2021.03.08 11:00:36 »
Sziasztok!

 Egy ismerősömnek 2013-as Yarisa van amihez vásárláskor csak egy kulcsot kapott és az is csak immo chipes. Lehetséges hogy annyira fapados hogy a központizár van de vevő nincs is benne a távirányító jeléhez? Esetleg csak a kulcs nincs meg hozzá, de ha így van, milyen megoldással lehetne hozzá távos kulcsot tanítani?   :?:
Lehet hülyeséget kérdeztem de nem ismerem a felszereltségi szinteket....
Válaszokat előre is köszönöm szépen. :yes:

Tikana

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7283 Dátum: 2021.03.10 18:32:09 »
Sziasztok!
Egy 2019-es 3-as Yaris boldog tulaja vagyok, de olyan problémám akadt, hogy 6.sebességből nehezen tudom kivenni a váltót, csak 3-4 próbálkozás után. Vittem márkaszervízbe, megnézték, próbálták, de azt mondták rendben van. Álló autónál én sem érzem. Más is tapasztalja? Mi lehet az oka?
(Én vagyok az autó első tulaja, kezdetektől észlelem az akadást.)

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7284 Dátum: 2021.03.13 23:58:26 »
Vidd el másik márkaszervízbe!
üdv.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

L.Norbi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7285 Dátum: 2021.03.15 20:38:05 »
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy 2006-os yaris 2SZF motorkódú autóhoz van-e valakinek szerelési útmutatója?
Vagy esetleg az is jó lenne, ha valaki meg tudná mondani, hogy és milyen értékekre kell beállítani a szelephézagot.
Előre is köszi!

brummika

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7286 Dátum: 2021.03.29 18:33:19 »
Sziasztok!
Pár hónapja került a kezeim közé egy 2007-es 1.3 Yaris. Eddig semmi gondom nem olt, elég sokat autóztam vele napi szinten, 2 hete viszont hazafelé indulásnál nem indult el. Bebikázták, minden jó, akksi beméretve, az is jó. Most hétvégén reggel indultam vele, semmi gond, majd a következő indítás megint nem sikerült, akkor már kigyulladt a motorhibakód. Itthon kiolvastam, P0335-ös hibát hoz, ami főtengely jeladó.
Valakinek volt hasonló problémája?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7287 Dátum: 2021.03.29 19:23:56 »
Sziasztok!
Pár hónapja került a kezeim közé egy 2007-es 1.3 Yaris. Eddig semmi gondom nem olt, elég sokat autóztam vele napi szinten, 2 hete viszont hazafelé indulásnál nem indult el. Bebikázták, minden jó, akksi beméretve, az is jó. Most hétvégén reggel indultam vele, semmi gond, majd a következő indítás megint nem sikerült, akkor már kigyulladt a motorhibakód. Itthon kiolvastam, P0335-ös hibát hoz, ami főtengely jeladó.
Valakinek volt hasonló problémája?

Szia!

Itt írnak pl. gyújtógyertya/gyújtás okozta problémáról is ennél a hibakódnál  :hmmmm:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7288 Dátum: 2021.03.29 19:43:31 »
Sziasztok!
Pár hónapja került a kezeim közé egy 2007-es 1.3 Yaris. Eddig semmi gondom nem olt, elég sokat autóztam vele napi szinten, 2 hete viszont hazafelé indulásnál nem indult el. Bebikázták, minden jó, akksi beméretve, az is jó. Most hétvégén reggel indultam vele, semmi gond, majd a következő indítás megint nem sikerült, akkor már kigyulladt a motorhibakód. Itthon kiolvastam, P0335-ös hibát hoz, ami főtengely jeladó.
Valakinek volt hasonló problémája?
Szia!
Itt meg videó a kiszűréséről

AutóMentős

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #7289 Dátum: 2021.04.04 11:31:12 »
Sziasztok!

Esetleges nagyobb probléma vagy müszaki hiba miatt nem indul, elakadt, lerobbant a kis kedvenc, akkor a szállításban a szervizig-telephelyig az autómentésében tudunk segíteni.

Autómentés szerviz